Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od yocasylver »

Hvala ti sto si mi rekao,sad vidim da od Vere moze da se preuzme i u Beogradu.Vidim da ima i Redmi Pro,model sa dve kamere i 64 GB,Mozda i on udje u razmatranje.
Porucio Mi5 zlatne boje.
Pricao sam sa njom o pregrevnju i tim stvarima koje navode i rekla je da je imala reklamacije i da su joj ljudi vracali telefone ali od kad je promenila ROM nije imala ni jednu.Porucio sam pa sta bude,godinu dana garancije nije malo.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

Ništa, drago mi je da sam pomogao. :)
Dobra stvar je što možeš i ROM-ove da menjaš i nema problem sa garancijom koliko sam skapirao.
Meni je godinu dana garancije sasvim dovoljno jer ako se do tad ne pokvari posle sigurno i neće, a i retko koji telefon ostane duže od 6 meseci kod mene.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od yocasylver »

Ja sam do juce koristio RNote 3 mesec dana i nemam primedbu.Kupi ga kod coveka koji daje 3 meseca garanciju.Sad je kod devojke a ja cekam svoj u subotu.Odlucio sam se za zlatnu boju jer je i Note 3 zlatne boje.Nisam imao pojma da je Xiaomi ovoliko ozbiljan proizvodjac,stvarno sam pod utiskom.U skorije vreme ne menjam proizvodjaca vec samo model.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

Hoce li ovaj telefon da dobije apdejt na android 6 ili 7? Znam da dobija apdejt za miui stalno ali da li ce ostati na 5.1.1

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Chobby88 »

Pa već ima 6.0.

Sent from my Redmi Note 3

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

staff, šta će ti 6 kad telefon radi odlično, plus MIUI ima skoro sve što ima najnovija verzija Androida. Jedino dual window nema. Ja lično ni ne razmišljam o tome da li će i kada će izaći update za Android. Bitno da izlazi update za MIUI.
Chobby88, gde si to čuo/video?
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

@Chobby88 cini mi se da sam skoro video da su ljudi malo nezadovoljni jer redmi 3s ima android 6 a jeftiniji je od rn3 pro.

@filipe, nije meni taj apdejt neophodan, nego eto nije star model i trebalo bi da dobije bar jedan apdejt.

Gledam ovaj model i redmi 3s. Ovaj deluje da je u svemu pomalo bolji ali mi vise odgovara velicina od 5 inca. Videcu, jos razmisljam da li da uzmem ili ne.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od Chobby88 »

Ne mogu sad da udjem na en.miui sajt da vam okacim link, nešto nije u redu sa sajtom.
Ja sam koristio 6.0 miui v8 kad sam uzeo telefon, ubrzo sam se prebacio na cyanogenmod koji je za dve klase bolji od miui-ja.

Sent from my Redmi Note 3

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od yocasylver »

Onaj sto sam ja koristio je boo na 5.1 i odlicno je radio.Cyanogenmod je mozda bolji ali meni se svidja MIUI.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

Vidim da kada je jedna kartica 4g druga je 2g, ne mogu obe da budu 4g. Ako je jedna 3g da li je druga 2g ili može da bude 3g?

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

Druga je samo 2g.
blablablablablablablablabla
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od yocasylver »

filip11314 napisao:Ne kupuj nikako bez 1 godine garancije! Pogledaj kod Vere i Smiljane iz Subotice da li imaju na stanju. Ja kineze samo od njih kupujem.
Malo sam se raspitao sto se pregrevnja i slicnih gresaka tice.Nisu vise prisutni,verovatno je update odradio svoje.
Sto se Vere tice ona ima na stanju beli i posto poto hoce da mi ga uvali.Da joj ne bi stajao,druge dve boje su nedostupne do daljnjeg.Vera daje garanciju godinu dana ali na softver,tako mi je rekla poslednji put.
Smiljanu nisam zvao i od nje odustajem.Muka mi je od toga kako samo beli ima.Sacekacu jos nedelju dve pa cu videti kod drugih proizvodjaca.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

Pa uglavnom i sve male radnje daju garanciju na softver. Retko ko daje duže od 6 meseci na hardver...što je velika prevara. Zna se šta je garancija i koliko ona treba da traje...
Ja beli ne bih kupio zbog onog šugavog crnog okvira oko ekrana koji svi kinezi furaju, a zašto ne znam...
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

Stigao danas Redmi note 3 pro 2/16. Prvi utisci su jako dobri, naročito izrada za ovu cenu. Videćemo kako će ubuduće da se pokaže.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

Zasto ne mogu da podesim notifikacionu lampicu za viber, wa, messenger... Mogu samo za pozive i sms

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od filip11314 »

Additional settings - notification light. Koliko sam skapirao svi pozivi svetle jednom bojom, a sve poruke drugom, plus ostale notifikacije nekom trećom bojom. Malo je glupo ali šta da se radi. Ja nisam čačkao ništa, postalo mi je potpuno nebitno.
Imaš drugu mogućnost koju sam koristio na svim drugim telefonima sa lampicom - Led manager ili tako neka aplikacija koja ne zahteva rut. Tu podesiš šta god hoćeš, ali pre toga isključiš fabrička podešavanja i podešavanja u aplikacijama.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

Jeste bezveze ali dobro resila je ova druga aplikacija. Hvala

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

Ovo su neki moji utisci nakon kraceg koriscenja. Mozda nekome pomognu da se odluci da li da uzme ili ne ovaj telefon. Inace radi se o verziji 2/16gb.

Izrada je odlicna, narocito za ovaj cenovni rang. Nista tu ne skripi i ne krcka, volume i taster on/off nisu uopste klimavi. Sveopsti utisak je da ne drzite u ruci telefon koji kosta 150€. Sto se tice citaca otiska prsta, nije najbrzi niti je najprecizniji narocito kada prst postavim malo ukoso. Kada je ekran skroz ugasen potrebna mu je sekunda da otkljuca, mada desavalo se 3-4 puta da se zaglupi i nema sanse da otkljuca, vec moram da unesem kod a onda nakon toga radi bez problema. Kada je ekran ukljucen a telefon nije otkljucan, onda je izuzetno brz. Radi i kada je prst vlazan.

Ekran je jako dobar, uglovi gledanja su takodje jako dobri kao i citljivost napolju. Meni fali crna boja sa amoled ekrana na lumiji, ostalo je sve kako treba.

U radu je jako brz, nema stucanja i ne deluje da procesoru fali snage. Igrice ne igram ali je zato u aplikacijama odlican, brzo ih otvara i kod surfovanja jednako brzo ucitava stranice. Moj je verzija sa 2gb i sada tu na scenu stupa miui koji je bas agresivan i zatvara aplikacije. Najbolje je da one aplikacije koje najcesce koristite zakljucate u ram memoriji i onda je multitasking dobar. Probao sam tako sa 10ak aplikacija i radi odlicno. Facebook, wa, viber, messenger, browser, play store, tapatalk, music, youtube, skype, one drive i telegram sve ih drzi u ram-u. Aplikacije koje treba da vam salju notifikacije najbolje je da se zakljucaju jer onako mozda nece raditi. Meni nisu radile notifikacije za viber i sofa score dok skype iako nije zakljucan radi. Telefon podrzava i otg.

Kada sam upalio telefon, default tema mi je bila katastrofa, sarenilo na sve strane a ikonice velike. Ukupno ima 5 preinstaliranih tema medjutim meni se ni jedna nije dopala pa sam instalirao Novu jer me mrzelo da pravim nalog kako bih mogao da skidam druge teme. Jos nesto mi je veliki minus a to je sto u jednom redu mogu da se stave samo 4 ikonice. Na ekranu od 5.5 inca izgledaju ogromno. Nisam uspeo da nadjem ni opciju da ukljucim neograniceno skrolovanje pocetnih ekrana. Sada sam skinuo teme koje su po mom ukusu tako da sam batalio Novu. Teme mogu i da se kombinuju. Pored dobrih tema svidja mi se i reading mode koji prilagodi ekran za nocne sate tako da ne opterecuje vid. Dual apps nisam probao a omogucava da se koristi recimo viber i za sim1 i za sim2. Probao sam opciju second space koja u sustini omogucava dve radne povrsine, odnosno kao da imate dva telefona, dva sistema. Prebacivanje iz jedne na drugu povrsinu nije bas momentalno ali se i ne ceka nesto dugo, oko 3-4sek. Izgleda da vrsi neku sinhronizaciju sa mi nalogom medjutim nije mi bas jasno kada bi koristio tu opciju. Mozda jednu povrsinu kao licni telefon a drugu kao poslovni sa razlicitim aplikacijama. Ima i opciju protiv nenamernog otkljucavanja u dzepu. Tu je i quick ball koja moze da sluzi umesto navigacionih tastera, za zakljucavanje telefona, ulazak u neku aplikaciju koju izaberete...
Za sms obicno instaliram Textru ali mi se sistemska aplikacija dopada, tako da nju koristim.
Browser im nije los, mada chrome je ipak bolji. Njihov nije uspeo na VIPovom sajtu da prikaze sve telefone. Kada kliknem na prikazi sve, on me vrati na pocetak stranice i tako u krug. Ipak ja koristim njihov jer osim tog problema druge nisam imao.
Sve u svemu nije los MIUI i ja sam se vec navikao. Implementiran je i unread counter sto mi se jako svidja. Imao sam dva baga i oba resio restartom. Jednom citac otiska uopste nije reagovao a jednom proximity senzor nije radio, inace ovako ne laguje uopste niti sam primetio bagove.
Ocekivao sam neku njihovu tastaturu ali dobijate guglovu i swiftkey pa koja vam odgovara.

Global stable rom nema kineskih aplikacija osim nekoliko xiaomi aplikacija. Ne mogu da se izbrisu niti mogu da se disejbluju. Isto vazi i za guglove aplikacije.

Zvucnik je solidne jacine i cist kada se maksimalno pojaca. Zvuk u slusalici je dobar i nisam imao nikakvih problema u toku razgovora.

Od kamere nisam nista posebno ocekivao iako je 16mp. Ispostavilo se da sam u pravu. Prvo u pro modu postoje samo white balance i iso podesavanja a kada se na automatici slika po danu, slika je nekako bleda. Sa ukljucenim HDR-om situacija je bolja ali opet, nije to sada nista spektakularno. Cini mi se da je bolja nego na lumiji 735 ali ih nisam detaljno uporedjivao. Blic je dual led ali je dosta slab.

Baterija svakako spada u adute ovog telefona. Od 10-100℅ napuni se za oko 2h i 15min a SoT mi nikada nije ispod 6h. Izvucem i 7h za dan i po. Nema sanse da vas izneveri. Preko noci baterija zna da ode i za 10% ako je ukljucen wifi a najveci krivac je Facebook aplikacija.Bez Facebook aplikacije i sa iskljucenim internetom isprazni se samo 1- 2 %.

Sve u svemu jako dobar telefon za 150€.
Prednosti su izrada, dobar ekran, baterija kao i brzina telefona dok bi najveca mana bila kamera.

Probacu da ga uporedim sa galaxy j5 2015 kad budem mogao jer im je cena ista.

Jedna pohvala za Xiaomi, koliko sam video, update na miui 8 dobili su i telefoni iz 2012.god tačnije Xiaomi mi 2, tako da je podrska odlicna.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od knezevic76 »

Za 150-180€ dobiješ odličan aparat sa dobrom podrškom u metalnom kućištu sa fingerprintom....i šta onda prigovoriti kinezima ?!
Ima li mu konkurencije u tom cenovnom rangu ?

Sent from mTalk

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro(Snapdragon)

Post od staff »

Jedina mana može biti nepostojanje garancije. Kada sam uzimao ovaj telefon mogao sam za 170 evra da uzmem galaxy j5 2016 iz vipa sa garancijom, odlična cena za taj model ali već duže vreme imam želju da probam xiaomi. Meni garancija nije toliko bitna jer se nadam da neće da se pokvari :D nekome jeste i to bi mogao da bude jedini razlog da se ovaj model ne uzme.

Odgovori