Oppo RX17 Neo

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Oppo RX17 Neo

Post od neogeo »

Slika
Slika
YT UNBOXING

Samo da javnem da mi za neki dan stiže ovaj model (u Global/EU varijanti), plava boja (boja se preliva, inače) i sa 4GB/128GB memorije.
Javljam utiske čim se malo poigram njime :)
Jednostavno nisam mogao da odolim a da ga ne naručim, čim sam ga video, pa šta bude ;)
Iacta Alea Est

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Oppo RX17 Neo

Post od Evindzer »

Deluje simpatično. :)
Javi utiske. :)

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Oppo RX17 Neo

Post od neogeo »

Obavezno.
Meni se svidei na 1vi pogled :)

Sent from my OE106 using Tapatalk
Iacta Alea Est

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Oppo RX17 Neo

Post od artifex »

Deluje mi zanimljivo, jedino što mi bode oči je android 8.1 i micro USB

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Oppo RX17 Neo

Post od neogeo »

Uh. Na mUSB sam zaboravio :( . No, sta je-tu je.
8.1 mi ne bode oci... Izace P kad-tad ;)

Sent from my OE106 using Tapatalk
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Oppo RX17 Neo

Post od neogeo »

Globalno/EU pakovanje kao sa YT videa.
Ovaj providni slikonski bamper je kao opanak pa ga ne bih preporučio za duže korišćenje.
Telefon uživo izgleda baš kako ga vidite na slici ili snimku. Lep ko' upisan (jednom rečju). Još bi lepši bio kada bi se ova puepurno-plava boja prelivala po celoj poleđini, dok je, ovako, donja trećina purpurna a gornjih 2/3 plavkasto i to je tako fiksno.
Telefon je extra lagan što će reći da je, naj verovatnije, plastikaner (kao Galaxy A7 2018) ali je to tako dobro odrađeno da nemam reči.
Na ekranu telefona se nalazi fabrička ant-skreč folija koju nikako ne treba skidati i dirati. Najbolje je preko nje stavljati šta god (tako je i kod OP telefona i Huawei-a i Honora) i to posle skidati, ali nju don't touch ;) .
Nakon uključenja telefona dočekaće Vas EXTRA, i ponavljam, EXTRA Amoled ekran (za tu srednju klasu, a možda i više)!!!
Belo je belo iz kog god ugla da ga poslamatrete. Nema onog rozikastog ili žućkastog prelivanja. crno-crno a belo-belo. Extra stvarno.
Standardni odabir regiona na početku i jezika... (Srbije i Srpskog ni na vidiku)...
Nakon toga jako dopadljiv i lagan za snalaženje Settings meni ColorOS sistema.
Prikaz na ekrano doje do mjau*mjau*mjau*. Šte reći sem toga. Stvarno extra.
Podešavanje samog telefona je lako i ne razlikuje se mnogo od drugih modela na tržištu (manje-više).
OTISAK PRSTA u ekranuuuuu ;)
Radi extra ali je za nijansu/dve sporiji od standardnog senzora otiska prsta. Kome to ne smeta, biće oduševljen. Kada se telefon pomeri, ili kako već, na ekranu se pojavi mesto na koje se stavlja prst zarad čitanja otiska. Nice, nice... Ja sam sebi, ipak, podesio Double Tap to Wake opciju i .
Zvuk u slušalici telefona jasan i glasan. Na maksimumu se baš preglasno čuje tako da se svakako mora sniziti. Zvono telefona je OK što se maks jačine. zvuka tiče i svakako ćete ga čuti iz džepa. Vibracija prilikom zvonjave je dobra i, takođe, zadovoljavajuća.
*mjau**mjau**mjau*, mogli su da stave dva zvučnika za zvovo i slušanje muzike, ali sa donje strane je samo jedan rupičasti zvučnik otvor i to je to.
Telefon koristi SDM660 čipset koji radi glatko i do mjau*mjau*. Sasvim glatko i korektno iznosi svoje zadatke (igrice ne igram na telefonu, nikada, pa me taj segment i ne interesuje). Nema nikakvih GUI gličeva i trzavica. Extra!
Bateriju nisam mogao da istestirama li to ću javiti naknadno...
Evo linka sa par dnevnih fotki. Prve 2 su obične (sa leva na desno, zum x1 i zum x2) a druge dve su HDRovi. Sve na automatici.
https://photos.app.goo.gl/xevAaqnb51umbMwX8

Unboxing fotke kao i fotke iz polumračne sobe slede večras (verovatno).

Enjoy!

P.S. Za sada DISLIKE nosi nedostatk USB-C porta na telefonu (koji li su mu .!. stavili mUSB, da mi je znati samo... :( ) nedostatk NFCa i QC punjenje (kako god ga okreneš nema).
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Oppo RX17 Neo

Post od neogeo »

Negooo, može li malo pomoći?
Kako da sebi obezbedim uvid u propuštene notifikacije?
Koliko ja vidim, nema nikakvu LE diodicu a nema ni notifikacija na ekranu?!?!
Naime, u samom meniju postoji neka Clock opcija ali ona izbacu samo sat i to je to. Ne vidim kako da izbaci i notifikacuje pored tog sata? (možda neko ima ideju ili zna)
Ne računam notifikacije na Lock Screenu jer tafa ne znam da ih imam sve dok ne kliknem na Power dugme...
Iacta Alea Est

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Oppo RX17 Neo

Post od Evindzer »

Drago mi je da si zadovoljan telefonom, zvuči kao vrlo zahvalan izbor, i nadam se da će neko znati da ti pomogne oko ovoga sa notifikacijama - ali imam jednu veliku molbu: ubuduće preskoči mjaukanje, k'o Boga te molim, to s*anje je ekskluziva na onom debilizmu od Benčmarka, prosto napiši ono što želiš na dovoljno kulturan i neuvredljiv način, i to je to. A budalaštine poput mjaukanja ostavimo „sveznalicama“ sa Benčmarka. :)
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201812 ... 46579d.jpg[/img]

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Oppo RX17 Neo

Post od neogeo »

Pa kad' je mjau* nek' je mjau* :lol:

Jes budalaština, vala, samo tako...
Iacta Alea Est

Odgovori