Oppo Find 5

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Oppo Find 5

Post od kenzoki »

našao, danke schon. ponadao sam se da ću naći nešto ali nisam oduševljen cenovnom im politikom :shock:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Barabica trazio da postavim 120fps video snimak, pa evo, receno-uradjeno: 8)

http://www.youtube.com/watch?v=YivZfeW1 ... e=youtu.be

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Oppo Find 5

Post od Behemoth »

Jel ovo yt jos nije obradio video,s obzirom da se kod mene samo pikseli od 2 kila komad vide na ekranu?
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Obradio je, ali izgleda da nije na vreme dao pravi link. Probaj sad pogledati:

http://www.youtube.com/watch?v=YivZfeW1qx0

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Oppo Find 5

Post od Baraba »

Hvala. Očekivao sam puno bolje sa 120fps. Nešto mislim sve da nisi u podešavanjima stavio da bude na full?
Koliko ti traje baterija?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Ako mislis na podesavanje kamere, tu nema nista, samo se rezolucija promeni na 420p. Bolji snimak za sada ne moze da bude sa tom rezolucijom.
A baterija mi trenutno komotno izgura dan, jer malko vise njakam telefon nego inace. Telefon je vec dobio mali update softvera, koji ispravlja sitne bug-ove i poboljsava bateriju, pa cemo videti dalje kako se ponasa.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Oppo Find 5

Post od Baraba »

Ona mu kamera nije jača strana. Ali baterija jeste ako sa dosta njakanja gura ceo dan, to mi postalo najbitnije na telefonu. Imaš li nešto poseno da izvojis što ti se sviđa? Kakav je zvuk mp3 na sluškama?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Kamerom ni ja uopste nisam zadovoljan, ali ionako mi to nije bitna stavka. Posebno bih izdvojio odlicnu ekrancinu, osetljivost ekrana, kvalitet izrade i zvuk, kako preko eksternog zvucnika, tako i u slusalicama. Vec sam napisao par recenica sto se zvuka tice, ali nije na odmet da ponovim da je fantastican. Sluskice koje se dobijaju uz telefon su ekstra, daju cist i jasan zvuk. Audio mazohisti bi sigurno nesto pametovali kako to nije to ako se ne koriste neke daleko kvalitetnije sluske, ali ja bih im rekao da serendaju, s oprostenjem. Takodje mi se svidja to sto opet imam LED lampicu za razne notifikacije i slicno. To mi je nedostajalo jos od HTC Desire-a... :)
Nije sve savrseno, normalno, pa tako recimo ako duze vremena drzite telefon u ruci, oseticete malo jaci pritisak, jer iako je dizajn prvoklasan, ivice telefona su dosta ostre, a i tezina se oseti. Nije neprijatno, daleko od toga, ali ponekad zasmeta pa telefon mora malo promeniti polozaj dok lezi u saci. Kako god, moj ortak se dobrano nalozio na telefon, kad sam mu ga pokazao pre neki dan, a inace koristi iPhone 4... :D

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Oppo Find 5

Post od m@c|-|oR »

Green, sve se nešto mislim, drug mi dolazi iz Šangaja krajem aprila, da produži vizu, ... Još ću da mu tražim da mi donese jedan, da se uverim u to što pričaš :roll:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

m@c|-|oR, a cuj, sto da ne :). Ako bi se stvarno odlucio da ti ortak donese jedan, preporucio bih da to ipak bude verzija sa internacionalnim softverom, jer kineska verzija nema Google servise. Mada, uvek moze .apk da se nabaci...
I pored zamerki sa kojima se mnogi mozda ne bi mogli nositi, moram da naglasim da sam veoma zadovoljan telefonom. Mislim da se nisam zeznuo, iako ima boljih modela, ali to bolje je i znatno skuplje.
Evo i nekoliko screenshot-ova:

Slika Slika Slika Slika

Odmah se primecuje da desktopom vlada drugi launcher. To je iz razloga jer su ikonice i widgeti fabrickog launchera ruzni, Kao da su nabrzinu sklepani i ubaceni u telefon.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Oppo Find 5

Post od m@c|-|oR »

Green, samo da ga na'vatam na Skajpu... ;)
Kažeš da si ga rutovao? Vidim da se javlja podrška na xda za njega.
Launcher si skinuo sa Play Store? I temu?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Root odradjen vec drugog dana koriscenja, jer je toliko lako da je stvarno steta ne uraditi. Formirana je posebna Oppo Find 5 tema na xda bas pre neki dan. Rad na modovima za telefon je vec poceo, ima vec custom kernel i jedan rom baziran na stock-u, koji je samo ociscen od nekih gluposti. Citam da neki developeri vec uveliko rade na portovanju Cyanogen-a, MIUI-a i Paranoid-a. Nadam se da ce podrska biti sve veca, jer ima i poseban Oppo forum gde se takodje vec skupilo dosta korisnika.
Launcher je Nova, a tema se zove Rain. Sa Play store naravno... :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Oppo Find 5

Post od toda81 »

Za koje pare moze da se kupi ova zverka?
Note IV N9100 dual

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

toda81, evo najpouzdanijih linkova gde se prodaju Oppo modeli:

Kod: Obeleži sve

http://www.liaow.com/oppolist.php

Kod: Obeleži sve

http://oppostyle.com/6-find-5
Cene su u americkim dolarima. Za prvi sajt znam da vrse isporuku i za Srbiju, za drugi ne znam, izgleda da se treba prvo registrovati. Mada, kada se otvori Terms of Service, kod Shipping-a ne pise nista koje su zemlje podrzane za dostavu. Verovatno i oni salju po celom svetu, a dostava im je besplatna za porudzbine preko $100...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Oppo Find 5

Post od toda81 »

Green, hvala za linkove. Samo da dodjem do komoa pa cu da pogledam jer sam na forumu preko tapatalka. Meni se bas svidja ovaj telefon, prava je zverka
Note IV N9100 dual

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Nema problema, toda 8)
Citam nesto po netu da je potraznja za ovim modelom u svetu dosta velika i da bi trebalo uskoro zvanicno da se pojavi i kod americkih operatera. Sve je to navodno moglo da se desi i pre, ali Oppo je ipak suvise mala firma da bi ispunio sve zahteve i proizveo dovoljno jedinica. Zamislite koliko ima zainteresovanih samo u Kini... :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Za one koji vise vole tamnije farbe, Oppo nudi i crnu (ili tamno sivu) verziju Find 5 modela:

http://www.gsmarena.com/oppo_officially ... s-5730.php

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

U najavi Project Firefly, novi graficki interfejs koji su uradili Oppo dizajneri, za korisnike Find 5 telefona. Prvi ce ga dobiti vlasnici verzije za kinesko trziste, a potom i vlasnici internacionalne verzije. Sistem se sastoji od novih i dopadljivijih grafickih efekata, koji se nekom mozda i nece svideti, ali je ipak zanimljivo videti da Oppo ulaze dosta truda da jos vise popularizuje svoj najbolji model.

http://www.youtube.com/watch?v=jZoh_QKnGbc

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Oppo Find 5

Post od Adams »

Danas sam imao cast da procackam licno ovaj model i prvi utisci su stvarno vau! :-O
Burazer od ujaka je prodao S3 i kupio polovan Oppo od nekog prijatelja sto donosi iz inostranstva za nekih 350 evra. Prvo, telefon ima strasno dobru izradu, drugi brat ima S3 i pored Oppoa stvarno izgleda smesno. Ekran i izrada su stvarno na strani Oppoa, i jos jedna bitna stavka, brat mi kaze da mu baterija mnogo bolje drzi na Oppou nego sto mu je drzala na S3. Ne znam sad tacno kolika je razlika u kapacitetu. Kamera kao sto su drugi zakljucili i nije bas na nivou ali dobro, ne mogu i jare i pare. :)
Nokia Lumia 1520

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Oppo Find 5

Post od Green »

Kapacitet baterije u Oppo-u je 2500mAh. Meni sa mojim koriscenjem izdrzi oko dan, dan i po. Autonomija nije bas optimizovana onako kako bi trebalo biti sa 2500mAh, ali boze moj, ipak na kraju sve zavisi koliko se telefon koristi, kakve aplikacije vuku koliko podataka i ostale bitne stavke, u vezi potrosnje.
Kamera nije na nivou, to je tacno, ali se ipak mogu napraviti odlicne slike, po lepom danu. Dobra strana (ili losa, kako za koga), sto Oppo izbacuje firmware update svake dve nedelje, gde se ispravljaju razni bagovi i telefonu dodaju neke nove funkcije. Na Oppo forumu je sada u zizi interesovanja Project Firefly, koji je novi sistem UI. Beta testeri za sada imaju samo reci hvale, kako fino i fluidno radi.

Odgovori