Meizu M2

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: Meizu M2

Post od rm:a »

Haha, pu pu daleko bilo :D
Pokusao sam, trazio preko *797# podesavanja ali nece da stigne :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Meizu M2

Post od sugarcoated_ass »

Ma ručno ga unesi. Verovatno ni "nemaju parametre za vaš telefon". :roll:
Naši operateri su bre vhunski promašaji! Kupiš telefon preko njih u njihovoj poslovnici i tražiš podešavanja, a oni ti odgovore da nemaju za taj telefon, pa ako ne proradi sam od sebe onda ručno nabadaj APN. :D

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: Meizu M2

Post od rm:a »

Pokusavao sam da nadjem to ali nema sanse da nadjem, zato cekam da se javi kolega pa da pokusamo da resimo to :-D

Endre 025
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2016. 15:26
:: Meizu M2 mini

Re: Meizu M2

Post od Endre 025 »

Preporučujem ručno podešavanje, a uputstva su okačena na sajtu mts-a...
https://www.mts.rs/privatni/informacije ... /uslugemob

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: Meizu M2

Post od rm:a »

Jedva sam nasao u settings to za rucno podesavanje, ipak sam pre androida koristio nokiu 130 :lol: pa sam namestio rucno preko mts-a i sljaka u fullu :D

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: Meizu M2

Post od rm:a »

Jos da se saceka jedno mesec dana zastita za ekran i to je to :roll:

rm:a
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Avg 2013. 12:53
:: nokia 6700 classic

Re: Meizu M2

Post od rm:a »

Evo ih i moji utisci nakon mesec i po dana:  :)

Samo da napomenem da mi je ovo prvi android, tako da na zalost ne mogu izvuci paralelu sa nekim modelom :/
-dugo sam se borio protiv pametnih telefona ali je ispalo da je to nemoguce jer nijedan proizvodjac nece da izbaci lep i kvalitetan dual sim sa dobrom kamerom (samo te tri karakteristike su mi bitne) i naravno da fluidno radi.

Dizajn, kvalitet maske:
Istorija mojih mobilnih telefona: SonyEricsson T68i, SonyEricsson W800i, Nokia E52(samo mesec dana zbog uzasnog kvaliteta maske), Nokia 6700, Nokia 515 dual.
Ovo napominjem jer mi je kvalitet maske od presudnog znacaja za mobilni, a Meizu m2 ne planiram da menjam jos bar nekih godinu dana pa cisto da znate da je kvalitet izuzetno dobar-jako lepo lezi u ruci (iako se jos uvek nisam navikao na ekran od 5"), nema nikakvog skripanja, krckanja i slicno i odaje utisak premium modela.

Baterija:
U pocetku sam mislio da je jako losa (jer sam ga drndao i dan i noc  :D ) ali nakon nekog vremena sam shvatio da je skroz ok i da izdrzi jedan naporan dan bez problema, meni ne treba vise.
Evo 2 dana koja sam zapisivao radi reviewa  :)
1.dan
u 11:00 skroz napunjen skinut sa punjaca. Uz konstantno koriscenje fejsa, instagrama, wappa, vajbera i brouzera je za sat vremena otislo 10% baterije,osvetljenje
je bilo na nekih 30%. Dalje u toku dana je koriscen normalno, povremeno ulazenje na pomenute aplikacije, dopisivanje, surfovanje, ekran na max osvetljenju
napolju, a u zatvorenom prostoru na 30ak%. Ukupno vreme razgovora u toku dana je tacno 55min, a u 03:15 u toku noci je baterija ostala na 22%.
2.dan
u 8:00 skroz napunjen skinut sa punjaca. Povremeno koriscenje drustvenih mreza, surfovanje, nekoliko slikanja, razgovori 85minuta. Net stalno radi u pozadini sa
svim gore pomenutim aplikacijama a osvetljenje manuelno podesavanje kao i prvog dana. U 20:00 baterija 62%. Od 23:00-02:00 konstantno koriscen net uz
maximalno osvetljenje i baterija je otisla na 15%.
Baterija se najvise trosi na osvetljenju ekrana i internetu. Kako u stanu nemam wifi nego koristim spor mobilni net, onaj za dzabe, tako da se mora uzeti u obzir da bi baterija duze trajala uz wifi.
Za prosecnog korisnika mislim da je sasvim zadovoljavajuca.
Vazna napomena: kada baterija dodje do 10% onda se nenormalno brzo trosi do kraja, to nenormalno je uz koriscenje mobilnog neta=ne vise od 5minuta.

Sistem:
Prvo sam koristio njegov standardni flyme i nije bilo nikakvih problema, apsolutno sve radi bez ikakvog seckanja, stucanja...
Zatim sam instalirao Nova Launcher i jako lepo radi, bez stucanja, bez ikakvog zastajkivanja i slicno. Ram je uglavnom pola zauzet, prilikom otvaranja vise (10ak) aplikacija ide max do 1,6GB, ali nisam uspeo da predjem preko toga. Apsolutno radi kao sat. Za sada mi se desilo da je 3x ubagovao, jednom kad sam otvarao excell fajl preko worda (vidim da se na playu zale malo na word pa ne mogu da krivim mobilni), i 2x kad sam ulazio na instagram, tako da sam morao da ga restartujem i posle toga radi sve normalno.
Trenutno imam instalirane 40 aplikacije i nema nikakvih problema u radu. Igrice ne igram, ali sam ga testirao na AnTuTu uporedo sa Galaxy A5 modelom starim godinu dana (ne znam da li to ima neke veze) i Meizu je lepo pokazivao video uz povremeno seckanje na kraju dok je zvuk bio bez seckanja, a A5 pola klipa nije mogao da ucita, a ostatak je radio katastrofalno. Na kraju je m2 imao oko 20.500 a A5 oko 17.500.
Skinuo sam Marsovca BluRay 1080p od 2,7GB (verovatno je BluRay rip) i tera fenomenalno.

Ekran: 
Izuzetno lepa i tacna slika. Prilikom uporedjivanja sa AMOLED ekranom se vidi razlika, ali mislim da je onoliko osvetljenje zaista nepotrebno - doduse, jos nije leto, ali se za sada jako lepo vidi i pri direktnim zracima  :)

Kamere:
Kamere su jednom recju impresivne. Stvarno nisam ocekivao ovako nesto, iako mi je ovo posle fluidnosti i dizajna najbitnija stavka, ali za 140e koliko sam platio polovan mob star dve nedelje sa 2god garancije je previse.
Ne znam koja je bolja, mislim, naravno da je bolja zadnja, ali i jedna i druga rade savrseno svoj pos'o!
Prednja je toliko optimizovana za selfije i slikanje na toj daljini da je to strasno, i u losim uslovima izvlaci max osvetljenje, mislim da su se bas potrudili oko toga.
Zadnja kamera je tako impresivna, stvarno radi super fotografije, do sada sam "samo" u prolazu poredio sa A5 i obe su super, dok je recimo od Lumie 640 jedno 2 klase iznad.
Evo i primera:
http://s1055.photobucket.com/user/armalovic/profile/
-nadam se da prepoznajete HDR fotografije (one gde su pokretni objekti lose fokusirani)
-primer prednje kamere je 4.fotografija, tj 1.u drugom redu

Pored svega ovoga, evo i nekih pozitivnih i negativnih utisaka:
1.Lampica za notifikacije
2.Javljanje uz dug pritisak vol+ dugmeta (super opcija prilikom nosenja rukavica)
3.Ima Gesture wakeup - dok je mobilni zakljucan mozes direktno da ga otkljucas provlacenjem prsta na gore, otvoris notifikacije provlacenjem prsta na dole, podesis da na odredjeno slovo crtanjem na ekranu direktno ukljucis aplikaciju (meni je na C-camera, M-poruke, V-viber, W-wapp, S-svetlo-lampica), jako korisno!
4.Nema nikakvih podesavanja za sim1 i sim2, kad pozivas biras izmedju sim1 i sim2 kartice. Ako pozivas iz liste nedavnih poziva onda poziva odredjeni kontakt onim simom koji je poslednji bio aktivan izmedju tebe i tog kontakta (npr zoves Peru sa sim1, kasnije te pozove Pera na sim2 a kada opet hoces iz liste poziva da pozoves peru i kliknes na njega on poziva automatski sa sim2-a imas sa desne strane da kliknes i ispadne padajuci meni pozovi sa sim1, pozovi sa sim2, delji o pozivu)
Kako koristim jednu karticu za sve, a drugu iskljucivo za primanje poziva od devojke i onda me to malo smara jer mi je na nokiji bilo lepo podeseno da je automatski za svaki poziv/poruku sim1. Ali dobro, navikne se covek...
5.U listu poziva kada udjes na detalje poziva sa nekim kontaktom on izbaci poslednjih 10ak, a ako hoces da ucita sve onda treba nekoliko sek da ocita
6.Nema smanjenje ekrana, kako nemam lopate onda ne mogu lagano jednom rukom da kucam poruke, spustam notifikacije i slicno. Cak se i cimam da mi ne ispadne mob dok sam u prevozu-jbga, neki put voze "krompir" pa moze i mobilni da ti ispadne ako naleti na neku rupu. Sala na stranu, sto se mene tice mislim da je idealnda velicina ekrana 4.7", al dual sim sa dobrom kamerom je jedino Z compact a to ispada zbog cene... Ako neko zna aplikaciju za smanjivanje ekrana neka javi - ne znam da li je to uopste moguce :)
7.Tac je ekstra, ali pokazivac za osvetljenje ne mogu bas uvek da uhvatim iz prve, jedino me to zeza generalno za telefon.
8.Nekad zabaguje na nekoliko sekundi kada u viber udjem direktno da slikam pa pokusam da prebacim na prednju kameru.

I naravno da napomenem za mehanicko srednje dugme, na tacu je back, na kliku je home, a kada se zadrzi klik onda je zakljucavanje ekrana. Meni je tako lepo to leglo, mada verujem da ce ljudima koji su imali android to biti najvise cudno  :D


Kvalitet izrade,
kamera,
i apsolutna fluidnost (ne igram igrice, obrisao sam fejs i mesendzer da oslobodim ram i bateriju jer su nonstop aktivni,kad mi zatreba fejs udjem preko brouzera)
su ono sto m2 cini ekstra posebnim za jako male pare, mislim da je nemoguce da za tu cenu izvuces nesto bolje.
Nadam se da sam pomogao onima koji se lome, dvoume, troume oko odabiru telefona  ;)
Poslednja izmena od rm:a u Pet, 04. Mar 2016. 16:19, izmenjeno 2 puta ukupno.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Meizu M2

Post od artifex »

Opsiran i dobar review,bice korisno ljudima koji se dvoume ..

Odgovori