Meizu note m2

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Ne volim da nosim telefone u tome. Ni na G2 nisam koristio iako sam ga kupio. Bitno da ima foliju preko ekrana. A telefone pazim. Ovo je bio jedan trenutak nepažnje, stajao na laptopu pa kad sam pomerio laptop telefon je pao....
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: Meizu note m2

Post od zeljovan »

Pozz gospodi sa foruma Meizu...

Ukratko trebam pomoć.
Pre dva dana sam kupio Meizu m2 note (koji nije skinut sa mreže), ne znam ali mi prodavac reče u prevodu može na sve mreže, ali sad neću vas sa tim daviti.

Kada sam ubacio nano VIP-ovu karticu i uključio telefon, jad me snašao od nekih kineskih aplikacija, u podešavanjima ne mogu da ih obrišem a niti da ih uklonim.

Moje pitanje glasi? Ima li tu spasa, kako da uklonim sve ono šta mi nije potrebno.

Šta se tiče telefona, posle HTC i Samsunga, mogu reći da ima dobrih elemanata ali takodje bi stavio kao primedbu BATERIJA koja je 3100 mAh mi nije nešto jaka po izdržljivosti, jer moramo imati u vidu da je to 3100 mAh, po meni je to više naduvano, ali neka to ostane kao moja primedba ako neko misli drugačije neka slobodno kaže ili da savet kako da baterija duže da izdrži.

Šta se tiče punjenja, dobio sam savet na 20% da nakačim punjač i da držim dok se napuni, kada se napuni skinuti odmah sa punjača.

toliko od mene za sada

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Meizu note m2

Post od artifex »

Sacekaj da se baterija 'slegne' par dana pa vidi kako ce da drzi. Ja svoj uredjaj uglavnom drzim izmedju 40-80% zbog veka trajanja baterije ali se ne opterecujem time previse. Sto se tice aplikacija,ili ga rootuj pa obrisi to ili flashuj softver koji nema taj kineski bloatware u sebi.

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: Meizu note m2

Post od zeljovan »

@ artifex

Hvala na savetu, da li imaš neki pouzdan room, koji bi mogao da instaliran na Meizu, da tu priču završim.

Da li na njega recimo mogu Nexus rom da instaliram? TJ može li neki drugi android da se instalira osim ovoga u telefonu??

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

zeljovan, prijavi se na my flyme account i uključi posle rut. To je 5 minuta posla. Ako ti ne odobrava rut odradi samo komplet reset telefona i onda će proraditi. Posle skineš uninstall program (ako se ne varam) i pobrišeš sve kineske aplikacije i du aplikacije. Problem sa baterijom se stvara zbog du booster aplikacija.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: Meizu note m2

Post od zeljovan »

@filip11314

pomagaj još (imam dvoje male čeljadi pa nemam vremena da googlam) kako se radi kod MEIZU komplet reset? Da li je to Hard reser i ako jeste kaži mi koji je redosled pritiskanja dugmića?

My flyme account jel se on skida ili je već instaliran, ja koliko sam video u telefonu da ga nema, a ovaj DU Seed i njega da skinem.

Drugo, imam viber, samo mi radi kad ga ja pokrenem, u smislu kada udjem u aplikaciju onda vidim ko mi je slao poruku i u tom momentu mi može i da stigne, kada napustim viber, nema šanse da mi javi da sam dobio poruku.

Hvala na pomoći.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Ajmo po redu..
Flyme ti je u podešavanja pa nalog pa piše flyme nalog. Tu se registruješ i potvrdiš nalog, pa na dnu imaš rut privilegije ili tako nešto. Pa to potvrdiš...
Hard reset: http://mobilehardreset.com/meizu-m2-note/
Posle reseta skini prvo uninstall aplikaciju pa probaj da obrišeš kineske aplikacije. Ako radi onda je rutovan, ako ne onda mora ponovo da se odradi reset...
Za viber i ostale stvari uđeš u security/bezbednost aplikaciju (zeleni štit) i imaš dozvola (crveni krug sa belim štitom). Tu štikliraš šta hoćeš da ti radi u pozadini.
Probaj pa javi šta si uradio. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: Meizu note m2

Post od zeljovan »

@filip11314

Nisam stigao da odradim upustva sva, kao šta sam ti naveo u PP, ali sam uradio registraciju na flyme nalogu i dao privilegiju Root, medjutim on nije hteo da rootuje, dobro znam da treba uraditi Hard Reset. To ću ovih dana.

Šta se tiče vibera, odradio sam podesavanja kako si mi napisao ali kada je telefon isključen, meni sa ženinog telefona stoji da sam ja offline.

Elem meni kaže da je Android verzija 5.1
Flyme OS4.5.4U
pa me stoga zanima, kada rutujem telefon, mogu li ja da ubacim recimo drugi OS od androida npr "Nexus" ili sličan, jer mene ovaj strašno nervira.

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Meizu note m2

Post od kenzoki »

I mene zanima, romova verovatno nema, ali kako rade drugi.launcheri na njemu?

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Za romove ne znam, a i ne zanima me jer ovaj stock odlično radi. Ja koristim Nova Prime (neku stariju verziju) i radi okej, jedino nekad dođe do laga kad izlazim iz aplikacije pa učitava widget-e i ikonice. Verujem da bi to bilo rešeno i instaliranjem novije verzije Nove. Ostale launcher-e nisam probao. Ne bih ni koristio launcher da je mreža ikonica 5x5.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: Meizu note m2

Post od zeljovan »

Ajde da mi neko kaže šta da uradim, da bi mi javi gmail, yaho.mail, viber da sam dobio poruke, imam osećaj kada mi je teel. isključen da tada neprihvata wifi.

Svaka stručna pomoć dobrodošla.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

filip11314 napisao:Za viber i ostale stvari uđeš u security/bezbednost aplikaciju (zeleni štit) i imaš dozvola (crveni krug sa belim štitom). Tu štikliraš šta hoćeš da ti radi u pozadini.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: Meizu note m2

Post od zeljovan »

@ filip11314

Hvala veliko, ovaj deo je odradjen. :P

Gde da ubacim moje melodije za zvono i sms, ima li neka putanja?

Zahvalan na odgovoru ;)

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Podešavanja > zvuk > flyme muzika. Trebalo bi da je tu, nisam ništa čačkao jer mi je telefon uvek na vibraciji...
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: Meizu note m2

Post od zeljovan »

@filip11314

Nekada sam se snalazio sa OS windowsa i androida, ali meni sa ovim kinezom nešto ne ide a naročito root.

Izgubih dobra dva sata u pokušaju da rutujem ali ništa, ne znam zašto to uvek mora kod mene da se desi.

Kao broj 1. registrovao sam se na Nalog/My Flyme, zatim preko mog naloga otišao u lična podešavanja, dole izabrao Otvori privilegije sistema. Kada navedeni otvorim, dobijem ROOT dozvola, tu podesim da mi Root Checker Basic bude omogućen kao i desktopu u Bezbednosti odobrim da isti doboje dozvolu za automatsko pokretanje. Sve to kada odradim Root Checker Basic mi izbaci da nije rutovan.

Na ovom linku https://www.youtube.com/watch?v=4cJ8SlAX4oE sam ispratio sve i ima jedan zanimljiv detalj, kada oni dodju do Otvori privilegije sistema i isti pokrenu njima se u tom momentu resetuje telefon, a mene na toj opciji šalje da odobrim u ROOT dozvoli, pa stoga mi nije jasno da li je moj telefon već Rutovan ili ja debelo mašim, medjutim prateći navedeni link uočio sam razliku, pa ako neko više zna neka mi pomogne neću mu ništa, sem što ću da ga častim sa pićem.

Pomagajte drugovi oću da se udavim.....

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Napisao sam ti gore, samo odradi factory reset (okačio sam ti youtube link u nekom od prethodnih postova) i probaj ponovo sa Root Checker. Ja sam tako rešio problem sa rutom, mada nisam ni instalirao root checker već sam odmah instalirao system app safe remove i uklonio brdo kineskih aplikacija.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: Meizu note m2

Post od zeljovan »

@filip11314

Fićo, Factory reset odradjen više puta (hard reset), sve pogledao na youtube, ispratio procedure, ali ne ide, svaki put mi daje da telefon nije rutovan.

Jednostavno ne znam odakle da počnem, Izguglao i video svi objašnjavaju na isti način, a ja sam ti u prethodnom pisanju stavio da kad ja dodjem do "Otvori privilegije sistema" i to kada kliknem na isti on me pošalje na sledeću stranu gde u gornjem delu stoji "ROOT dozvola" Ako imam instaliran Root Checker onda mogu tu da mu dam opciju omogući ili onemogući ili pitaj, uglavnom da mu dam opciju omogući i posle svaki put kad ga pokrenem on daje da telefon nije rutovan, posle toga odradim hard reset i sve tako u krug, ali pomaka na bolje nema.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Skini sa kineske prodavnice KingRoot i tu samo odobri rut. Probao sad kod sebe, bez te aplikacije nema ruta.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: Meizu note m2

Post od zeljovan »

@ filip11314

Hvala puno na pomoći, konačno sam uspeo da ga rutujem sa kinezom, KingRoot!!
Pobrisao sam DU speed i ostaleDU.......

Nego da li je pametno da izbrišem, Securiti, i još neke sistemske fajlove? Da li će to da škodi radu OS?

U svakom slučaju hvala velika.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Security ti je korisna aplikacija, nije booster, završava odličan posao. Ja sam ostavio flyme početni ekran, app center, browser, četkicu, zabeleške, rekorder, kalkulator, video, kalendar, dokument. Obriši slobodno ono wallpapers, novinarnica, usluge oblaka, mz sync, mz account, život, mzMpay, mzcompaign i tako te tog tipa. Ako imaš onaj praistorijski youtube obriši i njega pa restartuj fon i instaliraj novi iz prodavnice. :) Za sve ovo ti preporučujem da koristiš system app safe remove jer možeš bilo koju aplikaciju da obrišeš, dok kod KingRoot-a ne možeš. Takođe ako ti je KingRoot instalirao i Purify obriši je slobodno, to je opet neki buster. Ako ti je nešto nejasno pitaj. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Odgovori