Meizu MX4

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Meizu MX4

Post od El Laki »

E pa, ovako. Evo mojih utisaka za ova 3 dana.

Dizajn: Lepo izgleda s prednje strane i lajsna, poklopac je mogao biti malo sadržajniji. Imao sam beli, po meni ružniji model.

Izrada: Odaje bolji utisak u ruci nego npr S5, iako je samo koji gram teži. Ipak, plastika dosta više krcka na MX4 i dosta je klizaviji.

Performanse: Telefon leti. Sve osnovne stvari radi kao od šale, bez veće razlike u odnosu na S5. Kod igrica ume da secne s vremena na vreme. Prilikom igrica i težeg korišćenja, greje se prilično.

Kamera: Nisam detaljnije testirao zbog očajnog vremena, ali S5 je bolji. Za 20mpx meni je to slabo. Jesu slike lepe, oštre, dobar crop ali dosta su hvalili taj Sony hardver što su uzeli, ali nije mi to to. Očekivao sam više.

Softver: ovde imam najviše zamerki. Dosta nelogičnih rešenja, swipe na home tasteru, itd. Inovativno ali nepraktično jer je dosta prostora za grešku. Nema app drawer, još jedan minus po meni zbog preglednosti. Inače tranzicije lepe, otvaranja brza.

Zvuk: Glasniji od S5 ali po meni ne i kvalitetniji zvuk. Moram da naglasim da se baš slabo razumem u tu sferu.

Baterija: Slabija nego na S5. Može da izvuče ceo dan prosečne upotrebe, ali sa više potrošenih procenata nego S5. Nije fer poređenje jer sam uporedo koristio telefone samo ne za iste stvari, ali znam kako drži S5 pa mi je lako da uporedim. Da ne govorim kakav bi rezultat bio protiv 5.0 na S5.

Sve u svemu, (poređenje sa S5) slabija izrada dosta, nedostatak sd kartice, nezamenljiva baterija, softverski nedostaci, solidna kamera, slaba baterija za svoj kapacitet, krckanje plastike. Dosta tih sitnica koje kad se saberu dobijaju dosta na težini.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Meizu MX4

Post od Evindzer »

El Laki, jesi ga to kupio, ili si ga uzeo od nekog ortaka, pa se malo upoznavao s njim?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Meizu MX4

Post od El Laki »

Kupio od poznanika, pa prodao.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Meizu MX4

Post od Evindzer »

Znaci, nije ti se dovoljno svideo da bi ga zadrzao? Procitao sam sta si gore napisao o njemu, ali nisam stekao utisak da si bas toliko bio nezadovoljan njim. :unsure:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Meizu MX4

Post od El Laki »

Pa u poređenju sa S5, po meni, gubi svako poređenje. Pogotovo kada se u obzir ume minimalna razlika u ceni. Mada, moram priznati da sam imao sivi model, dvaput bih razmislio. Ipak mi beli deluje jeftino i plastično.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Meizu MX4

Post od Green »

Krckanje plastike? Zaista? :?
To je stvarno veliki propust, ako je tako.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Meizu MX4

Post od El Laki »

Ja sam ga kupio 2 dana starog, tako da nije od vremena. Ali ne pri normalnom rukovanju, već pod pritiskom. Krcka ponekad i S5 pod istom pritiskom, ali ne toliko i ne na toliko mesta.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Meizu MX4

Post od iamivan »

Evo i ja da se javim u ovoj temi. Svoj Note 2 sam penzionisao i uzeo crni MX4 pre dve nedelje. :)
I sestru sam uspeo da ubedim, pa je ona uzela beli. :D

Pisaću redosledom kojim je pisao El Laki...

- Dizajn

Stavka koja je bitno uticala na kupovinu. Prednja strana po mom mišljenju prelepa, tanki bezeli sa strane super izgledaju. Lajsna i ivice takođe. Poklopac baterije nije loš, ali bi mi se možda više svidelo da je manje zaobljen.
Da je više kao iPhone 6, a manje ovakav, bio bi još bolji. Ni ovako mu ništa ne fali, ali ako ćemo baš da tražimo dlaku u jajetu, onda ovo.

- Performanse

Kao što je rečeno - telefon leti. Na Note 2 je bilo onog laga pri otključavanju i otvaranju dialer-a što me je nerviralo, a ovde toga nema.

- Kamera

Koliko dugo ga imam, a nisam ništa pokušavao da uslikam. :unsure:
Kada budem nešto uslikao, podeliću fotografije u odgovarajućoj temi. :)

- Softver (Flyme OS)

Po mom mišljenju, softver je super. U prošlim verzijama je bilo par loših stvari, ali sada je to sređeno.
Nedostatak app drawer-a je po meni plus, sve mi je na dohvat ruke.
Ne mogu da skontam koja su to nelogična rešenja vezana za softver. :?

Pritiskom onog kružića ispod ekrana odlazi se na home stranicu, a ako se pritisne kružić i prevuče prst na gore onda funkcioniše kao back dugme.
Takođe, ako se stavi prst pored home kružića i prevuče na gore, pojaviće se traka sa recent tasks.

Sada su ubacili i opciju "Smart Touch" koja kada se aktivira, na ekranu se pojavi beli kružić koji se može pomerati i postaviti tamo gde vam odgovara.
Pritisak na kružić funkcioniše kao back, ako se dugme pritisne pa "swipe"-uje levo ili desno, onda se prolazi kroz nedavno otvorene aplikacije, a ako se "swipe"-uje na dole onda spušta sadržaj ekrana kako bi stvari na vrhu mogle lakše da se dohvate. Swipe up na kružić je zaključavanje ekrana.

A ako nekoga smara opcija "Smart Touch", onda je jednostavno ugasi i imaće klasično back dugme na dnu kao na Nexus telefonima npr.

Ovde sam ostavio video kako "Smart Touch" funkcioniše i SS ekrana bez njega.

Još jedan plus je vrlo lako rutovanje telefona. Samo se ode u "Settings", napravi Flyme nalog i nakon toga se jednim klikom rutuje telefon.
A meni je još jedan plus to što vrlo lako mogu da promenim ikonice aplikacija bez ikakve druge aplikacije. Samo skinem fajl, ubacim svoje ikonice i vratim fajl u telefon.

Dakle, što se softvera tiče, meni je on pravo osveženje, što zbog funkcionalnosti, što zbog samog izgleda (UI-a).

- Zvuk

U zvuk se ne razumem, ali je dovoljno glasan i čist za mene. Nisam upoređivao sa drugim telefonima.

- Baterija

Solidna, drži mi od jutra do sutra. Ujutru ga napunim, tokom dana koristim Blic, Whatsapp, 9GAG, Messenger, Tapatalk, par poziva, dosta SMS-ova, malo surfujem. 3G palim po potrebi, kada sam na faxu (oko 5+ sati dnevno) wifi upaljen stalno, a kad sam kući onda palim wifi po potrebi.

Za moje potrebe je odlična.

Što se tiče same izrade telefona (konkretno poklopac baterije), nije savršeno kao na Samsung telefonima npr.
To sam čitao po raznim review-ima na netu, a i sam sam se uverio kad sam uzeo prvi telefon. Poklopac je imao malo lufta na jednom delu, kao kada se ne zatvori dobro. Ali ovaj je bio skroz zatvoren, i tek kada pritisnem to mesto onda taj luft nestane, ali čim pustim opet se odvoji. Taj luft je stvarno mali, skoro pa neprimetan, ali ja baš obraćam pažnju na detalje pa me je dosta nerviralo to. Sva sreća pa je na tom primerku loša vibracija bila, pa su mi zbog vibracije, ali i poklopca dali nov primerak koji nema tih problema. :D

Odužih ja malo ovaj mini review. Sve u svemu, ja sam i više nego zadovoljan telefonom i sistemom. Kada bude došlo vreme za novi telefon, definitivno ću prvo videti šta Meizu nudi. :)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Meizu MX4

Post od Joxy »

Рецензија једног нашег Јутјубера: http://youtu.be/-Qs6naSMUXY
Заиста занимљив телефон. :)

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Meizu MX4

Post od iamivan »

Odgledao sam minut, dva i nisam više mogao, lik mi je baš antipatičan. [emoji51]

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Meizu MX4

Post od El Laki »

Ovaj kao i onaj sa srpskih tutorijala treba da se okanu ovakvih i bilo kakvih video klipova gde pričaju. Ne znaju da drže intonaciju, da pričaju razgovetno, sažeto... Da je tako lako napraviti review, svi bismo mi imali kanale sa 5m sub.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Meizu MX4

Post od Joxy »

Није тема али само да одговорим када је већ кренула дискусија.
Мени је лик као и сам канал баш симпатичан и чак мислим да код нас нема бољег канала и Јутјубера овако за разне рецензије и тако те ствари. По мени је он далеко испред осталих, што по знању, што по професионалности и озбиљности тестова.
Да не помињем то да је лик потпуно океј, уопште није уображен или шта ти ја знам, увек и брзо одговори на свако питање.
Но, као што сам већ рекао то није нема.
Што се самог телефона тиче, Flyme OS је мени симпатичан, има доста неких финих решења унутар самог ОС-а. Све у свему, Кинези унапређују софтвер озбиљним темпом. :)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Meizu MX4

Post od El Laki »

Odgovori na svako pitanje sad kad ima par hiljada pratilaca. Daj mu 200k pa da vidiš. Tako to ide. U početku dok kanal raste treba da uspostaviš odnos sa ljudima. Isto tako je i Marquees čak i dan danas gleda da odgovori na što više pitanja. Ali ovaj lik treba dosta da poradi na izražavanju jer je jednostavno dosadan. O stručnosti neću jer nisam gledao duže od minuta.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Meizu MX4

Post od Joxy »

Шта ће човек кад је из Ниша, такав му је нагласак и акценат, није он крив. :)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Meizu MX4

Post od El Laki »

Taman posla. Ne mislim na akcenat ili naglasak nego intonaciju. Jednostavno mora da se oseti u glasu kada prelazi s teme na temu, kada nešto hvali ili kudi, kada je nešto fenomenalno kada je nešto očajno. Uz to dosta bolje snimanje mora, nikako iz ruke da se sve trese i pomera. Jednostavno mora bolje. Dosta bolje.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Meizu MX4

Post od Joxy »

Онда се нисмо добро разумели. :)
У том случају се слажем, највише ми се допада сама идеја, на реализацији мора још да се поради то се слажем. Има времена за напредак.

Ancient
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2011. 12:24

Re: Meizu MX4

Post od Ancient »

Pored sata u gornjem levom uglu mi stalno stoji simbol za beskonacno (∞). Da li neko zna sta to znaci i kako se to iskljucuje.

Nikola.Fizesan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Ned, 25. Jan 2015. 00:20

Re: Meizu MX4

Post od Nikola.Fizesan »

Recimo, sve pohvale za tonija (smartphonehrv) :)

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Meizu MX4

Post od iamivan »

Ancient napisao:Pored sata u gornjem levom uglu mi stalno stoji simbol za beskonacno (∞). Da li neko zna sta to znaci i kako se to iskljucuje.
To stoji kad imaš nešto aktivno u notification panelu (ne obaveštenje).

Slika

Slika

Meni je Steam aktivan i zato stoji znak ∞.

Miloš
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 21:35
:: Meizu MX4

Re: Meizu MX4

Post od Miloš »

Imam MX 4 i pokušavam da shvatim kako dok sam na aktivnom razgovoru mogu da uđem u kontakte? Kod mene fabrički ikonica "Kontakti" nije postavljena na ekran. Na nekim slikama sam video da postoji ta ikonica ali ne znam kako da je nađem u telefonu. Molim za pojašnjenje i pomoć, hvala

Odgovori