Meizu M8 MiniOne

Odgovori
Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Spyker, nemam 11-12 godina... Sigurno ne znam i telefonima najbolje na ovom forumu, ali od tebe znam bolje... I veruj mi da je iPhone obicna glupost, koja i moze da privuce takve kao sto si ti koji se samo tripuju i misle da su u face jer imaju iPhone :lol: :lol: :lol: Sasvim je jasno da ima neuporedivo boljih telefona od iPhone-a...
iPhone + CX300

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

iphoneforever napisao:1. ima mms
2. ocigledno nemas vise od 11-12 godina cim mislis da je telefon los zbog toga sto nema mms.
ja ne mislim da je losh zato shto nema mms (nego zbog gomile drugih razloga) ali mislim da je bezobrazluk po kojoj ceni se prodaje neshto shto nema funkcije koje su standard od 2002-2003

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

iphoneforever napisao: 3. :P 8) :unsure:
Sta reci?
Strasno.
E, ajde dosta hejta, nemojte da mi zakljucavaju ovu temu, hocu tacno da znam sta se sve novo deshava sa ovim telefonom.
Evo ql, ako treba otvaram temu: "Mrzim iphone zbog:..., a iphoneforever je dete, sa jos ludjim roditeljima koji su mu dali iphone"

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Stvarno ste otisli u off, sto se tice interfejsa nece biti kao na slici. Bilo je pitanje vezano za TouchScreen, bice kao kod iPhone znaci TouchScreen 2.0 nema stilos ili kao HTC Touch

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

ja sam chitao na meizu forumu i tu samo nagadjaju da li tje biti multi touch .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

darkado, nema sanse.To je apple zastitio patentom.
I to naglasavaju stalno,bukvalno.Pogledaj na youbube-u neke njihove reklame, npr. za macabook air...mislim da i tu naglasavaju da je taj multitouch eplov patent.

Doduse, to do jos nikada nije zaustavljalo Kineze da prave plagijate.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

cebzab, a ni da se napravi naziv tipa pluraltouch a da daje isto to :roll:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

cebzab napisao:darkado, nema sanse.To je apple zastitio patentom.
to verovatno koriste u nedostatku boljeg izraza (mislim na likove na meizu forumu)

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Ovo cudo mi deluje kao extra telefon.
Mislim da ce eventualnom pojavom jos nekih proizvodjaca ovakvih ili slicnih telefona koji mogu da pariraju iPhone-u, ili ga eventualno nadmasuju Apple obarati cene.
A i bez toga samom pojavom novih Apple modela mislim da ce biti pristupacnije cene jer im se sigurno isplati,posto kompanija zaradjuje najvise prodajuci softver i dodatnu opremu.


Sto se tice zastite patenata, svaki patent postaje javan i dostupan svima koji ga zele istog dana kada se prijavi patentnom zavodu. Jedino sto je neophodno je da platite autorska prava. :D
Sve sto su zastitili, kao i multi-touch screen, je uradjeno da bi se ostvarila odredjena materijalna dobit od autorskih prava,a ne zato sto oni zele da npr. niko drugi nema njihov izum ili proizvod.
Ako Meizu za M8 ili neki noviji model iskeshiraju Apple-u odredjenu sumu, sigurno ce imati i multi-touch!
Nadam se da objasnjenjem nisam nikog smorio!
pozz :wink: :wink: :wink:

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

rower napisao: Ako Meizu za M8 ili neki noviji model iskeshiraju Apple-u odredjenu sumu, sigurno ce imati i multi-touch!

Nadam se da objasnjenjem nisam nikog smorio!
pozz :wink: :wink: :wink:
1.Hahahahahah, Kinezi da iskeshiraju, hahah, da,da,da.Kul zamisao
2.Naprotiv, nisi me smorio postom, maltene si me odusevio, u svakom slucaju definitivno si me nasmejao. :lol: :D :lol:

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

cebzab, a sto da ne ako ga izbace na sva trzista, i daju odlicnu marketing kampanju, naravno da ce imati solidnu prodaju...
iPhone + CX300

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

ok cebzab, thanks!

Ma ne moraju Kinezi da iskeshiraju sada,ali ako se multi-touch pokaze izuzetno prakticnim i pozeljnim od strane kupaca i drugi proizvodjaci ce mozda zeleti da ga primene na nekom modelu i pri tom morati da plate odredjenu nadoknadu nosiioucu patenta (u ovom slucaju Apple).
Naravno ako ne budu imali neki noviji izum ili bolji izum!
Ali prednost VELIKIH kompanija ja da mogu da odvoje znacajna sredstva za istrazivanja i razvoj novih tehnologija,
pa MALI da bi opstali na trzistu (ne)moraju ponekad da plate autorska prava ili da nesto kopiraju! :wink: 8)

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Micro$oft vec ima odgovor za multi-touch. Inace sto se tice slika sa neta m8 je sve bolji i bolji. Proguglajte malo pa ce te videti da imaju slike develop platformi ali i slika gotovih ploca.

Slika
Imace tri fizicka dugmeta umesto jednog.
Slika
Maticna ploca, cini mi se da je JTAG- mozda ubacuju firmware
Slika

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Vreme je da počnem da skupljam pare 8)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Bar cu odmah znati gde je pin-out za JTAG, ako ga zakucam.

gameforce, nisi jedini, kontam da je najbolje uzeti 8gb, puno mi je 16gb.

E da jos jedna stvar, baterija se ne vadi kao kod iPhone-a.

U pocetku ce se prodavati u Kini i HK. Ali tu je eBay... ovo je najavljeno od strane CEO Meizu-a.

MCone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2008. 20:03

Post od MCone »

Jel bre, da li ovaj fontele ima Bloutoouth? kad se ocekuje izlazak na nase trziste i po kojoj ceni? ODG><

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Da li ima BLUETOOTH??? :? :? :? :blinky: :blinky: :blinky: Procitaj post iznad... '

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Znaci sad ide N82,a onda skupljanje para za ovo :D:D:D:D:D
Extra telefonce.... 300000000 puta bolji od Iphone-a.... strasno koliko ce ga oduva sa trzista....
Nokia E71... Elegant, but deadly

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

kapoerista90, nece nimalo... iPhone je jadna glupost, ali se prodaje iz nekih raloga (ime, dizajn), tako da ga nece sigurno oduvati sa trzista, ako bude i 10% kao iPhoneova, bice super...
iPhone + CX300

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Spyker je u pravu, da li vi mislite da Apple nezna kakav je krs iPhone? Znaju ali posto imaju ime mogu da prodaju sta god pozele(+sto imaju ugovor sa AT&T), razmislite koliko kosta proizvodnja iPhona(sa krajnje zastarelim specifikacijama) u odnosu na N96-N95-N82. Znaju da mogu da ga naprave jeftino i da ga prodaju za velike pare, i da ce ljudi kupovati zato sto je APPLE. Brend je brend. Sto se tice MeizuM8, prodavace se dobro, to je sigurno. Meizu vec ima uspostavljeno trziste MP3/MP4 tako da je ovo samo malo prosirenje, ono sto ce prodavati Meizu je Windows Mobile i odlicne specifikacije, o ceni da ne govorim.

Odgovori