Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Meni nema te aplikacije u Gugl Pleju. :D

Inače, MS Prodavnica mi i dalje prikazuje sivi ekran pri otvaranju.
Poslednja izmena od Evindzer u Pet, 06. Okt 2017. 16:23, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Onda ipak ništa. :D

Sent from Mozilla Firefox on Windows 7 PC

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Evindzer napisao:Meni nema te aplikacije u Gugl Pleju. :D

Inače, MS Prodavnica mi i dalje prikazuje sivi ekran pri otvaranju.
Promeni region na USA

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od sizif »

Toša dobro veli, provereno. Kod mene duže vreme Usa-reg i nemam prethodno pisane probleme.

Sent from my L925 using mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Da, čuo sam da je to rešenje problema, ali neću - ja sam srBski patriJota. :D :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Onda patrijoto gledaj u sivi ekran :lol: :lol:

Vaša poruka sadrži 48 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Grey Screen of Death. :D

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od filip89x »

Po ko zna koji put, it is over 8)
http://www.bbc.com/news/technology-41551546

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Apolo »

0,03%.... Statisticka greška.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Dobro, ali opet, to je tržišni udeo. To nije pokazatelj trenutnog stanja, nego više pokazatelj toga kakva je tendencija da bude udeo u budućnosti. A i ni ti telefoni koji bivaju zamenjeni Androidima ne nestaju, nego ih dobrim delom neko drugi kupi.

Samo kažem. Mislim, nije mi jasno kako se i pominje tržišni udeo Windowsa u ovom trenutku, to je sad jedino ko kupi Idol Pro 4, ili Elite X3. Dobro, eto, ima još i Lumije 550, i to je to.

I dobro, naravno da developeri gledaju tržišni udeo, jer ako sad i ima korisnika, šta da se bakće oko aplikacije za platformu koja će uskoro skoro sigurno da postane prošlost.

Sent from mTalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od 1808 »

гари napisao:......to je tržišni udeo. To nije pokazatelj trenutnog stanja,....
Ha, ha, ha,.... kako da ne, trenutno stanje je mnogo, mnogo bolje od toga. :lol: Ajde čoveče, osvesti se već jednom i prestani da ulepšavaš stvarnost. Šta radiš ti, tešiš sam sebe zbog tog krša koji još uvek vučeš sa sobom? 8)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Ajde polako pročitaj šta sam napisao, ali ovaj put sa razumevanjem.

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Green »

Sad kad je wp konačno crk'o, šta li će svi ti silni poslovni korisnici koristiti...?!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Koristiće nešto za privatne korisnike. ;) :D

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Apolo »

гари napisao:Dobro, ali opet, to je tržišni udeo. To nije pokazatelj trenutnog stanja, nego više pokazatelj toga kakva je tendencija da bude udeo u budućnosti. A i ni ti telefoni koji bivaju zamenjeni Androidima ne nestaju, nego ih dobrim delom neko drugi kupi.

Samo kažem. Mislim, nije mi jasno kako se i pominje tržišni udeo Windowsa u ovom trenutku, to je sad jedino ko kupi Idol Pro 4, ili Elite X3. Dobro, eto, ima još i Lumije 550, i to je to.

I dobro, naravno da developeri gledaju tržišni udeo, jer ako sad i ima korisnika, šta da se bakće oko aplikacije za platformu koja će uskoro skoro sigurno da postane prošlost.

Sent from mTalk
Gari ovo sto si napisao je notorna glupost. Zna se dobro sta je trzisni udeo, a to kako ga neko drugi dozivljava je skroz irelevantno. MS niti ima strateski plan, niti odluke, a prodaju gotovo da nema. Tako da ova statisticka greska ni malo ne iznenadjuje. Uskoro ce se meriti u promilima. Bez uvrede, mozes ti pisati sta god hoces o ovoj temi, ali cinjenice su tu i vidi se stvarno stanje, pitanje je samo ko to zeli da vidi, a ko zeli da zivi u iluziji.
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Nije glupost, notorna glupost je ovo.
(...) a prodaju gotovo da nema.
Bravo, Kolumbo. Naravno da ništa ne uspevaju da prodaju kad ništa ni ne nude.

Ljudi ovde da hoće drugačije da razgovaraju, videli bi da svi mi ovde imamo sličnije mišljenje nego što vam se čini. Da se trudite da lepše razgovarate sa ljudima, svima bi vam bilo lepše. Ali razumem, nekome je lepše da izbacuje svoje frustracije na forum. A što je još gore, takav način ophođenja prema drugima je zarazan, pa počnu i neki drugi da vuku na tu stranu, a koji to inače ne bi. Bez da probaš da vidiš šta neko tačno misli ti kreneš da usuđuješ. Je*em ti ja to kad ljudi na forumu umesto da diskutuju i pomažu jedni drugima gledaju između ostalog i kako da se vređaju. Ovo se sad ne odnosi konkretno na Apolov odgovor.

Tako da se ja sad odjavljujem sa ovog foruma. Hvala moderatorima što se trude da ovo mesto liči na nešto, a ne na debilanu kao što je to slučaj na onom drugom domaćem forumu.

I hvala svima koji su bili korektni na ovom forumu, i koji se i dalje trude da na forumu bude bolja atmosfera, a uprkos nečijim konstantnim naporima da atmosferu nekim članovima učine što nepodnošljivijom. (I ovde ne govorim o sebi, nego generalno. Mene ne pogađa nečije nekorektno ponašanje nakon što sam shvatio na ovom forumu tačno ko je kakav, niko me sa svojim negativnim stavovima ne može iznenaditi, ali ja nisam ovde zbog toga.)

I još da dodam, ova moja poruka nema veze sa ovim najnovijim vestima, znate vrlo dobro da bih rado diskutovao sa svima ovde i o Android telefonima, i o raznim platformama, ali džabe kad neki ovde ne umeju da pričaju ko ljudi. Neću to da trpim, i neću da gubim vreme. Gubiću vreme na drugom nekom mestu gde mi je to prijatnije.

Pozdrav!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Green »

Kakav šampion od lika ovaj gari, neverovatno jbt. Ideš sa foruma jer nisi uspeo ama baš nikome oblikovati um svojim i Microsoftovim budalaštinama. Tebe baš ozbiljno muče neke stvari. :roll:
Nikad još nisam naišao na odraslog čoveka koji ovako ozbiljno shvata pisanje na online forumu. A staža forumarenja imam već oko 15 godina.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

@Green mislim da nije poenta u tome da se nečije mišljenje oblikuje nego pokušaj da se civilizovano diskutuje ali "neki ovde ne umeju da pričaju ko ljudi" da ne idem u detalje jasno je šta je Gari ovim hteo reći. Nisam shvatio da on svojim pisanjem pokušava ubediti nekog već je detaljan i opširan u odgovoru, možda i opširnije nego što bi trebalo da bude, no ja mu nisam advokat niti mislim da treba da ga ovde branim niti ubeđujem, dovoljno je pametan da može sam argumentovano da se odbrani, ali razumem o čemu čovek govori i šta je hteo reći.

Sve okej wp mrtav MS propada za koju godinu i td. to je poenta svake priče, lično nemam problem da sutra propadne wp i MS zajedno sa njim ali nije poenta u tome da se ja radujem nečijoj propasti niti uspehu ili nisam dobro skapirao poentu forumašenja, takođe i moj staž je oko 15 god, dovoljno dugo da se ne primam na provokacije, možda je Gari preozbiljno shvatio poentu forumašenja, a kako drugačije ako je ozbiljan čovek, možda temu o mobilnim telefonima ne shvataš ozbiljno ali nismo svi isti ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Džabe vam je da mu sad pišete, čovek otiš'o s foruma i neće videti vaše postove. :P :D
Poslednja izmena od Evindzer u Pet, 13. Okt 2017. 10:00, izmenjeno 1 put ukupno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Green »

Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je otišao sa foruma, jer je isti preozbiljno shvatio. Nije naišao na razumevanje od većine članova, jer vlada jednoumlje korisnika Androida i slične fore. Najlakše podvići rep i udaljiti se

Odgovori