Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Zato ja dižem rep visoko i približavam se. :D
I ne odlazim s foruma, već napredujem u hijerarhiji. :D :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

Kako misliš napreduješ? Kod mene si tamo gde si i bio [emoji14] [emoji14]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

^ Eh, što nisam neka moderacija, pa da banujem one koji više ne kače slike prirodnih lepota sa Ade. [emoji14] :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Azimuth »

Mislim da je krajnje vreme da se vratite na temu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Izvini, Azimuth, ja samo ovo da kažem, mislim da ipak u ovoj temi ima najviše smisla.

Ipak mi se ne odlazi sa foruma, tako da ću ostati, :) ali ću se truditi da ignorišem rasprave o w10m. Malo sam ispao drama queen, ali bože moj. Za Microsoft se slažemo svi da su balvani, tj. bezobrazni ili nesposobni, ili i jedno i drugo, a za w10m često imamo i slično mišljenje, ali toliko se ljudi zanesu u raspravu da se ni ne slušaju međusobno, nego samo gledaju kako da nastave raspravu. Osim kad gledamo na stvari iz različitih uglova, tipa nekome je ok skuplje, nego hoće jeftinije, ali ne moramo u svemu da se složimo. U svim ostalim temama se svi lepo družimo, i to ne želim da odbacim.

Sent from mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Realarm
https://www.microsoft.com/store/productId/9NBLGGH1887V

Zanimljiva, ima nekih dodatnih opcija, pa može i da se koristi umesto kalendara za podsetnike. I ima dosta nekih glasovnih komandi, mogu i neće svoje da se dodaju. Od ko voli da se igra.

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od sizif »

Skidam, deluje zanimljiva inače sam nešto u ratu s MS kalendarom i podsetnikom, javlja se kad on hoće a ne kako ja oću. Verovatno neznam da podesim.

Zanima me kojom aplikacijom proveravaš potrošnju rama. Nisam se dosada nešto opterećivao time, ali sad sam podigao virtualnu memoriju s InteropTools, koja pomaže bržem otvaranju aplikacija. Inače ona je po PS-u podešena na 256 256 min -max, a ja sam sad podesio 512 1024.
Slika
Slika
E sad ja sam naišao na ovu apk Ram Optimizer, imam dosta stvari otvoreno a ona mi pokazuje ovo, te bih da znam jel to tačno što očitava
Slika


Sent from my L550 using mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Pretpostavljam da ti ovo pravi zabunu. On ima neko vreme koliko pre tvog događaja da te na nešto podseti. Mislim da je 15 minuta podrazumevana vrednost. Ali to možeš i posebno da podešavaš prilikom kreiranja neke obaveze u kalendaru. Evo ovde. Nadam se da je to kod tebe u pitanju?
.
Slika
.
A za RAM, ne znam da li je to tačno, moguće da on pokazuje svoje nešto, pa samo da te navuče da misliš da imaš veliko zauzeće RAM-a, a iz svojih kojih god razloga. I ja sam neke aplikacije baš nedavno oprobavao, ali ne mogu da se setim da li mi je makar jedna od njih bila ok... Možda i jeste, ali da ja prosto nisam znao. Ja sam tada doduše tražio nešto što bi mi pogodilo očistilo RAM.

Pogledao opet sad. Izgleda da nemamo ti mi tako nešto za Windows. Izeš ga, kad nam nikad to nije ni trebalo, nego tek sad kad Microsoft izvodi svoje neke gluposti sa sistemom. Ali kao što sam rekao negde još, od ovog builda vidim da su ipak probali nešto da poprave. Brljao je u startu, a sad ćemo videti da li mu je leglo sve na svoje mesto.

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od sizif »

Oket za ram mem. kao da je neko pisao, da je pogledao zauzeće rama, možda se odnosilo na PC, ne bitno.

MS Kalendar podsetnik ma ništa strašno. Verovatno sam ga ja izludjivao s tri fona a isti nalog. A na prvom koji mi pri ruci podesim podsetnik na početku meseca (jednom nedeljno da me podseća) na obavezu na kraju meseca :)

Sent from my L550 using mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Vivid Browser
https://www.microsoft.com/store/productId/9NKXJBVLBQXK

Deluje zanimljivo, i da ima zanimljivije opcije. No videću, tek treba da ga testiram. Košta 130 dinara, već sam ga pazario, pa videćemo da li vredi tih novaca. :)

Sent from mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Probao taj browser. Engine mu je od Edga, tako da mu je prikaz stranica isti. To mi je dobro. Međutim ima istu boljku kao Edge, kad se otvori više tabova (jedno šest tabova), aplikacija puca, a pri pokretanje tu su opet svi ti ranije otvoreni takvi tabovi. Ali i to je nekako manje iritantno nego što kod Edga ume da bude rekao bih, mada suštinski je to isto đavo. I Edge mora da se zatvori, pa da se nastavi opet.

Ima tamnu i svetlu temu, location bar može da bude gore ili dole, može da kopira link slike... Zanimljivo. Da li je vredno kupovine... Šta znam... Meni nije žao što sam počastio developera, ali da bi bilo vredno kupovine trebao bi i da se pozabavi pretrpavanjem RAM-a.

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od sizif »

Lepo od tebe što si častio developera i podelio utiske o browseru.
Meni dobri Edge i Monument, za ono što meni treba..

Sent from my L925 using mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Meni Monument ne odgovara pre svega iz razloga što mnoge stranice prikazuje kao browser sa dumb telefona. Što je ok ako će mi uštedeti mnogo podataka, ali više mi ni to nije bitno kad imam 600MB u paketu.

Pratiću šta se dešava oko tog browsera, ako mu developer bude posvećen mogao bi da postane dobar. Ali s druge strane, koliko mi je sad isplativo da u to ulaže vreme...

Da, a nisam ni imao druge nego da ga počastim, pošto nema besplatnu verziju. Ili 130 dinara ili nikako, a ja radoznao. :)

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od sizif »

Ma da, nisu to neke pare. Mada ima i svojih draži samo dovijanje za dž, ali kad sam napravio internet karticu počeo sam da im dajem za pivo :)

Sent from my L925 using mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od sizif »

Reko' da podelim i ovde : Lockmix apk podešavanje loockscreena za: tetke s ladnu trajnu, tašte, teče, dede, pokojne babe i još neke... nek mi oproste ako sam koga izostavio s spiska oni što ih ne zanima MS ali vole da "udju gde mi već udju"..."kakaduluk" Balašević :)

Simpatična aplikacija free u Store. Ima dosta opcija pa da ne nabrajam, pro ima još dodatnih opcija.

Slika

I same stavke imaju opcije podešavanja: veličina, boja, font itd

Slika


Sent from my L550 using mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Baš sam bacio pogled na nju pre par dana kad si je prvi put pokazao u onoj drugoj temi. Zanimljiva aplikacija.

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Skinuo sam je, 'leba ne jede. :D

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Abioye »

Ažuriran Store, konačno je zaustavljen onaj zeleni resuming kružić kada se uđe u "downloads and updates", koji se kasnije beskonačno vrteo...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

E jeste... Ali smo zato dobili ovu novu grozotu od pločice. Sa tim šarenim kvadratićima.

No da ja ne tupim jedno te isto, pustiću Greena da kratko i jasno kaže sve umesto mene. :)
Green napisao:(...) tamo u Redmondu rade budale. Mada, ko zna, možda se dozovu pameti i počnu nešto kako valja. Mada, ko zna, magarci su to nesposobni. :P :D
Sent from mTalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Nisu morali menjati ikonu prodavnice, važno je da radi.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Odgovori