Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od Baraba »

Pre skoro dve nedelje WhatsApp je uklonjen sa Windows Phone Store prodavnice. Po svemu sudeći, aplikacija nije lepo radila sa Windows Phone 8.1, ali problemi nisu bili toliko veliki u Windows Phone 8 sistemu, iako WhatsApp na ovoj platformi generalno jeste bagovit. Neki korisnici su se pitali zbog čega je aplikacija uklonjena za sve korisnike, čak i one kojima nije pravila veće probleme. Microsoft je obećao da će se WhatsApp vratiti brzo, ali to se i dalje nije desilo. Iz Microsofta je stiglo saopštenje u kome se kaže: "WhatsApp je odlučio da ukloni svoju aplikaciju sa Windows Phone Store prodavnice, zbog problema sa radom notifikacija na Windows Phone 8, Update 3 sistemu. Radimo blisko sa kreatorima WhatsAppa kako bi što pre rešili ove probleme. Hvala svima na strpljenju i žao nam je zbog neprijatnosti.” Iz ovog saopštenja se ne može mnogo saznati, ali se može pretpostaviti da WhatsApp u osnovi ne radi dobro sa elementima Windows 8 sistema, te da se oni ne mogu otkloniti tako lako, odnosno da se neke suštinske stvari u aplikaciji moraju promeniti. Eventualni datum povratka aplikacije nije preciziran.

Izvor: http://mobile.benchmark.rs/

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od toda81 »

Pročitah i ja ovo malopre. Stižu mi obaveštenja na fb redovno sa benchmarka. Bez veze je sto dve mozda najbitnije app ne rade kako treba, tj. whatsapp i viber
Note IV N9100 dual

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od Vlada Zem »

Whatsapp ne držim u "background" ali kako ga upalim istog momenta stižu poruke, da li od pre 3 sata ili 30 sekundi nebitno... Ko ga aktivno koristi verovatno može reći više,
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od user8 »

Ja ga koristim po celi dan i u sigurno 85% vremena mi dolaze notifikacije. Nzm zasto se ponekad zaglupi i ne posalje notifikaciju, verovatno zbog prelaza sa wifi na mobilnu mrezu ko ce ga znati.
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od miodrage »

Dezurni WP guru ovde, samo d ajavim da meni sve rdi savrseno i dalje. Da li sam zaista toliki sreckovic, znalac ili nesto trece, ne znam, ali meni sve radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od 1808 »

Ha, ha,... čak je i Microsoft priznao da nešto tu nije kako treba, ali njemu sve radi dobro. :lol:

lepi mille
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 14:42

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od lepi mille »

Au koji si ti smarac!
Citam ovaj forum dosta dugo, a ti trolujes u svakoj WP temi... Kako se nisi smorio covece???
Ako vec mislis da WP ne valja, sta trazis ovde? Nisi potreban da drugima otvaras oci, mogu ljudi sami da shvate da li je ili nije nesto za njih. Radi nesto pametnije jbt.

Za mene WA radi posao, Viber je dosta spor i los. Ipak i jednoj i drugoj aplikaciji fali mnogo toga, s tim sto je Viber dosta spor, i dalje kasne notifikacije i stizu propusteni pozivi, a da telefon prethodno i ne zvoni. Zasto ove aplikacije nisu odradjene bolje, ne znam, ali definitivno nije do sistema.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od Zile995 »

Pazi meni nije logicno da naprave da lepo radi recimo na OS-u, a da na WP isti programeri naprave losu aplikaciju. Mozda je izrada aplikacije kod WP potpuno drugacija jer je takav OS, pa je teze napraviti optimizovanu aplikaciju ili im teze ide da nesto uopste urade...
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od Cedogares »

Meni whatsapp oduvek radi besprekorno i sad posle prelaska na wp8.1, Viber je bio bagovit al sada i on radi bez ikakvih problema, primam pozive u realnom vremenu, notifikacije itd., dosta su obogacene kroz update-e otkad koristim tel. i ne znam sta je to mnogo sto im fali..

@Zile
Naravno da je do programera, da vidis veliku vecinu drugih aplikacija kako klize u odnosu na recimo Viber kome fali optimizovanosti da bi glatkije radio..

lepi mille
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 14:42

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od lepi mille »

Zile995 napisao:Pazi meni nije logicno da naprave da lepo radi recimo na OS-u, a da na WP isti programeri naprave losu aplikaciju. Mozda je izrada aplikacije kod WP potpuno drugacija jer je takav OS, pa je teze napraviti optimizovanu aplikaciju ili im teze ide da nesto uopste urade...
Pa ako je moguce napraviti aplikaciju kao sto je Whats koja je do skora radila dobro, solidno (meni i dalje funkcionise), koji je razlog da aplikacija za Viber bude tako losa. Ili ne znaju da je naprave kako treba ili nece.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od Baraba »

lepi mille, da je ranije bilo smarača neki se ne bi zaleteli sa wp, da su znali da ne radi sve kako treba ne bi uzimali wp. I da, do autora app, njima nije stalo da uzimaju lovu na wp, pa neće da je prilagode, onda sad i druga app iz naslova ne radi.
miodrage, tebi radi a Microsoft-u ne radi? Napiši ljudima u čemu je problem, da se ne brukaju više, naravno uz novčanu nadoknadu. Sve mislim da si ti zaboravio onu fluidnost i brzinu sa iOS, ovaj wp te toliko usporio :lol:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od sugarcoated_ass »

Stigao update za WhatsApp....

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od user8 »

1,Ako nekome na WP8 neka aplikacija ne radi kako treba, a neko se drugi javi i napise da njemu radi OK odmah ga popljuju i kazu kako je lazovcina i kako sigurno ne radi!
2. A ako na drugom OS neka aplikacija ne radi kako treba, ovde se dezurni smaraci jave i kazu kako njima sigurno radi i drugacije ne moze biti.

Dakle za istu stvar imate razlicite kriterije i onda smo mi u wp8 taboru neka sekta ili sta vec.
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od 1808 »

lepi mille, kad si već toliko osetljiv, kako do sada nisi primetio glavnog smarača iz WP tabora koji ovde već godinama
pljuje po androidu i priča neke bajke o savršenosti WP sistema. Ako si već spreman da kritikuješ, onda budi principijelan
u tome, jer ovde nije sve počelo od mojih postova (koji su samo reakcija na neke prethodne zasluge tzv. WP gurua).

Kada bi se ovde pisali objektivniji komentari, recimo kao ovaj tvoj...
lepi mille napisao:...Viber je dosta spor i los. Ipak i jednoj i drugoj aplikaciji fali mnogo toga, s tim sto je Viber dosta spor, i dalje kasne notifikacije i stizu propusteni pozivi, a da telefon prethodno i ne zvoni.
...onda ne bi ni bilo potrebe za neko ubeđivanje sa guruom koji svakom OS nađe manu, a jedino mu WP uvek radi savršeno.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od Zile995 »

Primetio sam ko je taj "guru".... Neka on uzme u ruke nexus 5 ili iphone 5s... Udjite malo dublje u OS pa vidite koji je bolji. Zna se koji je najsavrseniji tu,nema dalje price. Uvek sam za onaj OS koji je open source, koji je otvoreniji....
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od miodrage »

Sa pojedinim likovima ovde, vise me mrzi i da se prepucavam jer su zatucani vise nego neki religijski fanatici. Onima koji ne veruju, u svako doba mogu da dokazem i pokazem da meni uredjaj i sve na njemu radi. Kako i zasto, ne znam, citao sam da mnogima WA ne radi, ali isto tako sam video da je to samo za odredjen broj korisnika, dok neki drugi, ukljucujuci i mene nemaju taj problem. I ko je sad u pravu?
Nadalje, sto se sistema tice, i dalje tvrdim da je za mene i moje potrebe daleko bolji od bilo kog Androida, i na tome ce ostati. Protiv iOSa ne mogu da kazem nista lose, volim taj sistem, sve mi se na njemu svidja, ali mi se WP vizuelno vise dopada i ima tu jos uvek integraciju sa nekim soc. mrezama sto meni licno znaci.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od 1808 »

miodrage napisao: Nadalje, sto se sistema tice, i dalje tvrdim da je za mene i moje potrebe daleko bolji od bilo kog Androida, i na tome ce ostati.
Pozdravljam ovakav način razmišljanja, samo još pokušaj da uvažiš isto pravo drugim ljudima koji se zbog nešto većih potreba opredeljuju za neki drugi OS i biće sve u redu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od miodrage »

1808, ja nijedne sekunde nikome nisam rekao da mora da uzme wp, ili ios, ili sta god, jos manje sam ikoga lupao po usima. Ali sam dosledno branio pravo na svoje misljenje, i nisam dozvoljavao da ovde zavlada jednoumlje. Svako ima prava da uzme sta god zeli za svoje novce. Ja makar ne ulazim u Android sekciju da trolujem kao neki drugi, imam toliko pristojnosti. Sa druge strane, kod direktnog poredjenja modela, uvek cu da se zalazem za ne-Android uredjaj. Ne vidim sta ja tu drugima ne dam da disu i sl.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od 1808 »

miodrage napisao:... Ne vidim sta ja tu drugima ne dam da disu i sl.
Nemoj se praviti naivan, kad veoma dobro znaš koliko si nekorektnih i uvredljivih postova o Androidu ostavio na ovom forumu za sve ove godine. Treba li opet da citiram samo delić onoga što si pisao, da bih te na to podsetio. Ako si već bio spreman da bez pravih argumenata podjebavaš korisnike drugog OS-a, onda budi laf pa istrpi argumentovane nedostatke WP-a, kao što je recimo ovaj sa WhatsAppom.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Microsoft objašnjava situaciju sa WhatsAppom

Post od Coni »

Sto je najgore, i meni je whatsapp radio odlicno (verovatno jer sam na osmici, ne 8.1). Mislim da su mi dvaput zakasnile poruke za ovih cetri meseca na wp, a intenzivno sam ga koristio (obrisao iz nekih levih razloga).

Odgovori