Win mobile - korisne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Nozes preko FE da kreiras foldere i da u njega smestis programe koje si instalirao a za neki program ne znam :unsure:
and justice for all...

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

Ne treba ti program, samo idi u Windows/Start Menu/Programs (znaci ne storage card/windows/ nego iz memorije telefona) i tu kreiraj folder koji hoces,i odatle ikonice samo cut-uj uzeljeni folder... 8)

foka108
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od foka108 »

Pozdrav drugari, nova sam na forumu, citam ga vec nekoliko dana i ne uspeh da pronadjem resenje za svoj problem... Instalirala sam nekoliko rom-ova na svom htc tytn ii umesto originalnog OS-a i vec nakon prve instalacije nestao mi je gps potpuno. Nemam vise opciju da ga pokrenem iz Connection managera, nema ikonice nigde :smutny: Imam I-go mape i kada pokrenem pretrazivanje rute ili sta god, ne moze da nadje gps satelit. Da li je potrebno da instaliram neku aplikaciju koja ce vratiti gps ikonicu ili sam nesto gadno zdrndala? Pomoc, molim vas... :cry:

Win6.1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2010. 10:25

Post od Win6.1 »

@foka108 imam ja HTC TyTN 2.Najbolji rom ti je udK_8.0-R2_WWE.naces ga na xda developers sajtu / forumu u podforumu ROM Developing za TyTN 2.Ovaj ROM ima 101 mob rama,od cega je slobodno oko 70 Mb.To je ujedno i najbrzi i najlepsi ROM za TyTn 2,a isprobao sam ih bar 30 ! GPS radi odlicno ,ima sve ikonice i veruj da bolji rom nema sanse da nadjes.On ce ti resiti sve probleme.ROM je prebrz i nisam mu nasao ni jednu manu ! a uverices se i da je najlepsi.

foka108
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od foka108 »

Hvala Win6.1, sad sam ga pronasla na xda developers forumu, ali koliko vidim on je za Windows 6.1, a ja sam na 6.5 i odgovara mi. Isto tako na preview slicicama se bas vidi Comm manager i nema gps ikonice :lol: U cemu je fora? Nadam se da se javi jos neko sa nekim predlogom, ako je moguce da ne menjam rom ponovo, jer sam taman sve podesila i mnogo mi se dopada kako radi i baterija mi traje duze nego ranije... :wink:

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

da li postoji neka aplikacija sa kojom mogu da promenim zvuk poruke posto je neki kratak ili ja jednostavno ne mogu da nadjem gde se nalazi to za poruku. Za zvuk telefona koristim onaj program mp3 trimmer i on odlicno radi mogu da stavim koji god mp3 za zvono ali za poruku mi je neki kratak a i slabo se cuje, pa jel ima neko resenje za to?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

foka108, ja imam predlog, da posto se ne radi o opstem pitanju vezanom za Windows Mobile softveru, vec o specificnom pitanju vezanom samo za HTC TyTN 2 dalja pitanja, u vezi sa ovim tvojim problemom, postavljas u odgovarajucoj temi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

foka108, evo ovako... Sto se tice GPS-a nije ti nestao,vec na Windows Mobile platformi sa integrisan GPS,imas aplikaciju koja se zove Quick GPS (assisted GPS),sto znaci da ti prilikom trazenja satelita (potrebno je svakih 7 dana),konektuje se na internet (gprs ili active sync),te ti preuzme poziciju o satelitima ! Zato ti IGO nije nasao satelite,jer ih manuelno bez AGPS sporo trazi (citaj : nekoliko desetina minuta,zavisno od rom-a,radio verzije).Znaci imas 100% Quick GPS,samo udji unutra i sihronizuj satelite.Ovo ti kazem iskreno jer i sam se bavim Custom ROM-ovima.Sto se tice Connection Managera i njega mozes skinuti u *.cab varijanti te instalirati na bilo koji rom (zavisno od grafike 1-2,5 Mb),te nemas potrebe menjati rom.

Potrebno je i da podesis eventualno Port te Band ! sto znaci idi u Control Panel nadji External GPS,podesi na Automatic ili stavi za Band 56K te port 4 ! Trebalo bi da ti 100% proradi.Sto se tice romova,da ti jos jednom napomenem da ja nisam nasao rom za Kaiser,koji nema GPS : ) tako da samo odradi ovo sto sam ti napisao,pa castis pice ;) salim se...
mladen_bgd napisao:Instalirao sam na moju omniu i900 Skyfire. Kad ga pokrenem i prilikom njegove konekcije non-stop mi izbacuje "Sorry: Due to strong demand we cannot provide service at this time. Please try later". Probao sam i kad se prikopcam na wi-fi i ovako preko gprs-a uvek mi ovo isto izbacuje.
Izgleda da si naleteo na losu verziju : ) Skyfire naravno radi u svakoj zemlji,pa i u nasoj (licno ga koristim za zumiranje velikih HTML stranica).Imas pored toga jos gomilu browsera.NetFront u verzijama 3.3 i 4.0 je extremno brzo,imas Doris Browser,koji ucitava stranice po nekim paramtrima i 300% brze nego Opera 10 (nesto kao Turbo Cashe kod Opere),imas i UcWeb (skini 7.3 ili 7.4 jer imaju i dobru proksi podrsku,ako ti treba za Wi Fi,te GPRS),zatim tu je i Iris Browser,te ZX ....
Layne_Staley napisao:Ljudi,jel neko zna neku blacklist aplikaciju, ali koja odbija poziv bez zvonjenja ?
Taj posao ce ti odraditi Smart Block.I to bez zvuka (fast detect)

lesa0208, lepo skini Adobe Flash Player 2.1.Sto se tice flash playera 6-7 to ti je za browser : ) ako sam razumeo sta pitas...
Za screenshoot - SPB screenshot
lesa0208 napisao:da li postoji neka aplikacija sa kojom mogu da ikone koje mi se nalaze u meniju spakujem u odredjene foldere? da mi ne budu onako razbacane nego da i slozim po folderima?
Idi sa bilo kojim File Managerom u Windows/Start Menu pa sam sredi lepo po folderima kao sto bi to uradio na PC : ) veoma je jednostavno.Udji u Start Menu/ Programs i pravi foldere po zelje te radi cut/copy/paste ikonica od programa u zeljene foldere (svi shortcuts su ti u Start Menu).Ako to oces da radis (slucajno) sa Control Panelom,treba ti aplikacija Link2cpl.
  • ___________________________________________________
    Izmenio Miškoni:: Nemoj da odgovaraš preko citiranja poruke i nemoj da pišeš poruke jednu za drugom. Obavezno pročitaj pravila foruma!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

hvala win6.1x nasao sam sve kako da odradim to. Nego sada imam drugi problem ne znam da li se nekome jos desavalo da igo nece da mu uhvati satelit? Dok sam setao psa probao sam ali nikako da nadje satelit i da se poveze sa istim, pa sam gledao nesto na netu da treba da se promeni sys file ako je instaliran na sd karticu promenio sam i to, ali od satelita nista pa me to malo nervira :o

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Jesi li odradio sinhronizaciju satelita preko aplikacije Quick GPS ? tj prvo reci koji imas uredjaj ?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

lesa0208, Win6.1x, svu raspravu vezanu za GPS nastavite na odgpvarajucoj temi u kaficu. Ovo nije tema za GPS niti je tema u kojoj se razresavaju problemi vezani za konktretne modele telefona. Ovo je tema u namenjena opisu korisnih Windows Mobile aplikacija.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

RC Mod v.2.1
Is a simple interface color customization application. With RC Mod v.2.1 you can change the color of your glossy wm6 top and bottom bars plus the color of the text in the bars...
Slika
8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

Jel zna neko koko mogu da pristupim folderima SYSTEM i CONECTIONS, heteo bi da im promenim ikonice ali ne znam kako...koristim Icon Changer i CSMI programe za ovo...znaci treba mi nesto da bi mogao da pristupim ikonicama ova dva foldera... :?

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

cure2fast to su ti sistemski fajlovi koji su skuvani u ROM-u.Morao bi da kuvas ispocetka ROM,dampujes...

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

@Win6.1x
Pa koji bi mi ti od svih tih browser-a preporucio? Koji je od svih njih najbrzi i najbolji? Skinuo sam jos neku verziju Skyfire i opet ista prica, nece da radi. Trenutno idem preko Opere v9.5 sto je fabricki bila instalirana na mojoj omnii.

I jel omnia ima flash podrsku za internet ili treba da se skine? I koji flash player da skinem, koji je dobar?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ja na mome telefonu za web sa flas podrskom koristim uZardWebP i sve mi radi bez ikakvih problema, pa probaj njega

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

@mladen_bgd ja koristim Net Front 4 te Dorothy Browser.Imam cak i Operu 10 instaliranu i iskreno sa sva 3 browera sam jednako `produktivan`.Moj savet ti je kombinacija Opere 10 i Net Front 4.Oba su fantasticna.

Za gledanje Flash animacija koristi Adobe Flash Lite 3.1 ,a za browser (ako zatreba ) skini Flash Player 7 (ima i verzija 6) da bi dodao podrsku za Flash u browseru.Meni Opera 10 sasvim ok radi sa flashom kao i Net Front 4.

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

Hvala Win6.1x.
Instalirao sam Operu 10 za wm. I sad kad odem preko nje na neki site npr. mobilnisvet, nece da mi ucita ni slike ni flash animacije. A imam instaliran flash player 7. I nece celu stranicu da ucita nego samo po sredini imam a ono s strane mi je sve po pola prikazano, ne moze da se pomeri ni levo ni desno. Jel zna neko mozda u cemu je problem i kako mogu da ga resim?

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

e da ! Znam i za to resenje :D Imas Flash Fix za Operu ! Ukucaj na google fixOperaFlash v1.4.2 .To je za slucaj da ti ne radi.Hm,pola strane ti ucita samo ? Nisam taj problem zaista vidjao,ne znam tacno sta je u pitanju... Imas vise Operi 10 beta (mada ne verujem da je do toga).Ej da ! Ovaj fix radi i sa Opera 9 / 9.5 tako da neces imati problema vise.Poz

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Post od mladen_bgd »

A jel treba onda da instaliram ovaj obican flash player 7 ili samo ovaj flash fix za operu?
I jel mi treba flash lite 2.1 i za sta on sluzi?

Odgovori