Win mobile - korisne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Win mobile - korisne aplikacije

Post od Chobby88 »

Ram memorija nije sapun pa da se nesto haba i trosi,zato i sluzi,da se kesiraju aplikacije radi boljeg ugodjaja pri koriscenju.
A rekao sam i da ponovno startovanje aplikacija ima uticaj i na trajanje baterije.
Ali boze moj,sto ljudi sto cudi,sto zena 200 (.)(.) :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Win mobile - korisne aplikacije

Post od miodrage »

Chobby88, a ne mislis da se baterija isto tako trosi na odrzavanje te RAM memorije isto kao na ponovni start aplikacije? Znaci sa te strane mi prica bas i ne pije vodu. Drugo, navika je eto cudo. I trece, posto sam poznat kao ekstremno nestrpljiva osoba koja zeli sve odmah i sada (glavni razlog zasto ne mogu da smislim Android i to silno cekanje :roll: ), a na iPhonu sam naucio da je bolje imati sve pogaseno jer nikad ne znas kad ces nesto zahtevnije da pokrenes, a video sam da ima razlike u brzini pokretanja aplikacije sa praznim i punim RAMom. Sitne aplikacije ne racunam, ali igre ili nesto teze....
Konkretno, na iPhonu iGO je bio prilicno zahtevan po pitanju memorije, pa onda MetalStorm: Wingman, Campbell's Operative Orthopaedics... Recimo nisam mogao u kolima da pustam mjuzu preko Music aplikacije i onda da ukljucim navigaciju. Morao sam da ugasim mjuzu (ili bi je OS sam iskljucio pri pokretanju navigacije), i onda pokrenem navigaciju, i tek iz njenog music dela ponovo pokrenem muziku.
Na WP8 kazem, osim par zaista teskih igara ostalo nije vredno pomena, radi besprekorno. Zena na svojoj Lumiji710 nonstop ima ukljuceno i 10-ak aplikacija, i telefon radi bez greske. Ja sam eto zrtva i rob navika :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Win mobile - korisne aplikacije

Post od janka_88 »

Ne znam da li je neko spominjao ali moja preporuka ide za programe Bluetooth Share kao i Ringtone Maker. Prvi je jako koristan na WP 7.8 jer se dobija potpuno funkcionalan BT koliko sam primjetio jer sam prebacivao slike i muziku bez ikakvih problema. :) A drugi je za pravljenje melodija za zvono koji je veoma jednostavan i oba programa pravi Nokia. :)

http://www.windowsphone.com/en-gb/store ... b12-430455

http://www.windowsphone.com/en-gb/store ... e18b46fddc

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Windows Phone 7

Post od PetarI »

Da ne prelistavam ove,ali dodao bih aplikaciju "Network profile",koja sama konfigurise aparat ,bez obzira koju karticu ubacite...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Win mobile - korisne aplikacije

Post od Sale_M »

Extra stvar janka88 vezano za win 7.8 modele,polako nokia uklanja softverske nedostatke :)
Samo da je resen problem sa ussd codovima,zna li ko na win 7.8 i 8?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Win mobile - korisne aplikacije

Post od miodrage »

Na WP8 navodno to radi (ja sam na Vipu pa ne mogu da proverim), dok za 7.8 je bilo reci da ce biti reseno. Kad dignem zeninu Lumiu710 na 7.8 javicu da li radi ili ne.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori