Win mobile - korisne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

marko0210, Omnie su iste - ali nisu svi Windows Mobile telefoni isti. Nesto sto radi na nekom HTC-u nije obavezno 100% kompatibilno sa Omniom. Nr. igre kojesu optimizovane za WM telefone rezolucije 240x320 mogu imati problema sa 240x400 rezolucijom Omnie ili 320x320 i780.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

marko0210
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Sub, 21. Mar 2009. 19:42

Post od marko0210 »

to sam shvatio,ali nisam,ovo sa programima i app koje su namenjene za sve omnie,ali ne rade isto na svim omniama,kao npr teme.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

marko0210, a gde si to video da programi i teme pisani za Omnie ne rade na svim Omniama? :? :?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

marko0210
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Sub, 21. Mar 2009. 19:42

Post od marko0210 »

na prethodnoj stranici.Bilo je reci o spb mobil shell-u,tj verzijama,koje imaju bagove,a koje nemaju,pa se desilo da ista verzija kod jednog tel ima bagove,a ista verzija na drugom aparatu nema.To me malo zbunilo :blinky:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

marko0210, SPB Mobile Shell nije aplikacija koja je pisana specijalno za Omniu. Koliko vidim Cale kaze da ima sitnih problema (i900) a Azimuth da nema (HTC Trinity). Kako HTC Trinity nije Omnia ocigledno je da se ne radi o dve Omnie ;-).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Da razjasnimo nesto.
80% korisnika ovog foguma,uglavnom koristi crack-ovane verzije app.(sto ne znaci da sam ja izuzetak)
Morate imati na umu,da su to modifikovane verzije originalnih applikacija.
S'toga,javljanje pomenutih problema nije nista neobicno.Ne samo za SPB Mobile Shell,vec i za ostale crack-ovane app.
Takodje,zavisi koje app. imate installirane na svom telefonu.Postoje app. koje "ne podnose" jedna drugu,te se javlja konflikt u vidu pomenutih problema.
Da se koriste legalne verzije app.,problema verovatno,ne bi ni bilo.
Slika

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Hmm.. mislim da gresis cale. Nema veze da li je krekovana ili nije aplikacija. Ako se, kako kazes, ne podnose, onda se nece podnositi bilo da su krekovane ili ne :wink:
Btw, ne znam kakve to veze ima, od svake aplikacije imas nekoliko verzija tako da ce u svakom slucaju neka raditi normalno. Nocas sam ubacio ovu poslednju 6411 verziju i radi mi identicno kao i ona 6362.
Da se vratimo na temu.
Jel neko igrao Asphalt4? Meni prilicno lepo radi, i dosta je dobro odradjena. Naravno, voznja kola je u pitanju :)
Fim, zanimljiva aplikacija za one koji su ovisni o facebook-u :wink:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

samo da se nadovezem i da podsetim sta je tomas lepo izgooglao.SPB aplikacije hoce da prave probleme u telefonu(npr. ja nisam registrovao 1 SPB aplikaciju i jos 1-2 i nije htelo bukvalno nista da mi se instalira na telefonu posle regitracije i restarta radilo je kao i uvek) tako da je preporucljivo da izbegava SPB aplikacije jedino ako bas morate neku da instalirate. 8)

P.S. na nekim telefonima nece biti problema sa SPB aplikacijama ali ako primetite da vam telefon koci ili da se ne ponasa normalno uzmite u obzir SPB.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

dimi89, to sto kazes je individualno. Nije istina da SPB ne dozvoljava instalaciju drugih aplikacija. Pogledaj samo koliko nas koristi upravo SPB MS i svima telefoni sasvim normalno rade :wink: Moze se eventualno desiti da ne mozes 2 ili vise aplikacija istovremeno da podignes ali je tada veca verovatnoca da je u pitanju nedostatak RAM-a 8)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

nisam pricao o podizanju ili o necemu drugom vec o tome ako se ne registruju da ce da prave problem pri instalaciji drugih aplikacija a i SPB aplikacije dosta usporavaju rad telefona. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

dimi89, možda tebi :roll: Ja koristim SPB MS, SPB Weather i SPB Phone Suite i sve mi savršeno radi :)
Nokia 5800XM

forsaken
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 14. Apr 2009. 00:32

Post od forsaken »

Ja otkad sam instalirao taj SPB Mobile Shell (build 6411) više ne mogu da koristim kameru na LG KS 20 :? (prijavljuje out of memory) Jel ima neko rešenje il da ga deinstaliram ?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

dimi89, a zasto ih ne bi registrovao? Ne razumem. Imas registry key na svakom koraku... :?

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

forsaken, Probaj da deinstalliras neke app. koje ti nisu potrebne.Mada sumnjam da ce ti to pomoci.Ne znam koliko kamera zahteva slobodne memorije.U suprotnom deinstallacija Spb-a ti "ne gine".
Slika

Win
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 04. Maj 2009. 19:45

Post od Win »

jel moze netko postaviti skype za wm 6.1 treba mi pod mus...nasao sam na njihovoj stranici ali exe file i ne znam instalirati nije cab.?jos jedno vezano pitanje...mogu li se na taj skype logirati s svojim postojecim username??
unaprijed hvala!!!
Samsung SGH i900 Omnia

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Win, exe file se instalira sa PC-a preko ActiveSync-a. Povezes telefon sa PC-om, sacekas da se konektuje i pokrene ActiveSync i posle toga startujes exe setup fajl. Ako koristis Vistu jedina razlika je u tom sto umesto ActiveSynca koristis Windows Mobile Device center.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Win, ako imas .exe fajl on se instalira preko racunara. Dakle, jednostavno dupli klik na njega i samo pratis uputstvo. Pretpostavljam da si skinuo verziju bas za telefon. Da, mozes se ulogovati sa postojecim userom.

Win
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 04. Maj 2009. 19:45

Post od Win »

Azimuth, hvala, evo odavdje sam skinuo
http://www.skype.com/download/skype/windowsmobile/
...dali je to dobar skype???ako sam razumio spojim telefon na racunalo i pokrenem instalaciju???
Samsung SGH i900 Omnia

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Win, da, to je taj. Ne znam da li ima neka novija verzija ali ce ti i ovaj raditi :wink:
Naravno, preko USB-a spojis telefon i racunar, sacekas da se konektuju tj da racunar prepozna telefon i onda samo napred, dupli klik i klasicna instalacija pa na kraju samo propratis na telefonu sta treba i to je to. Nije neka velika mudrost, zar ne? :wink:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

fprsaken mozes da reisntaliras sve aplikacije koje imas kamera sa SPB mobill shelom 3 ti ence raditi nikako....Ato se tice pitnaja zasto ne bih registrivao programe odgovor je malo bizaran: jer zaboravim.Naime kad hard resetujem telefon inastliram 12-14 programa i nekoliko njih slucajno zaboravim da registrujem i onda mi je nastao problem sve dok se nisam seti oda imam neke neregistrovane-registrovao sam ih restartovao mobb i sve je radil ook. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori