Win mobile - korisne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

Imam OGROMAN problem ili sam jednostavno- GLUP !!!??? Imam HP iPAQ 214 (Windows Mobile 6), ali ne znam kako da instaliram aplikacije, nista mi nije jasno! Kada skinem sa neta rar file, unutra je obicno gomila nekih fajlova. Prebacio sam sa kompa na PDA ali tog fajla nigde nema, raspakovao sam rar na kompu, opet nista. Kada prebacim pesmu na PDA, nigde je nema. Pokusavao sam da je posaljem i na SD karticu i na njegovu memoriju,mesta ima vise nego dovoljno i kada gledam preko kompa,vidim gde se nalazi ali u samom uredjaju je ne vidim. Kaci se na net bez problema ali nece da otvori klipove na you tube-u. Molim vas pomozite mi, poludecu :(

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Pogledaj koju ti ekstenziju ima ta arhiva. Ako je rar, preimenuj u cab i onda pokreni sa PDA. Ne znam preko cega saljes fileove, ali ako saljes preko AS, onda se pakuju na memoriju uredjaja u My Documents ili na karticu u My Documents. Iz cega pokusavas sda otvoris youtube? Browseri nemaju podrsku za to, nego moras da skines posebnu aplikaciju. Mislim da se nalazi na http://m.youtube.com . Odes na ovaj link preko PDA i trebalo bi da ti ponudi download odgovarajuce verzije. Jedna od alternativa ti je i Core Player.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Lesa to sto ti vidis kao .zip to je ustvari .cab ako otvoris i pogledas pazljivije videces ekstenziju...Teme se ne instaliraju(mogu ali zasto bi tako nesto radio kad ih vidi i ovako samo ih stavi u odgovarajuci folder).Sto se tice pesama mozda ti player ne cita taj format ili ima neki problem(hoce da se javi kod cooked romova poneki problem sa Windows media playerom jer nece da otvara pesme).....I nisi glup nego treba covek da se navikne na neke stvari malo da se uhoda.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

saxyu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 30. Okt 2009. 18:23

Post od saxyu »

Pošto je o oba programa bilo reči, molim članove da mi iz iskustva kažu koji je program bolji za backup - Spb backup ili Sprite backup ?
Poslednja izmena od saxyu u Pet, 13. Nov 2009. 22:32, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

saxyu, pazi kad nema razlike. Testirao sam oba i jedino sto mi se cini da Spb malo brze odradi sve to.

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

Hvala vam mnogo. Za you tube sam se snasao, ali me muzika i dalje zeza. Pokusao sam i kroz nitrogen player ali nista. Jednostavno se ne vide pesme na kartici, a u memoriji prikazuje da na kartici ima toliko GB koliko pesme zauzimaju. Isao sam i na update library i nadje 28 od 609 fajlova, ali ne moze da ih pusta. I fazon je u tome sto sam pre 2 dana ubacio sve pesme i mogao sam normalno da slusam mjuzu, ali su same od sebe nestale i nisam mogao ponovo da ih ubacim, pri tom SD kartica NIJE vadjena iz uredjaja. Da li bi pomoglo ako bih reinstalirao Windows?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Lesa desavase da kartica(ili mob nesto zezne) i sj.. ti fajlove meni se nekoliko puta to desilo samo ne sa pesmama vec sa programima i jedini nacin da resim to bio je da ubacim novi fajl na karticu...Sta se desava kad iskopiras nove peme na mobb jel ih pusta i nalazi ili ne ? 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

Kada otvorim karticu ne mogu da vidim nijedan file! Juce je procitao sve sa kartice posle dva dana bezuspesnog pokusavanja. Pokusao sam da formatiram karticu na kompu i opet ubacio sve pesme ali ih opet nije prikazao i onda tek sutradan kada sam uradio update library, procitao ih je, ali ih OPET ne vidim na kartici. Mogu samo da ih pregledam preko media playera,kad se on smiluje da ih procita.

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

Da li nako zna kako da ubacim titlove u Core player ako uopste moze? Iskreno, nisam gledao prethodne strane!

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Moze samo prilikom enkodovanja filma tj. da nalepis nekim programom za konverziju. Ako hoces da koristis titlove iz posebnog filea, onda ces morati da koristis TCPMP i odgovarajuci plugin.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Lesa cinimi se da imas probleme sa drajverima za karticu preporucio bih ti da reinstaliras WM i pokusas neku drugu verziju cisto da vidis da li je to u pitanju ako nije onda je do kartice.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

solar80
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 08. Nov 2009. 21:54

Post od solar80 »

Dakle, i dalje mislim da smo se malo pomerili od teme koja je: "Win mobile - korisne aplikacije" i presli na hardwerske probleme i slicno...

I dalje mislim to...

Da se vratimo na temu...
POCKETCAS je odlican kalkulator za windows mobile


Size: 12 MB
Date: November 11, 2008 (Updated)
Type: Freeware
Requirements:
• Windows Mobile 5.0
• .NET CF v2.0

Download: http://pocketcas.com/?Download
Slika

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Od 18. Novembra je dostupna Opera Mobile 10 beta za WM.
Isprobao sam je na i780 i radi lepo. Interfejs je prakticno isti kao interfejs Opere Mini 5.0.
Opera to the rescue: Opera Mobile 10 now available for Windows Mobile phones
Oslo, Norway — November 18, 2009

Opera Mobile 10 beta for Windows Mobile phones is now available for immediate download on a smartphone near you. This version for Windows Mobile users elevates mobile browsing to a desktop-like experience, helping people to search, socialize and stay connected while on-the-go.
Opera Mobile 10 beta

The Opera Mobile 10 beta for Windows Mobile looks and feels similar to the Opera 10 desktop browser and Opera Mini 5 beta. Opera is creating more cohesion between its products by introducing a unified look across many of its platforms. Opera maintains its powerful arsenal of features in this beta, including Speed Dial, tabbed browsing, a password manager and its super, server-side compressor, Opera Turbo.
....
Vise detalja ovde: http://www.opera.com/press/releases/2009/11/18/
Download link: 1.PC-ActiveSync 2.cab za mobilni.

Slika Slika
Slika Slika
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Kako stoje stvari sa downloadom ? Sa operom mini na mom telefonu nikako nije hteo da radi download a i drugi su se zalili.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dimi89, za razliku od Opere Mini 5.0, kod Opere Mobile 10b download radi bez problema.
Kod Opere Mini je problem sa nepodrzanim Java API-ijima za pristup fajl sistemu i pravima pristupa. Windows mobile verzija koristi standardne Windows Mobile API-je i takvih problema ne bi trebalo da bude.

Slika Slika
Slika Slika
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Ok hvala za pojasnjenje... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Vlada_87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 26. Nov 2009. 03:20

Post od Vlada_87 »

Da na zna mozda neko aplikaciju koja stavlja u fullscreen sliku kada neko zove....jer fabricki na HTC touch HD bas bezveze izgleda...ja sam nalazaio neke, al se sve placaju!!!!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

SPB Mobile Shell 3.5
SlikaSlika
SlikaSlika
SPB Mobile Shell 3.5 introduces the next generation user interface while keeping all advantages of a Windows Mobile device.
Release date:Dec 09, 2009
Supported platforms:
Windows Mobile 5 Phone Edition
Windows Mobile 5 Pocket PC
Windows Mobile 6 Classic
Windows Mobile 6 Professional
Windows Mobile 6.1 Classic
Windows Mobile 6.1 Professional
Windows Mobile 6.5 Professional
Slika

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

ljudi hteo bi da instaliram vindows 6.5.1 posto mi je omnia malo pobrljavila...pa sad kako to ide?jel se tesko instalira(samo skinem windows i pokrenem ga sa kompa),ili je nesto komplikovano?ako moze neko manje uputstvo ili neki savet posto prvi put ovo radim,a ne bi nesto da zeznem...

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

cure2fast, imaš na xda-developers kompletno uputstvo. Samo ga prati i nema ništa da zezneš. :wink:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Odgovori