Win mobile - korisne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Dotore
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 12:03
:: Samsung Galaxy S III
:: Samsung Omnia i900

Post od Dotore »

Ljudi, koristi li neko PhoneEx? Sve mi je OK, ali mi se ne svidja ili mozda ne postoji ta opcija pretrazivanja kontakta kucanjem vise slova osim samo jednog?
Samsung Galaxy S III

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Spb Mobile Shell 3.0 Build 6362
Najnovija verzija popularnog Shell-a je pred nama!
SlikaSlika
SlikaSlika
Spb Mobile Shell introduces the next generation user interface while keeping all advantages of a Windows Mobile device.
Enjoy your Windows Mobile phone!
New Features
* Widgets
* Professional and lifestyle home screens
* Facebook integration
* 3D screen switcher
* Kinetic scrolling
* Windows Mobile 6.5 support
Key Features:
Now Screen - The Most important Information on One Screen
Now Screen gives you quick and enjoyable way to check the status.You can see your most important information with a quick glance.Even more importantly, you get the quickest and most direct way to respond as needed.For example, you can open your Inbox to read new emails with just a tap or with a couple of hardware key clicks.
Spb Menu
Spb Menu adds a fast and convenient way to navigate through your device. It is designed for one-handed navigation.Typical response time on qVGA devices is under 80ms.Clear design, Vista-style icons and animation on the first level make it look nice too.
Speed Dial Panel - Contacts Optimized for Fingers
The Speed Dial allows you to add up to sixteen photo contacts of your choice.You can also add a shortcut to the Spb Contacts on the panel.
Spb Contacts - Smart Contact Search
Contacts submenu gives you the fastest and most convenient way to find a contact.Thoughtful large buttons are optimized for finger taps,but can also be used with hardware keys.You can assign this screen to one of Today’s soft keys, so you have instant access to it.
Smart Gestures - Fast Access to All Devices Features
From any application on the device you can quickly activate one of three panels using a gesture from the taskbar:
* Drag your finger from the left half of the taskbar down
* Choose the panel you want
* Release the finger to launch the panel
* If you want to cancel the gesture, release the finger outside of the grayed area.
Video Preview:
http://www.youtube.com/watch?v=Hioqe5iah-o
Po meni,Shell koji je recima nemoguce opisati.
Slika

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

stvarno je SPB monile shell najbolji ali mnogo jede memoriji i jos gore bateriju koja na LG-u nije bas nesto 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Zavisi.Kod mene to nije slucaj.
Pored 29 installiranih applikacija,stanje izgleda ovako:
Slika
Sto se potrosnje batterije tice,povecana je za nekih 10-15%
HSDPA ukljucen/Band Selection-Automatic.
Trajanje batterije-2 dana.
Slika

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

takvo ti je stanje memorije sa ukljucenim mobill shellom ali ukljuci windows medial player u pozadini pa ces da vidis sta se desava... 8) Sto se tice baterije Omnia ima 1440mah dok LG Corona ima 1050 a tebi traje 2 dana pa sad ti vidi razliku 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

dimi89, Zaista mi nije jasno o cemu govoris. :uhuh:
Idemo u off,ali evo stanja i sa WMPlayer-om :
SlikaSlika
Na kraju krajeva-ne posedujemo iste telefone.
Slika

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ko barem kod mene to ne izgleda tako..... sa ukljucenim WM playerom imam 11mb slobodnog RAM-a 8) Izgleda da je kod Omnie bolje odradjena cela svar oko RAM-a i OS-a..

P.S. kameru ne mogu da ukljucim(javlja mi not enought memory) od kad sam instalirao SPB Mobile Shell 3 pa sad ti vidi kakvo je stanje u mom telefonu 8) ne znam da li da placem ili da se smejem......BTW izaso je neki ROM update za moj telefon ali posto je moj skidan sa Vodafona i kod nas flesovan da li trebam da skinem Brended ili Unbrended softwer ?
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

dimi89, Unbranded u svakom slucaju.
Ne mogu da tvrdim,jer LG telefone slabo poznajem.
Mada cisto sumljam da ces bilo sta konretno uraditi.
Srecno!
Slika

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Jel uspeo neko da na Spb Mobile Shell 3.0 razvuce sliku preko celog displeja kao sto je to bilo na prethodnim verzijama? I jos jedna stavka me buni, ne mogu da namestim weather na home screenu. :dry: Kad kliknem da promenim grad ili da updatuje vreme telefon pocne, konektuje se i onda kao radi i radi i radi i...u nedogled ali nikako da odradi a ona nimacija se vrti i vrti.
Problem sa prethodnom verzijom mi je bio sto ako instaliram Spb Weather onda nece raditi ovaj sto je u MobileShell-u a sad nece ni ovako ni onako. Ako neko ima neki konstruktivni predlog... Tu sam.

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Azimuth, ja sam uspeo preko celog :P Ja sam dodao Weather Widget na Home Screen i radi savršeno...
Nokia 5800XM

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

NemanjA^, prosvetli me :D Kako si uspeo da razvuces da se ne vidi Start meni ni oni gore indikatori? Pokusao sam ali ne vredi sa SpbWeather-om, tu izbrisem one predefinisane gradove i ostavim samo onaj koji sam uneo tj Novi Sad ali ne mogu da updatujem vreme, jednostavno se zabaguje ili nista nece da radi. Nemam pojma koji mu je. Jel ti to koristis ovu poslednju verziju MobileShell-a ili...?

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Azimuth, aha, misliš i preko Starta xD Nisam bro, nisam.. Doduše nisam ni pokušavao... Sad ću da probam nešto pa ću ti javiti... Btw, ja stavim Novi Sad i lepo mi radi.. Nešto je do tebe :/ Koristim 3.0

Kad smo već kod nje, neka me neko prosvetli krekom :)
Nokia 5800XM

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Weather Widget stoji po defaultu na home screen-u zar ne? Evo sad sam uninstall pa ponovo instalirao i opet isto... Zabaguje se, kao da otvara listu gradova ali nikako da zavrsi. Nemam pojma zasto.

Nemesis87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 15:27
Lokacija: Beograd

Post od Nemesis87 »

Sad sam probao Spb Mobile Shell 2, pa me zanima da li on mora da se pokrece kao zasebna aplikacija ili moze da se pokrece sa telefonom, da bude kao tema.
LG KS20

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Nemesis87, to je bag kod SPB MS 2, skini SPB MS 3 ;)
Nokia 5800XM

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Uspeo sam da namestim da mi sve savrseno radi na verziji 3.0 8) Problem je bio u tome sto ako instaliras preko .CAB-a fajla onda iz nekog razloga nece ali ako se instalacija vrsi preko .EXE fajla i racunara onda sve sljaka savrseno 8) Jedino mi jos uvek nije jasno da li i kako moze da se razvuce preko celog displeja, izgleda da mu je to jedina mana...izes ga.
Nemesis87, nisam te najbolje razumeo, kako mislis kao tema? On se pokrece automatski a ti naravno da mozes da namestis da ga i mauanlo palis tj da ga palis po potrebi. Ako ti pojede memoriju, najmanji je problem po potrebi da ga iskljucis. Na to mislis ili...?

Nemesis87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 10. Jun 2007. 15:27
Lokacija: Beograd

Post od Nemesis87 »

@NemanjA^
Ova verzija mi se bas svidja :) Lici mi na HTC fazon, ne jede mi memoriju i telefon radi brze,

@Azimuth
Pa, kad upalim telefon sve je normalno, kao da nije instaliran SPB. Da bih ga pokrenuo moram da kliknem nanjegovi ikonocu ili na shortcut u donjem desnom uglu. Pa me zanima da li moze automatksi da se pokrene sa telefonom.
LG KS20

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Azimuth, ne znam brate... Doduše, ne znam je l' ima veze, ali ja koristim Windows Mobile 6.5 ROM...
Nokia 5800XM

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Nemesis87, mora negde u opcijama postojati da se cekira da li da ti se pali automatski ili da ga ti sam podizes. Davno sam namestao to na v2.15 pa se ne secam najbolje :unsure: Ova verzija mi se sama podize ali cu pogledati danas pa ti javljam kad nadjem :wink:

NemanjA^, mislim da nema veze, citao sam do malopre po nekim forumima, od onih koji imaju WM5 pa do 6.5, ljudi ili imaju ili nemaju mogucnost da ga razvuku. Ima ona opcija override "start" i tu bi trebalo kad se stavi Yes da prekrije i tu gornju liniju ali...nece pa nece. Nema veze, nije da mi smeta ali sam navikao da sve prekrije pa mi sad cudno.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Azimuth to overide start nije da on razvuce sliku preko start menu-a nego sao skinuje start da izgleda kao sastavni deo Mobile Shella....barem je kod mene tako inace drugacije ne moze a se razvuce slika... 8) Kao sto rekoh ne koristim vise Mobile Shell 3 jer mi jede dosta memorije pa kamera nece da mi radi :dry:


P.S. Sa Mobill Shellom 2.xx se dobija SPB Weatjer koji ima ekstra ikonice i sa kojim ne moram da se coravim da bih video vreme i temperaturu...ja sam instalirao SPB weather(posebno) 2.0 ali nije to to pa ako neko ima noviju verziju(znaci zasebno SPB Weather) bilo bi lepo da mi pusti link na PP.Unapred hvala.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori