Napravite teme za svoj Symbian - CarbideUI

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
Mina
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 06. Feb 2005. 16:21
Kontakt:

Napravite teme za svoj Symbian - CarbideUI

Post od Mina »

Nekoliko dana sam po netu trazila nacin da napravim temu kakva meni odgovara, jer su one koje su bile ponudjene na zedge.com i slicnim bile nedovoljno kvalitetno uradjene, pa je na E61 uvek slika bila loseg kvaliteta.

Na nokia.com sam skinula program carbideUI, koji kada instalirate izgleda kao vrlo ozbiljan program, nalik na photoshop. Preporucujem da cim ga instalirate, odmah ga i registrujete, sto je besplatno i radi se tako sto se prvo registrujete na nokia.com sajtu, a zatim zatrazite reg. kod, koji vam posalju na mail.

Ovaj program vam omogucava da BUKVALNO SVE promenite, ali za to ce vam trebati i oko 2h vremena, u pocetku. MEdjutim, ako nemate zelju da sve menjate, nego samo wallpaper i eventualno, da uskladite boje menija sa wallpaperom, trebace vam oko 5-10 min.

Ono sto treba znati, jeste da program sve sto radite cuva u .tdf formatu, ali kada zavrsite temu, da biste je spakovali u .sis da bi vas mobilni mogao da je instalira, treba otici u Tools/Create New SIS-Package. Otvorice se nov prozor gde imenujete temu, zatim idete na NEXT, u tom prozoru odredite gde ce vam sacuvati sis fajl i idete na finish.

Tema je gotova i spremna za prebacivanje na telefon.

Evo primer kako izgleda program
Slika



Evo i primer gotove teme za E61 (sva je u roze motivima, sto se vidi na slici gore, pa nije za decake ;)

http://rapidshare.com/files/74227214/hi ... l.sis.html

Program nije tezak za koriscenje kao sto na pocetku izgleda, ali za sada najbrze kreiranje teme ostaje http://tools1.mobile9.com/otc_ns603ed_create/
gde temu napravite u tri jednostavna koraka, ali samo sa mogucnoscu izmene wallpapera.

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Imam jedno pitanje.Na temama koje su dostupne na internetu,a na kojima postoje custom ikonice,uvek su 'office' i 'help' ikonice ostale nepromenjene:

Slika

Slika

Pa me zanima da li je to neki bug,ili su autori nezainteresovani za ove ikonice,koje meni bas bodu oci :)
Tnx

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

koristio sam ovaj program, jos dok sam imao N71, nije los, al za mojih 256 ram na kompu program radi sporo tako da sam odustao od toga, bolje mi je da skidam vec gotove teme. :wink:
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

stwan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 19:43

Post od stwan »

sa kojih sajtova mogu da se skinu teme za n70? ja tazim temu RED STAR vec god dana. ako neko zna link nek okaci
hihop konza!

Mina
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 06. Feb 2005. 16:21
Kontakt:

Post od Mina »

@Phantom Lord
Prvo sam mislila da moze, samo da ih mrzi da se bave sa tim, kao sto i mene mrzi, ali posle sam videla da u CarbideUI, koji ima gotove teme, takodje nema promenjene ofiice i help. Tako da najverovatnije ne moze da se menja.
------------------------------------------------------------------

Da, da bi CarbideUI radio nekako potrebno je bar 500 mb RAMa, a plus vam treba i PhotoShop otvoren dok radite

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Phantom Lord napisao:Pa me zanima da li je to neki bug,ili su autori nezainteresovani za ove ikonice,koje meni bas bodu oci :)
Ja mislim da te ikone mozda spadaju u "Third Party icons" i da bi imao pristup da ih menjas potrebano je da znas njihov UID broj, pa verovatno zato i autore mrzi da se petljaju sa time.
[/b]

stwan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 19:43

Post od stwan »

aj odg, please :smutny: sa kojih sajtowa vi skidate teme???

ja najcesce sa h**p://www.mobile9.com

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

stwan, poslao sam ti na pp link za teme .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mina svaka cast i za program i za telefon :D Evo, priznajem da nisam mogao da verujem da cu da dozivim da jedna devojka moze da ima E61. Nego dosta od mene o hvali ovog telefona, jer sad vec preterujem :) Priznacu i da sam glupav, jer meni je trebalo oko 45 minuta lomljenja glave, kako da ubacim neku sliku u ovaj program kao wallpaper (stvarno nisam imao ideju), dok mi drugar slucajno nije rekao, pa lupi copy/paste. SHOW!!!
E sad jos da raspakujem ovu gomilu tema koje sam poskidao sa neta, i napravim sopstvenu... samo vremenaaaaaa.....
stwan, www.zedge.net (ovo je sve freeware i nema wareza, prema tome sme da ostane).
Ja sam nasao jedno 5 Red Star tema, iako sam zakleti Grobar! Tamo ces ih sve naci. Aj uzdravlje, i da vas unistimo na sledecem vecitom derbiju :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Mina
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 06. Feb 2005. 16:21
Kontakt:

Post od Mina »

Hvala, hvala Miodrage!! Mogu "zvanicno" da kazem, da je samo NOKIA pravi telefon, imala sam izlete kao samsung ili LG cokolada.....ali to je sve smesno i lose uradjeno! Uvek nesto ne valja ili softver ili flat kabl...A stare monoblok nokie i dalje rade, samo su odlozene u fioku. E sad, znam da E61 nije nimalo zenstven, pogotovo posle LG cokolade, ali on ima sve sto ja volim - odlican softver, pravu tastaturu, OGROMAN displej za navigaciju, i bateriju koja traje i traje. Probacu da ga ucinim zenstvenijim nekim temama :))

Evo jedne koju sam uradila, a la Nokia L'amour serija
Slika

A ako nekome treba evo i linka za preuzimanje
http://rapidshare.com/files/74488373/LA ... l.sis.html

Mina
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 06. Feb 2005. 16:21
Kontakt:

Post od Mina »

Miodrage,
Ako uspes da raspakujes .sis, i da ga obradis u Carbide, javi kako si to uspeo!! Meni to isto treba :roll:


OFF TOPIC:
I jos jedno pitanje za tebe (mrzi me da citam celu temu o E61, predugacka je, koliko memorije na MiniSD maksimalno moze da radi na njoj normalno? 4gb ne moze sigurno, a bar 2gb?

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Mina napisao:I jos jedno pitanje za tebe (mrzi me da citam celu temu o E61, predugacka je, koliko memorije na MiniSD maksimalno moze da radi na njoj normalno? 4gb ne moze sigurno, a bar 2gb?
2gb radi bez problema 8)

Ja cu pokusati da se raspitam po internetu u vezi ovih ikonica,jer ne volim polovicna resenja pa makar to bila i tema za mobilni ;)

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

pa provereno moze help da se menja poshto ja imam neku temu leaves (neko lishtje bem li ga) i help ikonica je u obliku monitora(tft :D) iako je office kao obichan folder... ali eto... help moze sigurno...

BTW ne znam da li je neko od vas probao ono on-line pravljenje tema na www.ownskin.com poshto sam tamo nashao svega.

veseli p0z
@pu
veseli p0z
@pu

Mina
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 06. Feb 2005. 16:21
Kontakt:

Post od Mina »

Phantom Lord, hvala na informaciji!

HMhm, neko je pomenuo da to mozda ima veze sa UID-om, i veorvatno je da moze da se menja...pa, ko sazna neka javi kako! I ja bih volela teme koje su kompletne :roll:

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Ima veze sa UID,nasao sam i nacin kako da se ocita isti,samo jos nisam nasao kako da se ubaci ikonica,probacu kad skinem svoju verziju carbide :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mina, trebaju ti 2 programa: Theme Viewer i UnSis 2.5 Sa ovim prvim pregledas temu, da uopste vidis da li ces da je otpakujes ili ne, a sa ovim drugim razbijas svaki sis file na sastavne delove. Konkretno u slucaju teme to su obo mbm fileovi, mif i skg.
E sad sta dalje sa time, to vec ne znadem :) Za to smatram tebe kao experta :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

senadomen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sre, 08. Avg 2007. 10:20

Post od senadomen »

miodrage, Theme viewer je kompatibilan samo sa Symbian 2nd Edition .

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Mina, je mislim prva cura koju sam ja upoznao koja nije rekla da joj NOKIA nije glup fon i jos pravi svoje teme... Svaka chast Mina :) E, sto se tice tog programa za pravljenje tema, da li mozes da mi ga posaljes na mail ... ? Hvala unaprijed !
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

zavodnick, ~150 MB da ti salje na mail? Imas na Nokijinom sajtu da skines za dz.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Mina
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 06. Feb 2005. 16:21
Kontakt:

Post od Mina »

Miodrage,
hvala, probacu te programe, pa cu javiti da li sam uspela nesto da ucinim od svega toga ;) A nisam nikakav expert za carbide, da ne bude zablude ; )))))

Zavodnik,
evo ti link za preuzimanje programa, 133Mb je. Prvo se registruj, upamti user i pass jer ce ti trebati i da ga registrujes (besplatno na istom sajtu).

http://sw.nokia.com/id/080ebce3-fd78-4c ... _Setup.exe

Odgovori