Prenos SMS poruka sa Nokie 6630

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
comi281
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 06. Dec 2006. 01:31

Prenos SMS poruka sa Nokie 6630

Post od comi281 »

Imam Nokiu 6630 i interesuje me kako mogu da sacuvam sms poruke, odnosno da ih prenesem na novi telefon?

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

koji novi telefon? Imas par programa da snimis poruke na komp recimo u wordu-u , ili da prekopiras folder gde su poruke pa posle vratis na telefon, al naravno mora biti 6630,pa cak ja mislim i ista verzija firmvera...
6630

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Ako sam te dobro razumeo,mislim da ti je najbolje resenje da te poruke snimis na SIM i onda kad je budes prebacio (SIM) u taj novi fon,imaces te poruke! :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ovo što si rekao ne zvuči ni malo logično. Zašto bi posle 6630 ponovo kupovao 6630?

Ako novi telefon imaš (a stari još nisi prodao) možeš BT da ih prebaciš. Mark all, i send.... Ali ne telefonu s mnogo memorije (a poruke malo zauzimaju) verujem da imaš i mnogo poruka, tako da ćeš ih u startu imati gomilu, a gde je posle još korišćenje novog telefona. A ovo sve kažem zato što posle par hiljada (a nakupi se) telefon počne u najboljm slučaju da baguje. Znači najbolja varijanta ti je ovo što bela kaže, da MessageSaverom sačuvaš stare poruke u .txt ili .doc fajl. pa onda sve iz početka.

:)

Jeste da McLarene, mislim da smo razjasnili da na Symbianima nema prebacivanja sa telefona na SIM, jer je količina koja može da stane na SIM minorna u odnosu na ono što može da stane na telefon, pa to nije ni ostavljano kao mogućnost :wink:

comi281
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 06. Dec 2006. 01:31

Post od comi281 »

OK, nisam bio dovoljno precizan. Imam 6630, a sada hocu da kupim drugi telefon (jos nisam definitivno odlucio koji, neku Nokiu ili Samsung).
Ono sto mi je bitno je da mogu da sacuvam (prenesem na novi telefon) 80-100 sms poruka. Koliko vidim 6630 nema opciju da presnimim te poruke na sim. Kada se odlucujem za novi telefon bitno mi je da li je moguce preneti poruke i da li je to lakse ako je novi telefon Nokia ili Samsung ili neki konkretan model (ili nema razlike). Ako je to znacajno poruke drzim na memorijskoj kartici a ne u memoriji telefona.

Hvala na pomoci.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

imaš program koji se naziva oxygen phone menager II ili ti menadžer za symbian telefone. skini to i imaš baš tu opciju koja te zanima
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa ako ti je to toliko važno, a mrzi te da prekucavaš (80-100 je mnogo za prekucavanje, i razumem zašto to ne bi radio), ali da ti to bude kriterijum za kupovinu novog telefona :wacko:

Ako hoćeš da ih sačuvaš najbolje je da opet uzmeš Symbian, to je najlakša varijanta. Ne znam šta od fona očekuješ, ali meni je nevervatno posle Symbiana uzeti nešto drugo (osim nekog drugog OS-a). Ukoliko si u drugačijem fazonu od mene, možda ti nije loša varijanta i da sve poruke preko već pomenutog MessageSavera sačuvaš u Word fajl. Samsung d600 (a možda i još koji, ali sumnjam) mogu da čitaju .doc fajlove. Ali ja bih pre ostao na Nokiji, a još radije na Symbianu.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori