Symbian^3 programi

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Symbian^3 programi

Post od Fox »

acamatic,ako se dobro secam,kod fabrickog indikatora prvu crticu 'skine' tek kada baterija padne ispod 50% kapaciteta,tako da je sasvim logicno ono sto ti pokazuje battery info. :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Symbian^3 programi

Post od Deksi »

Bas tako kao sto i napisa Fox, na nokijinom indikatoru prva crta spadne kada baterija padne ispod 50%.
Tako radi i iON BatteryTimer koji ja koristim na s60v3.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Aha znaci u tome je bila caka svega ovoga..pa sta mogu drugo da vam kazem osim hvala..Evo i to sam sada i video..kada spadne ispod 50% na aplikaciji, na indikatoru pokazuje da je spala jedna crtica,ali sada trenutno gledam na aplikaciji je 29%,a indikator pokazuje da ima pola baterije..Pa to znaci onda da su "battery monitor 3" i "battery info" ispravne aplikacije,i kada ih uporedjujem pokazuju razliku 2-3% izmedju programa,samo sto je "bm3" mnogo lepse odradjena i ima vise stvari za pokazivanje..

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Drugari imam jedan problem sa ovom vremenskom prognozom "fabrickom" kada postavim widget na ekranu normalno se ucita,ali postoji jedan problem,uopste na ekranu t.j. preko widgeta ne daje realnu prognozu,evo primera,danas oko 13h pokazivalo je na ekranu preko widgeta da ima 26 C(sto je bilo previse cudno),a kada udjem u aplikaciju pokazivalo je da ima 33 C,evo sada oko 20h,pokazuje na ekranu da ima 32 C,a kada udjem u aplikaciju pokazuje da ima 24 C :wacko: ..Znaci sama aplikacija daje tacnu prognozu(barem bi trebalo delimicno)unutar,sve dok ne stavim widget na ekranu,onda pokazuje sasvim nesto levo..E pa sada bih vas pitao sta da odradim da bi isto pokazivali..da li postoji neki update,ili nesto drugo moram da odradim..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Symbian^3 programi

Post od Deksi »

Pa podesi da ti refresh radi cesce, jer kad ti udjes u app. ona se sigurno automatski sama konektuje i ocita realnu temperaturu.
acamatic, ovo ti pisem otprilike jer nemam n8 ali po logici bi trebalo da je tako.
Ako sam nesto zgresio nemo se ljutis :oops:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Symbian^3 programi

Post od janka_88 »

Problem je u tome sto taj widget ukratko nema nikakve opcije osim da odaberes lokaciju ili da sam odabere na osnovu GPS-a. I tako azurira svaka 3h ako je lokacija odabrana ili na svaki 1h ako azurira vremensku prognozu u zavisnosti od lokacije koju trazi svakih sat vremena. I meni zna tako brljaviti widget pa ga vise i ne koristim.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Kao sto rece janka_88, problem je u tome sto on nema nikakve dodatne opcije,sem izabrati trenutnu lokaciju,ili mesto na koje si vec bio..to je problem,kada bi barem moglo da izaberes update na koliko hoces,ono jok...Ok ja sam pomisleo da nesto nije u redu kod mene..ono i kod ostalih.. :dry:
Dobro bogami,symbian je definitivno propao,i ove aplikacije koje nesto vrede,i koje su kao dobre ne rade kako treba..a sta da pricamo za one sljam tek.. :angry:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Symbian^3 programi

Post od telep »

Pa valjda ima neki drugi weather widget, nije valjda da je to jedini... kao da mora da koristite onaj koji je došao uz telefon.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Symbian^3 programi

Post od darkonda »

pa ja se mucim sa weather widget-ima dutze vreme, jos nisam naleteo na neki dobar. a i ne znam o kakvom fabrickom pricate :|

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

darkonda, pa onaj sto se dobije kada se ubaci os belle,barem je tako kod n8..a mislim da je i kod drugih telefona,kada ubacis belle,dobjes fabricki weather widget... :wink:

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Symbian^3 programi

Post od darkonda »

ja to dobio nisam :S ajd ako neko ima e6 nek se javi i kaze jel ima, mzda je kod mene greska neka

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

darkonda, mislim da je weather u sklopu sa mapama,nisam 100% siguran,pa me nemoj drzati za rec..evo zasto mislim da su u sklopu..Klik

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Symbian^3 programi

Post od znemanja »

Iako imama u N8 taj fabrički weather widget, nikada ga nisam koristio, mnogo mi je funkcionalniji SPB weather widget ili AccuWeather widget. Tako da ako taj fabrički ne radi, ima dosta drugih koji super obavljaju posao.

No, zanima me da li ima neki app za Belle OS kojim može da se isključi svetlo na menu tasteru.Kada koristim telefon u mraku, malo me nervira što svetli taj meni taster, pa me interesuje da li može nekako da se isključi da ne svetli nikada.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Symbian^3 programi

Post od darkonda »

jeste on u sklopu sa mapama, al kad udjem u njega on mi nigde ne nudi widget, niti mi njega ima u pocetnom ekranu u widgetima.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

darkonda, pa pazi ovako ako imas tu aplikaciju za vreme..ti nemas taj widget da izbacis..to je neki bug,pa moras naknadno da ubacis widget,kao i za ostale stvari ako zelis...ako ti treba javi mi se preko pp da ti posaljem na mail..

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Symbian^3 programi

Post od zoreli »

darkonda napisao:pa ja se mucim sa weather widget-ima dutze vreme, jos nisam naleteo na neki dobar. a i ne znam o kakvom fabrickom pricate :|
Evo weather widget za E6 http://www.mediafire.com/?ut134ko3t30pol2 ;)
16 godina na forumu MOBILNISVET

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

LanternSoft Thumbnail Folders 1.3
Slika
Kao i sto vidite na slici,omogucava spakovanje aplikacija u zajednicki folder(sa slikom) kao na androidu,meego... :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Symbian^3 programi

Post od znemanja »

acamatic, ovo izgleda kao jedna jako korisna aplikacija, instalirao sam je i stvarno fino izgleda :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Drugari imam jedan problem sa weather widget-om,problem je u tome sto kada se postavi na ekran,radi nekoliko dana i noramalno se azurira,ali posle 2-3 dana desi se da zablokira poptuno i na nista ne reaguje,ne moze da se udje u aplikaciju preko wigeta vec samo preko aplikacije glavne,i da bi opet proradio widget moram da ugasim telefon i da opet upalim,ali isto se desi posle 2-3 dana opet zablokira.E sada da li postoji neki update da widget normalno radi i da li se to jos nekom desava ili samo meni...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Symbian^3 programi

Post od znemanja »

Ljudi, postoji li neki program za Belle OS kojim može da se menja izgled tastature.Recimo kada otvorite operu mobile i hocete da uneste neku web adresu otvori se portret qwerty tastatura koja mi je mnogo lakša za kucanje nego standardan portret qwerty koja je implmentirana u OS. Znači postoji li neka aplikacija pomoću koje mogu da menjam izgled tastature?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori