custom rom glavobolja

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
ivan@
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2015. 22:32
:: samsung galaxy s2plu

custom rom glavobolja

Post od ivan@ »

pozz za sve na forumu.trebam pomoc ako neko zna a takvih ima ovdje sigurno.radi se o tome da sam na svom samsung galaxy s2 plus instalirao cyanogenmod 11,ali na njemu telefon nije imao pristup internetu i sa mreze i wifi,ne postoji nigdje opcija da se upali,pa sam ga onda zamijenio sa cyanogenmod 10.2 ,e sad ovaj nema ni vibraciju a ne radi mu ni blutut opcija za wifi postoji al nemoze da se cekira a za mob mrezu ne postoji.e sad tu nije kraj,posto sam njih skidao sa nekog sajta gdje su svi romovi za ovaj model probao sam jos dva,omni rom i slim,na ta dva kad odradim sve do kraja u cmw-u i kliknem na rebot on vrti vrti i na kraju izbaci poruku da setup wizard nije u redu i zakoci.sad sam ga vratio na cm 10.2 da mogu makar tel koristiti za pozive.izvinjavam se na ovolikom postu,al bolje da detaljno objasnim.hvala svakom ko pomogne u res.problema. :( :(

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: custom rom glavobolja

Post od Green »

Sa kog sajta si skidao te romove? Nelogicno je da CM bas tako zabrlja pa da ti ne rade vibracija, blutut, nemas pristup netu i tome slicno, osim ako si nasao neke prve, neispeglane verzije softvera.
Pokusaj sa XDA foruma. Uglavnom ljudi idu na taj forum kada su potrebe modovanja u pitanju.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: custom rom glavobolja

Post od acamatic »

Ni meni nije jasno da ovoliko CM problema? Što kaže Green ko zna gde si skidao fajlove. Ustvari neću ništa da komentarišem, čekam da član žile95 sa foruma vidi ovo pa da on kaže, jer on je izmenjao i izmenjao romove samo tako i to na s2..

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: custom rom glavobolja

Post od Zile995 »

Okeeej :)...

@ivan@ Nisi dobro odradio flesovanje, to je problem.

Napisi postupak flesovanja, tj. bas onako kako si radio. Wipe data, format... Itd..
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

ivan@
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2015. 22:32
:: samsung galaxy s2plu

Re: custom rom glavobolja

Post od ivan@ »

telefon sam pre svega uspjesno rutovao,instalirao CWM,skinuo sa tog sajta rom,i gapps naravno,prebacio ih u sd card.e onda postupak instalacije sledeci:ulazak u CWM i u advanced wipe dalvik cache, pa wipe data/factory reset tu imam 5 redova pod /no/ i jedan sa (jes-delete all user data)odradim njega na /jes/,zatim wipe cache partition isto /jes/,onda choose zip from sdcard,tu izaberem cm i instaliram,zatim isto tako i gapps,na kraju reboot system now .tako sam radio postupak instalacije.ako sam pogresio ispravi me molim te.i ako moze link za download cm 10.2 jer ja nemogu da ga nadjem na xda nikako.ili ako imas da mi predlozis neki bolji rom jer si ih izgleda dosta isprobao.hvala.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: custom rom glavobolja

Post od Zile995 »

Pazi ovako, ja nemam S2+ verziju. Imam obican S2 I razlika u podrsci je ogromna. Gledam xda podforum za s2+ i primecujem da je sve unofficial.
ivan@ napisao:onda postupak instalacije sledeci:ulazak u CWM i u advanced wipe dalvik cache, pa wipe data/factory reset tu imam 5 redova pod /no/ i jedan sa (jes-delete all user data)odradim njega na /jes/,zatim wipe cache partition isto /jes/
Sve si to dobro odradio ali fali ti jedan vazan deo. Nisi uradio /format system i /format preload...

Citirao sam ovaj deo sto si dobro uradio... Dakle sve odradis kao sto si do sada radio ali pre flesovanja zip fajla(to je install zip from sdcard) moras da odradis ova dva formata koje sam naveo pa tek da flesujes. Neophodno je da odes u mount & storage(to je negde iznad advance gde si radio wipe dalvik) i nadjes format system i odradis yes, isto tako uradis i za format preload (/format preload se nalazi isto u mount & storage i obicno je ispod /format system)

Kada odradis sve to, onda idi u install zip from sdcard i flesuj rom pa gapps... Jedno pitanje jos...

Koji gapps koristis i kolika je velicina gapps zip fajla u megabajtima?

Pokusacu na xda da pronadjem cm 11, ili neki kitkat. Kozda zelis lollipop, najnoviji Android? :)
Samo sa znas da ne postoji zvanican cm rom za s2+.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

ivan@
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2015. 22:32
:: samsung galaxy s2plu

Re: custom rom glavobolja

Post od ivan@ »

sad cu da odradim ovako kao sto si mi sugerisao pa odmah javljam dal je to proslo.gapps ima 83 mb.a moze po tvojoj preporuci lolipop ako mislis da je bolji.stavi ako mozes link za njega pa da probam ,hvala na pomoci :)

ivan@
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2015. 22:32
:: samsung galaxy s2plu

Re: custom rom glavobolja

Post od ivan@ »

za s2 ima da se nadje svasta nesto dok to nije slucaj sa s2 plus ,ja konkretno nisam uspio naci ni jedan tutorijal bas za njega,samo klip na tubu i to na italijanskom jeziku meni na telefonu na kom se radi flesovanje,tako da nista.najbolji je stock kad pogledam kolko se oko ovog zezam,nego imam taj tel duze vreme i ne bih da ga menjam jer mi je ok,pa ajde da ga malo unaprijedim mislim se.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: custom rom glavobolja

Post od Zile995 »

ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

ivan@
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2015. 22:32
:: samsung galaxy s2plu

Re: custom rom glavobolja

Post od ivan@ »

odradio sam sve kako si mi rekao za cm 10.2 i nije se nista promijenilo,ista stvar.kod mene je model i9105p.sad cu da skinem lolipop i gapps sa linkova koje si mi postavio i da odradim sve po uputstvu redom sa njima i javljam sta je i kako.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: custom rom glavobolja

Post od Zile995 »

Jel ti izbacuje neku gresku prilikom flesovanja? Ajde, javi kada flesujes ;)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: custom rom glavobolja

Post od artifex »

Moj drug je takođe bio na cm roku, i strasno mu je bagovao ... Problem je što je sve to za s2+ unofficial, pa nije sve do kraja ispeglano

ivan@
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2015. 22:32
:: samsung galaxy s2plu

Re: custom rom glavobolja

Post od ivan@ »

sve sam odradio do flesovanja i kad je poceo da instalira aplikacije kojih je pisalo da ima nesto oko 80,na 50-tu se tel ugasio,nije batt.ja ga upalim i on nastavi sa insatalacijom ostalih 30 pa opet gasenje,.pise /android is upgrading optimized 15 of 17 pa se opet ugasi,ja ga opet upalim da i ove ostale i sve se tako gasi na po 4-5 aplikacija,vrti vrti pa se ugasi.i evo sad vrti 2 of 2.evo je zavrsio i pise /unfortunately the proces com.google.process.gapps has stopped. :(

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: custom rom glavobolja

Post od acamatic »

Izgleda da ti ne preostaje da se vratiš na stock, jer džabe kada je podrška jednaka nuli za s2+ nažalost..

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: custom rom glavobolja

Post od Zile995 »

Cim ti ispise android is optimizing, to znaci da nisi dobro uradio wipe data I cache.

Dakle ide:
Wipe data (factory reset)
Wipe cache partition
Wipe dalvik cache
Mount & storage -> format system

Toliko.

Probaj sa nekim drugim recovery.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

ivan@
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2015. 22:32
:: samsung galaxy s2plu

Re: custom rom glavobolja

Post od ivan@ »

da sve po redu,evo sam probao opet i izbacio mi je nesto kao da je rut pristup pokvaren i pita dal da ga popravi,to je izbacio kad sam cekirao rebot,cekira sam jes i evo opet vrti sad bez gasenja.evo da ga sacekam i opet pa javljam

ivan@
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2015. 22:32
:: samsung galaxy s2plu

Re: custom rom glavobolja

Post od ivan@ »

moze li ovo bez gapps da se flesuje samo cm jer ista stvar opet.

ivan@
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2015. 22:32
:: samsung galaxy s2plu

Re: custom rom glavobolja

Post od ivan@ »

ne mogu sad sa njim nista,to obavestenje stoji na ekran i nemam pristup telefonu.

ivan@
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2015. 22:32
:: samsung galaxy s2plu

Re: custom rom glavobolja

Post od ivan@ »

omrkoh uz telefon nocas :lol: :lol: poludje me nacisto.neznam kako cu ustat ujutro na posa da idem :lol: .sad sam ga flesovao bez gapps i evo radi doduse bez aplikacija.al mi jedna stvar ne ide u glavu,kad povucem po ekranu na dole one aplikacije neznav vise kako se kaze al ima sve ,blutut ,wifi ,location,al nema mobilne mreze da se cekira.u podesavanjima ima i ja ih upalim al nista,mora wifi.dosta od mene nocas i previse.hvala .

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: custom rom glavobolja

Post od Zile995 »

Radi rom, verovatno mu gapps pravi problem. Testiraj pa javi kako se ponasa.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Odgovori