Motorola RAZR M launcher and widget

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Motorola RAZR M launcher and widget

Post od sugarcoated_ass »

Kompletan launcher sa dodatnim aplikacijama, ukraden sa novih Motorolinih uredjaja. Namenjen je pretezno Motorolinim uredjajima i odlicno radi na RAZR-u u RAZR MAXX-u, ali sam video da su ljudi zadovoljni i kako radi na SGS3, Gnexus, itd.
Pre nego sto se launcher postavi, da bi radio kako treba, telefon mora biti ROOT-ovan!

Ovo su podesavanj za Motorolu RAZR XT910 tako da ce se na drugim modelima aplikacije zvati drugacije, ali lako ih je naci po nazivima posto se vidi koje su aplikacije u pitanju.

1. Skinuti fajlove sa sledecih linkova:
RAZR M Laucher
Motorola Circles Widget
Weather
Gallery
Camera
Messaging

2. Preko File managera (preporuka - ES File Explorer) sa ROOT pristupom otici u system/apps

3. Preimenovati sledece fajlove:
Weather.apk u Weather.bak
MotGallery.apk u MotGallery.bak
BlurCamera.apk u BlurCamera.bak
Messaging.apk u Messaging.bak

4. Skinute fajlove prebaciti u system/app i time ce se zameniti prethodno preimenovani fajlovi novim *.apk fajlovima. Za svaki od prekopiranih fajlova podesiti Permissions na RW-R-R

5. Instalirati Launcher (ponudice da prepise preko vec postojece verzije)

6. Instalirati Messaging

Sve ostale aplikacije ce se same pojaviti bez instaliranja.

Naravno, izbor aplikacija koje zelite da koristite je proizvoljan i zavisi od vas, ali ne preporucujem instaliranje kamere bez galerije i obrnuto.

Evo i par screenshotova sa mog telefona:
Slika Slika Slika

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR M launcher and widget

Post od JoLoLo »

Instalirao sam, super upustvo.

-
Prvi najveci minus je ovo... Ne svidja mi se sto aplikacije ne mogu da se organizuju u foldere u meniju. Na ovom obicnom luncheru smo mogli da napravimo Page-ove, pa onda lepo da stavimo sta hocemo u koji page. Ja sam tako imao Igrice, Info, System, Social...

A sada nema te opcije za Page-ove, ali su dodali ovo Favorites. Mislim ekstra je sto je to tu ubaceno, ali opet je beskorisno jer ne moze da se organizuje kako ja hocu. A tamo sam imao most used apps page, koji ima istu funkciju kao i ovo Favorites na kraju :/

+
Dobra stvar su Strane koje mogu da se organizuju na pocetku i Quick settings meni kad se skroluje skroz u levo. Mogu se dodati nove strane, a ranije je bilo samo fiksnih 5.

-
E sad kod toga je lose to sto kada se klikne Home dugme on ne baci na onu "centralnu" stranu nego na stranu koja je poslednja koriscena. Ja sam navikao da me baci na centralnu i sad me ovo nervira :)

+
EXTRA ubedljivo najbolja stvar su ova 3 kruzica koji ustede 3 widgeta i mnogo prostora na ekranu :)
Zbog ovoga vredi instalirati sve :)))))

+
Gallerija deluje lepse... mada ni prethodnu nisam nesto izucio

-
Poruke su izmenjene... sad se kao uokviri ko je sta pisao... nemam pojma, meni su lepse bile stare :)

Sve u svemu dosta zanimljivo, a nervira me to sto nemogu u meniju organizovati aplikacije kako ja hocu i to sto Home ne vraca na centrali screen.
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR M launcher and widget

Post od sugarcoated_ass »

Ne baca te na zadnju koriscenu nego na prvu levu. To je ovde glavni home. :)
Meni se najvise svidja bas widget i settings shortcut-ovi. :)

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR M launcher and widget

Post od JoLoLo »

Ma mene baca na poslednju koriscenu :unsure:
Ali sada sam iskljucio stari homescreen.apk i sada me baca na prvu kao tebe.
A kako sam iskljucio stari home, tako mi ovi favorite contacti uopste ne rade :)


Auuuu... provalio sam jos jednu stvar sto mi je bila lepsa kod starog lunchera.... a to je ovaj widget za favorite contacts. U starom smo mogli samo prstom da prevucemo na dole i da nam on otvori matricu u kojoj mozemo dodati koliko hocemo prijatelja, sortirati ih i slicno... sada su nam samo prva 4 prikazana. Matrici se ne moze pristupiti i bas me zanima kako da ih sortiram :disgust:

Evo znaci posle nemogucnosti da se organizuju stranice u Meniju, i ne vracanja na pocetnu stranu, ovo je jos jedna mana.

Ali sa druge strane ovaj widget sa 3 kruzica je genijalan i fasciniran sam sa njim. Cak i poruke prikazuje! Znaci zbog njega vredi sve ostalo :))))


Koju ti pozadinu to koristis... je li to neki live Droid eye? Kako se tacno zove? (skidao sam neke Droid eye-ove i svi su bili krš)

Edit: Aaaaaaa sad mi se sve zeznulo :shock:

Pokusao sam da stavim drugi homescreen.apk da mi bude .bak i to mi je zeznulo ove widgete. Ne rade mi 3 kruzica :ohmy:

Pokusao sam opet da instaliram novi home i nije se ispravilo. Pokusao sam preko toga opet kruzice da instaliram i opet "problem loading page".

Sta da radim?

Edit 2:Uh jedva uspedoh da resim... potrebno je promeniti privilegije i kod homescreen.apk
I za svaki slucaj duplo pokrenuti instaliranje posle tog homescreen.apk.

To ti nisi naveo u upustvu gore :)

Pa da nekome jos ne bude pravilo problem izmeni to u prvom postu.
Poslednja izmena od Miškoni u Ned, 13. Jan 2013. 19:34, izmenjeno 4 puta ukupno.
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

Odgovori