Najbolje SMS aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od acamatic »

Evindzer, naravno kolega. Uđeš u Textru > podešavanja > i skroz dole gde su SMS podešavanja štikliraš "Kompaktne SMS poruke"

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od Evindzer »

Namestio. Hvala obojici na pomoci! [emoji4]
Jos kad bi ovako nesto moglo da se namesti i za cirilicu, bilo bi super. [emoji5]

Bokica1108
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 07. Feb 2015. 18:21
:: alcatel idol mini 2
:: alcatel idol mini 2

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od Bokica1108 »

Može jedno pitanje? Vrtim se po forumima i nikako da dođem do odgovora. Kupila sam telefon alcaltel idol 2 mini pre 3 meseca u telenoru. Probala sam sve sms aplikacije i ni jedna mi ne radi kada je zaključan ekran. Ako je telefon uključen tj. ekran radi, onda mi stigne svaka poruka (od instaliranih aplikacija) a ako mi je u mirovanju stigne mi fabrička. Ako isključim obaveštenje u fabričkoj ne dobijem obaveštenje uopšte da mi je poruka stigla (sa nove aplikacije). Šta se tu dešava da li neko zna da mi kaže i da li može nešto da se uradi jer bih stvarno volela neku drugu sms aplikaciju da koristim a ne fabričku :unsure: . Hvala! :roll:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od toda81 »

Da li si probala chomp sms donate?
Ako ti ni on ne radi onda uradi reset na fabricka podesavanja jer ce mozda posle toga proraditi
Note IV N9100 dual

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od m@c|-|oR »

toda81, nema više potrebe za donate. Sad i "obična" verzija ima sve funkcije, samo što ima reklame (ali vrlo retke), koje se opet rešavaju na određeni način ;)
Bokica1108, proveri koja aplikacija ti je podešena kao "default". Ovo što si opisala izgleda kao da si i fabričku aplikaciju ostavila aktivnom. Pogledaj u njenim podešavanjima, ili podešavanjima za SMS telefona, prosto isključi obaveštenja za fabričku aplikaciju i trebalo bi sve da bude u redu.
U ekstremnom slučaju možeš da probaš i ono što toda81 kaže. Lako je njemu da drugoga savetuje za factory reset - kad ne mora ON posle da instalira i podešava sve ponovo :lol: :lol: :lol:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od toda81 »

Koristim i ja app za blokiranje reklama, mada vise volim kada je full :)
Note IV N9100 dual

Bokica1108
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 07. Feb 2015. 18:21
:: alcatel idol mini 2
:: alcatel idol mini 2

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od Bokica1108 »

m@c|-|oR napisao:toda81, nema više potrebe za donate. Sad i "obična" verzija ima sve funkcije, samo što ima reklame (ali vrlo retke), koje se opet rešavaju na određeni način ;)
Bokica1108, proveri koja aplikacija ti je podešena kao "default". Ovo što si opisala izgleda kao da si i fabričku aplikaciju ostavila aktivnom. Pogledaj u njenim podešavanjima, ili podešavanjima za SMS telefona, prosto isključi obaveštenja za fabričku aplikaciju i trebalo bi sve da bude u redu.
U ekstremnom slučaju možeš da probaš i ono što toda81 kaže. Lako je njemu da drugoga savetuje za factory reset - kad ne mora ON posle da instalira i podešava sve ponovo :lol: :lol: :lol:
Vratila sam sve na fabričko podešavanje, ponovo instalirala chomp sms i opet mi se isto dešava. Isključim fabričku (u aplikaciji isključim obaveštenja, ne znam da li ima još negde da se isključi ova fabrička) i opet mi stigne poruka, naravno bez zvuka jer je isključena, na fabričku a chomp primi ali me ne obavesti. Jeee, užas! Ima li nešto još da probam? :(

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od m@c|-|oR »

Mene Chomp pita nakon instalacije da li želim da ga postavim kao default aplikaciju za poruke (Android 4.4.4).
Ponestaju mi opcije za predloge....
:(
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od toda81 »

I mene pita da je postavim za defaul i na svakom tel gde sam je instalirao me je pitao da li hocubda je lostavim za default.
Imas i unutar chom sms-a podesavanje za ton zvona. Nadam se da si i tu probala da podesis neku melodiju
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od acamatic »

A ja mislim da u glavna podešavanja, podesi da joj bilo koja aplikacija sms bude glavna a ne fabrička. Sigurno u podešavanjima telefona stoji "podrazumevane aplikacije" i tamo može da se izmeni to..
Druga stvar je ta bilo koju aplikaciju da instalira za sms pita telefon da li će ona biti glavna, nije mi jasno kako tebi ne izlazi..

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od toda81 »

Ni meni to nije jasno jer me je na svakom tel pitalo da li hocu da chomp bude default.
Ocigledno je tel prolupao nacisto
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od acamatic »

Toda a nije mi jasno kako se nije vratio u normalu kada je odrađen hard resset...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od toda81 »

Ni meni nije iasno o cemu se tu radi. Dansam na njenom mestu ja bih preflashovao neki drugi rom jer ne bih mogao da zivim sa mislju da nisam sve probao
Note IV N9100 dual

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od znemanja »

Da vas i ja priupitam o slicnom problemu. Na LG L70 sam instalirao textru, problem je sto sms ne stize preko te app vec preko fabricke. U podesavanjima sam iskljucio notifikacije za fabrcku app za poruke, ali ni tada textra ne reaguje, jednostavno posle tog iskljucenja telefon se ne oglasava kada pristigne novi sms. U podesavanjima nisam nigde nasao opciju koju app da setujem kao default, niti takve opcije ima u textri, bar je ja nisam nasao. Jel imate neku ideju sta mi je ciniti ?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od toda81 »

Bas mi je cudno da textra ne reaguje kada iskljucis sve u fabrickoj app. Ja npr skroz sve iskljucim u fabrickoj app i koristim chomp sasvim normalno. Probaj da instaliras chomp i kada ga instaliras i prvi put pokrenes pitace te da li hoces d aga postavis za default i ti odobri pa javi da li ti on radi
Note IV N9100 dual

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od znemanja »

toda81, Hvala na predlogu, probacu. No, ovo podešavam na telefonu koleginice. Na mom telefonu ima textru koja Ok radi. Njoj se baš sviđa textra, pa hoće baš tu app. Kakav je chomp?, jel ima material designe?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od toda81 »

Chomp je fantastican, bar za mene. Mozes sam da napravis temu. Ja imam jednu temu koju sam napra io i mnogima iz mog okruzenja se dopada pa im saljem tu temu kada im instaliram chomp.

Evo kako to izgoeda kod mene

[img]http://www.dodaj.rs/f/3H/cI/1sQAE4hE/20 ... -29-15.png[/img]

Podesio sam i boju kada saljem ili mi neko posalje link
Note IV N9100 dual

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od znemanja »

toda81, Lepo izgleda, probacu sa chomp, valjda ce ta app raditi kako treba.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od acamatic »

Ma meni je textra ne prevaziđena, toliko sam oduševljen tom aplikacijom. Al mi stvarno nije jasno u čemu je problem sa tim glavnim podešavanjima i zašto neće da prebaci za glavnu onu koju ti želiš..

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Najbolje SMS aplikacije

Post od toda81 »

znemanja, ja sam se odusevio kada sam video ovoliko podesavanja koliko ih ima chomp

Textra nisam probao, ali cu obavezno skinuti i probati. Bas me interesuje kako izgleda
Note IV N9100 dual

Odgovori