Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od El Laki »

Ubacio sam ga još pre dva meseca bez problema

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od mazzy »

Ja sam u BiH .... i pise mi tako. Ne znam, ima li nacina da se zaobidjr

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Azimuth »

Ima ima, Google is your friend :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od araphel »

Jel ima neka aplikacija koja pokazuje vreme po atomskom satu? Pretraživao sam Play Stire i ne nađoh ništa adekvatno. Ima ih gomila koje omogućavaju iščitavanje vremena sa atomskog sata pa onda sinhronizaciju toga sa vremenom na telefonu, ali to me ne zanima. Treba mi samo iščitavanje vremena po atomskom satu. Na WP postoji odlična aplikacija za to, baš se jednostavno i zove Atomic Clock, prosto ne mogu da verujem da onda za Android ne postoji nešto na tu temu.

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od open-mind »

Sta li si ti pretraživao pa ne nađe ništa adekvatno... Pa jos uz to obavezno spomenu kako na wp postoji idealna aplikacija za to sto ti treba. Interesuje me samo koja od ove dvije, ova sto se plaća ili ova sto ima jednu jedinu ocjenu, tj naj lošiju..
I pazi, sasvim slučajno i na play storeu postoji app sasvim jednostavnog naziva, atomic clock, i po komentarima radi odlično za to sto je namijenjena...
Ali treba malo trollati prije nego se stvarno potraži ono sto ti treba...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od araphel »

Za nekog ko toliko voli da pametuje, ne vidim da si potkrepio svoje reči linkom do konkretne aplikacije. Ja sam ih nekoliko isprobao, i ili traže besmislene permisije, ili ime je osnovna funkcija neštošto meni ne treba, što sam uostalom i napisao.

Na WP sam instalirao aplikaciju koja se upravo tako i zove, Atomic Clock. Besplatna je i tačno radi ono što meni treba, a to je da pokazuje vreme bez da mi čeprka po telefonu i sinhronizuje vreme telefona sa tim atomskim.

To što ti sve vidiš kao trolovanje govori daleko više o tvojem tumačenju stvari nego o mom pitanju koje sam ozbiljno postavio, očekujući pomoć i odgovor od ljudi koji znaju dosta o Androidu, a respektujeme njihovo mišljenje na ovom forumu. U tu grupu svakako ne spadaš. I na tome završavam svoj izlet u iznošenje ličnog mišljenja o bilo kome koga znam samo na osnovu par napisanih reči.

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Pinocio »

Pinocio napisao:
Ma nisam nista cackao,vecinom instaliram aplikacije za vesti i igrice.Prvi put kada mi se desilo da ne mogu da kliknem na Instal,pomislio sam mozda .apk zeza,medjutim,sad nece da instalira nijednu. A kada u exploreru kliknem na aplikaciju koju zelim instalirati (bar pokusati) na stotinku mi se pojavi crn ekran i kao da obavlja neku verifikaciju.Posle se pojavi ovaj "predinstalacioni" prozor

Slika
Udjem u WhatsSpp i uredno me obavestava da je u ponudi nova verzija,pita me da li zelim da je instaliram,prihvatim,zatim me pita da li da sacuvam sve podatke iz stare verzije,prihvatim i to i onda ponovo isto kao na gornjoj slici. Pojavi se ekran na kom je moguce aktivirati sao CANCEL,dok INSTALL ne moze ni pod razno. Jel moguce daniko nema ni smernicu neku da mi pomogne!?Nikad vise android. Svi ga imaju,a niko pojma nema,nazalost

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Azimuth »

Deinstaliraj pa instaliraj sa marketa ponovo. Mora da može.

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Pinocio »

Ali ja imam problem instalacije bilo koje aplikacije.Pogledaj mi gore iznad siku koju sam postavio.... bilo koja aplikacija kada dodje do te faze,nemoguce je prstom kliknuti na instal. Sad nesto razmisljam,mozda sam trebao instalirati neki antivirus,pa skenrati tablet,mada,nista posebno nisam cackao,da bih zapatio neki virus :smutny:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Azimuth »

Nikakav antivirus. Prosto update aplikacija se radi isključivo dok si na marketu, nikako iz same aplikacije.
Dakle, odeš na market, i tamo idi na instal.
Što se tiče ovih drugih aplikacija koje si skidao sa drugim mesta, da bi ih instalirao moraš u security da omogućiš instalaciju. Zato i imaš ovaj problem koji imaš.

Da se dopunim, potrebno je da štikliraš unknown sorces.

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Pinocio »

Azimuth napisao: Da se dopunim, potrebno je da štikliraš unknown sorces.
Ocigledno nisi ispratio moj problem.To mi je stiklirano od prvog minuta,i vec dosta aplikacija sam u startu instalirao koje nisu sa google play.Cak i WhatsApp sam instalirao kao .apk a ne sa Play Store,jer tamo kaze da mi uredjaj nije kompatibilan,iako posle instalacije .apk radi bez greske.Tao i za update,do sada je radio update iz aplikacije,a vise nece,a na Play Store kaze da mi WhatsApp nije kompatibilan. Inec,ne dobijam nikakvo obavestenje o zabrani instalacije,niti mi je opcija INSTALL zamagljena,nego se ekran jednostavno ponasa kao da ta opcija ne postoji u ponudi.Kao da klikcem na bilo koje drugo mesto na ekrau

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od acamatic »

Pinocio upućen sam u tvoj problem, i jedino što ti sada mogu reći isto kao i tada što sam ti rekao da probaš hard resset. Ako si i to probao, izvini onda nisam pratio a i dalje neće onda da probaš da ga flešneš. Ne znam šta drugo da ti kažem..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Azimuth »

Koji je aparat u pitanju?

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Pinocio »

Aco nisam nesto raspolozen da se zezam sa androidom (pa da bih ga flesnuo),suvise mi odbojno deluje.A opet,poklonu se u zube ne gleda,hteo sam da imam koju igricu,koju vest da mogu procitati,whatsapp i viber imam instalirano,ali whatssapp koristim na svojoj Nokii,a viber nikako.Eto povremeno samo uletim preko tableta,da vidim sta ima novo,a nerviraju me ovako glupe stvari. Ocigledno nikada necu prezaliti Symbian,koliko god se lose o njemu pricalo

Azimuth: Samsung galaxy tab 3 t210

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od open-mind »

Ti na tablet pokušavaš da instaliraš aplikacije koje su namijenjene za telefone? Ma bravo...

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Pinocio »

open-mind napisao:Ti na tablet pokušavaš da instaliraš aplikacije koje su namijenjene za telefone? Ma bravo...
Ne razumem? U cemu je razlika izmedju telefona od 5 inca i tableta od 7? Sve je isto,samo sto na tabletu nemam SIM karticu,ali bez problema rade i whatssapp i viber.I nije poenta u tim aplikacijama.Sustinsko pitanje je kako da oslobodim tu opciju INSTALL,i sta bi mogao biti uzrok njegove blokade? Mozda neka druga aplikacija je zeza,ili je druga aplikacija nesto zeznula u podesavanjima tableta

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od bata bogdan »

A pa koje to app ne mogu na tablet a namenjene za telefone?
Da se nadovezem samo,imao lg g pad 8.4 wifi , sve aplikacije kao na telefonu što sam imao bile bez problema instalirane, sad na tab s 8.4 lte, takođe nisam naišao na problem da ne mogu da instaliram one app koje koristim već odavno na bilo kom telefonu...na oba tableta i WhatsApp, i viber, telegram od svih raznih vesti app...itd itd...
Huawei

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od m@c|-|oR »

Aplikacije namenjene Android uređajima se instaliraju na svim bez problema. Slično kao i bata bogdan i ja imam gotovo identične aplikacije na telefonu i tabletu. Osim onih koje koriste usluge slanja SMS-a i GSM poziva (jer je tablet samo wifi), kao što je Parking Manijak na primer.
Na Play Store pored pojedinih aplikacija stoji da su "optimizovane za tablete", što može da znači da bolje rade na višim rezolucijama. Danas sa novim telefonima i ono gubi smisao jer su rezolucije često identične.
Ne verujem da ti je neka aplikacija nešto pobrkala.
Na tvom mestu bih, kao što kaže acamatic, probao jedan hard reset ili bih skinup aplikaciju sa nekog drugog izvora i probao da instaliram. Znam da neke aplikacije navode da nisu kompatibilne sa svim uređajima - da li zbog procesora ili pitajBogačegavećne.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od acamatic »

Ma najgore je to, što je momak tako i radio, skidao aplikacije sa drugih izvora, najnormalnije instalirao i odjednom više ne može ništa da instalira. Ja kao što sam i rekao, evo opet ću probaj factory resset da bi znali dal može to da se sredi tim, što garantujem u velikom % da hoće.. To nije nikakav problem, niti je nešto teško zahtevno a može ti pomoći..

nsvladimir
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pet, 26. Sep 2008. 00:21

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od nsvladimir »

Pinocio napisao:Ali ja imam problem instalacije bilo koje aplikacije.Pogledaj mi gore iznad siku koju sam postavio.... bilo koja aplikacija kada dodje do te faze,nemoguce je prstom kliknuti na instal. Sad nesto razmisljam,mozda sam trebao instalirati neki antivirus,pa skenrati tablet,mada,nista posebno nisam cackao,da bih zapatio neki virus :smutny:
Jeste, postoji taj problem i ja sam ga cesto imao kod svih androida a sada i na S5, ne znam sta je uzrok ali jedino resenje je restart telefona i posle toga je moguca instalacija aplikacije

Odgovori