Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Beli Mag
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2006. 12:59

Post od Beli Mag »

cek cek... sad sam skroz zbunj.. imam htc desire iz telenora sa Map aplikacijom, Nav (navigator), Car panel... sve je doslo uz njega. sad dok sam na wirelesu, mogu da gledam mape, da postavim svoju lokaciju. primetio sam da ne mogu da updaejtujem google maps (procitao sam da ne moze dok ne uradim rutovanje aparata). e sad dolazi moj problem... kad sam usao u kola i ukljucio Map, naravno nije bilo wirelesa tada, nisam mogao da nadjem lokaciju, tj navigacija je bila neupotrebljiva. ukljucen je wireless i gps receiver u setingsu.

kakvo je resenje da koristim aparat za navigaciju kod nas i u inostranstvu?

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Google map koristi mape sa interneta tak oda je tu potrebna internet konekcija. Trebas nesto naci gdje ces mape spremiti na karticu i gdje ce funkcionisati bez internet konekcije.

Licno ne koristim navigaciu pa neka neko drugi preporuci.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Jel` se desava jos nekom da ne rade igre kao npr.N.O.V.A, Sandstorm,Modern Combat 2.....skidao sam ih sa raznih sajtova i raznih servera ali ove igre nikako da pokrenem, krene ucitavanje i onda me vrati na homescreen. Takodje imam problem i sa Gangster 2 maiami, dok Gangster 1 radi ali je rezolucija dosta losa, ima previse crnih kvadrata...
u pitanju je htc hd2 android rom Miui, menjao sam i romove ali ista stvar bas sa ovim igricama.
SGS2, iPhone 4 32GB

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

nemanjale, sto se tice HD2 i igrica na njemu moze da ti se desi neke da nece da ti rade. Meni je licno na jenom ROM-u (ne mogu da se setim kom) asasins krid radio normalno a kad sam stavio Miui ROM nije htela ni da se instalira.
Na DHD-u NOVA radi odlicno tako da je verovatno problem do MIUI-a.

wucinac, odlican je ovaj Wave Launcher :)
and justice for all...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

AirAttack HD

Features:
* 8 Great Missions
* 58 Different Enemy Types
* 2 Unique Planes
* Numerous Upgrades and Special Weapons
* Amazing Lighting and Special Effects
* Orchestral Music
* 3 Difficulty Modes
* Realtime Physics
* Destructible Bridges and Buildings
* Shmup with Amazing 3D environments enhanced with LightMaps and SpecularMaps
* 8 Huge End Level Bosses
* 4 Control Types: Touch, Relative, Tilt, Joypad
* App2SD support
* NVIDIA Tegra based devices support - THD

If you like games like 1942, 1943, Siberian Strike, iFighter, Air Strike, Flying Shark, DoDonPachi, Espgaluda, Swiv, Sky Force, Warblade, this game is for you.


Slika Slika

Hextacy v1.0

Slide your finger to eliminate clusters of three hex tiles or more. When no moves are possible, the remaining hexes will temporarily be locked out of play, and the board is filled with new tiles. Think smart and score high!
Hextacy features three different game modes and online score leaderboards.

Slika Slika
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

Beli Mag, pa instaliraj igo!Ja sam je instalirao i odlicno mi radi i kod nas i u inostranstvu!;)

Air attack je extra igrica,do sada je samo bila lite,a sada je i full verzija!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Koristim App Protector Pro, ali mi on ne obavlja baš one funkcije koje želim, pa mi treba savet: recimo, sa pomenutom aplikacijom mogu da zaključam celu galeriju, da ne može da joj se priđe bez passworda, ali šta ako želim da zaključam samo jedan folder u okviru galerije? Postoji li neka aplikacija tog tipa?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

[b]Orbot + Pandora Radio[/b], za sve ljubitelje internet radia, jedno bez drugog ne moze koliko ja znam posto je Pandora limitirana na USA teritoriju.

U podesavanjima za Orbot potrebno je stiklirati "transparent proxying" i u listi aplikacija izabrati Pandoru. Kada pokrenete Pandoru sacekajte malo i ukoliko je sve u redu trazice vam username i pass za Pandora account. Ukoliko ga nemate mozete ga napraviti, ponudjena je opcija. Kada sa tim cudima zavrsite ulogujete se i slusate radio. Ako dobijete poruku "country not supported" restartujte obe aplikacije (Orbot prvo). Ponavljajte postupak dok se ne konektujete. Ukoliko u toku slusanja dobijete pomenutu poruku samo pritisnite back dugme.

[b]Orbot[/b]

Orbot is the official port of Tor to Android. Tor is a network of virtual tunnels that allows people and groups to improve their privacy and security on the Internet.
- Works best with "root". Non-rooted devices require APN changes or apps with HTTP/SOCKS proxy capability.
- Android 2.x: Works with Firefox+ProxyMob Add-on

[img]http://i54.tinypic.com/4t0ec5.jpg[/img] [img]http://i54.tinypic.com/2w5jea0.jpg[/img]

[b]Pandora[/b]

Pandora Radio is your own FREE personalized radio now available to stream music on your phone. Start with the name of one of your favorite artists, songs or classical composers and Pandora will create a "station" that plays their music and more music like it. Already a Pandora User? Just log in to enjoy your stations.

[img]http://i55.tinypic.com/2hx1teh.jpg[/img]

Mozda je moguce konektovati se na mrezu preko nekog VPN account-a ali mene na mts-u zeza (VPNreactor.net konkretno).

Fora je sa XDA naravno, izgubio sam link.

P.S. Ukoliko neko zna za zamenu neka napise da se ne bakcem sa vpn i ostalim stvarima.

Pozdrav

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Post od ducka »

Da li bi neko mogao da mi kaze koja aplikacija postoji za Android (wildfire) koji nije rootovan kako bih ga pretvorio u WiFi Access point i kortistio internet mobilnog operatera preko kompjutera? Nemam android sada pa ne mogu da odem na market.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ja mislim da ti ponudi opciju kad nakaci tel na USB ... mislim da ti ne treba app... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

Da li neko zna kako bih mogao da koristim video call na skajpu i da li je to uopste moguce?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

beochke91, jos nije moguce video call na androidu al bice .

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

Bas steta,nadam se da ce biti video call-a u skorije vreme...

Je l' zna neko neku aplikaciju kojom telefon postaje tastatura kompjutera?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vidim, niko nema odgovor na moje pitanje o zaključavanju foldera.........ne mogu da poverujem, ali izgleda da nema takve aplikacije za Android. Ja je nigde nisam pronašao.... :(

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

araphel, stavi tacku ispred imena foldera i niko ti nece moci da vidi folder sve dok ne udje u neki file eksplorer

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Post od spasa »

araphel, ne znam dal ovo moze da pomogne, nisam probao

http://www.beysoft.com/mystash2.aspx

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

lesa0208, nije poenta u tome. Poenta je da neću da svako ko čačka telefon može da vidi sve slike koje recimo imam u galeriji. Hoću da kad ukucam neki password ja mogu normalno da vidim taj folder sa slikama direktno iz galerije, a ne da se petljam sa file managerima. postojeći app protectori dozvoljavaju jedino da zaključam celu galeriju, ne samo određene fajlove ili foldere u okviru galerije. :wink:

spasa, po opisu liči da bi to moglo biti to. Hvala, probaću. 8)

beochke91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2011. 22:33

Post od beochke91 »

Ninolina, ipak je bio problem u tome sto mi telefon nije bio root-ovan.Sada sam ga root-ovao i sve super radi.Hvala ti na pomoci

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

GO Contacts v1.01

Slika Slika

Brought to you by GO Dev Team , GO Contact is yet another powerful tool, ideal replacement of stock Contacts and Dialer. It is featured by fast search, grouping, duplicates merge and secure backup/recovery.

Features:
1. Quick find: by any letter, name, keyword.
2. Group contacts: Drag&group; batch SMS or email by one-key press.
3. Merge duplicated identified by name or phone number.
4. Smart dialing: Only remember fraction of contact’s number or name? No problem, just press keys, it will give the matches.
5. Number attribution: Show the registered location of phone number (Only available in Chinese version. Plugin download separately)
6. Backup / restore: Save contacts to or restore them from SD card, safe and secure.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Rockit Player v1.3.3

Slika Slika

Rockit features:

* Library organized by artists, albums, ratings and folders.
* Reading music from a specific folder on SD card.
* Manual and automatic playlists: Recently Added, Unheard and Favorites
* CUE sheets support
* Equalizer (only Android 2.3 and higher)
* Last.FM, Twitter and Facebook integration.
* Lockscreen and homescreen widgets
* Automatic album cover art downloader
* Tag editor
* Your feature can be here - just propose it using Feedback menu!
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori