Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

Istina - i ja preporucujem... Samo kada je prvi put pokrenes ne zaboravi da kod svakog moda podesis Image Size na max koji ti telefon podrzava... ;)

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

ADWNotifier v0.7
Requirements: Android version 2.1 and higher
Overview: This is an small service to retrieve K9Mail, Gmail, SMS and Missed Calls notifications into ADW.Launcher.

Slika

Please, this won't work unless you are using ADW.Launcher, check my other apps list or search "AnderWeb" in the market.
I'll try to bring support for other apps soon.

Recent changes:
v0.7
-Added custom color configuration for each app
-Added White list for Norriz mode
-A few code fixes and improvements
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Nadam se da oni koji su ucestvovali u diskusiji nekoliko stranica ranije ce se setiti o cemu je bila rec. Pricali smo o tome kako je glupo sto ne ukljucuje gps automatski kad se udje u program i onda je neko rekao zasto bi gasili gps kad ne trosi bateriju. E pa posle kraceg testiranja, ja dodjoh do zakljucka da ne da trosi bateriju, nego ja mislim da mi baterija traje duplo duze kad je gps iskljucen. Jos plus stoji u opcijama u zagradi text da treba iskljuciti da ne trosi bateriju.. Eto, cisto da se zna, da ipak trosi bateriju i to poprilicno. Cudno mi je bilo to sto sam instalirao novi radio koji treba navodno da produzi malo vek trajanja baterije, plus imam SetCPU namesten da neke profile, i dalje meni baterija kratko traje, a stajao mi ukljucen gps. I ja ga iskljucim i sad evo lagano gura drugi dan...
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ja na jednom telefonu držim stalno upaljen GPS a na drugom ne, i kod mene nema nikakve razlike u trajanju baterije.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Društvo, dajte neki predlog za lep i jednostavan sat(po mogućnosti sa prognozom), a da reaguje i na touch, tojest da mogu da namestim da klikom na njega pokrenem podešavanje alarma. Probao sam par nekih, ali nisam oduševljen.

Konkretno, zanima me nešto poput ovog što stoji ispod HTC sata na slikama koje je wucinac postovao.

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

telep, e ne znam onda, al kazem ti, evo baterija mi vec 48h stoji i sad je na nekih 55%, sto je, slozices se, uspeh! Ne znam u cemu je fora.. A i pise lepo tamo kad udjes u settings, ispod gps, da je bolje da se iskljuci zbog baterije.

araphel, pa to je obican HTC clock widget, ubacis ga i onda imas da biras nekoliko vrsta sata, odaberes taj sa vremenom i to je to. Kad kliknes na sat izbaci ti alarm, kad kliknes na oblacice izbaci ti weather.. A imas i beautiful widget koji radi to isto samo mozes malo da ga personalizujes.

EDIT: Sad vidim o cemu pricas, pa probaj beautiful widget, to sam vidjao da ljudi koriste, a koji je ovaj konkretno, ne znam stvarno...
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

araphel, pretpostavljam da ti treba za Tab tako da probaj Fancy Widget - to ti je identicna kopija HTC-ovog sata ili Beautifull Widgets (koji se meni bas i ne svidja...) ;)

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Fancy Widget дефинитивно, а и ради на свим могућим launcherima :wink:

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

araphel,
Animated weather, ja ga koristim, ima sat koji kada kliknes (touch-nes) otvaras podesavanje alarma, i ima prognozu, oblacice i sl, kada ih kliknes otvaras animiranu vremensku prognozu. Ja sam mnooogo zadovoljniji izgledom u odnosu na Fancy Widget
HOX Titanium gray

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

araphel, pa sto ne probas ovaj odozgo? Zove se SiMi clock widget, ja sam ga danas instalirao, mogu ti reci da je odlican, toliko je prost, znaci puca od jednostavnosti u dizajnu a odlican je, ima krs podesavanja, ono sto si rekao da kliknes na vreme pa da te odvede u alarm... nije po difoltu namesteno tako ali moze da se podesi... :D
Nadam se da sam bio od pomoci. :D

Edit: jos jedan + za tebe ima velicinu 5x1 za galaksi... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Људи, постоји ли апликација, или још боље widget помоћу које у једном кораку може да се активира bluetooth и да буде у режиму видљивости?
Уби ме ово враћање у Подешавања да бих чекирао опцију да постане видљив :disgust:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

vanjuska,
'Ne znam u cemu je fora.. A i
pise lepo tamo kad udjes u settings,
ispod gps, da je bolje da se iskljuci
zbog baterije.'
Pa obicno 'upozorenje' da gps trosi bateriju...
Objasni kako gps trosi bateriju ako ga ne POKRENE neka app ili deo neke app???
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Kapiram ja sta oces da kazes, i jeste logicno i meni to sto pricas, al kako onda da objasnim duze trajanje baterije nakon sto sam iskljucio gps?
A i meni ono ne lici na obicno upozorenje jer kaze iskljucite ovu opciju jer trosi bateriju. Mozda je i malo dvosmisleno napisano, ne znam.. Citkao sam po netu, neki iskljucuju, neki kazu nema potrebe..
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Hvala na preporuci za Fancy Widget! Svidja mi se i dobro mi završava posao. Nažalost, ne može da se centrira na ekran, zbog najveće podržane veličine od 4x2 (Tab zbog većeg ekrana gura maximum 5x2), ali nije ni bitno.

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

araphel, nabaci neki loncher, tipa loncher pro ili adw i u njemu imas mogucnost da menjas velicinu bilo kog widgeta

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

acambas, upravo o Launcher Pro razmišljam, jer mi ovaj fabrički nije nešto preterano interesantan. Mislim, nije loš, ali želim malo više personalizacije.

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Probaj i ADW Launcher EX 1.0

http://jbthemes.com/anderweb/wp-content ... 418311.jpg

http://jbthemes.com/anderweb/wp-content ... 241831.jpg

Izuzetan je i mnooogo vise personalizacije ima i od LPa
HOX Titanium gray

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Stavio sam launcher pro, i ima svoje pluseve i minuse. Sviđa mi se njegov dock više, kao i application meni, ali mi na homescreenovima ograničava širinu na 4 kolone ako hoću da razvučem widgete na celu širinu, ili da kao na Samsung default launcheru, mogu da poređam do 5 ikonica po širini, ali widgeti nisu centrirani. U svakom slučaju ok je.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

vanjuska, ok..., nisam 'merio' niti mogu sad posto trenutno nemam android aparat. Ali po zdravoj logici, to 'ON' u setingsu samo znaci 'dozvolu' koriscenja GPSa uvek i bez 'pitanja'. Ne znam, nikad nisam koristio android sa GPS 'off'...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

Android 3.0 music player
The title says it all,its New Android music app{still in initial stage} but works quite good.

Slika
Slika
Slika

Remember the size is Around 9MB so its better u first check the space

Currently working quite good on--

Nexus 1
Nexus S
Samsung Galaxy S
HTC Desire
HTC Desire HD
HTC Desire Z

Some are reporting that it's not working on Motorola devices,please check it out yourself
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Odgovori