Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Soundhound je bolji definitivno
brži je od shazama i daje više podataka. Ime pesme i autora, cover albuma, tekst pesme, linkove za slušanje preko youtubea...
pogledaj klip sa demonstracijom rada soundhounda: http://www.youtube.com/watch?v=7jrI2Ug2L7Y

"plaćena" verzija soundhounda se može naći bez problema, al ne znam dal smeju da se stavljaju linkovi :)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Probah danas yxplayer i na Desire, nije to tako ni lose. Daleko od savrsenog, malo kao da "frejmuje" .avi fajl, ali podnosljivo. Lepo moze da se gleda sa 50+cm, titl se jasno vidi a ugao gledanja je odlican, komotno moze i vise ljudi (al da se zbiju).
I da, s obzirom na slabasnu internu memoriju na Desire, pomenuta aplikacija QuickAppCleanCache je pod "must have".
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

pimplo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:57
:: LG G2 32gb Black

Post od pimplo »

Za one koje zanimaju igrice, za sad mogu da preporucim sledece iako ima jos gomila za isprobati:

Aspalt 5 - odlicna voznja ali jos uvek malo secka za Desire i u najnovijoj verziji
Raging Thunder 2 - dobra voznja
Shoot U! - extra logicka
Totemo - super logicka
Toss It - Bacanje papira i iPhone-a u kantu (ovo je port sa iPhone i prilicno je zarazna kad se ubija dosada)
Doodle Jump - platformska
Abduction - isti fazon ko Doodle Jump
Srickie (domaca igra) - takmicenje u geografiji (super zarazno kad se takmicis sa jos nekim poznanikom).
HTC 10

z10
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 20. Apr 2010. 18:00

Post od z10 »

pimplo: jos jedna dobra za ubijanje dosade i veoma zarazna Basket ball. Nikako da mi dosadi. Bilo bi dobro kada bi bio barem neki demo za 3 point i 2 point. Bas me interesuje kako bi to izgledalo.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ima da se nađe plaćena verzija gde možeš da ubacuješ i dva i tri poena. Igrica je strašno zarazna.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

z10
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 88
Pridružio se: Uto, 20. Apr 2010. 18:00

Post od z10 »

Telep: gde to ima da se nadje ? Na marketu ili na netu ? Mnogo mi se svidja igra i bas bih voleo da je skinem u fullu.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Obratite paznju na RockPlayerBase iliti (Divx) demoPlayer kako se prijavljuje po instalaciji. Sjajno pusta divx, barem fajlove koje sam probao, i za razliku od yxplayer pusta i mp4 itd. Mane, ne videh opciju za titl i samo za 2.1 androide.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Da vidimo ovo kako ide preko mobilnog, citat sa druge teme, a pravo mesto ;)
araphel napisao:Narode, ima li neko problema sa favorites widgetom? Koristite li nesto drugo za speed dial?
I mene zanima nesto dobro za "speed dial". Koristio sam ContanctGrid, dobra je, dosta podesavanja ali nema "widget" formu. Postoji na Marketu free "Contact widget" app, isto ok za speed dial. Ako neko zna bolje, neka pise.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Sniper VS Sniper: Online v1.14
SlikaSlika
Overview: 1 on 1 Live Internet Sniper Action
Sniper Vs Sniper: Online features 2 matchup modes and 3 single mission modes.Complete single missions to upgrade your weaponry and go head to head against players all around the world.You can even ally with other snipers to hunt down terrorist groups.
FEATURES:
* 2 Online play modes: Match up, Co-op play
* 3 Single play modes: Campaign, 1vs1, Special mission
* Chatting, Friends list
* 30 Special missions
* 6 Speical items for weaponry upgrade
* Worldwide ranking
* Touch and accelerometer control
Requires WIFI & SD Card to store 60mb of additional game data.
Slika

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

WeatherBug Elite v2.3.275
SlikaSlika
SlikaSlika
Key Features:
*No ads.
*Additional enhanced contour weather maps: NWS Alerts*, Lightning Strikes*, Humidity, Pressure, Wind Speed, Forecast Hi, Forecast Lo and Satellite.
*Radar animation*.
*Additional home screen widget with extended forecast (3 day)
*Unlimited saved locations.
*Detailed alert maps with vector polygons and full NWS alert messages*.
*Locations summary page allow you to check weather conditions at a glance for all your saved locations.
*Improved LBS tracking and customization.
Plus Standard Features:
*Access to the WeatherBug Network — the source for truly live, local weather with the largest network of professional weather stations in the U.S. and thousands of locations around the world.
*Live, local weather conditions, 7-day and hourly forecasts, NWS alerts*, detailed radar and maps.
*Daily National Weather Outlook broadcast provided by WeatherBug meteorologists*.
*Weather camera images and time-lapse animation*.
*Home screen widget(s) can be used for multiple locations.
*Google Maps integration allows simple point, touch and hold (2 seconds) to quickly check weather for any location.
*Share the current weather information, forecast, alerts and photographs with friends and family.
*Three forecast levels: 7-day forecast summary, 7-day detailed forecast, 7-day hourly forecast.
*"Always on" NWS weather alerts, such as Tornado warnings, even when the WeatherBug app is turned off.
*Enhanced contour weather maps: Temperature, Radar and Satellite.
*"My Location" allows GPS tracking to provide precise weather conditions for your location.
(* U.S. locations only)
Izuzetna,veoma precizna i najkompletnija applikacija vremenske prognoze,sa gomilom podesavanja.Widget-i su takodje ukljuceni,odlicni su,i u raznim velicinama.
Samo,bateriju jednostavno "zdere".
Cak i kada refresh postavite na 2,3,4h....(zaista steta,i dalje mi nije jasno zbog cega je tako)
Ne trosi gomilu KB ali bateriju "topi".
Slika

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Trebala bi pomoć oko jednog Widgeta koji sam u jednom momentu našla na Marketu i kad se u jednom momentu pojavio "update" za njega on je samo ubio Widget i nisam više mogla da ga koristim.

Radi se Widgetu koji je omogućavao forwardovanje poziva na unapred odredjeni broj samo jednim klikom na ikonicu :) Ne mogu da se setim tačnog imena ali je naziv ukazivao na forwardovanje.. I tako sad na celom Marketu ne mogu da pronadjem zamenu za ovu, meni veoma korisnu prečicu. Da li možda neko zna neku App sa takvom opcijom? Ne mora biti sa Marketa već me samo uputite gde da je tražim, ako je znate.. Hvala unapred..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Ninolina, da nije mozda Easy Call Forwarding 1.4.0 :wink:
free je widget pa izvoli ako je to ta app >>> http://handheld.softpedia.com/get/Syste ... 0914.shtml
>> N7100 <<

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Demian, da, to je to, ali baš ta verzija više ne radi :( Trebala bi mi verzija v1.3.2 pa ako je neko ima nek mi pomogne. Pokušala sam da pronadjem na netu, sad kad imam tačan naziv, ali nema je :( Hvala ti u svakom slučaju :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

hm ,malo teze ce to sada ici jel koliko vidim vec su svi koji su imali ovu app za download vec su se prebacili na noviju verziju a ovih starih nema nigde verovatno se odmah brisu :dry: ,bas bezveze ja ako naletim skinucu je pa ti saljem ali nesto cisto sumnjam,ali ipak probaj ti nesto sa ovom novom ili sacekaj neki novi update mozda nesto generalno nije uredu sa ovom naj novijom verzijom! :unsure:
>> N7100 <<

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Demian, izgleda da je sam autor odustao od daljeg razvoja i blokirao je :( Kad pokrenem ikonicu na ekranu mi izadje poruka: Application discontinued.. I tako to :( i onda piše da neće više biti dostupna i kako se izvinjava ako je izazvao neke neugodnosti :( Baš bezveze, a tako mi je bila korisna ta prečica :( Ako nadjes negde tu stariju verziju, molim te da mi javiš..:) Hvala još jednom :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

jel postoji neki program kojim bi mogao da arhiviram i sačuvam SMSove???
koristim HandcentSMS koji se primetno usporio od kako sam prebacio 1000 poruka ...
e sad,neke sam poruke pobrisao i recimo da je došlo do primetnih ubrzanja aplikacije...

ali neke poruke ne bi brisao nego bi voleo da sačuvam i da mogu kasnije da ih pretražujem/čitam,imate li kakvu ideju za tako nešto???

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Drustvo, ima li neki widget koji bi prikazivao speed dial traku sa kontaktima horizontalno preko ekrana. Znaci kao postojeci HTC widget, gde kontakti idu uspravno jedan ispod drugog, samo sto bih ja nesto horizontalno. Mnogo bolje bi mi se uklopilo u organizaciju :roll:

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Post od markonato »

Tražim tri programa

1. Neki program sa kojim ću moći viditi koje sve aplikacije se spajaju na net i takođe da ima opciju da se istim onemogući da to rade

2. Program sa kojim mogu isključiti nepotrebne aplikacije da se podižu kada palim mob.

3. Ovaj netcounter uopšte ne radi kako treba... meni pokazuje da sam skino nekih 20-tak mb, danas mi račun došao preko 70 mb ... ima li kakav bolji program ?

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

SlikaVideo Safe
SlikaSlika
Annoyed by friends peeking at your videos?
Use Video Safe Application for Android mobile to avoid unwanted peeking or secure your Private Videos.
* Hide videos from video gallery for casual viewerss.
* Protect videos by a password, use return button 4 full quit.
* publish Videos to YouTube.
Slika Photo Safe
SlikaSlika
Tired of friends peeking at your photos?
* hide pics from gallery.
* password protect photos from casual viewer.
* picasa.
Jednostavno.Zastita video i foto materijala.
Slika

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Ljudi jedno pitanje , koja je svrha i kako se koristi BARCODE READER ?
Ako moze ukratko neko objasnjenje.
Sony Xperia P

Odgovori