BlackBerry Messenger

Pravila foruma
BlackBerry deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry
Vulle
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 13:06
Lokacija: Beograd

BlackBerry Messenger

Post od Vulle »

A sto se ne bi dodali i druzili se :))) Ako ima nekoga ko je raspolozen za druzenje preko ovog zanimljivog messengera moze ovde da ostavi pin. Evo ja da pocnem :)

BB PIN: 20E6AF8D
...

cabke79
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 04:13
Lokacija: Stone(d) Street

Post od cabke79 »

Pozz ljudi...evo i mene...

moj PIN je 2117aa1c

Ajmo ljudi...javljajte se...! :D

P.S.

Ovo je moj prvi post na forumu i...zelim da pozdravim svu ekipu.
...

Mobzy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:21

Post od Mobzy »

imam blackberry ali ne mogu da koristim njihov messanger,molim vas pozite.Koje kartice koristite?Ja sam uzeo u telenoru karticu ali ocigledno da nesto ne valja tu.Unapred hvala

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Imam pitanje: Da li se preko BBM-a (razmjenom PIN-a) mogu besplatno dopisivati dva vlasnika Blackberry uređaja od kojih je jedan u Engleskoj, a drugi u Crnoj Gori? Ono zbog čega je mene strah da ne mogu jeste to što u CG nema BB usluge... Nadam se da će neko pojasniti...
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vincent, bez BB usluge BB messenger i ne može da radi.

Mobzy, ukoliko nisi pazario i Blackberry uslugu, odnosno BES ili BIS, zavisno da li si poslovni ili privatni korisnik, ne možeš koristiti BB messenger. Njegov saobraćaj isključivo ide preko blackberry APNa.

Mobzy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:21

Post od Mobzy »

Saznao sam u cemu je problem,telefon je najverovatnije prijavljen preko Orange-a na BB server (ili tako nesto) pa zato ne mogu da koristim BBM.Inace sam korisnik BIS usluge.Poslacu tel u prodavnicu u kojoj sam kupio BB i oni ce proslediti u Budimpestu kako bi to moglo da se sredi,jedino sto me brine jeste koliko ce ta procedura da traje.

AciX
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2012. 11:15

Post od AciX »

BBM messenger radi jedino preko BIS ili BES servisa. Znači, ako toga nema nema ni BBM poruka ili ti PIN poruka.
Vidi da li mozes da uzmes samo BIS pretplatu na uredjaj koji imas. A drugi je problem, ako je neko tvoj uredjaj prijavio da je ukraden ili nestao. Tada se zakljucava na glavnom serveru i ne mozes vise da koristis BIS ni BES.

Moj PIN: 28D920EC.

Sve najbolje.

velja007
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 08. Maj 2012. 12:36
:: HTC

Re: BlackBerry Messenger

Post od velja007 »

pozdrav drustvo....

planiram da uzmem BB za par dana, najverovatnije 8520, pa me zanima da li je messenger vec instaliran na telefonu a ja samo treba da aktiviram tu uslugu ili cu morati da ga ja instaliram...

sledece sto me zanima je kako u stvari funkcionise tj. dali sam dobro skapirao... razmenimo kodove i onda smo umrezeni i razmenjujemo poruke, one su da tako kazem interne, ne idu preko operatera, dakle zasticene su, jel tako...

da li je prilikom takve komunikacije telefon u normalnom rezimu rada, tj. da li je moguce iskljuciti telefon u smislu sim kartica da bude neaktivna pa ici na WIFI i koristiti messenger...

ono sto i mene zanima a neko je vec pitao al je ostalo bez odgovora, da li se naplacuju takve poruke... mislim, nevazno mi je u finansijskom smislu, al cisto kao informacija me zanima

hvala unapred...

p.s. gde se nalazi taj kod :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

BlackBerry Messenger

Post od Azimuth »

Koliko sam razumeo iz prethodnih postova, messenger ce ti raditi samo i iskljucivo ukoliko se pretplatis kod operatera za BIS ili BES usluge, a to te dodje jos oko 1000 i kusur dindzi. Drugim recima, neces moci da ga koristis preko wifi ili neta, dakle kartica mora biti u njemu + sama usluga mora biti aktivirana.
Moj drugar kaze da je messenger bio vec u telefonu kad ga je uzeo, tako da nemas ti tu sta da instaliras.

Odgovori