Moto G 16gb - prvi utisci

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Moto G 16gb - prvi utisci

Post od nick6 »

Kupih Moto G 16gb u Engleskoj pre tri nedelje, pa evo prvih utisaka.
Cena je bila oko 180 EUR.
Poklopac je bele boje, namucih se da ga nadjem, ali lepo izgleda I dobro stoji u šaci, tih 143 g je neka prava merka da fon dobro leži i nemas osećaj jeftinog modela.

Plusevi:
-brzina :) ,
-kvalitet izrade
-ekran,
-zvuk :D
-baterija
-cena.

Minus:
-nema micro SD slot :dry:
-prosečna kamera danju, slaba noću.

Ekran je odlican, uglovi vidljivosti dobri.
Baterija mi traje 2,5 do 3 dana. Ne igram igrice, uglavnom muzika, telefoniranje i internet. Puni se za oko 1,5 sat.

Nema slot za micro SD, pa sam morao da ekonomišem sa mojom muzičkom kolekcijom,
Sa druge strane zvuk je i odlicnog kvaliteta i vrlo glasan :) , (govorim o slušalicama) za razliku od mnogih drugih modela koje sam u medjuvremenu probao. Plejer ima dosta podesavanja, ekvilajzer, surround efekte, live stage itd. Uglavnom koristim bass punch ili vocalizer, ponekad brilliant treble kad je tehno/elektronika i sl.
Zvučnik spoljni je takodje vrlo glasan.

Android je 4.4.2 verz, ranije me prilicno nervirao ovaj OS, ali moram da priznam da ovde sve radi brzo.
Kamera je prosečna po dnevnoj svetlosti, boje su zasićene, dok u mracnijim uslovima daje dosta slabije fotke, ponekad zamućene na ugovima tako da je potrebno kropovanje. Video kamera iz meni nepoznatog razloga je bolja.

Izrada je dobra, nista ne skripi fala bogu kao kod jednog izvikanog brenda koji neću ovde da pominjem. Iako je plastika, sve e OK.
Motorola Moto G