Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od mironiko »

artifex napisao:U mts-u su mi rekli da su narucili RAZR HD(verovatno i RAZR M,posto mi je receno da je narucena nova generacija RAZR telefona) i da bi trebao da stigne u njihovu ponudu odmah pocetkom godine.Jos ne znaju tacan datum jer sve zavisi od distributera. Meni se bas svidja,al ne znam kako dual-core moze da podnese multitasking. Moracu kad stigne da ga oprobam negde da vidim kako ide :D
Mozes li da prosledis njihov odgovor, ili cak da proveris da li su sigurno mislili na RAZR HD i tu liniju?

Hvala unapred! :)
ASUS ZenFone 2 Laser

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od artifex »

Cekam da mi potvrde da je u pitanju RAZR HD,ja sam to predpostavio zato sto su rekli nova generacija :wacko: Cim odgovore ja prenosim ovde :D
@ Chkoby88 Ne kazem da samo 8 jezgara moze da podrzi multitasking,ali uporedjivao sam kod quad core i kod dual code i svakako je quad brzi,ali sreca pa ovaj model ima Snapdragon S4 koji gura extra.Samo kazem moracu to licno da proverim pre ikakve kupovine.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od Chobby88 »

Ram memorija je vaznija od broja jezgara kao i softver koji zaokruzuje to.Galaxy nexus ima pravi multitasking naspram one x koji je rupa po tom pitanju(bar dok sam ga ja imao) iako je one x quad a gnex dual core.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od sugarcoated_ass »

Info iz prve ruke, od likova zaduzenih za nabavke u mts-u: ugovoreno je za nabavku RAZR HD i RAZR M telefona koji stizu u mts od nove godine. Tacan datum ne znaju ni oni. :)

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od artifex »

Dobio sam odgovor od mts. Radi se o RAZR HD i RAZR M telefonima,doci ce sa pocetkom nove godine,ali sve zavisi od distributera kao sto sam i ranije rekao. Evo i psy potvrdjuje :D

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od mironiko »

Stigao RAZR HD.

Javicu utiske u skorije vreme... ;)
ASUS ZenFone 2 Laser

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od sugarcoated_ass »

Definitivno mora neko novosadsko okupljanje da padne! To cudo moram cacnuti! :D

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od artifex »

mironiko, gde si ga uzeo i za koliko para ako nije tajna ? :D Cim budes mogao napisi utiske ,bas me zanima kako ce se pokazati ... :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od Green »

Samo ti ajde cacni HD, psyhound, ne bi li se opet navuk'o na procesorsku snagu... :P :D

mironiko, cool aparat bro, cestitke :)

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od mironiko »

'Fala' fala! :)

Uzeo ga u Kanadi, preko e-baya, tj. drug ga uzeo za mene, pa mi njegova verenica donela u NS. :) 500$ je bio, sto je oko 380€ i to je najvise sto sam ikad dao za fon, ali posto sam utopio Gnex, nije me izaslo jako mnogo. U Evropi se ne moze proci za manje od 460€ (u Austriji, 530 kosta, pa minus 70 na povracaj poreza, slicno u Svajcarskoj).

Moze NS okupljanje, svakako... ;)

Bice neki vec utisci krajem sledece nedelje, jer ga tek od utorka koristim, prvo sutra moram da isecem karticu na micro format u mt:s-u ili negde vec.
ASUS ZenFone 2 Laser

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od sugarcoated_ass »

Green , hahaha.... cuti, bre, vec smekam Ascend P1 tako da se moze reci da se navlacim na kineze. :lol:
Cisto me zanima kako su ga sredili, ali nema sanse da bih ga uzeo za sebe. Stvarno mi je prevelik ekran. I 4.3" mi je u par navrata bilo jako neudobno za koriscenje, a kako bi bilo tek sa ovim.

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od JoLoLo »

:lol: RAZR HD :D :D :D

I kakvo je to cudo? :)

Bez obzira na sve... dok ne izadje Motorola X pretpostavljam da ce to biti najbolji telefon na trzistu (bar za mene:)
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od Green »

mironiko, nemoj da seces karticu, lepo zameni za microSIM u nekoj od poslovnica mreze na kojoj si i mirna Backa, ravan Srem. Daces sto i kusur din-gera, ali nema da se mislis da li je dobro isecena.

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od mironiko »

Pa to bih ja i najradje da mi urade, ali onda moram nabaviti adapter, ako moram da prebacim karticu u neki fon sa obicnim slotom. Postoje li takvi adapteri i koliko su kesa?

I po mom misljenju je ovo trenutno najbolji fon na trzistu. Nema najjaci hardver, ali i ovaj moze da potera SVE sto danas postoji za mobilni, i jos dugo ce, i naravno ne samo da potera, nego da radi k'o pesma, a pored toga baterija i izrada su milina.
ASUS ZenFone 2 Laser

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od sugarcoated_ass »

mironiko, imas tih adaptera i cena je 200 - 300 dinara, kako gde. :) Ja sam bas uzeo jedan kada sam prelazio sa RAZR-a na G300. :)

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od JoLoLo »

Meni su isekli karticu u radnji i imao sam probleme sa prijemom sms poruka. Ubio sam se dok nisam provalio zbog cega mi ne stizu poruke. Zato nemoj ni slucajno da je seces, nego zameni u poslovnici ;)

Slazem se da je to trenutno najbolji telefon... ne toliko zbog hardvera nego zbog kapaciteta baterije. Ne znam samo kakva mu je kamera i flash, posto je na prethodnim Motorolama bila fail u nocnom modu i slikanju.
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od toda81 »

Ja sam vec par piluta sekao karticu i sam pravio micro sim za iphone i uvek sam uspeo. Samo treba da se pazi, mad aje ipak najlakse da se u poslovnici zameni za 200din
Note IV N9100 dual

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od mironiko »

Zamenio je u poslovnici, pa jos uzeo adapter. Izaslo sve 500din ali sam bar siguran. Jedva cekam veceras da dovrsim modifikaciju RHD-a, pa da tutnem karticu u njega. Za sad sam unlockovao bootloader i poskidao sav materijal, sad ide flash CWM recovery, flash na JB, pa root. Bice sjajno... ;)

Ma, meni je ova kombinacija genijalna - sjajna izrada, odlicna baterija, i najbolji dual-core, a quad-ove i ne volem, nekako mi besmisleno u telefonu, a i imao bi mi vise jezgara od racunarskog CPU-a... :D
ASUS ZenFone 2 Laser

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od mironiko »

Dakle, telefon u sledecem stanju:

Unlocked bootloader
Permanent CWM 6.0.1.5 recovery
Germany-O2 JB 4.1.2 + root

Mnogo sam naucio i o Motorolinim fonovima i njihovoj uredjenosti i funkcionisanju, ali tek sad dolazi ono pravo - cim se prebace fajlovi sa Gnexa, tj. njegove memorije, na RHD, krece setovanje telefona i upoznavanje sa njim... :)
ASUS ZenFone 2 Laser

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Motorola RAZR HD / RAZR MAXX HD

Post od Ceftriaxone »

Дај резултат трајања батерије да видимо. Мислим на screen on time
ex ivan87

Odgovori