Motorola RAZR XT910

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

Za sad mi ovo cudo deluje dosta zanimljivo... jedino mi je baterija malo cudna... za 1h i 45 minuta koriscenja je spala na 60%. Ok, prvi put je pokrenut pa mozda bateriji treba vremena da se dovede u red.
Sto se tice samog telefona mogu samo da ga hvalim! Jeste malo veci ali ima super oblik i odlican je za koriscenje. Slika na ekranu je skori perfektna i na minimalnom osvetljenju se lepo video cak i na vecernjem suncu. Malo mi je cudan PenTile posle SLCD-a, ali se vec polako navikavam, kao i na sam AMOLED. Sto se tice izrade ovo je jedan od najkvalitetnijih telefona koji sam drzao u rukama!
To je za sada sve sto mogu da prokomentarisem... za ostalo mi treba koji dan da ga jos isterorisem pa nastavljam dalje sa mini review-om. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

Ljudi, treba mi pomoc posto se ne razumem bas u AMOLED tehnologiju... anyway, primetio sam neke blede strafte na ekranu i instalirao sam screen test da bih proverio sta je u pitanju. Prvo, strafte su se najjasnije videle kad sam prebacio da mi pokazuje tamno sivu boju preko celog ekrana, a drugo, te strafte su u stvari preslikana slika uputstva sa fabricke zastitne folije sa ekrana!?!? Kako??? I sta da radim sad? Da idem nazad u vip ili ce vremenom nestati?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

Al' sam se ja raspisao sam sa sobom... :lol:
U svakom slucaju, sad sam tek stigao da se lepo izigram sa ICS-om (4.0.4) i provalio sam da imam funkciju kojom se htc hvalio na One seriji, a to je pravljanje fotografija u toku snimanja video zapisa! :D

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Motorola RAZR XT910

Post od pero0000 »

Je li to zvanični apdejt na ICS 4.0.4 ili si ga rutovao pa stavio neki custom rom? Ja na mom još nisam dobio zvanični 4.0.4.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Motorola RAZR XT910

Post od iLuka »

jesi li sredio one linije na ekranu koje su kao folija koju si skinuo?! kakva je brzina uredjaja? :wink:

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Motorola RAZR XT910

Post od pelleruma »

Ja tipujem da je on zaludjenik u nove stvari,kao i ja,pa kad kupim,cackam do besvesti!Malo sam bio Serlok-kad je kupio telefon,javio se,pa impresije,a onda sutra u 5 ujutro?!(znaci posle 15 sati drndanja)kaze "vidim neke strafte".Sada kada se malo smirio i odmorio,siguran sam da nece videti nikakve strafte.pozZ:grin:;)
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

1. Jeste official ICS ali tek treba za balkan da se pusti OTA. Ja sam skinuo ROM i flesovao ga preko motorolinog softvera za flesovanje firmvera tako da nema rootovanja i ostalih zezancija. :D

2. Strafte su i dalje tu ali se polako navikavam jer vide se samo kad je potpuno siva pozadina i na najslabijem osvetljenju... u Vipu su rekli da sam ja dobio poslednji koji imaju u NSu (verovatno i jeste jer sam ga dobio iz izloga) i da jedino mogu da ga salju na servis... neka hvala. Dobro on radi i ovako, a lako cu ga ja poslati na servis ako se jos vise s**be. :) A to za 5h ujutro je zato sto radim iskljucivo nocne smene (2 x 12h - od 18h do 06h - pa san dva dana free) pa nemam sta pametnije da radim na poslu nego da visim na netu celu noc. :D

3. Sto se tice brzine na Dzindzerbredu mi je malo lagovao UI, ali na ICS radi perfektno... verovatno zato sto su ubili njihov UI i ostavili cist ICS kao na Galaxy Nexusu. Pored toga mi Max Payne na full grafici bukvalno klizi.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Motorola RAZR XT910

Post od pero0000 »

@psyhound, može li kratko upustvo kako si ga flešovao preko motorolinog softvera? Kako se zove ta aplikacija i možeš li mi dati link odakle si skinuo official ROM?

Koliko ti je trajala baterija sa Dzindzerbred-om, a koliko sa ICS-om? Ima li tu nekog poboljšanja? Kako ti radi WiFI, GPS, i da li je stabilan GSM signal?

Hvala unapred.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

pero0000, ja licno nemam nekih problema osim sto mi nekad zabaguje Notifikacioni LED, ali sam to resio instalacijom aplikacije Light Flow koja radi i na ne-ROOTovanim telefonima, tako da nemam bas nikakvih problema. Za bateriju na Dzindzeru ti ne mogu reci nista jer je proslo manje od 24h pre nego sto sam ga prebacio na ICS, a na njemu mi uz normalno koriscenje (koja poruka, par poziva od nekoliko minuta, par sati surfa preko WiFi, 10-ak fotki) za 20-ak sati je spala na 50%.

Mogu ti napisati uputstvo (nije tesko) ali bih ja svakom ipak pre preporucio da sacekaju OTA update nego da se zezaju sa flesovanjem... Ali ako neko bas hoce, NE ODGOVARAM ZA POSLEDICE! 8)
Nakacio sam i linkove za sve potrebne Download-ove. :)

1. Potrebno je instalirati sve drajvere za telefon (dolaze uz MotoCast)

2. Skinuti Motorola RSD Lite

3. Zatim skinuti ROM u *.zip formatu - RAZR ICS 4.0.4 RETAIL en.EU i raspakovati folder koji se nalazi u njemu

4. Pokrenuti RSD Lite i ucitati *.xml fajl koji se nalazi u raspakovanom folderu

5. Iskljuciti telefon, pritisnuti u isto vreme VOL + / - i Power dugme i drzati tako dok se ne dobije Boot Menu

6. Sa VOL - oznaciti AP Fastboot mode i sa VOL + izabrati oznaceno

7. Kada se AP Fastboot mode startuje, nakaciti telefon preko USB-a na racunar. Ako su svi drajveri instalirani kako treba RSD Lite ce prepoznati telefon.

8. Kliknuti na Start da bi RSD Lite poceo sa procesom flesovanja.

9. Kada se sve zavrsi i telefon startuje, ponovo ga iskljuciti i opet uci u Boot Menu, ali ovaj put izabrati Recovery i iz njega odraditi Factory Reset. Kada se izabere Recovery pojavice se zuti trougao, tada pritisnuti VOL + i - u isto vreme i uci ce u Recovery.

Proces traje malo duze i mozda ce se telefon restartovati par puta u procesu ali to je sve deo flesovanja. I ponavljam, ako se telefon kojim slucajem brikuje ili zaglavi u tkz. bootloop-u, to nema veze sa mnom. :)
SRECNO! :D

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Motorola RAZR XT910

Post od pero0000 »

@psyhound, hvala ti puno na opširnom objašnjenju. Sve sam uradio osim pod 9. i 10. tačku, jer nije bilo potrebno? Telefon se upalio sa ICS 4.0.4 i sve normalno radi, nisam uradio Factory Reset, jer mislim da za to nema potrebe, (inače zbog čega bih to trebao uraditi)? Sve instalirane aplikacije su ostale i sve radi odlično i kako treba. Čak sam i mail odmah dobio 8)

Telefon sad primetno brže radi, još ću ga testirati i napisati utiske.

Hvala još jednom. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

To preporucuju da se uradi jer se moze desiti da zbog nekih aplikacija koje si instalirao na GBu telefon pocne da baguje, ali nije obavezno. :)
Drago mi je sto sam bio od pomoci. :)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Motorola RAZR XT910

Post od pero0000 »

Ako primetim da neka aplikacija pravi probleme ili baguje? Uradiću to, ali Factory Reset može i iz, Setings/, Privacy, Factory data reset da se uradi, zar ne? Notification za sada radi.

sale13
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 20. Jul 2005. 11:59
Lokacija: Pozarevac

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sale13 »

pero0000,
Pozdrav za Peru !!!
I ja sam ponosni vlasnik RZR-a XT910, kupljen u MT:S-u. Root uradjen prvi dan po kupovini.
Imam jedno pitanje za tebe. Kazi mi kako je prosao fles opisan od psyhound-a, koju si verziju GB-a (2.3.5 ili 2.3.6) imao pre flesa (nonEFIGSRetail ?) Svuda sam procitao da je potrebno prvo uraditi fles sa 2.3.5 na 2.3.6, pa tek onda ICS... Kod mene je

SYSTEM VERSION: 651.73.30.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU
Baseband version: U_03.1C.85P
Webtop version: 2.0.0-WT-113
Build number: 73_SPU-6.5.1-11-M1-2

Zato me zanima kako ste sve to uradili i gde ste kupili telefoncice.

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Re: Motorola RAZR XT910

Post od n82 »

Facebook Motorola Europe:
"We wanted to give you an update on when you can expect to have the ICS upgrade delivered to your RAZR and RAZR MAXX phones. We are in the process of putting the final touches on the software so the end experience is the best we can make it. We expect the roll out to recommence in August. We appreciate that this delay is frustrating but want to assure you we're working hard to bring the best ICS experience to you as quickly as we can."
Sta znam, izdrzacu i sacekati regularnu nadogradnju. Al se ipak oduzilo previse.

sale13, kod mene su iste vrednosti. Kupljen u mts_u takodje.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

sale13, ja sam ga podigao sa 2.3.5 i to bas sa 651.73.30 bez problema. :)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Motorola RAZR XT910

Post od pero0000 »

Pozdrav sa @psyhound i @sale13, takodje sam ga podigao sa 2.3.5 sa 651.73.30. Kupljen je ovde preko oglasa, a vlasnik je rekao da ga je kupio kod nas u Roamingu.

sale13
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 20. Jul 2005. 11:59
Lokacija: Pozarevac

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sale13 »

pero0000,
hvala vam momci, sutra ću sigurno krenuti u flash..... nadam se najboljem

Edit @ Uto, 24. Jul 2012. 11:47
Momci !!!
Eto i mene i ICS vodama ili sladoledu... Odradio sam i update http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1755764
676.226.3.en.EU (For Retail EU) ICS Leak [UPDATE], nakon toga i ROOT (http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1782735)! Sve radi neverovatno brzo!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od sugarcoated_ass »

WOOHOO! :D Cestitam! Odradio sam taj apdejt pre par dana ali sam zaboravio da ga spomenem ovde. :)

EDIT @ 15:49 - Upravo sam mu flesnuo moju omiljenu verziju android-a... MIUI!!!! :D :D :D

Pa ako je neko zainteresiran - RAZR MIUI ICS 4.0.4

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Motorola RAZR XT910

Post od pero0000 »

Čestitam obojici :) , pošto još nisam rutovao Razr, samo mi recite da li prvo da uradim apdejt pa rut ili rut pa apdejt?
:oops:

I da li se vidi ili oseća neka razlika u radu, ili nekim funkcijama telefona pre i posle tog apdejta?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Motorola RAZR XT910

Post od Green »

pero0000, ako stvarno zelis root, prvo uvek odradi update, pa onda root za tu verziju firmware-a. Naravno, ako postoji, a za ICS 4.0.4 postoji... :)

Odgovori