Motorola ATRIX

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Motorola ATRIX

Post od Motoman »

Novo cudo tehnologije !

pogledajte ovaj promo i sve ce vam biti jasno : http://www.youtube.com/watch?v=mWEvWYbxLEo&feature= :)

Slika

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

wtf :blinky: :blinky: :blinky: motorola se bas bacila u napredak. Nego sve je to lepo jel ja dobijem sve ovo sto je na vide-u :D. Odlican je 5+

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

da mi je neko rekao pre godinu dana da ce Motorola napraviti ovako nesto, ne bih mu verovao... svaka cast za Motorolu... :o jos samo ono sto je nama Srbima uglavnom najbitnije... koliko ce da kosta...? :dry:
Samo nek se rolaju....sarme.

PleoJSO
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:51
Lokacija: Lazarevac

Post od PleoJSO »

telefon je odlican,sve pohvale za motorolu....:D 1gb rama,dual core procesor,qHD ekran...:D ja mislim da ce biti bolji od LG Optimus 2x..

mikica90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 22. Jan 2011. 13:07

Post od mikica90 »

Ljudi zar to nije 4g telefon??? Ne verujem da ce moci kod nas da radi do 2012 te tek se tad treba da krene sa radom lte tehnologija! ;)

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »


dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

Kupio sam je........
malopre je uzeo, glanc nova, javljam utiske.....
prvi utisci su extra, velicina, osecaj u ruci, kvalitet izrade, brzina, ekran....
A N D R O I D

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Zar niko ne koristi ovaj telefon? A cena mu je tako privlačna. Baš me zanimaju utisci nekog korisnika. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Eto koristi je dojlimi (mada mu u potpisu stoji SGS2), ali nikako da prosiri svoje utiske i napise jos koju recenicu... 8)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Green, a kakav je Atix 2?

Po specifikaciji deluje odlično :D
and justice for all...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Po koriscenju deluje jos bolje, sve klizi, sve se brzo obavlja, prosto me je odusevio, iako sam u biti znao kakvu masinu uzimam. Pre svake kupovine dobro procesljam sve zivo u vezi modela koji udju u uzi izbor. Vec postoji i root proces za njega, ali jos necu da ga odradim dok se ne pojavi nekoliko dobrih romova.
Dakle, ko moze da nabavi Atrix 2 i pritom zeli "high-end" Android model, preporucujem. :)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Zar niko ništa? :smutny: Interesuje me jel displej stvarno tako loš kako kažu u raznim predstavljanjima, ili previše dramatizuju? Ima li neko info da li će ovaj telefon dobiti sladoled nadogradnju?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Gde kazu da je displej tako los? Video sam Atrix uzivo, kad je izasao u prodaju, i nisam uopste stekao ni najmanji utisak loseg ekrana. Mozda se cesto spominje ta PenTile matrix tehnologija u negativnom kontekstu (nisam siguran da Atrix dolazi sa PenTile), ali uopste nije toliko dramaticno...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Svuda (po raznim stranim sajtevima) ga prozivaju zbog te PenTile matrix tehnologije. Pa rekoh ajde da vidim da li je baš toliko loš koliko ga prozivaju. :)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ne znam kakav je pentile lcd na atrixu ali znam kakav je pentile super amoled na sgs-u. Spram da na sgs-u osim ako ne zagledaš nećeš primetiti nikakve razlike u odnosu na druge ekrane slične rezolucije, ne vidim zašto bi atrix bio drugačiji. Jedino gde se lako primeti (bar kod sgs-a) da je pentile su crvene ikonice (kao npr. seesmic) pošto im je ivica krzava zbog rasporeda subpixela.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Green,
Kako tebe služi Atrix 2? Nema odvojena tema, pa rekoh da ovde pitam. :) Napiši neke utiske: kamera, brzina, GPS, ekran, baterija i šta ti već padne napamet. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Odlicno sluzi, vla-do, zaista nemam nikakvih ozbiljnih zamerki, ali da krenemo redom, vec kad si izrazio interesovanje, sto mi je drago :)
Kamera: solidan performans kao i na vecini drugih od 8mpix, ni dobro ni lose.
Brzina: fantasticna, nema lag-a, seckanja, kocenja, oklevanja i slicno (osima ako neko graficke tranzicije smatra lag-om :roll: )
GPS: jedna od opcija koje trenutno uopste ne koristim, tako da o ovome ne mogu suditi...
Ekran: fenomenalan, uporedio sam sa ekranom mog Desire-a, Atrix-ov je mnogo mnogo bolji, boje su zivlje, ekran svetliji...
Baterija: s obzirom da nisam zahtevan korisnik, meni potraje i do 2 dana. Za zahtevnije koriscenje autonomija se ne razlikuje puno od ostalih modela slicnih performansi.

Dalje, testirao sam muzicki odeljak, zvuk je odlican, ali posto ja slusam Trance nedostaje malo basa. Imaju neki ekvilajzerski preset-ovi, ali nije to to. Za sada sam nasao jednu zamerku, koja me ponekad nervira, a to je da se mobilni internet mora ukljucivati ulazeci dublje u podesavanja. Nema opcije na "power control" widgetu, a na ostalim widgetima iste namene ne reaguje. Pojma nemam zasto je to tako. :dry:

Ok, dalje, sto se dizajna tice, vec sam negde spomenuo da je ekstra i da imam osecaj da mu ni bager ne moze nista koliko je utegnut, telefon apsolutno nigde ne zvecka, ne skripi, ne klima. Zaista sam odusevljen kako ga je Motorola sklepala. Takodje, Atrix 2 je moguce i root-ovati, ali nazalost jos uvek je nemoguce nabaciti custom rom-ove, jer je bootloader zakljucan. Ali, ljudi rade na tome...

Eto to je to, ako nekog jos nesto interesuje u vezi Atrixa dvojke, neka se javi u ovoj temi, da ne otvaramo drugu... :)

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Pa ides u Data Manager/Delivery/Data enabled iskljucis/uskljucis i to je to sto se tice interneta (ja imam MM2 i trebalo bi da je isto).

Nego, jel i Atrix ima Motoblur? Pokusao sam da ubijem one crapware aplikacije preko Task Killer-a (News, Weather, Facebook itd) ali ne ide... moze samo da ih ugasi do sledeceg paljenja ekrana

Drugo, zvuk u slusakma je glasan i bass je odlican, ali mislim da je ono sto zovemo "punoca" zvuka (dinamicki raspon) bolja kod Nokia X7, N8 i sl. Jesi probao da ga stavis na Extra bass u Eq?
Motorola Moto G

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

nick6, znam to za Data Manager, tako i moram ukljucivati/iskljucivati, ali ni na jednom "power widgetu" ne mogu tako da aktiviram mobile data. Svaki izbaci poruku da mora nesto da menja u APN podesavanjima...

Atrix 2 nema Motoblur, sada se jednostavno zove Motorola Applications UI ili nesto slicno tome. Task Killer uopste ne koristim, mada ne kontam sto bi ubijao te aplikacije ako ih ne koristis. Kod mene se ne aktiviraju pri paljenju ekrana, mada ih uopste i nemam osim u widget obliku. Moj Atrix 2 je sa AT&T mreze, otkljucan, i vecinu crapware-a sam odmah deinstalirao (ono sto sam mogao).

Probao sam sve u vezi zvuka, mozda sam perfekcionista kad je ta "punoca" u pitanju, ali nesto mi tu bas ne odgovara... :)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Sad si me zaintrigirao sa Atrix dvojkom, pa već nekoliko dana razmišljam da nabavim njega. :) Ako možeš još da napišeš koju o glasnoći zvona? To mi je jako bitno. :) Dobar ti "Godzilla" avatar. :wink:

Odgovori