Motorola MPx200

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Odgovori
avalon
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 19. Feb 2006. 01:56

Post od avalon »

DZONI45 napisao:@avalon: wm2003 mpx-land, probaj ovde link :)
Hvala ti, skidam ga upravo

update:

Jok, fajl ne moze da se raspakuje - na nekih 60-ak% javlja gresku, kada ga unrarujem...

Ima li neko neki drugi link, sa imidzom koji radi?
ja sam sada nabavio onaj bp london, upravo ga flesujem na fon, pa da vidim....
pozz

avalon
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 19. Feb 2006. 01:56

Post od avalon »

Uspeo sam da dignem WM05, ali se sada maltretiram sa active syncom - tj moj komp ne prepoznaje telefon, kaze da je u pitanju (valjda) RNDIS prototip, i sve u svemu, sctive sync je mrtav ladan....
jel ima neko neku ideju?
Pozdrav

Dzoni45
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 107
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 22:44
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Dzoni45 »

@avalon: probaj da uninstaliras Active Sync, stavi usb kabel u drugi port na kompu (ugasenog da ga prepozna) i opet instaliraj Active Sync.
MPx200 WM2005

avalon
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 19. Feb 2006. 01:56

Post od avalon »

@dzoni45 : ok, probacu, mada mi je proradilo sa IR konekcijom.

OT:
JEDNA VAZNA STVAR - WM05 MI JE PRORADIO KADA SAM FORMATIZOVAO SD KARTICU U KOMPU, I PRILIKOM MASTER RESETA REKAO SAMO DA OCISTI REGISTRY, A NE DA FORMATIZUJE KARTICU - ZA SADA RADI....

kirezz
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 14:43

Post od kirezz »

@ Avalon
Treba ti Active sync 4.1, sa starim syncom ti komp nece prepoznati nove wm5 uredjaje...Downloaduj ga sa Mikrisoftovog sajta.
mpx200 (WM05 (5.12)) ;mpx220 (WM2003SE(4.21))

avalon
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 19. Feb 2006. 01:56

Post od avalon »

kirezz napisao:@ Avalon
Treba ti Active sync 4.1, sa starim syncom ti komp nece prepoznati nove wm5 uredjaje...Downloaduj ga sa Mikrisoftovog sajta.
Hvala ti , ali nije samo to - probao sam i sa novim AS4.1 - isto.
Nsao sam da je u tome sto mu trebaju jos dva dodatne fajla koja nisu gde ih AS trazi - neki rndis...sys i neki usb2803..sys
Ovi fajlovi su potrebni da bi usb radio ok sa AS4.1

Fora je u tome st ose oni otprilike instaliraju sa XP SP2, sot ja jos uvek nemam nameru :(
Inace, na kraju sam uspeo da sinhronizujme preko IC porta.
I na kraju sam se vratio na hellomoto wm2003 - zasto - zbog toga sto nemam identifikaciju na spoljnjem displeju.
Imam oko 800 brojeva u imeniku i malo mi je glupo da ih pamtim kako bi znao ko me zove ...

Anyway, i dalje trazim mpxlandov 2003 - link koji mi je poslao johny45 nije dobar, tj link je dobar, ali je rar ostecen pa ne mogu da ga upotrebim - ako neko zna za link sa ispravnim imidzom....

poz

Dzoni45
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 107
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 22:44
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Dzoni45 »

@avalon: probaj da download-ujes wm2003 supermoto2, inace kazu da je to taj sa mpx-landa link
MPx200 WM2005

kirezz
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 14:43

Post od kirezz »

@ Avalon

Tacno je da ti treba SP ali SP1. Sto ga ne instaliras, dosta bagova popravlja...A identifikacija radi samo za SIM kontakte, tako da samo upises brojeve na karticu ie eto.
mpx200 (WM05 (5.12)) ;mpx220 (WM2003SE(4.21))

jeremic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2006. 19:33

Post od jeremic »

pozdrav drugari.dosao sam dopodatka da ko ima mpx200 i wm5 ima problema prilikom poziva jer se otvaranjem telefona ne uspostavlja veza vec je potrebno ici na zelenu slusalicu.nasao sam i resenje:
u registrima naci HKCU/controlpanel/open-phoneaction i vrednost varijable openans staviti na 0.
javite da li radi.

Dzoni45
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 107
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 22:44
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Dzoni45 »

@jeremic: pogledaj ovu temu za "flip answer"Podesavanje WM5 mpx200 8)
MPx200 WM2005

DjoloNS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 23. Jan 2006. 18:44

Post od DjoloNS »

Jel neko imao problem da mu se mpx220 jednostavno izgasi, pa da mora da vadi bateriju da bi ga ponovo pokrenuo ????

DjoloNS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 23. Jan 2006. 18:44

Post od DjoloNS »

Gde da nadjem free softver za njega ?
Imam neke igrice na disku .jar formata a ne znam kako to da instaliram, jel zna neko kako to ide ?

M65
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 20:04

Post od M65 »

.jar igre mozes da pustas preko java emulatora:

javaMIDP2.zip
ili
JdElTa best(siht).rar

Mislim da sam postavio na ovaj forum ovaj drugi emulator, ako ne nades u google-u ukucaj to i skines.

Sto se tice free softver pogledaj ovde: http://www.coolsmartphone.com/

Iso imas i linkove na ovom forumu za free soft.


E sad ja da pitam nesto:
Instalirao sam aziski rom 3.51, i pravi mi problema oko kartice (posle odredenog vremena ubaci japanske nazive foldera i onda ne mogu nista da procitam)
da li je pravio jos nekom ovakve probleme.

belgrade
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 23:08

Post od belgrade »

ljudi,zanima me ako neko zna kako da pristupim poslatim porukama,u sending-u sam stiklirao save copies of sent items ali nemam pojma gde i kako da udjem tamo...

Dzoni45
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 107
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 22:44
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Dzoni45 »

@belgrade: Udjes u Messages\Text Messages - Menu\Folders - Sent Items. Ukljucujes opciju da ti pamti poslate poruke u "Sent Items"; kada udjes u Text Messages - Menu\Options - Sending, tu obelezis "Save copies of sent items" i to ti je to. :)
MPx200 WM2005

kirezz
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 14:43

Post od kirezz »

Da li neko zna mozda kako da produzim trajanje osvetljenja na tipkama (tastaturi) kod MPX 200, jer ima to negde u registriju da se podesava?
mpx200 (WM05 (5.12)) ;mpx220 (WM2003SE(4.21))

Sanjica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2005. 21:21

Post od Sanjica »

boggyman, uh, mislim da ćeš malo teže naći, ali probaj na sajmu, kod njih sam videla stvarno veliki izbor maskica :wink:

cheya
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 18. Feb 2005. 15:00

Post od cheya »

Samo da sam uspeo da instaliram WM2005 na MMC karticu od 16MB. Izgleda da mu je bitno samo da ima karticu, i to je sve. Posle toga sam izvadio MMC i stavio SD karticu od 256 MB, i sve je proradilo osim što se telefon malo sporije uključio i obrisao sva podešavanja i kontakte. Usput, karticu nije formatirao, sve što je bilo ostalo je.
A i onu proceduru flešovanja u tri koraka sam skratio. Samo sam snimio sva 3 image fajla jedan za drugim, bez resetovanja, vađenja baterije i plesa oko vatre.

zorax
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 06. Apr 2006. 08:29

Post od zorax »

DZONI45 napisao:@avalon: probaj da uninstaliras Active Sync, stavi usb kabel u drugi port na kompu (ugasenog da ga prepozna) i opet instaliraj Active Sync.
I ja sam probao ovo sa gasenjem i levim dugmetom i sta sad???Na ugasenom telefonu mi stoji na ekranu:OMP Loader V 3.210 i Build Time:Nov 30 2004 i skroz dole Ready
Sad ne mogu nikako da upalim telefon??????Sta da uradim????

Radi se o mpx 220

emiru
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 29. Mar 2006. 22:59

Post od emiru »

Interesuje me da li ja mogu ovo instalirati na v3x i sta tacno dobijam? Da li se menjaju opcije telfona i performanse?

Odgovori