Motorola A925

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Motorola A925

Post od Sasa_NS »

Merkam već neko vreme ovaj telefon na Net-u i ovom sajtu... Po tehničkim specifikacijama super sprava: Symbian 7.0, UIQ 2.0 platforma, ogroman displej 65.000 i kusur boja, osetljiv na dodir, prepoznavanje rukopisa, stereo mp3 plejer, Bluetooth, USB i sve ostale moguće zezancije, SD/MMC slot, VGA kamerica i kao šlag na sve ovo - 3G kompatibilnost (UMTS) i pravi GPS (ima ugradjen odgovarajući čip) pa čak i A-GPS! Video PDA GPS telefon bre!
E, sad. Sve ovo za 150 evra? U čemu je štos? U dimenzijama i težini? Ko cigla je, a ima i 212, čini mi se, grama...
No i to bih mu oprostio, samo ako "valja"... Malo je stariji model, ali ne mari. Isplati li se pazariti ovu spravu? Da li će biti kompatibilan sa našim (budućim) 3G mrežama? Razume li se neko malo bolje u ovu tematiku?
Molim vaša mišljenja...

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

ma tel je vrh samo ako ti tezina i dimenzije ne smetaju,jer je cigla ipak cigla,pored njega svaki drugi tel izgleda ko zrno graska :D ,inace nema puno aplikacija za njega kao za nokije,ali je tel vrh i vrijedi svakog eura datog za njega,samo sto je veliko veliko je,svako ce moc da vidi da nosis mob ako ti se nalazi u dzepu pantalona ili trenerki,ali ako ti to ne smeta kupi ga slobodno,neka ti jos neko kaze misljenje,ja ti ovo kazem jer moj drug ima tel i svaki dan ga sve vise hvali,jedino sto kamera ne valja,dosta je losa,spora,ja mislim da mu je to jedina mana,neka me neko ispravi ako gresim
ne moze da skodi!

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Ovo je vec 3. tema sa istim naslovom a cini mi se i stim sadrzajem
prva
druga
Cisto da napomenem :D
A samo da se nadovezem na snoopa, baterija mu ima uzasno malu autonomiju.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

I ja razmisljam da ga uzmem, bas zbog cijene. Ma za oprostiti mu je i da je 400 g a ne 200 ako su takve opcije po takvoj cijeni. :mrgreen: Mada i meni je tu nesto cudno, tolko nista cijena... Jel ima neko ovaj fon?
Meni 3g nista ne treba, dok to stigne kod nas... (vama valjda Mobtel ima to u test fazi, pa ce valjda brze, al svejedno... A kod nas nije ni u test fazi...)
Pa ovo za kameru dobro, VGA kamera, shta cesh... Al opet, nije to tolko loshe... Meni kad trebaju bas dobre slike ja cu nosim digitalac... :mrgreen:
Inace, ima puno aplikacija za UIQ, shta ste svi zapeli da nema, prema informacijama sa my-symbian.com ima 1005, a za S60 1105...
Koliko mu je losha baterija, kolko drzi? Jel ima da se uzme jacha?

E, nadjoh sad nesto na My-Symbianu, kao opis za jednu aplikaciju:

"Miscellaneous Utilities -> nop.at: nopEX
The Motorola A920/A925/A1000 are not able to run applications from the memory card. With nopEX you can! Please note: Not all Symbian applications are designed to run from external memory. Some can be installed on the memory card and even then won't run...

Izgleda da je i to mana... Mada dobro, kad postoji ovaj program...

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

a inace u paketu dolaze 2 baterije,tako mi je bar drug rekao,pa i ako ti se jedna istrosi mozez da je zamenis drugom koju uvek treba da imas pri ruci,mada vecina symiban telefona ima problema s baterijom,tako da motorola A925 ima izvesno resenje sa ove dve baterije,pa svako ko je navikao na symbian neka uzme ovaj fon,mada je malo ruzno menjati baterije na sred grada,ko da menjas sanzer pistolju,ali sta ces :D :D :D
ne moze da skodi!

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Uf... I sami fon je pretezak za nosenje, a ne jos baterija dodatna... :mrgreen: A drzi li ta baterija bar 2 dana normalne upotrebe? A tebi taj drug ima A925 il samo zna to za baterije?
Pa neko ce i da pomisli da nosis pistolj, ako pazljivo ne pogleda shta nosish, s ozbirom na velichinu fona, tako da je svejedno... :mrgreen:

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Post od bobpp »

Cene na zapadu za ovaj telefon dostizu i preko 700$ (bez ugovora) pa vi vidite...Samo da nije neka nasa mucka pa da pola stvari na njemu ne funkcionise.A ako nije onda je to prava stvar (ko ima velike dzepove :wink: ).

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

pa sluzi kao hladno oruzje :mrgreen: :mrgreen: ima on tel a trajanje baterije je uzasno oko 1 i po dan uz drndanje,bez mp3 muzike,a sa njom oko 1 dan,tako da ti reba baterija rezervna
ne moze da skodi!

punkrockserbia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 09:47

meni je ok

Post od punkrockserbia »

tacno je da je cigla,da je relativno jeftin,verovatno zbog toga sto u srbiji pola funkcija se tek ispituje,sto ne znaci da ih na njemu nema-ima samo kod nas ne sljaka,bar za neko vreme,ja sam menjao nokiu 3650 za motorolu a925,i nisam se pokajao,ima brdo aplikacija,samo jos nisu sve razbijene pa traju po 15dana(ko ne veruje neka ode na www.my-symbian .com)kamera ok snima ,mozda malo sporije prebacuje na video ali zato moze da snima video klipove u trajanju od 60 sekundi,sto znaci da ja recimo na mmc128mb,trenutno mogu da snimim preko 400klipova po minut-malo li je...i meni je video bolji nego na nokiji3650.
mp3 ima stereo zvuk kao i izlaz za slusalice i mogu vam reci da je u klasi solidnog diskmena...
podrzani formati za zvono su;mp3,midi,amr,wav,mma,au,3ga
ubacivanjem programa smart movie mozete gledati divx fimove spotove i sve to u avi formatu
ima ugradjenu operu pretrazivac,pa vam internet zavisno od zelje izlazi kao na kompu,ali bukvalno tako,i dosta je brzi nego na ostalim symbian telefonima,ja licno svoj mail na yahoo citam a i saljem sada sa telefona...
zaboravio sam da napomenem za kameru da je rotirajuca i moze da se namesti da se ne vidi i tako bolje zastiti.
dobra je stvar sto podrzava i mmc i sd kartice,i sto mozete vaditi karticu,a da pri tom ne gasite telefon(to me posebno nerviralo na nokiji)
u svakom slucaju telefon za pohvalu,pa kome se svidja nek izvoli,a mi koji ga vec imamo ostaje nam da cekamo mape srpskih gradova(navigacije radi)i usavrsavanje 3g mreze,kako bi mogli medjusobno da se gledamo dok bajemo...
a 925-ubica mekog lica

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Re: meni je ok

Post od X »

punkrockserbia napisao:ja licno svoj mail na yahoo citam a i saljem sada sa telefona...
Ja sam to radio jos sa Siemens MC 60 :mrgreen: :lol:



Hvala za iscrpno objasnjenje :D .
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Izvinjavam se za pokretanje jos jedne od milion tema vezano za Motorolu A925... Sve sam ih procitao, ali nigde nisam našao odgovor na pitanje koje me najviše zanima: zašto se taj telefon kod nas može nabaviti po tako maloj ceni, obzirom na "nabijene" specifikacije...
Zbog dimenzija, pa ga niko neće ni da pogleda u prodavnici, pa onda prodavci spuštaju cene? Zbog načina nabavke (ispalo sa kamiona)? Zbog lose dekodiranog softvera pa ne možeš da namestiš GPRS/MMS/e-mail i ostale parametre (logična pretpostavka, obzirom da sam video nekoliko topica u kojima se ljudi žale na ovo)?
Slične ocene svojevremeno su dobili i TellMe uređaji... Mada, mislim, dosta neopravdano. Da nije opet isti slučaj? Procenjujemo uređaje na osnovu fotografije, odnosno, da ih i nismo uzeli u ruku?
Nažalost, u NS-u ove Motorole nema ni u jednoj radnji, pa tako ne mogu ni da formiram sopstveni sud... Moraću izgleda ipak da skoknem do BG...

punkrockserbia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 09:47

ne znam...

Post od punkrockserbia »

znas sta jeste to cudno sto je tako jeftin,ali seti se da su i ostali telefoni malo nelogicno bili jeftiniji nego preko,recimo kada je 3310 kostao ovde 100 evra u svabiji je idalje bio 150,to si mogao da vidis na svakom svapskom satelitskom kanalu...moj ortak je kupio ovde 6600 za 250 evra ,a taj isti fon u svajcarskoj kosta oko 350...
mislim da je u slucaju motorole `problem`nasa srpska posla,znas ono ma velika cigla ko ce to da kupi,i onda ljudi srozaju telefon na malo za njega nelogicnu cenu,a kladim se da mu sve funkcije u srbija rade samo da mreza moze da podrzi,i mislim da ova vrsta telefona uopste ne spada u komercijalne jer za njih ljudi saznaju samo ako malo vise vole mobilne i ako prate ovako dobre forume i slicne sajtove....
a za gprs,pa meni je prijatelj namestio za minut i odlicno radi na 064 mrezi,mms ne koristim posto mi je skup...
ma srpska posla ,sve ovde moze za 100 evra(nekad 100 maraka)
pozdrav
a925 ubica mekog lica

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ma ne čudi mene to što prosečni korisnici ne kupuju ovakve telefone i jasno mi je da se cene uređaja u velikoj meri formiraju prema njihovim potraživanjima, nego što je redak i u rukama tehnofrikova kao što smo ti i ja (O.K. ti si ga pazario...). Tu i tamo vidiš pokoju 6600, eventualno 7610 i to je to. Možda je razlog malo u neobaveštenosti, teškoj nabavci (retko se viđaju ovakvi uređaji) ali i robovanju navikama da se kupuje "marka", a tu je Nokia još uvek kod nas, a i u svetu neprikosnovena (kao da i Motorola nije "marka")... Zato i trgovci retko nabavljaju ovakve sprave, a ako ih i nabave obično je to što su negde na njih naleteli po smešnoj ceni, a ne zato što misle da će se naprodavati toga.
Zašto ga ja merkam? Zbog neverovatnog odnosa cena-specifikacije. Da kojim slučajem košta preko 300 EUR, ne bih ga ni pogledao, iskreno. Nije stvar u lovi, mogu sebi da priuštim šta poželim, već u načinu na koji je trošim. Za pare veće od 300-400 eur uvek bih radije zamenio svoj računar (laptop) nego telefon i tačka...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

I ja merkam ovaj mob, jer stvarno ide svašta u paketu. Nikako da ga vidim uživo, da ga "osetim u ruci" (tačnije - u obe ruke :mrgreen: ). A cena je niska verovatno i zato što je to već mator mob, autonomija baterije vrlo loša, veliki, težak, nema tastaturu... To su sve stvari koje će odbiti masu ljudi. Ali opet, ako je interesovanje malo, zašto ga naši nude uopšte? Razmiljam ovako: neki BT handsfree je oko 40 evra, dobar GPS uređaj oko 200-300, plus ostatak... :wink:

@punkrockserbia
Ne reče šta si sve dobio u paketu?

punkrockserbia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 09:47

yo..

Post od punkrockserbia »

`odgovor miskoniju`
pazi telefona sam ladno pazario od tipa na buvljaku,mada tipa znam i nije neki olos,znaci prodao nekim likovima moju nokiu,samo presao preko ulice i uzeo(malo na rizik) a 925..
dobio sam u jednoj malo vecoj originalnoj kutiji;punjac sa stalkom za punjenje,na kome moze da se istovremeno puni i mobilni i zasebno druga baterija(takodje dobio)opasna fora ne moras bateriju da stavljas u mob,vec direktno ima ulozak za nju na punjacu,zatim data kabl za telefon,originalni a925 disk sa programima...,slusalice motoroline za stereo mp3,upustvo na nemackom,koznu futrolu,i to bi bilo to.
neki kazu da idu i bt slusalice ali toga ovde nema i nije mi bas nesto posebno krivo,ipak me kostao 130 ajvara...
a925 ubica mekog lica

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Da, stvarno ekstra bogat paket. Trebalo bi da su u paketu i BT slušalice, ali ih je neko verovatno zamenio običnim...
Telefon je stvarno već mator, ali ne smeta - bar po specifikacijama biće još dugo aktuelan. Reci nam kako funkcioniše to pisanje SMS porukica? Da li si probao i rukom da pišeš (prepoznavanje rukopisa)?
Malo sam prošvrljao po nekim stranim forumima i totalno sam zbunjen: jedni dižu ovaj telefon u nebesa, pisajući o čitave epove o dobrim stranama, a neki ga pljuju do besvesti... Pogledajte šta je, recimo, napisao jedan tip. Čak je i dao svoju e-mail adresu za one koji žele čuti još loših utisaka:

Had this phone for approx 7 months, It took hours to get it to work on the provided software to sync with a PC, I tried 2 desk tops and 2 laptops!! Phone would & still does reboot when put into charger, screen freezes and reboots when it wants. Has been re flashed and upgraded, now Infra-Red works...yiiipeee (no charge either) Doesn't work when in tall 20 plus floors buildings ( carrier issue) I have a Nokia Blu-Tooth car kit, in the car I have had a Nokia 6210, Sony-Ericcson, a NEC and a Motorola A835 all work beautifully...the A925 (one of the reasons I bout the thing) can't make or recieve a call, screen shows it has joined the carkit...that's all it does. Even after upgrade first few seconds of me making a call I hear a hi pitched sqealing noise before ring tone. The memory some times refuses to allow data to be added to the contacts etc...push reset inside cover and reboot usually fixes it!!!...have given up talking the Arpoo's in Bombay pretending to be Steve or Dave or Bruce (couldn't stop laughing when he told me his name with hint of Punjab accent) they are polite, well drilled and totally usless technically......why is this sooo hard!!! $780.00 bucks wasted, lost business and worn out customer!!! mthomson@three.com.au for more tales of woe.

Naravno, ima i puno dobrih priča o ovom telefonu... Uostalom, pogledajte i sami ostatak http://www.mobile-phones-uk.org.uk/motorola-a925.htm

punkrockserbia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 09:47

...

Post od punkrockserbia »

e mislim da je malo glupo bas toliko slusati komentare,pa mozda i ja necu nekog da ubedim ,i sta sad,meni je fon ok,sve mi za sada radi ,baterija jeste malo bezveze,ali ima dve i vec sam se navikao.
sms pisem solidno brzo,preko male tastature,a sto se tice prepoznavanja rukopisa,mislim da je tako sporije jer moras bas precizno da napises slovo da bi ga telefon provalio..
ljudi moj je savet da nadjete nekog ko ga ima,malo ga zagledate probate i razmislite,ja sam imao srecu da imam ortaka koji ga ima i malo me i on napalio na taj mob,nisam se pokajao..
a mislim daj recite jedan 100%savrsen fon a da se neko ne javi na forum i pita za neki problem i naglasi neku manu...
u srbiji toga jos nema,dok su bili telefoni oni stari manje je bilo tih pitanja i problema,ali ovi novi budzeni sto cuvaju decu,pa tek ce biti problema,jer pitanje je da li su bas i oni usavrseni do kraja...
a925 ubica mekog lica

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

kolko ti dzi baterija, pola dana, 2 dana....?
kad budes koristio UMTS, EDGE drzace znatno manje
telefon mi je na slici ruzan, al za taj kes, moracu da ga uzmem

punkrockserbia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 09:47

baterija

Post od punkrockserbia »

pazi kad ga ne zezam moze da istera do 2 dana,ali ako slusas mp3,ili gledas spotove i filmove ,onda znas da moze jedva dan(zato valjda i ima dve)
i bitno je da znas da su svi ovi telefoni isti(kao na slici)znaci nema druge boje sto je meni skroz ok...
a925 ubica mekog lica

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

U specifikaciji piše, a i ljudi kažu, kad se koristi za video-call - oko sat vremena traje baterija, za normalan voice-call oko 100 minuta.

6pack, pretpostavljam da je i tvoj sa "3" mreže jer izgleda da i ne postoji čist, svuda se pominje A925 u saradnji sa 3 mrežom. To mi se ne sviđa jer su neke stvari vezane za net i brzinu prenosa zaključani, pa pretpostavljam da će biti potreban flash da bi se to rešilo. I jesi li probao GPS (ne A-GPS, to ne radi)? Trebalo bi da "uloviš" neki satelit, tačnije signal...

Saša, koliko sam čitao, treba da su i BT i klasične sluške u paketu, mada BT može da bude izostavljen u nekim zemljama.

Odgovori