lose flesovan e770

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
fricdr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 12. Avg 2007. 23:33

lose flesovan e770

Post od fricdr »

Zna li neko da mi kaze ima li spasa za e770 koji je flesovan losim softverom? Posle flesovanja telefon nece da se upali a racunar ga ne prepoznaje kao telefon takodje i rsd program za flesovanje.. U servisu mi nisu pomogli, do duse i nije neki servis..

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Kako ja vidim ti si ga sam fleshovao, ovo si napisao na http://www.mobilnisvet.com/mobilni/871/Motorola/E770 u komentarima ovog telefona
Ja sam fleshovao telefon sa losim fles fajlom i sad nece ni da se upali , niti ga racunar prepoznaje kao telefon , u servisu su mi rekli da nemogu da ga poprave.. Taj fajl sam skinuo sa <-link->.. Vecina flash fajlova sa tog sajta je radila osim tog koji mi je unistio telefon.. Cuvaj te se rusa.. □ fricdr
Nigde u ovoj temi nisi naglasio da si ti telefon flashovao. I sam si rekao
Cuvaj te se rusa
i samim tim nisi to trebao da radis.
S obzirom da nov ovaj model kosta 90 evra, a popravka bi te izasla puno(a i tesko bi nasao servis koji bi to uradio) moja preporuka ti je da nista ne preuzimas po tom pitanju i da telefon ostavis sa strane ili ga prodas za delove.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Kakav je mr.kljun, private eye(dick tracey). Svaka cast 8)

A ti fricdr, , da prostis, telefon ti je mrtav i cao.Baci ga u djubre, jer za njega mozes da dobijes u nekom servisu 5eur, kada bi ga valjao kao za delove.(mozda 10)
Sve u svemu, izvukao si jako bitnu i relativno skupu pouku, zato sledeci put otvori se 10-15 evrica i zavrsi pricu

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

fricdr, Motorola nije mrtva bez čekića :wink:

Probaj service mod prvo da li radi
(pritisneš istovremeno i držiš * i # i taster za paljenje/gasenje)
Ako se pojavi boot screen ima mu spasa 8)

Ako neće ni tako probaj da pritisneš to isto BEZ baterije pa dok držiš ubaciš bateriju :wink:
(baterija mora da bude napunjena)
Javi šta se dešava
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

nema sanse da mogu da pronadjem onaj program za spasavanje mrtve motorole a znam da je link negdje na forumu :angry: potrazi ga mozda ti pomogne

fricdr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 12. Avg 2007. 23:33

Post od fricdr »

Hvala gameforce.. Telefon mi je jos u tom servisu, kad ga uzmem probacu pa cu da javim.. ..

fricdr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 12. Avg 2007. 23:33

Post od fricdr »

Probao sam da upalim service mod kako je gameforce objasnio i nece.. Jedina stvar koju sam primetio kad je prikacen na racunar i u trenutku kada ga pokusam upaliti pojavi mi se zuti prozor u kom pise:
"USB Device Not Recognized
One of the usb devices attached to this computer has
malfuncioned, and windows does not recognize it.
for assistance in solving this problem, click this message."

Esc08aR
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 24. Feb 2006. 23:20
Lokacija: WorlD

Post od Esc08aR »

Fricdr Motorolu ne mozes ubiti software-om, samo fizicki. Moraces da ides FORCE boot
tacnije da mu s.ebes i ''bios'' ne samo "operativni sistem". Moj brother je tako ''ubio'' E398 i ''vaskrs`o" je posle toga
Ima fora sa spajanjem nekih pinova na konektoru za punjac pa onda ubacis bat. Imas na net-u tacno kako i sta. Treba da skines taj neki bootloader po defaultu, jedino ce ti se bluetooth adresa ponistiti na sve 0. Pitacu brothera pa cu ti kazem detalje.

fricdr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 12. Avg 2007. 23:33

Post od fricdr »

Pokusao sam sa testpoint forom i programom smart moto.. Spoio sam tu tacku na masu, povezao ga na racunar i sad ga programi (rsd, smart moto, flash&backup) prepoznaju kao "blank rainbow POG", medjutim ne mogu da ga flesujem sa softverom kojim sam pre mogao, a drugi ne mogu da nadjem. A izgleda da je tu potreban i neki hardver za "smrt moto" da bi se to moglo izvesti.. Koliko sam ukapirao nije uredu neka PDS zona i ona treba da se preflesuje.. Moze li mi neko pomoci oko ovoga?

tomican
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 14. Jul 2006. 10:07
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od tomican »

@fricdr, moze samo servis. Preko box_a i postoji sansa da spases telefon, ali sam ne preduzimaj nista, cak ni TP nisi trebao da radis, ali sta je tu je.
Pas je coveku najbolji prijatelj, pas na to nista ne odgovori.
S35, V3, V3x

Odgovori