App za iPad

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

App za iPad

Post od mrkixxx »

Drugari, nov sam u ovome :) pa mi treba mala pomoc. Za pocetak koji task manager da skinem za ipad/iphone? Ne znam po neki put kako da uradim nesto u nekom programu, tj da se vratim korak unazad i sl, jer nekada ne pise back, ili strelica vec se radi preko centralnog tastera. I koja app sluzi za pravljenje foldera? Hvala

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: App za iPad

Post od miodrage »

mrkixxx, iako sam dobrano ispao iz iOS-a daj da pokusam da ti pomognem:
foldere pravis tako sto jednu aplikaciju na ekranu prevuces na drugu i automatski se kreira folder. Posle samo vuces aplikacije u taj folder i punis ga.
Sto se task managera tice, ne znam ni da li ih ima, a ako i ima, nepotrebni su jer iOS sve sam radi. Ne smes da razmisljas na pogresan nacin kao klasican korisnik Androida, ostavi se ti toga nazadnog razmisljanja, sad prihvati nov i napredan oblik, gde se ti uopste vise ne staras o sistemu, vec se sistem stara o tebi. Znaci pusti njega da sve radi za tebe. Kad ti bas treba da oslobodis memorije, imas u Cydiji (zahteva jailbreak) nekoliko background killera, sa kojima je moguce jednim potezom pobiti sve aplikacije koje rade u pozadini.
Nijedna, ali ponovicu, NIJEDNA aplikacija uiOS-u ne zahteva pritisak na centralno dugme. Pritiskom na njega, uvek se vracas na HomeScreen. UVEK ces imati strelicu za back, ili neki swipe ili nesto sl, a skoro svaki program koji nema u sebi strelice, ima tutoriale.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: App za iPad

Post od Baraba »

Kao što ti je rekao MioVrag, task manager ti ne treba i ne znam ni da li postoji za iOS, nikad ne gasim program ni na ios ni na androidu (android radi na istom principu, e sad što ljudi prave grešku to je druga stvar). Jednom sm pogledao i mislim da mi je na Air bilo 50 app u pozadini, sve je radilo glatko kao puter, namerno ništa nisam gasio i nikad ne gasim. Ako baš hoćeš da zatvoriš neku app zadrži home dugme, videćeš app što rade u pozadini, svajpuj na gore da je zatvoriš. Možeš tri prsta da staviš i sve tri da zatvoriš a ne jednu po jednu.
baci pogled na:
http://www.trustedreviews.com/opinions/ ... mple-guide

miodrage napisao:Nijedna, ali ponovicu, NIJEDNA aplikacija uiOS-u ne zahteva pritisak na centralno dugme. Pritiskom na njega, uvek se vracas na HomeScreen. UVEK ces imati strelicu za back, ili neki swipe ili nesto sl, a skoro svaki program koji nema u sebi strelice, ima tutoriale.
Ovde si verovatno pogrešio, ajde bez centralnog tastera izađi iz npr. Settings, Viber, Whatsapp, Tapatalk...

mrkixxx napisao:Ne znam po neki put kako da uradim nesto u nekom programu, tj da se vratim korak unazad i sl, jer nekada ne pise back, ili strelica vec se radi preko centralnog tastera.
Mislim da je nabolje slikovito da ti pokažem:
Slika
I kada klikneš na podešavanja vraćaš se korak nazad:
Slika

Tako se vraća korak nazad, bilo da je app ili podešavana, pisaće ti gde se vraćaš nazad (u ovom slučaju Podešavanja).
Poslednja izmena od Baraba u Pet, 17. Jan 2014. 13:57, izmenjeno 1 put ukupno.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: App za iPad

Post od iLuka »

au bre al komplikujete!
ako si u nekoj aplikaiciji i imas malu strelicu gore levo onda na nju izlazis do ''kraja'' te aplikacije a onda sa home button na pocetni ekran...
ali ne moras, slobodno uvek koristi home jer ti nece seckati niti kociti nista ako ostane da radi u pozadini... jer tako smo u mogucnosti :lol: :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: App za iPad

Post od Baraba »

On je mislio verovatno kako da se vrati korak nazad ako ode dublje u podešavanja, da ne ulazi svaki put ponovo.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: App za iPad

Post od miodrage »

Baraba napisao: Ovde si verovatno pogrešio, ajde bez centralnog tastera izađi iz npr. Settings, Viber, Whatsapp, Tapatalk...
Pravilo1: ja ne gresim
Pravilo 2: ja nikada ne gresim
Pravilo 3: ako ti se cini da sam pogresio, pogledaj Pravilo 1 i 2

Elem, nisam pogresio, jer je mrkixxx pitao za vracanje, ne za izlazak iz aplikacije. Home dugme je bas ono sto mu ime kaze - povratak na HomeScreen!!! I to sam lepo i napisao!
Takodje i ovo moze da se emulira, u cydiji postoji divna aplikacija zove se Activator - pa se namesti gesture koji ce da emulira pritisak na Home dugme. Jedna druga aplikacija koja daje i task switcher je Zephyr. Ja sam licno koristio samo Activator, jer mi je bio savrseno odradjen za ono sto meni treba.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: App za iPad

Post od Baraba »

Dobro de, desi se i tebi da pogrešiš, šta sad, ljudski je grešiti :D

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: App za iPad

Post od mrkixxx »

drugari, hvala.
nisam bas toliki duduk. kad ima nazad, back, strelica i sl za vracanje korak unazad znam sta treba da kliknem :roll:
"problem" je kad dodjem do "kraja unazad" a nema exit, tad mi ostaje samo home dugme. suvise sam dugo na androidu gde vecina app ima exit, a kad nema odem na task menadzer i ugasim je rucno.
primetio sam da 99% app za ios nema ono krajnje izlazenje iz app. ali, sto kazete, sistem je jak i ne primecuje se da rade u pozadini.

jel znate dal postoji neki app locker, gde izaberem koje app da stavi po kljuc?

hvala jos jednom i ne zamerite na mozda banalnim pitanjima.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: App za iPad

Post od Baraba »

Ne zameramo.
A za zaključavanje pogledaj na iTunes preko PC (imaš milion app), nisam zaključavao app te me to ne zanima. Bitan ti je da instaliraš iTunes na PC, a za sve ostalo na pc instaliraj iTools, on je mnogo lakši i prijatniji za baratanje fajlovima.

Odgovori