Najkorisnije aplikacije za iPhone

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Najkorisnije aplikacije za iPhone

Post od Vincent »

Predlažem korisnicima pomenutog modela da sa nama "smrtnicima" koji ne posjeduju iPhone (ili ne vjeruju u njegove sposobnosti) podijele neke od razloga zašto je njihov ljubimac "najbolji".

Dakle, pišite o najkorisnijim aplikacijama i po mogućstvu ih podijelite u grupe tipa: zabava, posao, multimedija, sistemske, Internet i slično uz vrlo kratak opis čemu aplikacija konkretno služi.

Ne bi bilo loše da za besplatne aplikacije ostavite linkove (ili da napomenete da su u AppStoreu).

Mislim da je, zbog rastućeg broja aplikacija, najpraktičnije da pomenete samo one koje su se u vašim iskustvima pokazale kao najbolje za određeni zadatak.

Navalite!

Pozdrav! ;)
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Zanimljiva tema :) 8)

Koristim iPod touch, ali posto vecina aplikacija radi i na jednom i na drugom mogu da ih nabacam par.

Sistemske:
- SBSettings (Brzi pristup aplikacijama, pregled aktivnih procesa...)
- Supreme Preferences (dodatna podesavanja, neka vrlo korisna)
- Winterboard (izbor tema i vizuelnih sitnica)
- 5 icon row i 5 icon column (matrica 5x5 umesto 4x4)
- iFile (file browser)
- Categories (omogucava pravljenje foldera i ubacivanje aplikacija u njih)

Wifi:
- Air mouse (kontrolisanje misa vaseg racunara preko iphone-a)
- Remote (pustanje muzike iz itunes-a preko iphone-a)

Internet:
- Facebook
- Skype

Multimedija:
- MX Tube (pored pregleda videa sa youtube-a dozvoljava i download istih)
- vWallpaper (postavljanje videa kao pozadinu)

Igre:
- Guitar rock tour 1 i 2
- Galcon
- Assassins Creed
- Crazy Machine
- Worms :D
- Wooden labyrinth 3D
- uno

Ovo su najzanimljivije a da ih trenutno koristim. Neke su dostupne u appstore-u a neke preko Cydia-e.

PozZ

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Koren, dao si primjer posta kakve bih ja volio da vidim u ovoj temi. Svaka čast i hvala! Naveo si mnogo zanimljivih aplikacija :).
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Hmm, pa da se prikljuchim:
Sync ML - za syncovanje imenika sa serverom na netu (www.zyb.com) a u istu svrhu postoji jos i ZYB Sync kao i My Sync
Nimbuzz, Facebook, Skype - ima li neko da ne zna cemu sluze? :blinky:
Accuweather - vrlo dobra vremenska prognoza
SMS Count - za brojanje karaktera u porukama
Fone2Mouse - upravljanje mishem sa iPhoneta
Serbian, iTranslate - recnici
Birthday - podsetnik za rodjendane
Gomila raznoraznih isgrica. Sve sto imam je sa AppStore-a
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Upgrade-ovao sam sinoc iPod na 3.0 verziju softvera i sa njom ubacio jos par zanimljivih aplikacija. :wink:

Air Sharing omogucava da se iPhone pojavi kao hard disk preko wireless-a i da se na njega tako kopiraju fajlovi. Ujedno je i browser tih fajlova.
Backgrounder Konacno multitasking za iPhone. Broj pokrenutih aplikacija zavisi samo od kolicine slobodne RAM memorije.
Awaken Sat sa alarmom, mogucnost da se mp3 postavi kao melodija za budjenje :D
Mem tool Prikazuje stanje memorije, opcija clean uvek oslobodi par MB koji zivot znace. Takodje prikazuje sve aktivne procese.

Toliko za sada.

PozZ

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

evo i od mene malo aplikacija :wink:
Sandstorm - zanimljiva igra,odlicna grafika (nesto slicno call of duty ) :lol:
Blades of fury - odlicna igrica (slicna teken-u )
NFS carbon - voznja automobila
....
malo korisnih app
sonar ruler- meri razdaljinu od telefona do mesta na koje uperite iPhone
ako vam treba program za matematicke funkcije (3D),koristite "space time "
midomi - program koji sluzi da prepozna pesmu koju trenutno slusate,a ne znate kako se zove.On ce izbaciti njeno tacno ime i mocicete da je preslusate (ide preko wifi ili GPRS )batery pro
miodrage, jer znas nesto o ovome http://www.youtube.com/watch?v=4XTnnkUj ... r_embedded 8)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Da li postoje neke app kojima npr mozete da editujete java aplikacije,da skrivate fajlove u tel,da editujete windows app koje instalirate u tel?
Note IV N9100 dual

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

cure2fast, ne, ali mislim da je to neka verzija onog Intelli Screen-a. U principu svidja mi se jako :D
toda81, prijatelju, iPhone nema ni Java ni Windows aplikacije, nego aplikacije pisane specificno za iPhone OS koji je baziran na MacOS X.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

miodrage, ako uspes da nabacis to na svoj iPhone,molim te mi reci...hocu da vrtim widgets-e levo,desno :lol: :lol: :lol:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da se pridružim i ja nabrajanju pošto je iPhone 3G zaslužio moju pažnju kao nešto potpuno drugačije od svih drugih spravica koje sam imao prilike da čačkam. :)

Ponoviću neke već navedene aplikacije čisto da bih i ja skrenuo pažnju na njih.

- SBSettings - brz pristup uključivanju/isključivanju mreže, 3G, Edge, WiFi, BT, itd, gašenje nepotrebnih procesa i oslobađanje memorije, sakrivanje ikonica, podešavanje osvetljenja ekrana, respring, reboot, itd. U njega mogu da se ugrade Insomnia (drži WiFi u "budnom" stanju i kada je telefon zaključan), FakeAPN (onemogućava kačenje na net), itd. Jedna od obaveznih aplikacija!
Slika Slika
- WinterBoard - već dobro poznato okruženje, naprednija varijanta SpringBoard-a.
- BossPaper - dodaje još opcija WinterBoard-u, sitnice koje fale
- iStat - razne informacije o telefonu plus mogućnost daljinskog praćenja drugih kompjutera
- SysInfoPlus - takođe razne informacije o telefonu, kontrola procesa, itd.
- Backgrounder - kvazi multitasking, nije to još uvek ono pravo
- FontSwap - zamena fontova (plus Font starter pack)
- AptBackup - aplikacija pravi spisak svega što je instalirano preko Cydia servisa i to se čuva u backup-u iTunes-a. Zgodno za naknadnu automatizovanu instalaciju.
- iBlank - programčić za generisanje "nevidljivih" ikonica pomoću kojih su moguća razna tumbanja u izgledu (kao na slici ispod)
Slika
- Make It Mine - promena naziva operatera
Sad malo copy/paste Korena ;)
- 5 icon row i 5 icon column - matrica 5x5 umesto 4x4
- Categories - omogućava pravljenje foldera i ubacivanje aplikacija u njih
- FileViewer, iCommander - fajl menadžeri
- ezShare - daljinska konzola za razmenu fajlova preko WiFi-ja, moguća i reprodukcija podržanih tipova (slike, video) direktno sa kompjutera
- Discover - slično prethodnom programu plus mogućnost pristupa preko internet browser-a u stilu FTP servera
- iFile - siromašnija verzija prethodnog programa
- MyWi - omogućava telefonu da glumi WiFi HotSpot i deli internet konekciju, popularno zvano "Tethering"
- AirMouse - WiFi daljinski za komp
- Ringtones - konvertuje muziku na telefonu u .m4r format
Nekoliko player-a - MPlayer, yxFlash, VLC4iPhone - nisam stigao da se poigram, navodno vrte i Dvix/Xvid, WMV...

Toliko za sada, ima još gomilica svega i svačega, i korisnog i krajnje beskorisnog ali zanimljivog, nastaviću uskoro... :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Evo jedna krajnje zanimljiva aplikacija... Ko od nas jos nije pozeleo besplatne SMS-ove? E pa sada i to ima na iPhonetu sa aplikacijom Global.AQ. Jedino sto se trosi je data konekcija, ali preko WiFi-a je i to za dz. Free varijanta vam daje mogucnost slanja 7 porukica dnevno, dok se za tipa $59.99 moze kupiti cini mi se 5000 poruka. Pa ko voli... Ja koristim ovu free varijantu i moram da kazem da je odlicna. I da, broj vam prijakuzje tipa +8800.... znaci ANONIMNI ste i moze da posluzi za malo zezanja i razbibrige :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da nastavim:
Action Menu - dodaje različite opcije u različitim aplikacijama (Cut, Copy, Copy All, Paste, Scroll, itd.) Prosto je neverovatno šta su ljudi iz Apple-a sve izostavili od opcija, srećom skoro sve može da se doda, prepravi, zaobiđe... ;)
AppSync for OS 3.0 - ovaj program modifikuje sistem i omogućava aplikacijama bez DRM-a instalaciju i sinhronizaciju kroz iTunes
CallCounter - meri trajanje poziva
CallerID and Format Fix - ovo obavezno instalirati jer dodaje podršku za naše pozivne brojeve i rešava problem oko identifikacije u porukama i pozivima. Broj u imeniku treba da bude u punom formatu a program će ga automatski prepraviti da izgleda ovako: +381 (65) 123-4567
SMS Counter - vodi evidenciju o poslatim/primljenim porukama
SMS Notify - podseća na propušten SMS ili govornu poštu
Genius - malčice bogatija aplikacija za slikanje
Cycorder - snimanje videa
Photoshop.com - mobilna varijanta, i to doživesmo :roll:
Flashlight (BigBoss) - ova "lampa" navodno najjače svetli
Haptic/Vibration Old (xSellize) - ubacuje vibraciju prilikom kuckanja (ova starija verzija radi na v3.0.1)
iBluetooth (xSellize) - omogućava razmenu fajlova sa drugim non-Apple uređajima
LiveClock - ubacuje aktivnu ikonicu preko originalne statične
Weathericon - ubacuje aktivnu ikonicu preko originalne statične, podržava gomilu programa za vremensku prognozu
OpenSSH - "secure remote access between machines"
OpenSSL - "SSL library and cryptographic tools"
Ova poslednja dva treba dodati ako ih već nije instalirala neka aplikacija.

Sve ovo može da se instalira kroz Cydia Store uz dodavanje odgovarajućih "skladišta" (repository). ;)
Neka od zanimljivih sam već pomenuo iznad a za ostale kucajte "Cydia Source List" i uživajte! :)

I trudite se da bitne sistemske stvari uvek instalirate sa Cydia servisa jer on proverava da li to što hoćete odgovara verziji firmvera na telefonu i šta još treba da se instalira uz određenu aplikaciju. Samim tim su šanse da zeznete telefon svedene na minimum.

Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

Post od Mis iz roletne »

Samo ako smem da ispravim @Miskoni-ja....Cydia i Cydia Store su dve razlicite stvari.
U Cydia skidas bezplatne aplikacije dok se u Cydia Store-u placa...

nadam se da mi Miskoni nece zameriti, posto mi je ovo prvi post. :oops:
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Naravno da ti neću zameriti ali ću te ispraviti, ako ne zameraš: samo je jedna Cydia! :wink: (u stilu vica "samo je jedna mama") :lol:
Cydia Store je sastavni deo Cydia paketa gde su sortirane samo komercijalne aplikacije koje se plaćaju i koje mogu da se probaju pre kupovine. U delu "Sections" se nalaze te iste aplikacije plus sve ostale koje su besplatne, a mogu se naći i razbijene aplikacije ako se dodaju odgovarajuće "riznice", "skladišta" ili "repositorys", kako se popularno zovu. Dakle, nisu različite stvari u pitanju.

Ovih dana ću postaviti spisak nužno-korisnih aplikacija koje treba u startu instalirati...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Miškoni, ne bilo ti tesko i zapovedjeno, daj ubaci i repozitorije odakle da se skinu pojedine korisne aplikacije. Sto se Cydie tiche jos uvek sam nov, pa mi trebaju te riznice :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Evo i nekih mojih top preporuka za iphone OS ;)

zabava
Voices - novija aplikacija, menjanje vaseg glasa u 17 ponudjenih glasova
FingerPiano - kao i sto samo ime govori, klavir...
pocketguitar - gitara
Where's waldo - hm, pokusavam da se setim odakle mi je poznat Waldo, dal je doticna igra nekad bila u Zabavniku... U pitanju je igra gde dobijate sliku na kojoj morate pronaci razne predmete, ili Walda i njegove drugove.
Paper toss world tour - ubacivanje papirica u kantu
Worms - nema potrebe da objasnjavam
Let's golf - golf
Flight control - spustanje aviona na aerodrom
Harbor Master - slicno kao flight control ali ovog puta se radi o brodovima.
Super monkey ball 1/2 - mislim da svi znaju o cemu je rec
RastaMonkey - akciona igrica gde ste vi u ulozi majmuncica koji skace po granama i kupi banane
Amateur Surgeon - operisete
PeeMonkey 1/2 - potrebno je da pomocu accelerometer-a ciljate u kadu/wc solju mlaz koji majmuncic ispusta :)
Labyrinth1/2- veoma poznati lavirint koji je pre neki dan dobio nastavak koji izgleda mnogo lepse i sa mnogo vise nivoa
Rolando 1/2- akciona igrica koja koristi i accelerometer

posao
aNote - odlicna app koja zamenjuje standardni Notes, plus dobro izgleda
GoodReader - otvara sve PDF fajlove cak i one koji su malo tezi
DocsToGo - app za office
Converter
DropBox

multimedija
Last.fm - svi koji koriste dotican servis znaju i za sta sluzi
Factbook
aSleep - app sa raznim opustajucim zvucima
Quotes

sistemske
AppSync
SBSettings
Winterboard
iFile
OpenSSH
ProSwitcher - multitasking


Internet
Tweetie - odlican twitter klijent kojeg koristim i na MacOS
Reeder - RSS
OutSide - najnovija weather app sa odlicnom grafikom
GoogleEarth
Tv Forecast - samo ime govori
IMDb
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Jel nekom radi VolumeBoost?Ja imam instalirano,ali nema razlike.Isto je tako i kod mog druga koji ima ipod touch.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

fannY, postoji nekoliko verzija, neke rade na određenim primercima i sa određenim verzijama firmvera, neke ne. Iskustva drugih su da nema nikakve razlike, da je malo jači zvuk na spikerfonu i osetno jači preko slušalica. Na "Sidiji" imaš v3.0, v3.1.3 i vX3. Poigraj se, moguće je da će ti neka odraditi posao. I naravno, pretpostavljam da si aktivirao patch kroz WinterBoard... :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ako neko ima problem sa gubljenjem telefona... Cerebro je prava aplikacija. Preko GPS-a se moze naci iPhone za 2 min. Samo se ode na sajt, ukucaju podaci i gotovo. Jedino ako je telefon ugasen, onda moze da bude problema...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miodrage, a ako je uključen i podešen da non-stop osvežava i šalje lokaciju, ode baterija za 5 sati. Nisam nešto oduševljen aplikacijom ali još je razvijaju, biće bolja. :roll:

Odgovori