iOS 9

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Odgovori
kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Re: iOS 9

Post od kunkun »

Razlika sto se pominje izmedju 1.3gb i 4.5gb ne odnosi se na krajnji prostor u telefonu, vec da bi se skinuo ios 9 mora se imati 1.3gb slobodne memorije na tel, nakon instalacije on zauzima kao i prethodni oko 4gb tako da svi i dalje imamo oko 12gb na raspolaganju. Inace, jedna od novih opcija koja je jedina vredna neke paznje je povratak u prethodnu aplikaciju pritiskom gore levo, ostalo sve manje vise je isto
Iphone 6, space gray

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iOS 9

Post od Alsap »

Kako vam radi devetka,kod mene malo secka pri skrolovanju,viber malo zeza,prvo se pri startovanju pojavljuje crn ekran.Mozda sam trebao da radim restore a ne ota,Sve u svemu nije losa za prvu verziju,

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iOS 9

Post od Joxy »

Vidim i na drugim forumima da imaju problema sa devetkom, žale se da slabije radi od osmice. [emoji53]

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iOS 9

Post od Alsap »

Osetno slabije radi od 8.4.To je u neku ruku i ocekivano,samo mi nije jasno sta su radili sa tim beta verzijama 3 meseca.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »

Ja sam prvo OTA uradio, ali mi je seckalo kao sto opisujes, nije mi data radio itd. Onda sam odradio restore i set up as new, pa vratio aplikacije i evo ga sad leti.
Kod mene na iP6 radi bolje nego sto je bilo koji prethodni radio. Kapiram da ce ga jos ispeglati sa 9.1, ali ovaj radi odlicno.
Baterija je negde na nivou 8.4, sa 8.4.1 je bila katastrofa. Sve lepo radi sada, nema seckanja, sa viberom nisam ni imao problema..
I da, kad imas poziv, pa prevuces ono da se javis, veza se uspostavlja momentalno :wink:

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iOS 9

Post od Alsap »

Ja sam uvek radi ota i nikada problem do ovoga.izgleda ce morati ovaj put,nervira me opasno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »

Mozes da uradis bekap na komp, pa onda posle restore samo da vratis bekap. Cisto da ubrzas malo celu proceduru.

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iOS 9

Post od Alsap »

Odradio restore i set up as new,neverovatna razlika.radi odlicno.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: iOS 9

Post od vla-do »

Znači ni iOS ne radi dobro posle OTA apdejta, čim mora da se resetuje. Pih, a ja taman počeo da se zanimam oko njega.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iOS 9

Post od znemanja »

iOS 9 je veliki update i zato ne radi perfektno kada se izvrši OTA, sve predhodne iteracije (8.3, 8.4 i sl.) su radile odlično OTA. Ovo mi je prvi update da sam uradio restore i set up as new.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »

Ajd neka iskustva posle 2 dana. Kad sam odradio restore, vratio bekap, pustio da indeksira i sad kad se sve sleglo... Baterija definitivno drzi fantasticno, animacije su odlicne, battery saver ili kako se vec zove nisam ni palio ali hocu kad/ako bude potrebe, sad se moze izmeriti i SOT (kad se ode na potrosnju baterije, pa klik na onaj "sat" ili na aplikacije onda za svaku izbaci koliko je radila i drzala displej upaljenim), kod javljanja na poziv nema vise kasnjenja tj one pauze od pola sekunde, spotlight radi odlicno ali nema vise favorites i recent kontakata (sada ih Siri po nekom sistemu izbacuje) ovo vazi i za aplikacije, dobra fora je ""content blocker" koji radi kao adaway tj u Safariju blokira reklame pa sad jos brze radi uz ustedu u protoku podataka, u samom Settings-u ima nekih izmena u ikonicama i neke opcije su sada izdvojene, dobili smo i Car Play.. Sigurno sam jos nesto zaboravio, nastavljam kad se setim sta je jos novo :D

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Re: iOS 9

Post od kunkun »

Bas sam hteo da napisem za content blocker :) jako korisna stvar, ja sam instalirao 1blocker, jeste besplatna ali je opet ogranicena, sto se tice drugih mislim da se sve manje vise u startu placaju. Inace, baterija je fantasticna, 20h standby, 10h usage, posle prvog punjenja, stalno na wifi, brightness otprilike ispod wifi znaka
Iphone 6, space gray

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iOS 9

Post od dachakragujevac80 »

Kao sto rece Azimuth,sada vise nema one pauze od sekunde,dve kada se uspostavi veza prilikom pozivanja! To sam tek malopre primetio,kada je ovaj sa druge strane vikao alo,alo,a ja po navici cekam neki sekund pa tek onda prinosim tel uvetu! [emoji1]

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: iOS 9

Post od Draco »

А и добили смо заставе у емоји тастатури :)

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iOS 9

Post od Alsap »

Evo skoro ceo dan posle restorea nekih utisaka.I dalje secne tu i tamo ali daleko bolje nego posle.Baterija....vrlo sam zadovoljan,obicno u ovo vreme mi ostane ispod 20% a sad je na 40.

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: iOS 9

Post od Freyr »

Ima li neko da je probao na 4s; zanima me kako radi. ..
12 godina na forumu!

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Re: iOS 9

Post od kunkun »

uocio sam prvi lag, kad se otkljucava tel prvo se pojave ikonice pa posle status bar, mala je razlika ali se uoci, inace ne desava se svaki put, ima li jos neko da mu se to desava? a mozda i tako treba, ko zna
Iphone 6, space gray

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »

kunkun, od kad si napisao ovde da imas taj problem, pratio sam kod mene i nisam primetio da se desava. Jeste mi se jednom desilo da sam sat u status baru buvalno trepne, ali nista vise od toga.

kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Re: iOS 9

Post od kunkun »

Azimuth, vidis, ovo mi se desava https://www.youtube.com/watch?v=i2IVumQ-WFs , samo ne kod izlazaka iz aplikacija vec samo pri otkljucavanju, i to sa touchID, kad se prevlaci ne desava se to, inace onaj opis sa reset all settings nije pomogao
Iphone 6, space gray

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 9

Post od Azimuth »

A onda nije to to. Kod mene se pojavi status bar i tada jednom mi je bukvalno na delic sekunde nestao i pojavio se sat u sredini.
Ne znam sta moze biti kod tebe problem. Jedino ponovo restore i set up as new da uradis. Nesto nije lepo leglo...

Odgovori