iOS novosti

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Odgovori
mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: iOS novosti

Post od mazzy »

Ja sam zeni kupio s21 obicni.... ogromna razlika u odnosu na moj s9+.... taj 120hz se bas primjeti.

I odavno razmisljam da probam Iphone...samsunga mi na vrh neke stvari, a konkurencije u Androidu nema. Huawei ne racunam zbog google servisa.

I rekao.sam, kupicu 12ku.... ali me razocaralo sto su ostali na 60hz. Tako da....jos se razmisljam....

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iOS novosti

Post od Apolo »

Што се Андроида тиче, по мени лично једина конкуренција тренутно су телефони којих званично нема код нас, а то су Пиксел и Сони.
Што се Ајфона тиче просто мораш направити компромис јер тако је како је или да останеш на свом тренутном телефону па да чекаш неке боље дане. Мада и ако са наредном серијом Ајфона изађе 120hz екран, он ће највероватније бити присутан код оних скупљих варијанти или само код про верзије, што значи да мораш испразнити новчаник за ту функционалност.
Festina lente.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: iOS novosti

Post od mazzy »

Ja sam u Deu... Ali ne bih pixel i sony. Mislim da cu sada trenutno uzeti nesto sto cu koristiti cca godinu i onda mozda neki od iphone sa 120hz ganjati, ako ubace. Nije mi ni sada problem novca.... ali samsunga mi je na vrh neke stvari, dok Iphone nema 120hz sto mi je van pameti.

U iducoj godini mozda ubace 120hz i AOD...to.bi bilo top.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: iOS novosti

Post od yocasylver »

Ja tih 120Hz ne primećujem. I kad ih uključim i kad ih isključim za ono što meni treba je neprimetno. AOD je već dobra stvar i to mi je bila zamerka kod Huawei-ja, sad su ispravili.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iOS novosti

Post od Apolo »

mazzy napisao:
Sre, 10. Mar 2021. 17:36
Ja sam u Deu... Ali ne bih pixel i sony. Mislim da cu sada trenutno uzeti nesto sto cu koristiti cca godinu i onda mozda neki od iphone sa 120hz ganjati, ako ubace. Nije mi ni sada problem novca.... ali samsunga mi je na vrh neke stvari, dok Iphone nema 120hz sto mi je van pameti.

U iducoj godini mozda ubace 120hz i AOD...to.bi bilo top.
Мој савет ти је исти невезано где си. Лично сам толико телефона променио да ме више ове новине код сваког новог флегшипа уопште не изненађују јер се сад све базира на бројевима... Што више камера, пиксела, меморије, рама, резолуције екрана, high refresh rate display, а нпр нико још да избаци камеру испод екрана што би била права новина одн иновација.
Мени су једино још ова 2 произвођача интересантна иако нису толико заступљени.
А Ајфон ће и за 10 година опет каснити за функционалностима Андроида и имати предуване цене за то што нуди.
А не могу да коментаришем екран 120hz јер досад нисам користио исти.
Festina lente.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: iOS novosti

Post od mazzy »

Ja 120hz displej mogu komentarisati jer sam kupio zeni s21 ...ja ne znam kako neko ne vidi razliku :lol:

Kao sto sam rekao, ideja je sad neki Xiaomi , pa sacekati kraj godine da vidim sta ce gospoda iz Apple uraditi ...
Razmislit cu.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iOS novosti

Post od Apolo »

Зависи како користиш телефон. Другарица је купила недавно S20 и као просечан корисник не види уопште шта је ту нпр боље код тог екрана. С друге стране читао сам по форумима где људи користе телефоне мало интензивније и они кажу да се итекако види разлика. Али за пар дана ми надам се стиже нови телефон па ћу онда може моћи пробати 120hz екран одн имати га, па написати неки коментар.
За то твоје верујем да је Шаоми добар избор.
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iOS novosti

Post od znemanja »

120Hz se odmah primetio, ko koristi 120Hz navikne se na isti i svaki telefon koji ima 60Hz osevžavanje deluje tormo i sporo posle korišćenja 120Hz ekrana. Visoko osvežavanje ekrana je definitivno inovacija koja je primetna i po mom mišljenju dosta značajnija i bitnija inovacija od selfie kamere ispod ekrna. Animacije na iOS su dosta fluidne i one delimično kompenzuju standardno osvežavnje kerna, ali opet je to sporije u uporedbi sa Samsungom ili drugim flagship modelima koji imaju visoko osvežavanje ekrana.

Apple kada bude impelementirao 120Hz to će skoro sigurno biti rezervisano samo za Pro/Pro Max modele, a vrlo moguće i samo za Pro Max iz razloga što će Apple to predstaviti kao inovaciju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: iOS novosti

Post od mazzy »

Ja ,oni ce izmisliti i120hz :lol:

Pa kazem, 5 prijatelja mi nosa Iphone.... kupuj kupuj... fluidno ovo ono. Ali nisu vidjeli ekran sa 120hz... znaci kada je dosao zenin s21, ja nisam mogao vjerovati koja je razlika. Odavno gledam iphone... svidja mi se dizajn, vjerujem da je to fluidnije i stabilnije od androida...

Ali iskreno, izostanak 120hz ekrana mi je deal breaker.

Bitan mi je i AoD, ali vjerujem da AOD mogu softverski ubaciti uvijek....

Ps: koliko gube na vrijednosti? Npr sada je 12 pro 1080 eura.... sta mislite, koliko ce biti za godinu?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iOS novosti

Post od znemanja »

mazzy ako posmatraš oglase, sada je 11 pro Max 750 evra, iPhone odlično drži cenu, tako da verujem da će iP 12 Pro Max sledeće godine u ovo vreme biti oko 750 evra. To je i generalno neka cena za prošlogodišnje ultra/pro max flagship uređaje. U komparaciji sa Samsungom, S20 Ultra na oglasima je trenutno oko 650 evra, Note 20 Ultra oko 700 evra, tako da je cena za iP 11 Pro Max u rangu sa Samsung konkurentima.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: iOS novosti

Post od mazzy »

Jes al sam razmatrao opciju da kupim sad 12ku... i kad izadje 13ka, ako ubace 120hz i amoled, da zamjenim.

Al to je suluda ideja jer u prvoj godini gube 400eur bar... dr rijecima, bacio bih 400eur.... sad je legao xiaomi mi 10t pro.... pa cekam 13ku iphone da vidim sta ce uraditi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iOS novosti

Post od znemanja »

mazzy pazi, ako menjaš prošlogodišnji flagship za novi flagship svakako moraš neki novac izgubiti, e sada da li je to opravdano ili ne, to svako od nas odlučuje kada želi da šeta 1000+evra flagship modele. :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: iOS novosti

Post od vla-do »

Da li na iPhone možeš da imaš duple aplikcije tipa Signal, Telegram, Viber? Jedna aplikacija za fizičku sim a druga esim.

Ako ne, da li možeš da imaš te čet aplikacije samo na esim?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS novosti

Post od miodrage »

Sve aplikacije mogu da idu na eSIM ali ne moze dupla app. Moze jedino WhatsApp Biznis
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori