iOS 6

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iOS 6

Post od araphel »

Pa budući da od tweakova nisam imao praktično ništa osim sbs settings, nemam pojma šta je moglo da bude. Uglavnom, šta god da je bilo, ubijalo je browser, kočilo mail aplikaciju, krljalo se sa hvatanjem mreže i urnisalo skajp.

Nisam menjao potpis, u poslednje vreme sam jako retko ovde.... četvorka je u pitanju i to sam negde već pomenuo. Ako je za utehu, miodrage, da budem savršeno iskren, došao sam u stadijum gde mi telefoni stvarno više nisu preokupacija, i ne instaliram i reinstaliram više toliko stvari, ali da mogu, rešio bih se oba svoja iUređaja i verovatno uzeo neki android tablet i WP8 telefon, čim izađe. Nažalost, jedan je službeni a drugi je poklon, tako da ništa od te priče do daljnjeg, učim da ih volim........dizajn sam savladao, mada ga još krpim i ulepšavam futrolama i zezancijama, ali ograničenja OSa nikako ne mogu da progutam.

Mislim, super je sve to, zadovoljan sam kako sve ide glatko pogotovo sad na šestici, ali i dalje su mi neke akcije sasvim nelogične, a nedostatak nekih sasvim jednostavnih opcija čist kriminal. Recimo, onaj swipe na neku stranu da bi se neka stavka obrisala....nikad se bre toga ne setim, toliko mi je nelogično....već mesecima ima iphone, a iPad jedno godinu dana, i još uvek non stop tražim delete opciju....smor. O prebacivanju muzike i drugih fajlova neću di da počinjem ponovo........

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

A ja upravo obrnuto... Toliko sam se navikao na rad sa Activatorom, da sam pola stvari prebacio na razne gestures... i sad ako i uzmem neki tudj iUredjaj u ruke, izgubim se. Sta ti je moc navike.
Sto se WP8 tice, ja ga jako cekam, i razmisljam o prelasku u taj tabor, telefon + Surface :D
Ne znam sta je moglo kod JB da te zeza, evo meni sve lepo radi. Desilo mi se da me iPad nesto zezao (1), pa sam mu puko reinstall. I sve vratio i nije bilo frke. Kao win kad poludi... desava se...
Elem, taj iPad kod mene je prodat, i sada cekam sta ce da se desava dalje pa da vidim sta uzimati... novi iPhone, iPad3, WP8 uredjaje... ko ce ga znati, mnogo kombinacija...
Jedna je sigurna doduse, Android NIKAD!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iOS 6

Post od araphel »

Ma meni kod Androida odogovaraju otvorenost i widgeti. Tablet bukvalno koristim kao zamenu za komp, tako da mi je fajl transfer značajna stavka, a korisni su mi bili i widgeti za mailove i tako to, da ne moram da ulazim u aplikacije da bih odradio neke stvari na brzinu. Hajde da kažeš da to i nije strašno, ali fajl menadžment...... :x

Pokrpio sam se nekako uz pomoć dropboxa i bump aplikacije, mada nije to to. Neću prestati da lajem dok ne budem mogao da bocnem kablić u komp i samo prevučem fajlove.....dakle nikad.

I taj koncept sinhronizacije. Često menjam muziku na uređajima, i brate mili, treba preživeti onaj iTunes. Da ne pominjem koliko puta sam direktno na uređaju nešto obrisao, ali ne i na kompu, i onda kad radim sinhronizaciju zbog nečeg drugog, dobijem nazad i albume koje sam upravo obrisao jer ne želim više svakodnevno da ih slušam :x

Ok, sve se to donekle nadoknađuje lakoćom upotrebe (osim delete opcije, tamo gde nije jasno obeležena kanta, za to ću isto uvek da lajem) ali ni izbliza dovoljno.

Šta znam....eto meni je tek sad sa šesticom zbog tih silnih dodataka, ovo postao OS koji može da parira ostalima.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

araphel, sta da ti kazem, svako najbolje zna sta mu najvise odgovara. I meni neke stvari smetaju kao i tebi, najvise samo taj file management, ali sta je tu je. Znamo svi zasto je tako uradjeno. Takodje, za iTunes i dalje mislim da je najimbecilnije parce softvera ikada napravljeno, ali sta je tu je.
Elem, probaj da koristis iTools. Zamenice ti iTunes u svemu, osim u upgrade-u software-a. Ja sam poprilicno zadovoljan njime i sve mi lepo radi.
Sto se file-ova tice, meni je Dropbox odlican ali nedovoljan. Koristi jos box, 4shared, google drive, skydrive... Veruj mi preporodices se :D
I da, ne znam koje ti vrste file-ova trebaju, ali iTunes ima jednu sjajnu stavku za koju im skidam kapu. Skoro svi file-ovi mogu da se prikazuju odredjenim aplikacijama od kojih vecinu imas u svom uredjaju. Jedna od stavki je da svaki file preko iTunesa prevuces direktno u tu aplikaciju. Tako sam ja 200 knjiga iz ortopedije koje mi trebaju za 3 min prevukao u svoj uredjaj. 20 filmova prevukao za 5 minuta.
A imas i aplikaciju USB flash drive... imas vise takvih aplikacija ustvari, i WiFi disk i sta ja znam kako se jos sve zovu, u koje najjednostavnije prevuces sve file-ove (da mora iTunes :( ), i one imaju svoje internal viewere za veliki broj razlicitih fileova (Office, video, audio, text...)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iOS 6

Post od araphel »

Pazi, najviše prebacujem Office fajlove i fotografije i muziku. Ali primarno Word fajlove šetam između kompa i iPada. Prva aplikacija koju sam pazario za iPad bila je Smart Office, i jako sam zadovoljan njom, pogotovo sad otkako bez jailbreaka i tweakova uopšte ne koči i ne kasni pojavljivanje slova na ekranu, što je sa jailbreakovanim uređajem bio slučaj.

Ne bih ja toliko mrzeo ni taj iTunes da se fajlovi jednostavno prebacuju, a ne sinhronizuju. Ovako moram da radim dupli posao i sve što pobrišem na uređaju, moram da se setim i u iTunes da obrišem, da ga sinhronizacija ne bi vratila. To mi je totalna retardacija :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

araphel, zato je najlakse da ne pipas nista na uredjaju, samo na iTunes, i onda ce da radi kao sat. A mozes da radis i WiFi sync sa iTunes.
E sad, za to najcesce setanje Office fileova i pricam - najlaksi nacin - udjes u iTunes, nadjes svoj uredjaj, ides na Apps, kad spustis klizac naci ces Smart Office. Ispod toga imas dugme add, kliknes, isklikas koje fajlove zelis, i lupis add. Sacekas da on sve zavrsi. Nema synca, nema gluposti, svi fajlovi koje si zeleo su u uredjaju. Kad zavrsis sa fajlovima, mozes i iz uredjaja da ih brises, nece biti frke nikakve.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

iOS 6

Post od gargamel4 »

Araphel, 'nough said. Upravo si pomenuo uglavnom sve što me kod iOSa nervira, i što će me za neki sledeći model vratiti u Android jato, s tim da meni JB odlično radi do mere da bez nekih tweakova ne bih ni mogao da zamislim korišćenje (nor. Home dugme počinje da mi odumire i gestures je odlična stvar, a native verzija kompletnija ali komplikovanija), sa swipeom nemam problem, a iTunes upalim svakih 3 meseca. Srećom Apple je daleko od najboljeg zvuka koji se može dobiti a i nema radio pa koristim neko Sansa plejerče (plus mi ne troši bateriju), a za povremeno slušanje završava posao.
Nego šta kažete na Apple maps - pucanj u onu zdraviju nogu? Pejstovaću samo komentar, Miogrande zna odakle:
"Američki Epl je u stanju u kojem je bila Jugoslavija kad je umro Tito – ili će se raspasti, ili će se pojaviti neko sa još zanosnijom rolkom na koju će ovlažiti svi svetski hipsteri i nastaviti da iz godine u godinu daju 700 dolara za novi ajfon. Kako li su samo ti hipsteri uzdahnuli „Oh my gosh!“ kada su na svoje ajfonove i ajpedove instalirali iOS 6 što kao treba da bude konkurencija Guglovim mapama. Eplove mape uvele su svetsku revoluciju – Berlin je prebačen na Antarktik, šta k...c, nek pocrkaju njemački agresori od zime, švedski Geteborg je sa pravom izbrisan sa lica zemlje, pola Londona liči na Deliblatsku peščaru, a za pohvalu je što su porušeni odvratni simboli kapitalizma poput Kipa slobode i Ajfelovog tornja. Ko se slikao pred njima, slikao se, nema više. I uopšte, veći deo mapa izgleda kao da je uslikan smederevcem, a karta ima manje detalja od uputstva za pranje Fila papuča. Sve to govori da se Epl žešće izblamirao, posebno što su blokirali pristup Guglovim mapama za svoje korisnike pa sada ovi imaju teškoća da u stranom gradu pronađu butik u kojem se prodaju najdivnije marame od kašmira."
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

gargamel4, nemam pojma odakle je citat, ali je odlican...
Uglavnom, nema se sta reci, dodati ili oduseti. Tako je kako je :D Ja cekam WP8 kao ozeblo sunce, i nadam se da me nece razocarati jer onda stvarno mogu samo da se spalim benzinom...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 6

Post od iLuka »

aaaaa, neeeee... onda ces da predjes na android, jedan lepi One X, pa Bog da te vidi... :lol: :lol: :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

luca, okay, thats not gonna happen' not now, not ever :D
Jedino sto je sigurno je da NIKAD necu preci na Android. To sam svecano obecao, a meni je moja rec svetinja. Odnosno, presao bih kad bi Android radio lepo kao iOS ili WP. A posto se to nece desiti u nekoj blizoj buducnosti, nema brige.
Drugo, cak i da Android jako lepo radi, fali mu druga stvar - autonomija uredjaja, eto, mnogi Androidasi pune svoje uredjaje i 2x dnevno (sad ce svi krenuti da se javljaju da im telefon drzi po 2-3 dana), a meni treba uredjaj koji moze da izdrzi najstrasnije mucenje od rano ujutro do kasno uvece (da ne kazem u noc). 18h je neki minimum na koji bih pristao. My Precious za sada savrseno obavlja svoj posao :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iOS 6

Post od Baraba »

Ovde imaš npr za bateriju S3 sa sve ss:
viewtopic.php?f=10&t=25128&start=400

Molim te da postaviš ovako i za tvoj uređaj :)



Ovde imaš odgovor Ninoline, korisnica ios i androida koja kaže da joj android bolje leži i da ima laga i na ios-u:
viewtopic.php?f=27&t=25700&start=200

Što znači da nije realno kad uzdišeš ios a pljuješ po androidu :)
Mi android korisnici nismo spremni da ti oprostimo, znaj da je bolje da se regneš pod drugim nikom nego da te prozivamo onog dana kad budeš prešao na andoid a doćiće taj dan :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

Baraba, ja ti se kunem da taj dan nece doci, jer pre cu uzeti dumb phone nego Android.
A meni ne lezi Android nikako. Razni drugari imaju, uzimao sam, od jednog drugara cak uzeo Galaxy S1 na ceo dan, ajde malo da se igram sa time... ma nisam ukupno sastavio 2 sata rada... Ne lezi pa to ti je.
Sto se baterije tice, cim budem imao neku slikicu, postavicu je...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iOS 6

Post od iLuka »

@miodrage - nista licno, samo cu reci nesto vezano za tu tematiku...
ja sam, na primer, imao pre iphona 4 - HTC One S, sa S4 procesorom, crni, na svim testovima ''bije'' One X, najtanji na trzistu, metalni, mnogo dobar amoled ekran itd... prelep telefon... slucajno sam imao sansu da se poigram sa Iphone 4, tu u naselju gde zivim, i jednostavno sam odmah pozeleo da ga imam... izuzetno kvalitetan telefon, maaalo tezi, prelep, ubedljivo najjaci ekran koji sam ikada imao... Iphone je stvarno nesto posebno... ima nekih mana, ali posle par programa koje sam skinuo, uradio jailbreake itd. telefon je postao sasvim ok, funkcionalan KAO I SVAKI DRUGI MODEL... ono sto ja koristim, mail, SMS, internet, naravno telefoniranje, stvarno moze da mi priusti maltene bilo koji model... eto sad cekam SONY koji ce izaci uskoro i koji ce imati i dzek i kablic u pakovanju za HDMI konekciju koja mi postaje bas potrebna...
pouka, ne znam cemu ta fama oko tih modela, softvera, da li je android, da li je symbian itd... mislim da je to stvarno sada vec otislo predaleko... (pogotovu oko nove ''petice''... WTF :uhuh: )
ako mi se nesto svidja, ja to i kupim, naravno pazeci da nije bas van moje lige i mogucnosti, onda me grize savest...
sta me briga sta ko ima da kaze na to, da li je nesto u trendu ili ne, da li se nekom svidja ili ne (pogotovu mojoj zeni :lol: )...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

luca, vidi, slazem se ja sa ovime sto si ti napisao, ali znas, kad mi je slatko da potkacim nekog Androidasa, ne sumnjam da i oni uzivaju meni da podmetnu nogu na svakom koraku. Nadalje, My Precious je My Precious, i tu diskusije nema. Nista bolje nikad nije izaslo, a da li ce videcemo :D Ovo se ne odnosi na iPhone4, ovo se odnosi iskljucivo na MOJ primerak! Nijedan tudj iPhone mi se nikada nije svideo niti sam ga pozeleo u ruci, a od mog mi je mrsko da se rastajem i na sekundu.
Jel sada neko shvata koliko je ta veza jaka? :D
Ahhh, vive l'amour :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: iOS 6

Post od Chobby88 »

Druze ti imas ozbiljan psihicki problem,bez zezanja.To je ipak uredjaj koji nama sluzi a ne mi njemu,ali ti si izgleda otisao u kontra smeru.Koristi nesto drugo par meseci pa onda napisi utiske,ovako te niko ne uzima za ozbiljno u vezi bilo cega sem tema o apple-u.Interesuje me koliko godina imas?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 6

Post od miodrage »

Chobby88, mnogo :D
Ti si jos novajlija ovde, pa ne razumes neke stvari. Kreni da iscitavas moje postove, pa mozda i shvatis neke stvari sine :D Uglavnom, oni koji me znaju, ili me prate ovde dugo, me u principu razumeju. Jeste, volim Apple i iOS, i ne volim Android, ali je to moja stvar.
Zapamti jednu stvar, ja sam techno-geek, ne stidim se toga, pratim jako dobro sta se desava u svetu tehnike, ali najvise od svega volim kad se ljudi primaju na sve i svasta, jer onda mogu da ih potkacinjem do besvesti... Nisi prvi koji se upecao, a ni poslednji :D
Miskoni je to nazvao trollovanjem... evo da se otkrijem... Tro-lo-lo-lo-lo :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Steve is master!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iOS 6

Post od Baraba »

Koju navigaciju koristite na iOS6? Ima li narodni iGO? Može li da se sa 6 vrati na 5 (bez da imaju neki sistemski sačuvani fajlovi) ?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iOS 6

Post od miodrage »

Bataba, najbolja aplikacija je igo i to bez premca. Sto se vracanja tice, ukoliko postoje sacuvano shsh fileovi mozes da vrnes (za a4 uredjaje), inace jok
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iOS 6

Post od Baraba »

Video sam, što znači da je 4s sa ios 6 (bez shsh) i ip5 još uvek neupotrebljivi, mogu da se koriste samo free aplikacije :x

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iOS 6

Post od miodrage »

Nije tacno. Plati pa se klati. Najveci promet kompanija Apple ne sobija od pridaje uredjaja nego od iTunesa odnosno prodaje muzike i aplikacija. To sto smo mi sirotinja, to je drugi padez. Neko ce sada da kaze, kao i ja, cak i da imam te pare, ne dam! Pa to je zato sto nam je i svest i poimanje novca vrlo izmenjeno u odnosu na neke zapadnjacke standarde
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori