Jailbreakme.com

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa ako ti je odradio backup, trebalo bi i da je odradio transfer purchases, proveri u iTunes da li imas te aplikacije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

pa nema... kad otvorim tab 'apps' (drugi po redu) on je ceo 'bled' ne moze nista da se radi u njemu... ?? :wacko:

p.s. da lli je moguce da skinem 4.0 na drugom kompu i da instaliram na mom, posto mislim da imam problem sa DL... i ako je moguce, kako..?
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

odes na google, vidis gde ima skidanje apple-ovih firmware-a, skines, prebacis na komp, i onda uradis shift+restore.
I moras da imas poslednji iTunes :shock: :shock:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ubacim bilo gde na komp??? Jer mora pod odredjenim nazivom...? Imam poslednji ajTjuns... A sta da radim sa aplikacijama? (da ne pisem ponovo...) i da, sto moram da drzim shift dok kliknem restore? Ne moze samo restore?
Uf, koliko pitanja, nadam se ca cu dobiti odg. na sve...
Samo nek se rolaju....sarme.

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Post od markomarko »

Pero Detlicu,

Firmware skidas sa neta, i snimis ga negde. Kada uradis shift-restore, umesto samo restore pitace te gde da nadje firmware fajl, pa ga onda otvoris tamo gde si ga preuzeo.

Sve ovo ti nece raditi ako imas ipod touch poslednje (valjda trece?) generacije, posto ti onda trebaju i SHSH blobs. Naravno, nikako ne instaliras poslednji verziju 4.0.2, nego 4 ili 4.0.1, posto sa poslednjom ne radi jailbreak (zakrpili su rupu, i to je jedina razlika). Ako nemas poslednju verziju ipod touch-a, onda mozes da koristis i redsnow da odradis update i jailbreak (chak, mozda i moras).

Sto se backupa stvari sa ajpoda tice, pogledaj ovaj programcic, moguce da ce ti odraditi posao:
http://code.google.com/p/iphonebrowser/

Ali meni je backup iz itunesa odlicno izbekapovao bukvalno sve sa telefona, cak mi je i prebacio stare SMS-ove i fotke sa starog ajfona na novi! Naravno, to se odnosi samo na aplikacije preuzeta iz appstore-a!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

markomarko, hvala ti puno na objasnjenju... evo sad skidam 4.0 velicina fajla je 315mb jel to ok? i da, koja je razlika izmedju 4.0 i 4.0.1?
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

u 4.0.1 su duze crtice za mrezu, pa izgleda kao da telefon ipak ima mrezu (iPhone4), drugih razlika nema. Inache i 4.0.2 moze da se JB sa RedSn0w koliko sam ja informisan, samo se uperi na 4.0 i JB radi. Ne radi sam jailbreakMe.com i zakrpljeni su oni PDF propusti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

evo, turio sam mu 4.0 i radi perfektno! mnooogo brze nego ranije, i sve nekako izgleda lepse... nego, bilo je price da moze da se omoguci multitasking nekako, pa bi bilo lepo da neko ko zna da napise kako....
Samo nek se rolaju....sarme.

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Post od markomarko »

@pera detlic vrlo lako, izguglaj (((:
treba samo jedan fajl da izeditujes.... Tj. treba da stavis da je multitasking on.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Uradio sam mu sve, sada je fully 4.0 , i prezadovoljan sam, stvarno je mnogo brzi... A multitasking i wallpaper na homescreen-u sam aktivirao preko redsn0w neka verzija 9.x.x. Beta, ne znam tacno...
Samo nek se rolaju....sarme.

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

ljudi citam sve ovo ali nikako ne mogu da jailbreakujem moj iPhone4...uzeo sam ga pre par dana i probao sam pre nego sto sam ovde prelistao preko jailbreakme ali nece da radi :lol: Imam sim free i OS4.01...molim vas neka mi neko pomogne,stvarno sam se trudio ali kad krenem da instaliram field runners (najbolja igrica) i uvek mi izbaci error i nista .. :cry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

serbian-boss, cekaj, jesi li jailbreakovao telefon sa jailbreakme.com ili nisi? Ajde da to prvo rascistimo!
Ako jesi, pretpostavljam da hoces da instaliras crackovanu igru, onda ti treba appsync 4.x. Ako nisi jailbreakovao telefon, vrati se na pocetak i uradi prvo to
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

miodrage, jailbreakovao sam ga i ubacio sve,hvala ti puno mnogo si mi pomogao :D Ti si moj idol,presrecan sa

rodoljub1983
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 17:57

Post od rodoljub1983 »

Moze li neko da mi pomogne? Dobio sam nov iPhone 4 i fabricki u sebi ima sistem 4.0.2. Postoji li nacin da se uradi jailbraek? POMOZITE

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

rodoljub1983, za sada još nema načina da se odradi jailbreak a ne možeš da odradiš ni spuštanje na 4.0.1. Ostaje ti da se malo strpiš...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

A jel se zna kada izlazi JB za 4.1? Ja sam se zeznuo... Golemo... Krenuo da mu stavljam 4.0.1, i nisam ni znao da je izasao 4.1.0.... I nisam lepo procitao koja je tacno verzija (koji sam kreten) i sad ostadoh bez Canabolt-a, hocu reci, bez JB... :cry:
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pera Detlic, za sada se nista ne zna, ali se JB za 4. Ali ocekuje se uskoro. Kako je napisano na Twitteru, Snowbreeze 2.0 ce JB0ovati 3.x/4.0.x/4.1 Zivi bili pa videli. Drugi alat koji se spominje je Greenpois0n.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sub, 18. Okt 2008. 21:16

Post od sen »

Pozdrav svima. Nabavijo sam iphone napokon model 3gs/ v4.0.2/mc133b/mfw.05.13.04. zamolicu vas za pomoc...moze li da se odradi jailbreak na njemu ? iphone nije simlock. takodje da pitam moze li se ubaciti navigacija u njega bez jailbreak-a u koliko moze odakle i kako da pocnem? .....hvala unapred

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

sen, cestitke za nabavku, 4.0.2 ne moze da se JB, s obzirom da ti je MC aparat, moras da vidis koji ti je boot loader (ako je novi zaboravi na JB). Ako je stari, onda imas mogucnost da ubacis custom 4.1 koji je vec JB-ovan (ili da ga sam napravis na kompu uz pomoc Sn0wbreeze 2.0.2). Naravno da navigacija moze da se ubaci bez JB, recimo iGO, cijena je prava sitnica, cca 120€ :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sub, 18. Okt 2008. 21:16

Post od sen »

Hvala druze. sad mi jasno zasto mi se javlja greska 0xE8008001 Error kada pokusavam da ubacim navigon u iphone 3gs upravo zbog toga sto mi iphone nije JB... nista sacekacu bolja vremena .....

Odgovori