Spirit Jailbreak

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Spirit Jailbreak

Post od MilančeBGD »

Konacno je izbacen i Spirit JB, Spirit radi na 3.1.2 i 3.1.3 FW za sve iPhone i iPod touch uredjaje, kao i na iPad 3.2.

I sto je najvaznije JB je untethered 8)

Download: http://spiritjb.com/


*napomena: Spirit nece otkljucati vas telefon, Spirit je namenjen iskljucivo JB.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

Post od Mis iz roletne »

upravo sam jailbreakovao svoj iPad i mogu reci da je sasvim ok odradjeno....ima par bagova ali to ce u sledecim apdejtovima biti uklonjeno (nadam se).
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Jel kad jailbrake-ujem ovako svoj iPod, jel automatski dobijam Cydia-u..?
I da, sta kada download-ujem ovo odozgo, sta dalje radim...?
Samo nek se rolaju....sarme.

Deni Litrić
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 22:03
Lokacija: Konjic, BIH

Post od Deni Litrić »

Izvinite na mozda glupom pitanju :oops: , ali sta se dobiva jailbrakovanjem ipod-a, iphone-a ili ipad-a??? :wink:
Samsung Monte, Nokia N86 8MP, SE K800.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Skidanje placenih app besplatno, menjanje tema, postavljanja pozadine... I raznog drugog modifikovanja... Nesto slicno hakovanju symbiana, ili rootovanje androida...
Samo nek se rolaju....sarme.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Znaci ovaj link koji si zakacio je warez ? :wink: Bolje da Apple ne sazna za ovo oduzece ti iPhone/iPad il ista vec imas njihovo :D
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

dimi89, haha, dobra fora... Pa 90% korisnika i-pad/phone/pod - a ima dzejlbrejkovan aparat, jer jednostavnotime dobijaju 70% vise mogucnosti, a i nemaju svi toliko para da placaju program za telefon po 6-7 dolara...
Bilo je prica da ce Epl da zablokira sve dzejlbrejkovane i otkljucavane(=ajfon) aparate, ali ja mislim da je to cista nebuloza... Po mom misljenju je sam Epl izbacio dzejlbrejk jer samim tm ima vise kupaca...(kao da ih ovako ima malo...hehe). Pozdrav.
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pera Detlic, greshish, ovaj, greshish silno sine. 90% vlasnika iUredjaja u nashoj zemlji ima uradjen JB, dok je u svetu taj procenat znatno manji, negde oko 30%. U svetu je kradja intelektualne svojine kradja kao i svaka druga, i tamo se na copyright polaze jako mnogo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

miodrage, kršenje kopirajta ipak nije baš isto kao prava krađa. To što se kopirajt prekrši ne znači da vlasnik više ne posjeduje datu intelektualnu svojinu, već da je oštećen za dio profita. Time sam proizvod nije ukraden, jer je definicija krađe eksproprisanje vlasnika, odnosno poenta je da on više nema vlasništvo nad datom svojinom. Vidjeti npr: http://en.wikipedia.org/wiki/Copyright_infringement. Da je nelegalno nema spora, ali je poistovjećivanje sa krađom stavljanje jačeg moralnog predznaka da bi se bolje uticalo da ljudi prestanu da krše kopirajt.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

e ljudi.. sad sam dzejlbrejkovao ajpod tac, sa ovim spiritom... i automatski je postao usporen...i bagovit... jel se vama to desilo??
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vincent, slazem se sa svime sto si naveo. Ali kako drugacije uticati na svijest kod ljudi?
Pera Detlic, to se deshava, ali navici ces se vremenom :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

jel moguce da ponistim Jailbrake? posto mi je ovako mnoooogo usporen... kad koristim safari ili bilo koji drugi program ili igru, znaci bilo sta i kliknem 'home button' prodje neki put i po 6-7 sekundi dok odreaguje... :wacko: :uhuh: a pre Jailbrake-a odreaguje u trenutku pritiska...
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Moguce, uradis Shift+Restore u iTunes na sistem an kome si bio. Prethodno taj file, sa firmware-om skini sa neta. Samo da znas, time se sve brishe iz telefona, pa ga prethodno bekapuj
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

jel moze malo detaljnije uputstvo, post mi ovo nije bas najjasnije...? :oops: :? :unsure: inace, po pitanju programiranja, i stvari kao sto je ovo sa total noob... :smutny:
Samo nek se rolaju....sarme.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pera Detlic, samo da ti skrenem pažnju, već smo opominjali ljude koji su postavljali pitanja o spravicama koje nisu mobilni telefoni jer je ovo ipak sajt samo o telefonima, bar za sada. Doduše, iPod Touch-u fali samo GSM deo i mikrofon da bude i telefon. Pošto se ovde priča o jailbreak-u, neka bude, ali zasebnih tema posvećenih ne-telefonima neće biti (opet - bar za sada).

Koja ti je verzija iOS-a u Touch-u?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

3.1.2 mi je verzija, i zahvaljujem sto se tolerise ipod jer mi je od velikog znacaja ovaj forum, a i stvarno malo mu fali da je telefon...
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Odnosno, sada i Ipod Touch moze da bude telefon:
Ko bi drugi nego Kinezi, izbacili su Apple Peel P520, futrolu koja ima mesto za SIM karticu i sa kojom vas Ipod Touch postaje i GSM telefon. Sjajno, zar ne?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori