Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od dachakragujevac80 »

Koji? 😁
Sva tri su trenutno kod operatera približno istih cena. I najviše me interesuje kompaktibilnost sa Iphone-om,tj sa IOS-om.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od m@c|-|oR »

GT2 i HMW2 su hardverski i softverski skoro pa isti uređaj. Razlikuju se spolja.
Koliko sam razumeo nemaju problema sa povezivanjem sa iPhone, samo se beše gubi mogućnost razgovora, ili tako nekako.

Za Samsung mora da se javi neko ko ga koristi.

Međutim, jedna bitna prednost Huawei satova je autonomija baterije, koja u mom slučaju ide oko 10 dana između dva punjenja (svaki dan mi radi GPS bar sat vremena dok vozim biciklu, sve notifikacije mi dolaze na sat, ponekad se i javim na poziv....). Kažu da kod Samsunga je merka dan.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od znemanja »

Ako koristiš iPhone kupi Apple watch. Uzmi bilo koji od ovih iz naslova teme, prodaj i dodaj lovu i kupi Apple watch.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od dachakragujevac80 »

To sam i ja cuo,i svakako je prednost sto se tice baterije na strani Havajca. Citao sam negde da Huaveji nema mogucnost instaliranja nekih dodatnih aplikacija,dok Samsung to ima? Iskreno ne znam koje su to “dodatne” aplikacije,jer sve sto bi ja koristio vec je preinatalirano (notifikacije,vremenska prognoza,alarmi...cak mi ni fitnes nije ni bitan).

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od dachakragujevac80 »

znemanja napisao:
Pet, 05. Jun 2020. 14:47
Ako koristiš iPhone kupi Apple watch. Uzmi bilo koji od ovih iz naslova teme, prodaj i dodaj lovu i kupi Apple watch.
Sve to stoji,ali “bas bi morao da dodam” kada prodam ovaj da bi kupio iole neku dobru seriju 4,a o 5 i da ne pricam! 😉

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od TosaNS »

Ako bih moga da glasam koji od ponuđenih ja bih se opredelio za GT2 iz prostog razloga što imam GT verziju sa kojom sam prezadovoljan bateija i njena dugotrajnost su fenomenalni, ali i druge mogućnosti koje ima nisu za zanemariti. I ja bih rekao da uzmeš onaj koji ti se više svidi, a u tom rangu gt2 izgleda vrhunski.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od miodrage »

Android sat povezivati sa iPhonom pored Apple Watch? Pa to je cista jeres. Pok. Steve Jobs se prevrce u grobu.
Dacho nemoj da me zezas pobogu...
Koje su cene ovih satova? Series 4 polovna u mint stanju na KP 200-250€. Nova ide 100€ vise. Series 5 nova je 400€ (treba malo i loviti po oglasima).
Sve cene su najnize koje sam licno video za GPS varijante, LTE nisam gledao jer donedavno to kod nas nije radilo. Sada i ja razmisljam mozda da uvalim svoj Series 5 GPS dodam 50-80€ i uzmem LTE.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od dachakragujevac80 »

Sve je to u redu da moze na rate,ali ja kesa nemam! Ovako na 24 rate uz box 1250 dinara mesecno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od miodrage »

Ok. Pogledao sam cene po oglasima, i ovi satovi se krecu tu oko 200€ +/- 20-30€. Ako bi odmah prodao, mozes da pazaris sebi nov Apple Watch Series 3, ili odlican polovan Series 4. Ja sam svojevremno ujurio na oglasima jedan Series 3 nov 160€, ali ja nisam mogao da se odmah nadjem sa likom, a on ga je sutra prodao jer sam ja bio neodlucan.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od TosaNS »

Gde piše da je jeres na iPhon povezivati Android sat,a na Apple Watch?? Ako imaš para da pljuneš za Apple Watch onda no problem pod uslovom da ti se sviđa njegov dizajn, ali ako ništa od toga onda je sasvim uredu razmišljati i o nekoj drugoj soluciji. Ja kažem uzmi onaj koji ti se najviše sviđa jer neće ga niko drugi nositi/koristiti do tebe.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od m@c|-|oR »

GT/GT2 nije android sat. Samo Wear OS su bazirani na Androidu, čak ni Samsung satovi nisu Android.
Imenjače, ingormiši se pre nego što kreneš da klevećeš.
I, GT2 je odličan sat u svakom smislu.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od miodrage »

Samo ce Apple Watch uz iPhone da pokaze pun potencijal i jednog i drugog. Ostali nece. Isto kao sto Apple Watch nece raditi ni sa jednim Androidom nista.
Wear OS je isto Android... Ima tu odlicnih satova, svi pobrojani su meni vrlo lepi, imaju brojne funkcije koje se i ocekuju od uredjaja tog cenovnog ranga. ja samo kazem da uz iPhone ide samo Apple Watch i nista drugo... Ne kazem da ne moze, ali to nije to.
Apple ima vrlo zatvoren ekosistem i to je njihov politika, svi to vrlo dobro znamo
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od dachakragujevac80 »

U pravu je @miodrage,nece isto raditi Galaxy watch sa Samsungom i Iphoneom,i obrnuto Apple watch,ali iskreno meni to ne smeta. Ono sto ce biti u funkciji mi je sasvim dovoljno. Inace narucen je Active 2 u sivoj boji,posto je crna naprasno nestala iz ponude. Ali i ovaj je lep,a i kaisevi su promenljiva roba! 😁

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od miodrage »

U zdravlju i sreci ga pocepao, ali moj savet ti je da ga odmah prodajes i uzimas Apple Watch, jer ta povezanost u istom ekosistemu je besprekorna!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od dachakragujevac80 »

I dok se gospoda u mts-u dogovore da li imaju na stanju sat ili nemaju,lepo odoh malopre u Vip poslovnicu...Dobar dan...dobar dan...imate li Active 2 44mm u crnoj boji...Imamo...uzmem...hvala dovidjenja...😁

cekicm83

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od cekicm83 »

U zdravlju i sreci te sluzio.Odlican izbor, vrlo lep i kvalitetan sat.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od dachakragujevac80 »

Hvala puno...Nadam se da hoce. Na prvu ruku stvarno deluje lepo i elegantno.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od Ninolina »

Verujem da ces biti zadovoljan. Ja imam Active 2 Sivi Aluminium 44mm, od januara, i mogu samo da ga hvalim. Baterija traje, kako kad, u zavisnosti od podesavanja i broja notifikacija, od 1 do 3 dana. Garantovano izgura dan, sto je smešno u poredjenju sa Huawei, ali ga ja ne bih menjala. 😊
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Galaxy Watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2

Post od dachakragujevac80 »

Ja iskreno ne koristim ove silne health aplikacije,tako da se nadam nekih 2,3 dana. Stajao nocu na polici ili na punjacu, i nema neke razlike. 😁 Deluje mu mnogo elegantnije nego Huawei i to je bilo presudno u kupovini. Jest da nema nekih funkcija u konekciji sa Iphone-om kao sa Samsung telefonima npr,ali i ovo sto pruza je i vise nego dovoljno! 😊

Odgovori