Covid-19

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Zaključana tema
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od sugarcoated_ass »

I za ovo će uskoro vakcina, pa će opet naši da se zalete sa kupovinom... Čisto da im propadnu k'o za onaj prošli virus. [emoji1787]

U međuvremenu:Slika

[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od ciklon »

Ракија, пиво, проја, кис'о купус, чварци, сланиница... Нема теор'је да нас нешто уништи, бре!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Green »

Naravno da je sve smesno oko "korone". Stopostotna prevara, nema sumLJe. Ali narod ko narod, cvika od svega i svacega, dovoljno je da ti na vestima sloze dobru dramu i uspeh je zagarantovan. Dve stvari se obican covek najvise plasi, rata i bolestine. Dok je rat zaista stvaran, ove tzv. "epidemije" su notorne budalastine i paravan za nesto sasvim drugo. Smatrajte to "teorijom zavere", boli me cosak, nemam nameru nikog da ubedjujem, pogotovo ovde na forumu. Svako do zakljucka dodje na neki svoj nacin.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od m@c|-|oR »

To bi mogao da pokušaš da kažeš porodicama onih 600+ umrlih u Italiji.
Bez da ovde pominješ broj stradalih u saobraćaju, ili od infarkta ili samoubistava. Jer nije uporedivo. To nisu zaraze.
Ti ljudi su umrli za mesec dana! Smrtnost od 6% zaraženih sigurno nije za šalu. Kao ni brzina širenja.
To Miodrag dobro zna i zato sam komentarisao.
To kako o odakle je virus došao je potpuno druga tema, ali opasnost je očigledna.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Green »

A kako znamo koliko je ljudi umrlo? Ako to kazu na televiziji, ma sigurno je istina. :roll:
Televiziji vise ni prognozu vremena ne verujem,a vama ako vise odgovara da je sav taj cirkus stvaran, onda ok.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od znemanja »

@Green, poštujem tvoj stav, ali tebi je sve teorije zavere. Ljudi umiru od Covid-19 virusa tako da predostrožnosti nikako nisu neka izmišljotina ili šta već. Svaka drzava koja je odgovorna bi morala da preduzme mere predostrožnosti, a svaki pojedinac bi mora da misli na sebe i preduzme mere prevencije. Slažem se da ljudi vrlo često, pa i u ovom slučaju paniče previše, ali smatram da ovo nikako nije šala, već treba ovome ozbiljno pristupiti.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od bestboy »

Кажу људи да је најбољи лек за корону да се угаси телевизор. :D
Крију старосну доб умрлих као змија ноге, зато и иде она забрана о објаљивању података о оболелим. Шатро приватности ради, еј приватност у 2020.години. :)
Од како је изашла у јавност књига из 1971. године где се помиње исти вирус, све им је пало у воду. Него кад смо код воде, ЋЕ ПОГИНЕ НАРОД У ВОДУ!!1 :lol:
Слобода или смрт

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od m@c|-|oR »

@Green centrala firme mi je u Lombardiji. Tamo ima mrtvih za koje znam. Nisam se informisao preko TV-a već lično. U Venetu mi pola familije i društva iz mladosti. I tamo znam za stvarne slučajeve smrti.

@Martin Mystere tačno je da je starija populacija najbrojnija među žrtvama. Ali, moja mama ima 80 godina i recimo, ne bih da je izgubim. Jel' to u redu?

Činjenica je da se upravo zbog interneta gomilaju dezinformacije i širi ponekad i nepotrebno panika.

Ponavljam - brzina širenja i stopa smrtnosti su dovoljni razlozi za makar prevenciju i ozbiljno shvatanje ove situacije.

Jeste da će već u aprilu sa višim temperaturama stvar da splasne, ali onima koji do tada "ne preteknu" to neće biti mnogo utešno.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od mare-ss »

А како се утврђује да је неко заражен овим вирусом (обичном прехладом)? Узима се узорак крви и шаље на анализу? Како се утврђује да је неко умро баш од вируса? Ради се обдукција и утврђује узрок смрти? Њима је циљ повалчење готовине из употребе можда већ и у априлу код неких банака. Наравно и вакцинација где ће наплашено стадо само да чека у реду за шприцање. Имате књигу очи таме из 81 године где се вирус звани вухан-400 2020 године шири по целом свету и нико нема решење за њега. Ево можете и сами да се уверите https://epdf.pub/queue/dean-r-koontz-th ... kness.html Ево вам и број патента корона вируса из 2015 године us10130701b2 који је вероватно само мало модификовани вирус грипа тек толико да би могли да га назову новим вирусом. Више се ништа и не крије јер нема потребе, ћурке су вазда биле у већини. Тако су вас јебали у мозак свињским грипом па птичијим грипом па кугом или колером заборавио сам па зика вирусом (који је иначе патентиран од стране рокфелера) па сад овим и све исто, нико да укапира очему се ради

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Green »

Nemanja, teorije zavere ne postoje, vec samo zavere.

Da, ljudi masovno umiru, a savetuju mere predostroznosti kao i kod sezonskog gripa. U jednoj medicinskoj knjizi iz 1971, jasno stoji da je koronavirus u stvari redovna prehlada. Ima slika na netu. Manite me bre korone, panike i stotine mrtvih...

Onaj prosli cirkus od svinjeceg gripa, toliko su se nameracili da proguraju laz, da je kasnije svako sa simptomima obicnog gripa automatski tretiran kao zarazen svinjskim gripom. Hteli su sto pre da krene vakcinacija. Ovde ne treba zaboraviti slucaj poljske ministarke zdravlja, koja je odbila kupovinu doza. Proglasena je "teoreticarkom" zavere, lujkom i sta sve ne. Da bi nakon izvesnog vremena visoki zvanicnici vlade, ukljucujuci i ministarku, poginuli u avio nesreci. Nova vlada je, naravno, kupila doze.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od m@c|-|oR »

Ljudi valjda prvo imaju neke simptome, pa se jave u bolnicu pa im tamo valjda naprave analize i utvrde prisustvo Covid-a 19 (pravo naziv a ne Corona).
E sad, ako neko nakon svega toga premine - od čega je umro? Od žutice?

Sad ti meni prvo objasni ovo - virus postoji ili ne? Postoji opasnost ili ne? Ko ga je kreirao, kako, zašto ovde ne raspravljam, pitam da li ga ima ili ne.

U još mi objasni kakva je to zavera u koju je uključen skoro ceo svet? Koje su razmere te zavere? Kako je održana i pored svih mreža, interneta, Twitter-a i drugih čuda?

Zemlja je ravna, čovek nije bio na Mesecu i slično. Budimo ozbiljni. Rokfeleri napravili virus. Aha.

Jeste da će farmako industrija da se ovajdi, jeste da će ovi što prodaju maske i alkohol da zarade, ali da su oni sve pokrenuli... Oprostićeš mi što koristim prosto zaključivanje....

Ne treba ni paničiti, ali ne treba ni zanemarivati jednu ovakvu opasnost. Jeste u pitanju soj gripa i nestaće sa toplijim vremenom. Do tada će umreti koliko ljudi?

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od m@c|-|oR »

'71 ili ' 81 dogovorite se ti i Mare
;)
Edit: ovo iznad sam odgovorio maretu, ali je green uleteo svojim komentarom pa ispada kao da sam odgovorio njemu.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Green »

Medicinska knjiga je iz 1971., a roman The Eyes of Darkness iz 1981. Nije nikakav "dogovor" u pitanju. Ceo svet gura istu stvar, jer ceo svet uvek igra istu igru. Tako je bilo odvajkada. Pojavi se ovako neka budalastina, odjednom sve zemlje solidarne, nema tenzija, pretnji ratom, odjednom tolika briga za zdravlje ljudi. Odlicno doslo Kini da prekine demonstracije u Hong Kongu. Da nije smesno, bilo bi zalosno. Pa jos onda kada cujete psihopate poput bila gejtsa (ime namerno malim slovom) koji kao "predvidja" par godina unazad 33 miliona mrtvih i koji ide po svetu i "edukuje" ovce o prenaseljenoj planeti i tome kako medicina ima uspesna ispitivanja da se vakcinacijom izvrsi depopulacija stanovnidtva. I raja naravno aplaudira, sta ce jadna kad ne vidi 30cm od nosa. Lik ladno porucuje svetu da pripremaju genocid i nikom nista.
Ali dobro, Green je lud pa u svakakve gluposti veruje.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od brankisha »

https://youtu.be/E3URhJx0NSw

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od m@c|-|oR »

Green napisao: ...koji kao "predvidja" par godina unazad 33 miliona mrtvih i koji ide po svetu i "edukuje" ovce o prenaseljenoj planeti i tome kako medicina ima uspesna ispitivanja da se vakcinacijom izvrsi depopulacija stanovnidtva..
Dan Brown - "Inferno"
:)
Druže, ma opusti se bre - dođi malo u zavičaj, da okrenemo neko pragnje, da spičimo domaću jedno litru dve pa da idemo u Palmanovu u šoping.
Nek' ide život.
A ovi što kuju zavere nek' se pojedu od muke.
8)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

cekicm83

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od cekicm83 »

Da nemam rođaku koja radi na infektivnoj klinici, doduse kao medicinska sestra, pa da poverujem da nema zarazenih, teskih slucaja, mrtvih i da je sve zavera.Ogradjujem se ovo za mrtvih i teskih slucaja jer u Srbiji nije jos alarmantno vec zena tvrdi da ima zarazenih i da ce ih biti jos.A i da nemam komsiju koji radi kao doktor u Sloveniji, opste prakse, pa da kazem lud sam sto verujem.Samo mi nije jasno, laik sam nisam doktor, zasto zabrana utakmica, javnih okupljanja u zatvorenom, manifestacija, itd. a vrtici i predskolske ustanove rade jos uvek?!Kazem laik sam mozda gresim ali po mom treba raspustiti decu po mom misljenju.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od mare-ss »

Па пропаганда на светском нивоу али испирање мозга од малих ногу мора да се настави, зато раде вртићи :D Иначе број умрлих од грипа је годишње око 650000 по њиховим подацима и шта с тим? Ништа

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Sale_M »

E ljudi, stigla korona! [emoji28]
Malo pre ja u prodavnicu ulazim, a covek ispred mene pita : gde ti je Corona? [emoji28]
Prodavac, neki mlad decko se presamitio, a ovaj covek kaze : Makarone mislim. [emoji16][emoji16]

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od m@c|-|oR »

mare-ss napisao:Иначе број умрлих од грипа је годишње око 650000 по њиховим подацима и шта с тим?
Uptavo ti podaci su nešto što treba da se izbegava.
Pazi.
Godišnje.
U celom svetu.

Ovo čudo traje manje od dva meseca, u ograničenom broju država, pa su brojevi već visoki.

Treba da razmišljaš o stopi smrtnosti, o brzini i načinu prenošenja, da bi tih 650.000 bili uporedivi sa nečim.

Ovako je to samo jedan broj koji sam za sebe govori, ali ne i u kontekstu poređenja sa bilo čim.

Prekidam dalju diskusiju na ovu temu - we agree to disagree, pa ako će neko da pije koronu sa mnom u Smederevu, dobrodošli ste.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od mare-ss »

Стопа смртности је иста као и код обичног грипа јер то и јесте обичан грип.
Нека каже миодраге како се утврђује да ли је неко заражен од било чега, да ли се анализира узорак крви на присуство неког вируса или се ослушкује ко ће да се закашље? Или ко има повишену температуру одма држ не дај има корону и проглашавају га зараженим и држе у карантину? Да ли се после смрти ради обдукција или шта год да би се утврдио узрок? Ко може да зна шта се са њима дешавало, можда су и убијени, отровани шта год... Иначе пијем само лашко и то повремено :)

Zaključana tema