Covid-19

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Zaključana tema
mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »

Kad spomenuste pokaznu vezbu bice da je opet ista stvar u pitanju https://www.youtube.com/watch?v=3Qscuw_ ... e=youtu.be

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Covid-19

Post od miodrage »

To za svinjski grip ne znam...

Sto se setnje tice... policijski cas krsio nisam osim da odem na svoj posao (za sta uredno imam sve dozvole)
Sa porodicom sam napisao, odem u Kelebijsku sumu. Molim, ko god moze ode gde NEMA NIKOGA!!! Ko pre njemu dve, ako je neko dosao pre tebe, ti se skloni. Kraj price.
Sta je problem sesti u auto, otici do Avale, Fruske gore i sl.
A ne, svi cemo na Adu, svi cemo na Strand i onda od cele izolacije nema ni I.
Pa jel to toliko nejasno ? Ja sam i do sada bio protiv toga da su najstariji zatvoreni sve vreme, ali jesam za to da ne mogu da izlaze kad i drugi. I ne treba vise da bude rukovanja, ljubljenja i sl. Zna se zbog cega.

A ovima sto i dalje ni u sta ne veruju, toplo zelim da zakace tezak oblik bolesti, da ne umru, ali da se dobro napate i opamete. A posle toga, kad prezdrave, da obuku zastitno odelo, i vide kako je u njemu provesti 6h. Juce sam samo gledao kolegu dok se oblacio, to oblacenje nikako da se zavrsi. 6 slojeva aman... Od toga 3 potpuno plasticna, najlonska... Pa jedna maska, druga maska, vizir koji ti se nakon 2h pocinje da urezuje u kozu, a znas da ima jos 4h do kraja. I nema ni WC, ni telefon, ni hrana ni voda, nista ne postoji tokom tih 6h.
E to vam zelim, jednom samo, pa da vidite da virus ne postoji, i da je sve ovo svetska zavera protiv bas vas nevernih Toma.
I s***m vam se svima u razlicito misljenje! Ionako priznajem samo sud svoje partije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Covid-19

Post od ~Arkan~ »

Miodraže, uz dužno poštovanje, jako si kontradiktoran.
Ali to nije ništa novo i verujem da nisam prva, a ni poslednja osoba koja ti to kaže.
Ako već preporučuješ ljudima da sede kući, sedi i ti ili bar ne prosipaj ovde to kako ti s svojom porodicom ideš tu i tu.
Ako ti možeš to, zašto ja ne bih mogao sam da provozam bajs u nekoj pripizdini kad god, podne, popodne, uveče. Sam, bez da ikoga ugrožavam?
Ima mnogo nelogičnosti kod nas i u samom načinu kako se sproveo policijski čas.
Ne možeš da držiš ljude vikendom kući i da ne očekuješ ogromne gužve početkom i krajem nedelje u prodavnicama, a kao šlag na tortu imamo to što one i onako rade skraćeno.
Guraš narod u gužvu koju si sam stvorio pa ga posle kriviš.
Takva je priča bila kad su uveli policijski čas od 8 pa su izjavili kako im je jako krivo što se ne poštuje policijski čas i što u Beogradu ima ljudi. Alo, uznemirili ste nas, šta ste očekivali, da će grad od 2 miliona odjednom biti prazan i da ljudi neće trčati da se obezbede namirnicama?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »

Au doktore pa ti si puko nacisto :lol: To ti je pos'o i treba da gledas takve stvari. Ako ti se ne svidjaju trebao si da budes turisticki vodic pa da gledas lepote. Sto se mene tice ja ne mogu da se zarazim nevidljivim neprijateljem jer ne gledam tv :D

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

Umesto odgovora teoretičarima i naglabanja sa zaluđenicima, ovako je to u stvarnom životu:
Dolazi osoba(sličan nekima sa foruma po stavovima) sa pozitivnim testom na virus u prijemno, druga smena.
Opire se, preti, psuje sve redom(od vrha države do medicinara). Viče da je virus prevara, zavera, da mu nije ništa, da ga pustimo kući, da nemamo prava da ga zadržimo, da će pobeći, svašta nešto. Celu smenu pratimo da ne pokuša nešto suludo, da ne iskoči kroz prozor, napolju vojnici, pratimo svaki korak, divlja, sve mu smeta.
Sutradan, dolazim u treću, on, začudo miran kao bubica. Čudno mi, pitam ga, kaže, UMRLA mu sestra od covid virusa, čak je zarazio i svoje dete. Oni bukači oko njega u susednim boksovima, u medjuvremenu se spriljateljili, sad su cimeri, videli da se umire od virusa, da je stvarno opasno, da nije prevara, izmišljotina, ćute, mirni, disciplinovani. Niko ništa ne komentariše. Treća smena mirna, ni jedan problem, poneka povišena temperatura, ništa strašno(ako izuzmemo situaciju, zaštitu).
Kod kuće, (gde je dotični hteo da se vrati) još četiri člana porodice, negativni na testu.
Možemo misliti šta bi bilo da ga nismo izolovali?
Ima mnogo slučajeva, ali indetitet osoba je tajna, možda neko ovo čita pa da se ne bi prepoznao, neću pisati o drugim slučajevima (a znam da mnogi više veruju Yu tubu).
Čudno je da on, ni jedan simptom nema, svako merenje temperature, kiseonika u krvi, normalno, ni jednom se nije nakašljao. Da se proveri da nije ozdravio u medjuvremenu, da ide na sahranu, uradi mu se brzi test ponovo i nažalost, opet pozitivan. U medjuvremenu i još neki pacijent dobije strašnu vest, pročuje se i svi se disciplinuju.
U manjim gradovima ljudi se znaju, brzo se pročuje, narod se opameti, disciplina je odlična(tako je trebalo biti od prvog dana a ni sad nije kasno). Svakim danom sve je više opreznih i disciplinovanih što ohrabruje.

Ovi drugi što ne vide ništa, ne osećaju ništa,sebični a imali su sreću da se ne nadju u pogrešno vreme na pogrešnom mestu, životare neki svoj život, postuju i lajkuju teorije zavere, o prevari, zaveri, te Bil Gejts, Soroš, je napravio virus, pa će sad da nas vakciniše i čipuje, pa 5G, da nato razmešta trupe da napadne ruse, te da se razmeste migranti, te kinezi da unište amere, te ameri da unište kineze, te ovo te ono... Svakve se gluposti i laži pojave čim uđeš u fejs.Opametiće se i oni

Kad smo kod mera vlade, u svemu se kasnilo za sedam dana. Razlog? Ili što idu izbori, ili se verovalo da je narod normalan i da shvata situaciju u kojoj se svet nalazi. Kada se pozivalo na distanciranje i izbegavanje okupljanja, kafići, restorani, kladionice, puni. Kada su zatvorili lokale, sunce granulo, svi u parkove. Svi smo to videli,(ako smo iskreni da priznamo). Narod je tarao INAT, a išao protiv sebe i svog naroda. Ne volim ni ja političare ali neću da neko drugi ispašta što ja njima kontriram. Jedino i ispravno rešenje protiv grupa(stada) je policijski čas. Nije pravedno prema revnosnim ali korisno i za njih, jer je džaba što se oni čuvaju ako neko iz porodice radi drugačije.
Konačno kraj dežurstva pa mogu malo da predahnem dok čekam test na covid( da vidim da li sam dobio podstanara u plućima ili sam se odbranio.). Mislim da mu nisam dao nikakvu šansu i da je bespotrebno.Dugo čekan odmor.
LG G2 Black,16GB

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Covid-19

Post od Mladen7 »

Miodrag znači ovako, da sumiramo...

Ne želiš komentarisati prošlu pandemiju ,takođe ni vakcine koje su zabranjene u zemljama gde su ljudi tvoje struke radili istraživanja.

Pa care o kom poverenju ti pričaš? Kome da se veruje bezrezervno, kako. Poverenje se gradi .

Policijski čas kršiš, tj zloupotrebljavaš dozvolu koju imaš !
Nemaš dozvolu da bi se šetkao unaokolo već da odeš i vratiš se s posla.
Da li tvoja deca imaju dozvolu ,verovatno ne, tu dolazimo do zloupotrebe položaja i opet još kršenja zakona za koji se zalažeš ali ne da ga i sam poštuješ.

Kad smo prešli na želje i čestitke...
Biće odličan predlog.
Vakcinu ,ako je uopšte i bude, prvo dobijaju svi medicinski radnici - jer ste najugroženiji.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

miodrage napisao:To za svinjski grip ne znam...

Sto se setnje tice... policijski cas krsio nisam osim da odem na svoj posao (za sta uredno imam sve dozvole)
Sa porodicom sam napisao, odem u Kelebijsku sumu. Molim, ko god moze ode gde NEMA NIKOGA!!! Ko pre njemu dve, ako je neko dosao pre tebe, ti se skloni. Kraj price.
Sta je problem sesti u auto, otici do Avale, Fruske gore i sl.
A ne, svi cemo na Adu, svi cemo na Strand i onda od cele izolacije nema ni I.
Pa jel to toliko nejasno ? Ja sam i do sada bio protiv toga da su najstariji zatvoreni sve vreme, ali jesam za to da ne mogu da izlaze kad i drugi. I ne treba vise da bude rukovanja, ljubljenja i sl. Zna se zbog cega.

A ovima sto i dalje ni u sta ne veruju, toplo zelim da zakace tezak oblik bolesti, da ne umru, ali da se dobro napate i opamete. A posle toga, kad prezdrave, da obuku zastitno odelo, i vide kako je u njemu provesti 6h. Juce sam samo gledao kolegu dok se oblacio, to oblacenje nikako da se zavrsi. 6 slojeva aman... Od toga 3 potpuno plasticna, najlonska... Pa jedna maska, druga maska, vizir koji ti se nakon 2h pocinje da urezuje u kozu, a znas da ima jos 4h do kraja. I nema ni WC, ni telefon, ni hrana ni voda, nista ne postoji tokom tih 6h.
E to vam zelim, jednom samo, pa da vidite da virus ne postoji, i da je sve ovo svetska zavera protiv bas vas nevernih Toma.
I s***m vam se svima u razlicito misljenje! Ionako priznajem samo sud svoje partije.
Nebih da se žalim na posao, prošao sam i mnogo gore, teže i opasnije ali da pojasnim kako funkcioniše zaštita od virusa.
Oblačenje i svlačenje je proces (12 postupaka, između svakog pranje ruku i dezinfekcija). Dođeš na posao, ostaviš sve osim veša(sat, nakit, mobilni, sve). Obučeš sve novo, od glave do obuće, zaključaš prostoriju i ideš kroz tkz. Crvenu zonu. Tu se nalaze svi sa lakšim i nikakvim simptomima i svi imaju virus u sebi. Popričaš i prođeš u zelenu zonu(kolege,) primopredaja smene, preuzimaš a prethodna smena odlazi. Kao vođa smene, predložio sam da ne damo nikakvu šansu virusu a to je:nema skidanja ničega do povratka, do kraja smene. To znači, nema voda, kafa, hrana, wc, cigare, bukvalno ništa, kako smo došli tako izlazimo za 8 sati. Jednoglasno usvojeno i ispoštovano. Sve mnogo košta, sve se baca, pa je smanjen broj ekipa i umesto 6 radi se 8 ali u početku smo ostajali po 10 sati dok se nismo organizovali, naučili, pa sve odradimo za 9 sati. (rad primopredaja i spremanje, raspremanje). Nemojte da mislite, da sam kukavica i da se plašim(nisam se bojao nato zločinaca) sve mere sam preduzimao da zaštitim svoje najbliže. Troje rukavice, dve maske, vizir pored ostale opreme. Nisam jedino nosio naočare jer mislim da virus jedino može ući na nos i usta a tu je vizir. Ostali su nosili i naočare a neko je imao svoje pa zaštitne pa vizir. Kada se stavi vizir, ne može da padne lepo, odbiju ga naočare pa izgleda kao kljun. Posao nije težak ni zahtevan, osnovna praćenja stanja, prijem, smeštaj itd. Jako korisno iskustvo i velika škola. Ono što je teško je oprema. Ne po težini već treba to nositi, prvo se sav uznojiš, pa dobiješ brazde po licu, vreme teče sporo kao večnost, teško opisivo. Ja sam navikao na sve ali vidim da ima kolega koji ručaju, piju vodu, kafu pa me ne čudi što vidim medju pacijentima medicinske radnike. Neki ne žele da se odreknu ničega, ne shvataju kolika je opasnost u takvom kontaminiranom okruženju skinuti rukavice i masku. Pri svlačenju se sve baca u infektivni otpad, osim naočara i vizira koji idu na sterilizaciju. Na poslu ostavljam svu odeću koju sam odneo prvog dana i uzeo poslednjeg dana. To je ukratko opis posla(ako nekog zanima).
LG G2 Black,16GB

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »


goran_mias
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2015. 17:30

Re: Covid-19

Post od goran_mias »

miodrage napisao: Sa porodicom sam napisao, odem u Kelebijsku sumu. Molim, ko god moze ode gde NEMA NIKOGA!!! Ko pre njemu dve, ako je neko dosao pre tebe, ti se skloni. Kraj price.
Sta je problem sesti u auto, otici do Avale, Fruske gore i sl.
“Ko pre njemu dve” :) ovo prelazi u totalnu bud...stinu...

A o zelji sa tvoje strane da neko tesko oboli i pati, ovo tek nemam komentar, koliko god da te neko iznervira na forumu, ti si bre ipak lekar i ovako nesto napisati je potpuno neverovatno..

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

Azimuth, zbog cega onda tolerises miodragove uvrede na racun svih nas? On zato sto je "struka" ima pravo sve nas kolektivno nazivati stokom, zelja da zakacimo tesko oboljenje i srati po razlicitim misljenjima, jer samo svoj sud priznaje? Upravo on je medju prvima tvrdio kako sumnja u sve ovo. E pa serem se i ja sad na njegovu promenu misljenja, a jos vise i na tu njegovu lekarsku zakletvu.

Pored toga, dozvoljeno mu je da pise jos ponesto, a kad mu neko odgovori, onda se budite. Treba li da citiram sta je jos pisao, da bi ste se i vi moderatori dozvali pameti koju svinjariju od foruma vec godinama pravi? Pogotovo u ovoj temi? Imam pravo da napisem da je virus potekao i iz dupeta africkog slona, a kome se ne svidja neka ne cita.

Kucno i obrazovno vaspitanje mi ne dozvoljava da prema nekome razlicitog misljenja budem kao on, ali sam i dalje pri stavu da je doticni obicna nula od coveka, forumasa, gradjanina i Srbina.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Covid-19

Post od гари »

mare-ss napisao:Једноставније је да само уклониш ове који вређају
Ti si mene do sad jednom - dvaput uvredio rekavši mi da sam glasač vladajuće stranke. [emoji16]

Ali, u hrišćanskom duhu, ja sam ti oprostio. [emoji16]

Ono za šumu se slažem, malo je bezobrazno reći da su neki stoka jer idu po keju, a ti ideš u šumu... Neko se izduva u šumi, i onda kaže drugima da su stoka jer izađu iz stana. Osim ako si u stanju da budeš kod kuće - onda OK, onda kritikuj do mile volje.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »

Извињавам се али ако јеси гласач онда ништа :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Covid-19

Post od Azimuth »

Tema je zakljucana do daljnjeg.
Definitivno ce biti ociscena, postovi ce biti obrisani u celosti ili u delu gde se vredja neka osoba.
Suprotni stavovi su ok, ali vredjanja nisu.
Dok se strasti ne smire, svaka dalja prica na temu virusa ce biti obrisana i sankcionisana.

Zaključana tema