Game of Thrones

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Game of Thrones

Post od liman3 »

45 minuta klanja i spaljivanja ljudi, bravo, svaka čast. Onda bolje da sam gledao dokumentarac o nacističkim koncentracionim logorima. Moglo je u tih 80 minuta toliko toga da se ispriča a ne da gledamo smrt. Koje su ovo budale, nemam reči.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Game of Thrones

Post od dachakragujevac80 »

Pravda je zadovoljena! [emoji23][emoji23][emoji23]Slika

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Game of Thrones

Post od гари »

@Znemanja
To bi i ja voleo.

@liman1
Da, scene su takve, i to još od prve sezone. Gomila stvari je nepotrebno prikazivana, i to u mnogim novim serijama - prštanje krvi, vađenje grljana, creva ljudi na sve strane kad neko nekog čoveka preseče na pola... Moglo je bez svega toga, ali ko nas šta pita.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Game of Thrones

Post od dachakragujevac80 »

гари napisao: Da, scene su takve, i to još od prve sezone. Gomila stvari je nepotrebno prikazivana, i to u mnogim novim serijama - prštanje krvi, vađenje grljana, creva ljudi na sve strane kad neko nekog čoveka preseče na pola... Moglo je bez svega toga, ali ko nas šta pita.
Misliš li da bi onda serija bila i u pola popularna,kao što jeste? [emoji57]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Game of Thrones

Post od znemanja »

Kada sagledate apstraktno na čemu se temelji GOT, a to su nasilje, rat, vlast, moć, religija, položaj, incest i pogledate na čemu se temelji naše, svetsko današnje društvo, shvatite koliko jezivo postoji sličnosti. Upravo zbog te sličnosti serija je stekla popularnost, sve ono što je loše u našem drustvu predstavljeno je u ekstremnoj meri u GOT.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Game of Thrones

Post od Martin Mystere »

Ne moglo - moralo je ovo mnogo bolje u poslednjoj sezoni!

Daenerisino ludilo je došlo nekako prebrzo bez obzira na sve gubitke koje je pretrpela, Cleganebowl nekako površan, očekivao sam neku jezivu smrt namenjenu za Cersei i/ili Eurona, a ne da joj cigla padne na glavu, uloga Golden Company je totalno idiotska, proročanstvo Maggy the Frog neispunjeno i da ne nabrajam dalje...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Game of Thrones

Post od znemanja »

Za Jurona Grejdžoja smrt mu je sasvim adekvatna, od strane Džejmija, ali Sersina smrt je skoro pa ponižavajuća. Ako su producenti imali na umu da Sersi i Džejmi skončaju zajedno u svojoj incesiodnoj ljubavi, to je trebalo da bude dosta dramatičnije, recimo da ih je Deneris spalila pomoću zmaja. Ne znam koji faktor je igrala zlatna družina (četa), kada su kao glineni golubovi spaljeni, apsulutno beskorisni. Takođe, prosto je nepojmljivo da Sersi nije imala neki rezervni plan ako nešto pođe po zlu, budući da je sve planski i smišljeno radila. Toliko nelogičnosti, kontradiktornosti i toliko zbrzanih stvari u osmoj sezoni.....

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Game of Thrones

Post od somi92 »

Sad pljujete petu a treca vam je bila ok... Peta epizoda skroz ok, sa jedne strane malo mi je zao sto su tako brzo probili zidine pa bitke nije ni bilo vec samo masakr, a sa druge vise nije imalo sta da ih iznenadi i zmaja su znali kako da iskoriste. Konacno malo akcije i od njega. U sl epizodi pojma nemam sta da ocekujem, nekako je ocekivano da neko ubije deneris i da dzon dodje na vlast. Zmaja nemam pojma kako ce da ubiju, a mozda ga i dzon usvoji ako ubiju deneris.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Game of Thrones

Post od dachakragujevac80 »

Pa zmaj ce da provali da je Dzon pravi naslednik,a Dzon ce samo izgovoriti "Drakaris" i nema vise Deneris! [emoji16]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Game of Thrones

Post od somi92 »

Pa ne moze, deneris i dzon su imuni [emoji39]

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Game of Thrones

Post od гари »

dachakragujevac80 napisao:Misliš li da bi onda serija bila i u pola popularna,kao što jeste? [emoji57]
Da, mogla bi biti jednako popularna. Nije postala popularna zbog krvi, već zbog kao neke surove realističnosti sa kojom su se susretali i glavni likovi - poput Neda Starka, a kasnije i Oberina, i slično.

I da, stvarno, kao i Somi što kaže, ni meni nije jasno toliko pljuvanje po ovoj epizodi, treća bila OK. Kad smo u trećoj govorili šta je nelogično, onda su se vadili argumenti "kakvu bi ti hteo logiku u seriji sa zmajevima i magijom".

Smrt ovih po ciglama mi je isto OK, i to je ta realističnost donekle, mada se uklapa sa onim sprdnjama "Sersei padne niz stepenice". Ali ceo zamak se rušio, a da oni izađu glat kao u Diznijevom filmu...

No kako god bilo, bili malo više ili manje tolerantni na takve gluposti - ovo je užasno loše napisana sezona. Itekako su mogli u 6 epizoda od po sat i po da završe seriju kvalitetnije, pa to je vremenski bar kao jedna momačka trilogija.

E, da, ali da li je Džon imun? Nisu svi Targarjeni imuni, Denerisin brat Viseris nije bio. A nisam do sad video da Džonu ne smeta vruća voda, malo vatre, i slično.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Game of Thrones

Post od somi92 »

Ja msm da ce se pokazati da jeste [emoji3] a i definitivno utisak sezone mi je dzon snezni koji je kao neki muta, nista ne kapira, nista mu nije jasno, sve ga sokira... Bukvalno lik ispada samo dobar vojnik, idi sine u prve redove i sro vise da ih pobijes

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Game of Thrones

Post od dachakragujevac80 »

@somi92 Pa poješće zmaj Deneris...[emoji16]
Ja mislim da ce na kraju da ostane od svake kuce po jedan "zivi primerak" koji ce ujedno i da bude novi vodja: Tirion (Lanister),Sansa ili Arja Stark,onaj kovac Baration,Sem (kako bese ono na T [emoji23]),sestra lezbejka Grejdzoj...i naravno Dzon Targarijen. Ide se mislim na to,jer ne mogu ostati dva ziva naslednika...[emoji57][emoji41]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Game of Thrones

Post od m@c|-|oR »

Dačo, onda Arja gine da bi Sansa ostala od Stsrkova. Sansa je daleko i bezbedna je.
Bren je rekao da više nije Stark.

Tirionova sudbina je pod znakom pitanja jer je izneverio kraljicu.

Nešto nisam siguran u tvoju procenu.

Da je Džon tuta-muta, jeste. Mnogo fin, prepošten. Nije materijal za vladara.

Sačekamo ponedeljak, odgledamo, iskomentarišemo se ovde i posle toga tema u podrum.
:)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Game of Thrones

Post od Evindzer »

m@c|-|oR napisao:(...) tema u podrum.
:)
Što se mene tiče, može i sad, još od prve sezone mi je prolazilo kroz glavu „Gejmotron dizgori“ - i u prošloj epizodi izgore, spalila ga kalisi. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Game of Thrones

Post od m@c|-|oR »

Ali to nEsi prognozirAo, nego nešta drugo...

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Game of Thrones

Post od Apolo »

Sersi je kriva po meni isto koliko i Deneris za epilog u 5. epizodi. Daleko da opravdavam ubijanje nevinih ljudi/civila od strane Deneris, ali Sersi je takva "gospodja" koja je sopstvenu zivalj koristila kao topovsko meso, svesno braneci sebe i iskljucivo sebe makar i da svi drugi skapaju samo da ona ostane ziva (toliko o "kraljici"). Mada takva je bila tokom citave serije. Prvobitno je poslala coveka da ubije Jamie-ja, a posle ga je prigrlila kao da se nista nije desilo kada je muka priterala u cosak. Daleko da ju je bilo briga za te iste ljude, nesto sto Deneris nikad ne bi uradila da je nju neko napao, vec bi isla direktno u sukob sa vojskom a ne zrtvovala civile.

Neko je komentarisao kako je ocekivao nekakvu senzacionalnu scenu gde Deneris ubija Sersi. U seriji, kao na kraju i u pravom zivotu, niko ne bira kako ce skoncati. Na kraju krajeva, nacin na koji je Sersi dozivela kraj vidim kao i jednu vrstu karme gde je bukvalno saterana uza zid i nema gde dalje, a sa njom zajedno i Jamie (jer je sam tako odabrao).

Ocekivanja su slazem se bila velika, ali posle pljuvanja po 3. epizodi i kada smo videli kakva je bila 4. i 5., rekao bih da je 3. jos bila najbolja.
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Game of Thrones

Post od Evindzer »

m@c|-|oR napisao:Ali to nEsi prognozirAo, nego nešta drugo...
Ma, moje se prognoze nikad ne ostvaruju. Na studijama sam bio prognozirao da ću do 2019. biti predsednik sveta, pa ništa ni od toga. [emoji1787][emoji1787]
Inače, meni je ova epizoda bila najbolja u ovoj sezoni, i pored svih potprosečnih pogibija glavnih likova.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Game of Thrones

Post od liman3 »

dachakragujevac80 napisao: Misliš li da bi onda serija bila i u pola popularna,kao što jeste? [emoji57]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Ne dovodimo u pitanje same scene nego dužinu trajanja istih i to u pretposlednjoj epizodi jedne takve serije gde je priča izuzetna. Samo kažem, trebalo je trajati kraće a da bude više prave priče.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Game of Thrones

Post od гари »

A to da, nisu znali kojim sadržajem da popune te silne minute, pa su svuda smestili samo koljanje...

Odgovori