Xbox vs Sony Playstation

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Xbox vs Sony Playstation

Post od dachakragujevac80 »

Odmah da kazem da nisam neki gejmer i da je jedina konzola na kojoj sam nekad nesto igrao Sony Playstation 1. Elem, treba klince da pocastim sa nekom konzolom, pa me interesuje sta je najisplativije uzeti? Oni imaju 12 i 10 godina, tako da ne bih nešto i suviše profi. Minecraft, fudbal, kolca je otprilike to sto oni igraju. Izdvojio bih tu negde oko 300, max 400 evra.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Drakenzen »

Posto su kl8nci u pitanju vidi koje su igrice jeftinije.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od dachakragujevac80 »

To stoji, nego ja uopste i ne znam, koji modeli su do sad izasli (narocito za xbox), pa samim tim ne znam ni koje su cene. Ne bi da im uzmem neku konzolu koja ne podrzava ove novije igice, a opet ne bi ni nesto sto mnogo kosta.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Drakenzen »

Ps 4 pro, do skori je bio u ponudi kod mts a za 50k rsd
Uzmes par igrica i vozi

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od kutijagreha »

Pro verzija ako ima uhd ekran. Ovako nema svrhe,moze i obicna slim verzija.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od dachakragujevac80 »

A sta je ovaj xbox 360? Vidim da je nov oko 20000.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Ledjo »

360 ti je prosla generacija, tj u rangu sa PS3, imao sam ga do pre 2 godine. Pre nekih 6 godina sam ga platio 250e, Elite verzija sa 120gb (nov), tako da mislim da je ta cena od 20000 malo previse.

U to vreme sasvim solidna konzola kada se uradi rgh (sa igre igras direktno sa harda, dakle bez rezanja) samo skidas iso pakujes na hdd I vozi. Rgh (ili jtag to je isto) je kostao oko 50e tada, sada ne bih znao. Bez rgh bi morao da rezes igrice (to su oni dual layer diskovi od 8gb, koje ne reze svaki rezac, plus kostaju ~150din, tako da se na duge staze isplati modovanje). Verovatno jos uvek dolaze sa samo jednim dzojstikom, pa ces odmah morati jos jedan da uzmes, a nisu bas jeftnini (tada su bili 5000din novi, sada ne znam koliko su). Ako kupis novu, morace neko da ti odradi fles ukoliko ne planiras da Igras samo orginalne igre.


Pogledaj polovne, prilicno su jeftini, samo se pazi oko maticnih ako gledas "debele" (prve verzije su crkavale). Ja sam imao tu Jasper verziju koja je vazila za prilicno pouzdanu (za razliku od zephyr ili nesto boljeg falcona), mislim da su sve slim verzije bile dobre (bolje proveri).

Dakle 360 je prosla generacija, najnovije igrice se naravno prave za Ps4 I One ali opet tokom godina dok je 360 bio aktivan nakupilo se dosta dosta dobrih igara, bice ti deca mirna dok sve to od igraju. Neki likovi na KP prodaju konzole sa vec izvrsenim RGHom, ima I novih I polovnih, pa pogledaj I to.

Postoji forum Xbox republika, srpski forum gde se dosta pisalo o Xbox (cak sam I ja nekada bio aktivan tamo :D), tako da ako te zanima 360, potrazi tamo odgovore.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od dachakragujevac80 »

Boga mi Ledjo ti si bas aktivan gejmer! [emoji16]
Hvala ti puno na brojnim pojasnjenima, jer sve je to, a mene spansko selo. Samo mi kazi, kako se razvijao Xbox po generacijama: Znaci bio je prvo Xbox (prva verzija), pa onda ovaj 360,onda One, jel postoji jos neka?

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Ledjo »

Eh da je srece da sam aktivan, nazalost totalno batalio igrice

Pa da, imas te tri generacije

Xbox
Xbox360 (slim I debeli)
Xbox One / Xbox One S / Xbox One X (koji jos uvek nije u prodaji)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Green »

Nisam ni je gejmer, ali sam oduvek bio za Sony PS. Kontam da se uvek lakše proda od Xbox-a. Barem sam ja mnogo lakše prodao dvojku i trojku nego neki poznanici svoje Xbox konzole.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Drakenzen »

Ma samo sony.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od m@c|-|oR »

I moj glas za Sony Playstation .
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od miodrage »

Pa ovako, nisam aktivan kao Ledjo ali neke osnove su mi poznate.
ad1: ako ne zelis da placas dodatno, onda Xbox360 iz razloga koje je Ledjo naveo.
ad2: ako ti dodatna placanja (50-100€/igra) nije problem, PS4 je pravi izbor. Xbox One takodje ulazi u obzir, ali je ovde nesto slabije podrzan. Ako se placa, mogu lako da se igraju i online igre, bez toga, nema nista online, osim mozda nekog blentavog free naslova (ne znam da li to uopste postoji u svetu konzola)

Ukoliko placanje takodje nije neki problem, meni je najinteresantnija stvar Nintendo Switch.

Najisplativija varijanta je ipak neki prilicno jak komp, i na tome sve radi kao zmaj.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Drakenzen »

Ma tesko je jako naci jaku masinu koja je barem slicana ps 4-ci

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Green »

Samo ne Nintendo Switch. Ako se ozbiljno o njemu razmišlja, onda je bolja varijanta telefon.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od miodrage »

Green zašto? Baš me zanima zašto to kažeš? Ako je u pitanju averzija prema Nintendu, a nije da nisi sklon favorizovanju, onda to nije objektivno.
Inače se slažem da je PS odličan ali meni lično ne bi bio prvi izbor, kao ni Switch iz razloga plaćanja. Moj izbor ovde je kako sam naveo Xbox360.
Samo san naveo da ako plaćanje nije problem onda i Nintendo može komotno u trku. Prednost mu je što je vrlo mobilan i može da se igra bilo gde (putovanja)
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Green »

Preskup je za ono sto nudi, a ni igrice nisu bas pojam jeftinoce. Cackao sam ga pre par meseci, jer ga je cimerka kupila novog. Ima ok igara, ali kao sto napisah preskupe su. Makar ovde u AU. One jeftinije su uzas. Bolje onda kupiti tetris.
A i sam interfejs sistema nije bas najefikasnije resen. Deci bi snalazenje mozda bio problem.
Ne znam, na coveku je da odluci...

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od dachakragujevac80 »

Da performulisem pitanje:
Sta je najbolje za 300 evra? [emoji16] Kada se sagleda sve, i konzola, i dzojstici i cena originalnih igrica i mogucnost da se igraju one koje se skinu na crno?

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od Drakenzen »

U sustini, konzole su odlicne za onog ko ima para da stalno kupuje nove naslove a ako se planira samo jedna igra onda pc odradjuje posao fantasticno


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Xbox vs Sony Playstation

Post od iKe »

Ja sam uzeo deci najpre PS3 čipovan sa 4 gamepad-a kamerom i move kontrolorom. Deca su bila oduševljena, a nekad smo igrali i svi porodično. Možeš da skidaš i igraš sve što je izašlo za PS3 za dž. Mana je što ne možeš da igraš multiplayer( preko neta). Prošle godine sam uzeo PS4 pro. To je ipak viši nivo igranja, grafika, sam rad uređaja. Služi nam i kao multimedijalni uređaj za Netflix, Hbo... Igrice izgledaju savršeno. I igranje nije toliko skupo kao što se priča, možeš da uzimaš digitalne kopije (nosioce i guest-ove) po ceni od 1500-500 dinara. Hint : Razmena igara.
Pri tome igranje na konzoli pruža skroz drugačiji osećaj nego PC. Može to uz neke akrobacije da se izvede i na kompu, ali je ovo samo povežeš i sve radi kako treba.
Druge konzole nisam ni gledao niti razmatrao prilikom kupovine. Sony ima ekskluzive koje drugi neće nikada imati.
Mada deca i sada češće igraju igrice na PS3, moj predlog bi bio PS4 slim za novac koji si naveo.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Odgovori