Biciklistička sekcija

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Biciklistička sekcija

Post od TosaNS »

Posto vidim da slicna tema ne postoji, reko da je otvorim :)

Vozi li ko ovde neke bajseve, sem sto vecinu vremena provodi na stolici ispred kompa, tv-a ili zagledan u ekran telefona. Nisam neki profesionalac bicikli vozim kad imam vremena i više sam neki rekreativac za veelikom željom da se vozim što je moguće na neke duže staze tj da pređem što više Km. Nisam godinama seo na biciklu, i resih da malo pocnem da se rekreiram pa sam u tu svrhu nabavio polovan Scott subcros bicikli sa kojim sam poprilično zadovoljan i sa kojim bi mogao i dalje od Novog Sada.

[img]http://i.imgur.com/o0e2IcO.jpg[/img]
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Biciklistička sekcija

Post od Green »

TosaNS, lep Scott hibrid. Scott jedna od omiljenih marki. Pre sam bio fan biciklizma, sad sam previse lenj da bih ponovo poceo da vozim. Par godina unazad uzmem ganc nov Jamis Durango hardtail, provozao ga triput i nakon nekoliko meseci prodam sestricu.
Ko zna, mozda se jednog dana opet upustim u tu avanturu...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Biciklistička sekcija

Post od sugarcoated_ass »

Ja bajs koristim čisto kao prevozno sredstvo od tačke A do tačke B i nazad. Od 2012. imam Polar Apache koji bi sad već trebao na jednu generalku jer između tih tačaka se ipak nađu koje stepenice, malo više bankine i sl. :D
Malo već počinju da me nerviraju one njegove debele gume, ali da su tanje sigurno ne bi izdržale svo moje divljanje. :D

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Biciklistička sekcija

Post od TosaNS »

@Green odličan bajk mora da je tvoj sestrić srećan sa njim, nije lenjost pre bih rekao da možda nemaš vremena da izdvojiš za vožnju :) mogao bi pozajmiti bajk od sestrića da napraviš koji krug čisto da se podsetiš kako ide ...

@sugarcoated_ass dobar je to bajk što kažeš bez problema savlada stepenice i bankine dok ja sa ovim tanjim gumama moram da pazim gde ću se popeti na bankinu, kada sam kupovao bajs više sam gledao da je točak većeg prečnika i da je po karakteristici bliži drumskom nego mtb biciklu, tako mi se namtnuo ovaj treking kao neko solidno rešenje (našao sam ga na ciklo berzi http://www.2bike.rs/ gde ima da se nađe fantastičnih modela po korektnoj ceni) ... jer ja uglavnom vozim po bici stazi ili putu, a retko kad silazim sa druma.

Po Novom Sadu ima bici staza i može se voziti neka kružna ruta ali vremenom dosadi pa bi mi više pasovalo da mogu voziti i dalje od NS-a ali za tako nešto kontam da je ipak potrebno imati neko društvo da ne pedalaš sam po putu zbog bezbednosti, a i zanimljivije je :) ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Biciklistička sekcija

Post od pelleruma »

I ja volim da se provozam koliko to ivaceze dopustaju. Sada sam na godišnjem pa sa ćerkom do bazena(5km u 1 pravcu) tamo plivanje, pa trcanje 30 min, posto je bazen na obodu jednog sumarka sa stazom i super mi je. Bajsom znam da odvozam i do posla ( 24km u 1 pravcu), uopšte volim sport i kretanje. Samo je u pitanju volja, a ne nemanje vremena. [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201707 ... bf6823.jpg[/img]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Biciklistička sekcija

Post od Green »

TosaNS, sestric je i vise nego srecan, mada i on sve slabije vozi, jer je stalno u autu. Pogotovo to sto mu cura zivi u pm, na drugoj strani grada, mora do nje da vozi sat vremena.
Kod mene vreme nije problem, vec upravo lenjost. Ako ne bas radnim danima, vikend je uvek tu. Kad se setim kako sam u mladjim danima znao u sred zime, po snegu, sesti na bajs i provozati se negde do Dunava. Sto kaze pelleruma, treba samo volje. Da ima recimo par ljudi s kojima bih mogao poceti voziti, verovatno da bih, ali nazalost niko. Ima ovde dosta biciklista svih profila (drumski, planinski, urbano-hipsterski), ali vecina je u kolima, jbg.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Biciklistička sekcija

Post od miodrage »

2003. kupio Capriolo Adrenalin, ali od istog ostao je samo ram, sve ostalo sam izmenjao. Ima gel sediste, gume sa tragom umesto sa sarom, stavio sam mu graffite kocnice...
do 2009 sam ga bas ganjao i prelazio sa njime cca 1000km za sezonu, od tada sam na njega seo 10§ak puta i to je to. red bi bio da se reaktiviram, ali iskreno toliko me mrzi da je to strasno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Biciklistička sekcija

Post od Evindzer »

TosaNS napisao:
[img]http://i.imgur.com/o0e2IcO.jpg[/img]
Upravo se spremao da ti javim za ovu temu, uđem - i vidim da si je ti otvorio. ;)
Uglavnom, ja sam se pre 6-7 godina zanosio mišlju da bacim neke dobre pare na biciklić, gledao neke od par stotina evropljana, ali u međuvremenu s****m leđa, pa mi je, između ostalog, i to zabranjeno.
A tu je i onaj eksces opisan u drigoj temi. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Biciklistička sekcija

Post od Green »

miodrage, jos uvek imas taj Capriolo ili si ga se resio?
A da pitam sad, cija je marka Capriolo? To neki kinez ili...? Vidim da su veoma popularni kod nas.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Biciklistička sekcija

Post od гари »

Ja sam čuo da su domaći. Tj. da se proizvode ovde, a da li su domaća firma, to ne znam.

Sent from mTalk on Windows phone

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Biciklistička sekcija

Post od bestboy »

Да бре, чајнез, ево и ја има један. Остао је само рам његов као и задњи мењач, остало је све морало да се мења. Квалитет нула. Није имао ни V кочнице него оно како год да се зове ђубре од кочница. :lol:
Возим једном седмично око 50 минута, тешки успон кад радим кардио. По равници и комшилуку доста чешће али се то не рачуна. :)
Меркам неки Canyon полован за наследника.
Слобода или смрт

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Biciklistička sekcija

Post od pelleruma »

Ja sam kupio pre mesec dana, Capriolo sa slike, i receno mi je " bicikl je na granici, stize za par dana kod Vas" e sada odakle....?
Evo sada potrazio
http://www.capriolo.com/o-nama

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Biciklistička sekcija

Post od TosaNS »

@ Green to je firma čini mi se iz Subotice a bickli jeste iz kine (ovde ga kompletiraju) mislim da je brendiran sa tim nazivom Capriolo ... i jeste prodaju skupo bicikle obzirom da je oprema prosečna. To sam saznao kada sam se ja raspitivao kod ljudi koji imaju mnogo više znanja o biciklima od mene. Uglavnom je da su mi svi sugerisali da obiđem Capriolo i Scout u širokom luku ... Iskreno meni su svi njihovi biciklovi lepi i ne bih se dvoumio koji da kupim ali se ne razumem u kvalitet istih više sam vizuelni tip :) Mogu reći da primećujem razliku u odnosu na moj predhodni bajs koji je bio Capriolo ali neki stariji model..

@ pelleruma koji model si kupio?
Poslednja izmena od TosaNS u Čet, 20. Jul 2017. 13:59, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Biciklistička sekcija

Post od brankisha »

Evo mog lepotana. Odusevio sam se. Mada sam ipak jurio neki Cube hibrid ali me je ovaj dobio. Kupio sam ga polovnog i sad sam formirao neko misljenje da je bolje i polovan,a kvalitetnija marka neko Polar ili Capriolo novi. Omiljene marke su mi Cube, Scott, Cannondale, Trek, Bianchi, Kildemoes, Fuji, americki Marin mi je isto fin.

Jako retka bicikla kod nas. Skupljao sam poglede, pa je pala i najskuplja brava. Inace bicikle ima duzu gornju cev (od sedista do volana) pa je nekima neuoban. U pocetku sam mislio da cu ga razbiti po gradu ali nema brige kad gume idu na 8,5 bar-a. Moje uobicajene rute su bile Bg pored reke i Nbg i okolina Panceva i Kovina.

Evo nekoliko slicica u linku https://1drv.ms/f/s!AtSrsb90d5BKiLFxrDH1O3ZrdI_wZw

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Biciklistička sekcija

Post od Green »

I ja sam misljenja da je bolji dobro ocuvan polovan bicikl poznatijih i proverenih marki, nego neki nov koji stize iz Kine. Moze i takav da traje, nije da ne moze. Imao sam davno neki Velolux, kome nema sta nisam radio, vozio i sa polomljenim stem-om par godina, teski cevasti ram. Imao je i neke Shimano delove, ali uglavnom djubar, koji me je ipak fino sluzio.

Da uzimam sada neki, to bi bio ili Trek ili GT. Moze i Scott, Merida, pa cak i fin Giant, iako ih entuzijasti izbegavaju i ismevaju. A kad bih bas imao love i da me boli pajsla koliko bih potrosio, onda bi najverovatnije pao neki Specialized ili Rocky Mountain.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Biciklistička sekcija

Post od гари »

Kad ste već pomenuli polovne biciklove. Ovako nešto sam ja terao dok sam bio srednjoškolac, i bolji je od svih tih Capriolo za koje znam.
.
Slika
.
Dakle, to na slici nije moj bicikli, nego neki na random koji sam sad našao na netu.

Takav jedan očuvan sad da kupujem, ili tako neki Capriolo, kupio bih taj stariji. Koliko sam shvatio, i za taj stariji ima još delova. Malo je doduše to sa blatobranom njemu bezveze, ako malo nešto nije skroz utegnuto, blatobran će da tandrče na kaldrmi. :P Kontam da bi mu trebalo više posvećivati pažnje oko održavanja. Ali u svakom slučaju, više mi se taj sviđa nego razni ovi novi biciklovi sa svemirskim dizajnom.

Ali i generalno, kad su biciklovi u pitanju, ko klinac mi je bilo ono "vau, novi bicikli", ali ti novi biciklovi koji su za mene pristupačni su sve krševi. "Nemoj ga voziti uz nasip, nemoj naglo ubrzavati, on ima slabe pedale, nemoj ovo, nemoj ono"... :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 PC

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Biciklistička sekcija

Post od miodrage »

Green, jos ga imam stoji u podrumu trenutno, treba ga samo malo ocistiti, naduvati gume opet i podmazati i sinuce lepotom kao i prvi dan. Ja sam ga tada platio nekih 170 evropljana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Biciklistička sekcija

Post od brankisha »

Miodrage samo malo rada. Mozda sat-dva posla i eto ga kao nov. Ja i dalje imam madjara iz '99, 18 brzina. Shimano sis na njemu. Fercera. Doduse ja sam ga fino odrzavao.

@Green : Jesi naivan. Specialized :) cccc pogledaj Marin, imaju dobre mtb i full sus.
Mene je ovaj moj kenjac kupio kvalitetom izrade. Aj sto svi bacaju na mat crni nego sto se ni jedan var ne vidi. To je zastiti znak Cannondale-a. Cube imaju dobru geometriju, mada su sad prosirili gamu. KTM volim ali je preskup u odnosu na konkurenciju. U principu bitan je ram, kako ti lezi i da dobijes sto vise kvalitetnije opreme za manje para. A ovo sto se ljudi loze da kupe XT ili XTR, ne razumem. Obican deore ce da radi svim rekreativcima isto kao i xt i xtr. Cist snobizam.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Biciklistička sekcija

Post od pelleruma »

Gos'n Tosa, model je Cobra. Išao sam, iskreno na jeftinije varijante, pa sam tako i uzeo ovaj ( 17.000,na rate). Ovladali su ovi sa sirokim gumama pa to ti je. Imao sam neki Scott - ov model pre i osetna je razlika. Ali pošto je i cena različita onda ne treba mnogo kritikovati. Nadam se da ce mi poslužiti 6,7 godina i bicu zadovoljan. Mislio sam da uzmem neki polovan, kvalitetniji, ali ovde u Rumi nije ništa bilo u tom momentu i odlučim se za ovaj.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Biciklistička sekcija

Post od Green »

гари, sličnog deseto-brzinca sam i ja imao. Bela metalik boja, čuvena FBP proizvodnja, ćale uzeo ganc nov još u osnovnoj školi sam bio. Ganjao sam ga dugi niz godina bez ikakvih problema, održavanje minimalno, zamenjene samo paknice kočnica.
brankisha, ne znam, Specialized mi je uvek bio u samom vrhu. Marin modeli mi se ne sviđaju, jbg. Što se opreme tiče, za laganu rekreativnu vožnju je i više nego dobra ta koja dolazi uz bicikl. Mislim na ove proverene brendove.

Odgovori