Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od dachakragujevac80 »

Skoro se povela polemika,da li su crnogorski carinici počeli da traže pasoše prilikom ulaska u Crnu Goru,a onda su to demantovali i naši i njihovi državni organi! E sad opet,moje žene drugarica kaže da sinoć nisu hteli da puste njenog muža kolegnicu i decu bez pasoša! Da li je opet buva nemam pojma! Jel ima neko da je skoro bio,ili da će skoro da ide (ali sa decom) i da konačno otklonimo ovu nedoumicu? Šta sve treba,šta obavezno traže,šta može a i ne mora,itd...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od marko.jtd »

Ja sam bio, u ponedeljak otisao u cetvrtak se vratio,prelazio sam i u Bosnu, pitali smo na granicama, kazu ne treba niti ce trebati.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od dachakragujevac80 »

I ja se iskreno nadam da neće ništa menjati,ako ne misle da im pukne sezona,koja je već oguljena bojkotom Rusa!

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od liman3 »

Ako sam dobro razumeo muž je išao bez žene u CG a deca nisu imala pasoš i u tome je bio problem.
Pošto sam i sam bio u dilemi nazvao sam aerodromsku policiju i pitao,pošto je moja žena sa detetom išla bez mene u CG.Naime,ako dete poseduje biometrijski pasoš,može da putuje sa jednim roditeljem.Ako to nema (znači putuje samo sa zdravstvenom ili izvodom iz knjige rođenih) a starije je od 2 godine,mora imati odobrenje drugog roditelja overeno u sudu ili kod notara.Bukvalno su mi ovako rekli u aerodromskom policiji.Pošto moje dete ima preko 3 godine,nema pasoš a nisam imao vremena da izvadim uverenje (nedelja) pitao sam da li će biti problem bez uverenja a oni mi rekoše da neće biti problem pošto je malo dete u pitanju (?!) a zakon po kojem je uverenje obavezno još nije ni usvojen.Sve u svemu žena je uspešno bez odobrenja i bez mene sa detetom sletela u PG.
E sad,nekoliko dana kasnije smo čuli da na granici (Brodarevo-bus) nisu pustili majku sa detetom,zato što nije imalo biometrijski pasoš ili uverenje od oca.
Iskreno meni više ništa nije jasno.... Najsigurnije je da dete ima pasoš ili uverenje.
Ja sam busom sa ličnom ušao u CG,bez problema.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od liman3 »

dachakragujevac80 napisao:I ja se iskreno nadam da neće ništa menjati,ako ne misle da im pukne sezona,koja je već oguljena bojkotom Rusa!

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Nema nikakvog bojkota Rusa,isto ih je kao i prošle godine.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od Sale_M »

Nema bojkota Rusa,a turista ce biti sve vise,idem dole svaka dva/tri meseca.Petrovac je preplavljen Rusima. :)

liman3, znas kad odes u CG da treba da prijavis boravak? Mogu da zezaju posle na granici ako to ne uradis,pod uslovom naravno da ides kolima.

Sent from my E6653 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od гари »

Ali ja ne vidim u čemu je problem poneti pasoš? Inače ja sam pre dve godine isto u Crnu Goru, nisu nam tražili pasoš, ali sam ga ja svakako imao. I tad su bile te iste priče.

I mislim da ono gore navedeno za nekog muža, drugaricu, i šta ja znam ne zvuči kao buva, nego kao nešto proverljivo, zar ne... Očigledno da zvanično ne traže, ali šta da radiš kad naletiš na budalu? Ako si svojom kolima, onda nije problem možda toliko koliko je jebada ako te tako zeznu kad ideš busem.

I ne vidim što bi im zbog ovoga propala sezona. Kad im nisu propale sve sezone zbog priča o prljavoj vodi, infekcijama, bezobraznim Crnogorcima koji provociraju Srbe u kafićima, i o čemu još sve.

Da se razumemo, meni je bilo prijatno tamo, mada ja ne izlazim da se k**čim po nekim kafićima, išao sam da uživam sa devojkom. Nije mi namera da ih reklamiram, sledeće leto sam recimo već išao u Grčku, i tamo mi je ipak bilo lepše, i i ovo leto bi radije išao u Grčku opet.

Sent from mTalk on Windows phone

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od dachakragujevac80 »

Pa nije problem poneti pasoš,ali ako ga imaš! Ni ja,ni žena,ni deca ga nemamo,zato i pitam! Sredinom jula krećem,pa šta mi Bog dao,poneću lične karte,zdravstvene, đačke,izvode,sudske presude i saglasnosti (pošto i ja i supruga imamo decu iz prvog braka) i nadam se da neće biti problema! ;)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od гари »

Da, kontam... Kapiram da je za sledeću godinu bolje izvaditi pasoše, pa eto da se imaju, ko zna. Moj burazer recimo "detaljno" isplanirao put od Sarajeva nazad za Novi Sad, i bez lične, a ispostavilo se da bus ide kroz Hrvatsku. Naravno, vratili ga nazad. :/ No u njegovom slučaju - verovatno je sam kriv, možda je mogao pažljivije da bira put, a što je još crnje - imao je pasoš, samo ne kod sebe.

Izvini ako je moja prethodna poruka bila malo bezveze. I ja sam tek pre koju godinu prvi put izvadio pasoš, a '89 sam godište. Znači tek sa 25-26 godina...

A idete kolima, ili busem? I ako idete busem, jel sami, ili onako preko agencije? Kapiram da to zavisi samo od toga na kog carinika naletite, pa ako vas jedan ne pušta, da se napravite ludi, i da probate kod drugog ako je moguće? Mislim, hipotetički, trebalo bi da upali... Ili da pre puta vidiš koji bi možda mogao crnogorski broj da zoveš kome bi mogao da prijaviš da te zadrti carinik ne pušta bez pasoša koji ne moraš da imaš.

Ali 99,99% nećeš imati problema. :) Ovo ja čisto gledam samo šta bi bilo kad bi bilo, i na koji način bi mogao da se problem prevaziđe, a verujem da bi mogao da se prevaziđe ako čovek raspolaže sa dovoljno informacija.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od dachakragujevac80 »

Idem kolima! Ma izgleda da je opet neko pusti samo buvu,jer zvaničan dogovor dve države je da na granici može da se prođe i sa ličnom kartom. Za decu su u poslednje vreme počeli (kad-kad) da traže saglasnosti (ako putuju sa jednim roditeljom ili bez roditelja),naročito nakon brojin zloupotreba dece i trgovine istom. A i to nije definisano zakonom,tako da sve zavisi bukvalno od toga na koju nogu je carinik tog jutra ustao. Isto i za unos robe. A pasoše ću polako da vadim sledećih meseci,jer planiram da sledeće godine odem negde dalje.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od гари »

Ma, ako bi te i zezali, ti samo odeš do drugog graničnog prelaza. :D Mada neće... I pre dve godine su bile te priče, i baš zato sam nosio pasoš sa sobom, u fazonu "ko zna", ali ništa nisu tražili. A možda su i mislili "daj, šta da ovim ravničarima tražimo pasoše, već im je dovoljno muka od krivudavih planinskih puteva kroz gudure." :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 PC

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od liman3 »

Ma ne mogu nikako da te zezaju za pasoš ako se granica može preći sa ličnom,jedino za decu....
A tek mi je priča za pasoš glupa.To što za izdavanje istog treba potpis oba roditelja ne znači da jedan neće "oteti" dete u slučaju razlaza...
Pazite jako kako vozite na trasama PG-Sutomore,PG-Cetinje-Budva,primorska magistrala i bilo gde kuda voze lokalni,pošto nisu ni malo normalni,a ima i dosta ludih Rusa.Obilaženje kolone,jurcanje,iznenadno skretanje na uskom putu pri punoj brzini....Sve sam to video za samo 2 sata vožnje.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

Post od Sale_M »

Ma nece zezati na granici,za punoletna lica se komotno prelazi sa licnom kartom jos od podele zemalja,idem svakih 2/3 meseca dole ceo zivot.Jedino ne znam kako je za stariju decu,dal treba saglasnost od oba roditelja ili sta vec.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori