Koji LED tv?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori

Koji proizvodjac UHD LED televizora?

Samsung
6
32%
LG
10
53%
Philips
1
5%
Sony
2
11%
 
Ukupno glasova: 19

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Sa Sony-jem greske nema. Imao sam njihov 40", radio je bukvalno svaki dan, 7 i po godina, nikad problem. Jedino sto se nakon nekog vremena pojavio mali mrtvi piksel.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji LED tv?

Post od Baraba »

65" za 70k i 5 god garancije?
https://www.emmi.rs/televizori-tv-65-sm ... irect_link
Bio 65k redovna cena, podigli banditi.
Kada bi znao da će pasti cena. Ima li neko iskustva sa Fox? Nisam nigde našao da pogledam model.

PS.
nađoh za 65k:
https://www.bcgroup-online.com/televizo ... a-hd-49588
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/t ... le888.html
Itd.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

65" Smart TV za 65000 i 5 godina garancije? Za takve modele se ne pita nista. Ide se u radnju i pazari, dok ih jos ima na lageru..

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji LED tv?

Post od Martin Mystere »

Ne znam, ja ne bih kupovao fox, vox i slične egzotične brendove pa makar bila i takva cena.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od Azimuth »

Šta znam, ja sam pre 18 meseci uzeo od "mađara" LG, izašao me 50% cene istog modela u ovim našim prodavnicama. Imam 2 godine garancije u ovlašćenom servisu zbog njihove internacionalne garancije. To mi nekako proverena varijanta, nikad sa LG tv-om nisam imao problema (da kucnem o drvo :D ).

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Koji LED tv?

Post od darkonda »

Mnogo 50% :)
Isto sam uradio al usteda je oko 20%

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Martin Mystere, licno ne bih ni ja, ali ako ne postoji nikakva caka za tih 5 godina garancije, dil je i vise nego dobar onima kojima brend ne znaci nesto posebno. Neka radi svih 5 godina, nakon toga moze u djubar. Isplati se...

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji LED tv?

Post od Martin Mystere »

Nije stvar do imena brenda nego do kvaliteta onoga što će da se prikazuje i kako će to da izgleda tokom tih pet godina.

Džaba meni što on radi i ne pokvari se za tih pet godina kad to nije to - isprane boje, loš procesing slike, smart funkcije koje donose samo frustracije etc.

Mislim, svako neka radi kako hoće ali ja sam uvek stavljao kvalitet slike i funkcije ispred veličine ekrana...

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji LED tv?

Post od m@c|-|oR »

Pre 30 godina isto su pričali za Samsung i LG (tada se zvao goldstar).
Pre deset godina je bila ista priča za kineske mobilne telefone.
Ili za turski tekstili auto delove.
Menjaju se stvari, tržište nije statično.
Ja imam jedan 32" Vivax koji za posta za koje je podlegne radi dosta dobro.
LG 42" imam skoro 8 godina i vreme mu je za zamenu. Ne znam da li bih uzeo u razmatranje Vox, fox Tesla I slično ali ih ne bih a priori mi odbacio.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji LED tv?

Post od miodrage »

Martin Mystere, ne sporim da razlike u kvalitetu postoje... Ali nije da na jednom ekranu vidis kockice, a na drugom redovnu sliku. Gledao sam stvarno sve modele, i Tesle, i Voxove, Foxove, razne ShaoBingove, SAmsunge, Lgeve, Toshibe… Razlike su minorne i to kada se gleda iz blizine. Kad se udaljis od ekrana na neku normalnu daljinu (preko 3.5m) to zaista sve bude vrlo ujednaceno. Pre nekih 2 godine sam tetki kupio Vox tv, ona je prezadovoljna, a i ja vala. Imao sam slucajnu priliku da ga bar-a-bar uporedim sa Sony-em koji je stajao pored istog - ista velicina ekrana i sl. gde je Vox sasio Sony po kvalitetu prikaza samo tako. Isti je program isao na oba ekrana, da ne bude zabune, pa sam mogao neometano da poredim do besvesti.
Najvalitetniji ekrani dolaze iz Sharpa, potom Samsung i LG. Iskreno ni ne znam da li jos neko pravi ekran panele, tako da mogu slobodno da kazem da svi drugi proizvodjaci imaju nesto od ovoga... Sigurno je da jeftinije marke imaju ekrane losijeg kvaliteta od premium modela, ali uvek treba razmisliti da li se isplati dati visestruko vise novca za slican uredjaj a koji ne nudi nista spektakularno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji LED tv?

Post od m@c|-|oR »

Panele prave i Sony, Grundig, Philips i Toshiba, ali i razni proizvođači u Kini.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji LED tv?

Post od Martin Mystere »

@ miodrage

Zavisi šta smatraš za spektakularni prikaz a i pitanje je šta je bilo na tom Vox koji je sašio sa slikom Sony... Ako je on FHD i na njemu je išao neki SD program kao i na Sonyu koji je 4k TV bilo je očekivano da ga "sašije", jer SD na 4k TV stvarno izgleda lošije ali zato sa materijalom više rezolucije sve ide na ruku Sonyja...

Sharp jeste ispred Samsunga i LG ali samo kada je reč o "običnim" LCD ekranima gde je on sa tzv desetom generacijom u odnosu na navedene koji su sa osmom generacijom ali to ima veze sa tim što su se oni već ogromnim delom proizvodnje prebazirali na QLED/OLED modele i LCD ih sve manje interesuje a realno u tom višem domenu Sharp nema šta da traži - bar ne još uvek.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Qled/Oled papreno kosta. O kvalitetu bilo koje vrste ne treba trositi reci, ali za 65000rsd mislim da je kvalitet slike tog Foxa sasvim ok. Covek sigurno nece gledati sa 50cm udaljenosti. Panel verovatno jeste starije generacije, a kvalitet istog ce pokazati vreme.
Ovde kod mene ima nekoliko velikih prodavnica elektronike sa mnostvom izlozenih tv uredjaja, svi prikazuju isti program u visokoj rezoluciji, nekad i bluray filmove i cesto mom oku vise prija slika nekih manje poznatih ili potpuno nepoznatih brendova. Ranije se ovde ljudi smejali na Hisense ili TCL, sad je to neka druga prica.
Moj 55" Teac je bio placen negde oko 400 evra, slika je odlicna i uopste me ne zanima ko je proizvodjac panela. Samo nek'radi...

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji LED tv?

Post od Martin Mystere »

Pa dobro, kvalitet košta, bez obzira o čemu se radilo, mada ni cene više nisu toliko paprene kao nekad samo što je ovde kupovna moć generalno gledano i dalje na niskom nivou.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji LED tv?

Post od miodrage »

Martin Mystere, nije bio 4k, to sam siguran. Oba su bila FHD, a isao je prikaz sa SK1HD.
Ja kuci imam 2 LG-a jedan 42" FHD, drugi 32" HD ready. Oba gledam sa priblizno iste udaljenosti, oko 3.5m, i na oba mi je slika dobra. Da sam video bolje, jesam, ali da li to vredi razlike u ceni?
Mislim da je taj gore pomenuti TV ako ce se ispostovati garancija odlicna kupovina. Sigurno jeste da postoji bolje, ali skuplje, pa kao i nase vecite prepirke iOS vs. Android - sa poznatom famom da Android nudi vise - da li je bas tako?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji LED tv?

Post od Martin Mystere »

Sve je stvar lične preferencije i to ne samo za TV već i za bilo šta drugo. Da li je OLED bolji od "običnog" LCD onoliko koliko je skuplji je pitanje - lično mislim da nije baš toliko ali je ipak znatno bolji.

Neko ko ne obraća pažnju na sitnice i detalje, sasvim mu je svejedno ali ko obraća pažnju primetiće razliku između backlit i edge, kada TV ima local dimming, između TV sa HDR10 i drugog, naročito u mračnim scenama, pravog 100Hz u odnosu na 50Hz (ako prati sport) i da ne nabrajam dalje...

Svakako, sve ima svoju cenu i svog kupca i svako će da kupi ono što mu odgovara - što tehnički a što cenovno, ono što im je zajedničko jeste da svi oni obavljaju osnovnu funkciju. A 5 godina garancije jeste plus.

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Koji LED tv?

Post od nesta »

Obavezno uzimati tv sa pet godina garancije. Meni je ove godine crkao ekran na Lg televizoru koji je bio star malo manje od dve godine i koji je imao samo 250 sati rada.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji LED tv?

Post od Joxy »

Green napisao:Qled/Oled papreno kosta. O kvalitetu bilo koje vrste ne treba trositi reci, ali za 65000rsd mislim da je kvalitet slike tog Foxa sasvim ok. Covek sigurno nece gledati sa 50cm udaljenosti. Panel verovatno jeste starije generacije, a kvalitet istog ce pokazati vreme.
Ovde kod mene ima nekoliko velikih prodavnica elektronike sa mnostvom izlozenih tv uredjaja, svi prikazuju isti program u visokoj rezoluciji, nekad i bluray filmove i cesto mom oku vise prija slika nekih manje poznatih ili potpuno nepoznatih brendova. Ranije se ovde ljudi smejali na Hisense ili TCL, sad je to neka druga prica.
Moj 55" Teac je bio placen negde oko 400 evra, slika je odlicna i uopste me ne zanima ko je proizvodjac panela. Samo nek'radi...
Ma kakav Fox, za taj novac moze da se nadje dosta bolji tv. Problem je sto se generalno korisnici kod nas dosta slabo razumeju u tu materiju i gledaju samo dijagonalu ekrana i duzinu garancije.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji LED tv?

Post od Baraba »

Joxy, slobodno možeš da predložiš nešto konkretno da je egal "65" Smart TV za 65000 i 5 godina garancije?" ?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji LED tv?

Post od Joxy »

Baraba, ne mogu egal ali mogu bolje. [emoji3]
Ne znam sta ocekujes od tv-a pa da znam sta bih ti preporucio. Ako su ti samo dijagonala i garancija bitni, izgleda kao i vecini kupaca kod nas, onda nemas dalje sta da trazis.
Mnogo je parametara koji se uzimaju u obzir prilikom kupovine tv-a.
Pogledaj po svim poznatim radnjama, sada tokom praznika ima lepih popusta na Samsung, LG, Sony, Hisense, Philips, Panasonic, Toshiba, Sharp, Grundig itd itd a svi oni su ipak druga prica u odnosu na razne Fox, Vox, Tesla, Vivax i ostale slicne brendove.
Meni je npr 4K tv bitan za gaming u kombinaciji sa PS4 Pro, tako da mi je input lag veoma bitan, osvezavanje slike takodje, visoka rezolucija (vec pomenuti 4K) kao i pravi HDR, dobar panel itd. Tako da ne mora da znaci da se moje teorije o dobrom tv-u poklapaju sa tvojim ili teorijama nekog treceg kupca. Na osnovu toga ja bih npr uvek pre tog Foxa uzeo neki dobar Samsung/LG/Sony/Hisense.
Garancija nije validan parametar, u vecini radnji skoro svakog meseca postoji akcija "5 god garancije" koju daju proizvodjaci za svoje modele (primer LG nedelja u Gigatronu, a vec nedeljama unazad svake nedelje razliciti prozivodjaci daju poklone uz kupljeni tv).
Tako da opet kazem, ako ti tv sluzi samo za gledanje obicnih kanala, u tom slucaju su 4k i tolika dijagonala overkill. Ako pak planiras da uz to dodas i neke filmove/serije tog formata, Netflix, mozda gaming i ako su ti dijagonala, rezolucija i garancija jedine bitne stavke pri odabiru tv-a onda svakako pazari taj Fox, neces pogresiti sigurno. [emoji4]

Odgovori