Koji LED tv?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori

Koji proizvodjac UHD LED televizora?

Samsung
6
32%
LG
10
53%
Philips
1
5%
Sony
2
11%
 
Ukupno glasova: 19

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od sugarcoated_ass »

Jeste, ja kad sam kačio laptop sa 1366x768 na Sony 32" FHD slika je bila manja od ekrana ako sam koristio clone ili extended funkciju. Tek kada sam stavljao TV kao primarni displej slika je bila odgovarajuće veličine i rezolucije. Dok ako su monitor i TV iste rezolucije radiće bez problema i kao clone. :)

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Zavisi od modela do modela. Pre sam pisao o tom problemu koji nisam imao sa prethodnim Acer laptopom i prethodnim Sony TV-om, gde je odmah po povezivanju hdmi kablom, slika bila preko celog ekrana. Sa Lenovo laptopom je moguće bilo da slika ide preko celog ekrana, ali sam tada morao sliku podesiti na TV-u.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Koji LED tv?

Post od Batak »

Green napisao:Slika neće biti preko celog ekrana ako tv ne bi imao opciju da je dovoljno razvuce. To zna ponekad da se desi i sa laptopovima sa onim 13xx 7xx rezolucijama. Pogotovo ako je tv dijagonala velika. Tako je sad kod mene. Ustvari može preko celog ekrana, ali je tada slika dosta pogoršana.
Pa ako si pokusao da stavis istu rezoluciju (1366x768) nije ni cudo da je bila ocajnog kvaliteta(tv radi interpolaciju tada). Postavi nativnu rezoluciju televizora i bice full screen. I nije bitna dijagonala tv-a vec rezolucija.
sugarcoated_ass napisao:Jeste, ja kad sam kačio laptop sa 1366x768 na Sony 32" FHD slika je bila manja od ekrana ako sam koristio clone ili extended funkciju. Tek kada sam stavljao TV kao primarni displej slika je bila odgovarajuće veličine i rezolucije. Dok ako su monitor i TV iste rezolucije radiće bez problema i kao clone. :)

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
Moze putem overscana da se prosiri i tako ali onda se dobija los kvalitet. Zato ne moze clone kad su razlicite rezolucije.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Tv može da proširi sliku samo ako podesis u aspect ratio opcijama tv-a ili ako laptop poseduje rezoluciju od minimum 1080p (16:9,4:3,Full screen, wide, zoom 1, zoom 2, ima različitih opcija za svaki tv), bez obzira na nativnu rezoluciju.
I nemoj da nas praviš blesavim, nismo idioti.

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Koji LED tv?

Post od Dart Vejder »

Ne znam, ja nikakve probleme nisam imao. Povezivao sam i desktop i laptop sa TV-om, sa VGA i sa HDMI kalbom. Ni u jednom slučaju nisam imao problem sa veličinom slike i prikazom na TV-u, svaki put je bilo sve ok, nativna rezolucija i to preko celog ekrana. Bilo da idem na extend ili duplicate. Jedan laptop je sa HD rezolucijom, a drugi sa FHD. Dva TV-a su HD, jedan FHD. Pravio sam razne kombinacije, u opšte ne razmišljajući o tome, već sam bukvalno povezivao kada mi je šta trebalo. Odma' se prepoznaju i sve šljaka kako treba. [emoji1]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Koji LED tv?

Post od Batak »

Green napisao:Tv može da proširi sliku samo ako podesis u aspect ratio opcijama tv-a ili ako laptop poseduje rezoluciju od minimum 1080p (16:9,4:3,Full screen, wide, zoom 1, zoom 2, ima različitih opcija za svaki tv), bez obzira na nativnu rezoluciju.
I nemoj da nas praviš blesavim, nismo idioti.
O cemu pricas ti uopste? Pokusao sam najprostije moguce da ti objasnim a ti opet teras po svome. Evo ponovo :
Ukoliko povezes laptop sa televizorom i postavis nativnu rezoluciju slika ce biti full screen i tu nema nista da zavisi od tv-a, na svakom ce biti tako.
Eventualno korekcija overscana u podesavanjima drajvera za graficku. Nemoj odmah djonom ako ne znas elementarne stvari.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Ti bas ne zelis nista da shvatis jbt. Kod mnogih to tako kako ti pises jednostavno NE MOZE! Problem je, barem kod mene, stariji model laptopa i starija verzija Intel HD Graphics kontrolera, koja NE omogucava to sto ti zelis da istaknes. Nema izbora rezolucije, nema vertikalnog/horizontalnog slajdera da se slika fino upasuje od ivice do ivice ekrana tv-a, ako je u pitanju overscan ili underscan. Scaling dozvoljava samo Center Image. Tako da sam prinudjen sliku na tv-u prosiriti promenom aspect ratio, u podesavanjima slike televizora.

Na prethodnom Acer laptopu (Win 7) sa Sony tv-om je to automatski bilo ok odmah nakon povezivanja hdmi kablom. Posle nadogradnje na Win 10, sliku sam tada morao podesiti sa tv-a. Tako je i sada sa Lenovo laptopom (Win 8.1) i ovim novim Teac televizorom.

Je li ti sad malo jasnije ili da idem po papir i bojice?

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Koji LED tv?

Post od Batak »

Starija verzija Intel HD grafickog cipa ne podrzava 1920x1080 rezoluciju? Zanimljiva izjava, najblaze receno. To sto ti nisi znao da podesis ne znaci da nije moglo. A tek sto razvlacis sliku nize rezolucije i kukas kako je mutno je najzanimljivije.
Ajd sad trk po bojice.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Polako majstore, strpljivo, do sada si mogao 100 puta pokusati nekako pomoci umesto sto se vecito pravis ekspert u svemu. Zato te svi i zaje*avaju ovde...

Ne moze Intel HD grafika da podrzi 1080 ako je maksimalna rezolucija racunara 1366x768. Dobijem 1920x1080 i sliku preko celog ekrana jedino ako odaberem Extended desktop gde onda moze da se izabere posebno rezolucija za racunar, posebno za tv, kao sto je sugar napisao. To mi bas ne odgovara, jer je sadrzaj sitniji. Ikonice, font, taskbar. Neki sajtovi, poput mobilnog sveta na primer, su bas smanjeni.

Nisam neki poznavalac racunarstva, pa mozda ne umem bas da objasnim, ali nisam slep pa da ne vidim sta od opcija ima u podesavanjima.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Koji LED tv?

Post od Batak »

Evo snimak koji ce ti mozda objasniti neke stvari (snimih samo na kratko da ti pokazem) i sto se mene tice zavrsili smo diskusiju. A ti i drugari nastavite sa zajebancijom i uzivajte u neznanju. ;)
https://mega.nz/#!Q4xhyZjb!jKchwowHZBtQ ... ikBq1kHI-E

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Bravo legendo, najbolji video "tutorijal" svih vremena! :lol: :lol: :lol:

Ne znam sta ce ostali pomisliti za "kvalitet" tvog videa i saveta, ali bolje izmeni post i skloni to sto si "snimio", da se ne sramotis ovako javno pred svima. Dete od 5 godina bi glavicom luka 100 puta bolji klip uradilo. Da sam na tvom mestu pokrio bih se jorganom preko glave i ne bi' izlazio na ulicu naredna 3 meseca.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Koji LED tv?

Post od brankisha »

Alo bre ljudi, spustite tempo malo. Ne treba u svakoj temi da se koljete.

Sta moze ili ne moze ima na netu. Covek je pitao za tv.
Ciji je duzi ostavite za diskusiju medju cetiri oka.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Tip je na forumu ocigledno da prosipa pamet, a ne da se potrudi da malo izadje u susret onima koji u nekim stvarima imaju manje iskustva, za sta forumi uglavnom i sluze. Zato i nailazi na takve reakcije.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Koji LED tv?

Post od Batak »

Green napisao:Bravo legendo, najbolji video "tutorijal" svih vremena! [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Ne znam sta ce ostali pomisliti za "kvalitet" tvog videa i saveta, ali bolje izmeni post i skloni to sto si "snimio", da se ne sramotis ovako javno pred svima. Dete od 5 godina bi glavicom luka 100 puta bolji klip uradilo. Da sam na tvom mestu pokrio bih se jorganom preko glave i ne bi' izlazio na ulicu naredna 3 meseca.
E pa decace dragi, nemam ja ni volje ni zelje da tebi snimam tutoriale vec tvoja glupost da ne moze da pusti 1080p rezoluciju je lagano izjava godine.
Tvoje gluposti me apsolutno ne zanimaju a prvenstveno san reagovao da neko ko nije najbolje upucen ne pomisli da je istina da ne moze da gura full hd.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Koji LED tv?

Post od darkonda »

Samsung 43mu6102? Uhvatio sam se za taj, sta mislite?

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Koji LED tv?

Post od Batak »

Koji su prioriteti? Koji je budzet? Hoces li gledati iz ugla ili ravno? Hoce li se gledati u mraku? Povezivanje sa kompjuterom ili konzolom?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Koji LED tv?

Post od filip11314 »

Može neka preporuka za tv između 49 i 52 inča? Da ima 4k, smart (ne mora android), wifi direct/miracast, ako ima i hdr još bolje. Cena negde oko 80k na kp +/- par hiljada.
edit:
Šta mislite o:
Sony KD-49XE7005
Philips 50pus6162/12
Sharp LC-49CUG8052E
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Koji LED tv?

Post od brankisha »

A da pogledas LG.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Koji LED tv?

Post od filip11314 »

Ima li neko iskustva sa ovim modelom? LG 49UJ634V

blablablablabla
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Koji LED tv?

Post od janka_88 »

Ima li neko iskustva sa tv-om Sony XE7096 UHD? Planiram kupiti novi tv jer trenutno imam 40", a taj mi se nekako čini sasvim korektan i relativno povoljan u toj klasi veličina.

Napominjem da je planirani model veličine 65" :D
Poslednja izmena od janka_88 u Sre, 15. Avg 2018. 09:39, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori