Windows 10 for PC

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Windows 10 for PC

Post od nikos720 »

2 jezgra od 2,7ghz i 4gb rama i inegrisana grafika ,nisam primetio nijedno usporenje niti lag,takav komjuter ima moja sestra i zadovoljna je...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Najbitnije je da je zadovoljna. 8) Jedino šteta što Microsoft nije sve to bolje unapred osmislio, i doslednije realizovao. A i ovaj drugi deo vezano za automatske nadogradnje koje ne mogu na jednostavan način da se isključe, i vezano za nadogradnje koje malo malo pa donesu neki problem, i to je posebna priča, no opet, to je sve ono što ja mogu da kažem na osnovu svog iskustva, a nemamo svi isto iskustvo. :)

Sent from mTalk

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Windows 10 for PC

Post od nikos720 »

Znaci ipak da budem jos na windows 7,moj brat mi kaze da ostanem na windows 7..

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Windows 10 for PC

Post od pero0000 »

Ostani slobodno.

Послато са HTC One M9

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Najviše zavisi od toga za šta koristiš kompjuter. Ja mojima kompjutere na kojima igraju razne igre namerno nisam prebacivao na desetku. Najbitnije mi je da su ti kompjuteri pouzdani, i da ja imam što manje posla sa njima. Ako sa druge strane kompjuter koristiš samo za neke osnovne stvari, onda ti desetka ipak može biti odlična. I ako imaš živaca da rešavaš neke novonastale probleme, ili da mu oprostiš kad mu treba celo poslepodne da se instalira nadogradnja sistema. :)

Još ako imaš i Windows 10 telefon, onda ti može biti sistem i još malo zanimljiviji. Koji beše telefon tačno imaš?

Ali kao što rekoh, ne očekuj da će se pojavljivati neke nove aplikacije za Windows 10 (tj. univerzalne Windows aplikacije). Sad kad nema novih Windows telefona niko nije lud da pravi aplikacije koje će raditi samo na Windows 10 kompjuterima, i ni na jednom starijem Windowsu. Onako bi imali zbog čega da vagaju: da li da prave za Windows 10 PC (laptope, 2u1, tablete) i Windows 10 mobile, ili za Windows 7, 8, 8.1 i 10... Sad nemaju šta da vagaju, odgovor je očigledan, praviće aplikaciju za Windows PC, i gotovo. Nećeš videti mbanking aplikaciju recimo na svom 2u1 uređaju, nego sve preko browsera, i kao preko desktop kompjutera. :) U poslednje vreme udeo Windowsa 10 veoma sporo raste, ako uopšte i raste. I to iako može besplatno da se osmica nadogradi na desetku. (Što možda od skora ipak ne može, ili uskoro više neće moći sudeći po najavama.)

Ja sam ovo naširoko i nadugačko, ali da: Ostani slobodno na sedmici, nećeš mnogo propustiti, čak naprotiv, nećeš trošiti živce.

Sent from mTalk

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Windows 10 for PC

Post od nikos720 »

Na windows 10 ima aplikacija deezer i tunein radio to koristim i na telefonu,ali na komjuteru nisam se setio kako radi deezer koristio samo tunein i nikakav problem nije bio e zbog toga bi ja isao na w10...kako radi deezer na w10?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Koliko sam shvatio, Deezer ima program (ili desktop aplikaciju, kako voliš) za Windows, i dodatno ima i skoro istu aplikaciju u Windows prodavnici, pri čemu je ova verzija za van prodavnice ima više mogućnosti. Možda grešim. Za TuneIn, da, ima univerzalna aplikacija, ali može TuneIn radio da se pušta i preko browsera na starijem Windowsu.

Sent from mTalk

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Windows 10 for PC

Post od nikos720 »

Ja nevolim da skidam aplikacije na pc koje su piratske verzije i mogu nastete pc-u,ma najbolje skidati sa prodavnice i znas da je legalno...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

Sve što može da se skine iz Prodavnice, može i besplatno da se skine ovako sa neta. Legalno, sa sajta onoga ko je razvio taj program. Zašto sebe ograničavati na tu prodavnicu, a na torente te niko ne tera prutom. ;)

Sent from mTalk

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Windows 10 for PC

Post od nikos720 »

ima zamunda ali on je samo za igrice i muziku ali aplikacije tu nemogu da se skidaju jer nemaju na tom sajtu,a to sto pricas da moze da se skida sa sajta onoga koje razvio taj program,to se placa...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od sugarcoated_ass »

Jeste, besplatan softver se plaća. [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Windows 10 for PC

Post od nikos720 »

Mene zanima jel neko probao kako radi deezer na w10 za pc,na wp radi lose nesto brka :shock: :wacko:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 for PC

Post od гари »

https://www.deezer.com/rs/devices/

Skini odavde desktop aplikaciju, i uživaj. I ako je nešto besplatno, onda je besplatno, ne sekiraj se, nemaju oni broj tvoje kartice da ti naplate nešto, a da ti ne primetiš. :D I nemoj se ograničavati na prodavnicu, Microsoft bi hteo da sve bude kod njih u prodavnici samo da bi bili imali punu kontrolu, za svako plaćanje da uzmu svoj ušur. Sva sreća pa su magarci jedni nesposobni. :lol:
Poslednja izmena od гари u Pet, 24. Nov 2017. 00:48, izmenjeno 1 put ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 for PC

Post od Evindzer »

Osposobiće se ubrzo, čim vrate Balmera na čelo. :D

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Windows 10 for PC

Post od nikos720 »

aplikacije deezer ne radi uopste prijavim se i izbaci :angry:

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od ciklon »

Сваки пут када неко каже да је Windows 10 крш, један глечер се одвоји од Антарктика.

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od PetarVetar »

Ali jeste krš. :(

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od ciklon »

Никако се не бих сложио са таквом констатацијом. Моје искуство са Windowsом 10 је заиста одлично.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od sugarcoated_ass »

U poređenju sa 7com je krš. Sa 7com za sve ove godine nikada ni jedan jedini problem, do sa 10kom za ovo malo što ga koristim uvek neko cimanje. Pa još kad pobrljavi posle apdejta...
Ali našli su način da nas nateraju da pređemo na 10ku tako da se psihički pripremam dok ne uzmem Ryzena.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Možda nije krš ako imaš zver od kompjutera i SSD, ali nije normalno da sistem bude toliko opterećen koliko jeste, a još i stalni problemi. Mada ga po meni i potreba da kompjuter bude zver čini kršem.

Svakako se zbog desetke kompjuter više amortizuje, više greje... A eto, to je nešto što udara i po novčaniku, a ne samo po vremenu.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Odgovori